9/10
offtopic
napraforgó 2013 júl. 13. - 16:09:39 9/10
(829/1549)
Igen, jelen van, Isadora elment érte, értesítette. Diaz most jelent meg, beköltözött a fogadóba, és várhatóan hamarosan megjelenik a birtokon is.

Off
Most ért véget az M1-e a Lottózsonglõrök c. film, állati nagy film, igen szórakoztató. Ha jót akarsz látni, nézd meg, az M2-n ismétkik 22.00-kor. nekem nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok a véleményedre, ha megnézed. Üdv.
9/10
suxel 2013 júl. 13. - 15:50:31 9/10 Előzmény napraforgó
(828/1549)
Diaz apuval ugy kalkulaltam, hogy mar jelen van a sorozatban bar mostamban nem latom, igy lehet a kommentem idejeben meg nem volt jelen, de mintha elotte irtad volna, hogy nem egy adonisz a hapsi. De ha mar itt van, rajta kivul nem lesz tobb.
9/10
napraforgó 2013 júl. 13. - 13:26:36 9/10
(827/1549)
Bizony vannak nõk, akik nem tudnak férfi nélkül élni, én is ismertem ilyeneket. De azért sok nõnek van önérzete és nem elég neki, hogy nadrág.... A legtöbb nõ azért elég igényes és vannak azért kívánalmai.
Agustina szegény vak, és csak azt látja, amit látni akar....
malvinkicska 2013 júl. 13. - 11:17:27
(826/1549)
Igen vannak nõk akik már egy munkás nadrágtól is el ájulnak de vannak akik a vasaltól sem ezt nõk válogatják , kinek a pap kinek a papné. Dionisio most a Agustinát nyerte a butaságával egyûtt,Ximénának elég két gönc és már odáig van a filmben Camila egy igényes hölgy.
10/10
cinemaxeva 2013 júl. 13. - 07:19:05 10/10
(825/1549)
Ugylátszik Alonzónak jó ha Camilát sértegeti...

óóó micsoda férfi .......

http://youtu.be/AuSSKAl1E98
9/10
napraforgó 2013 júl. 13. - 06:21:30 9/10
(824/1549)
Amúgy Dionisio régimódias udvarlása elég hatásos. Az idõsebb nõk azért ájulnak el tõle, mert velük el tudja hitetni, hogy még vonzóak, nõiesek. A fiatalabbakra meg azért hat, mert azok már nem kapták meg a korosztályukban lévõ férfiaktól ezt a hódolatteljes udvarlást, nekik szokatlan ez az udvarlási forma. Szóval nem ügyetlen ez a Dio fiú, ért õ a nõk nyelvén. Lám, még a dörzsölt Ximénát is meg tudta hódítani néhány ronggyal. Az ilyen fickók rögtön ráéreznek a nõk gyengéire és kihasználják, ahogy csak lehet.
9/10
napraforgó 2013 júl. 13. - 06:15:12 9/10
(823/1549)
Agustina nagyon érdekes. Tipikus nõi magatartás: minél jobban kritizálja a férje, minél többet elégedetlenkedik, annál inkább próbál megfelelni neki, annál inkább igyekszik a kedvére tenni. Ezért hagyja figyelmen kívül Camila kívánságait, figyelmeztetéseit is.

Valószínûleg Camila nem kerülheti el a nyílt konfrontációt Dionisióval, hiába próbálta az anyján keresztül finoman helyretenni a dolgokat. Anyu erre nem alkalmas, nem, képes, így neki magának kell kiállnia magáért. Kíváncsi vagyok, mikor kerül erre sor.
v_zsuzsi 2013 júl. 12. - 21:42:03
(822/1549)
Dionisio ha nem koncentrál eléggé a fõ tervre, akkor a végén még ez a Camila-mánia lesz a veszte. Hiába figyelmezteti Isadora :D
Agustina pedig már vágja a meglepett pofákat, mikor Dio gorombán beszél vele, de még mindig nem fogta fel, hogy nem kéne hagynia, hogy így bánjon vele a férje. A reggelis-kávés jeleneten szakadtam. Xiména meg olyan dologba ártja bele az orrát, amibe nem kéne. Diaz apu is majd belefolyik az eseményekbe, érdekes lesz. azt sem tudja hogy néz ki a fia (nem is merte ezt megmondani Isának). Nagyon izgi.
malvinkicska 2013 júl. 12. - 19:45:52
(821/1549)
Ez a szemét Dionisio mit akar Camilától õ még fénykorában sem játszotta úgy a szerelmest, mint Cristian pedig én kedveltem eddig Cezart de most nagyon szemét szerepet kapott. Az a Ximena is meg éri a pénzét egy ingyen élõ ribi, Augistina naivsága már sok nem találom a megfelelõ szót rá. A borzalmas vipera fészekbõl mi lesz nagyon várom.
9/10
napraforgó 2013 júl. 12. - 15:32:29 9/10
(820/1549)
A függönyön én is kacagtam. Mert ha odabenn ég a villany, akkor azon a semmi kis függönyön teljesen át lehet látni, hiába van behúzva. Az csak akkor használna, ha kint világosabb van, mint benn.

Daniel legalább megbizonyosodott, hogy az apja nem ismeri fel. Neki meg segített, hogy Amanda felismerte a férfit, tehát nem egy idegent hoztak oda Francisco Diazként.
iriszke1 2013 júl. 12. - 13:54:00
(819/1549)
Sziasztok!
Tok jó volt ma nem is ismerte fel a saját fiát az apuka. Daniel hogy neki támadt már Izának, kihúzza a gyufát így hamarosan. Camilla mikor megy már a családi ügyvédjükhöz, hogy megtudja nem is érvényes az anyuci, és Dioniszio házassága. Ja és a tegnapi részben nagyon tetszett, amikor Daniel behúzta az átlátszó függönyt, hogy majd úgy nem lát be Dioniszió, holott ott volt alatta - behúzatlanul a sötétítõ függöny - biztos hogy ott volt videoról visszanéztem. Van ilyen.
9/10
napraforgó 2013 júl. 12. - 06:15:14 9/10
(818/1549)
Na és mi van Diaz apuval? Õ nem a gonoszok táborát erõsíti?
Habár nagyon birnám azt a jelenetet, amikor szembetalálkozik az exnejével, Agustinával, meg a bájos kislányával, Ximenával... És Daniel a fia ott állna a háttérben... Haha. Hát még, ha az új férj, Dioniosio is elõadná magát kicsit...:)))
Na kíváncsi vagyok, neki milyen igényei lesznek...
iriszke1 2013 júl. 12. - 00:05:49
(817/1549)
Szia suxel!

Téged is látni néha? Jó ha nem jön több negatív szereplõ, mert van már pont elég. Megkaptad amit írtam? Üdv Szép nyarat!
iriszke1 2013 júl. 12. - 00:02:51 Előzmény Pesti Zsuzsanna
(816/1549)
Kedves Pesti Zsuzsanna!

Köszönöm szépen megtisztelõ válaszát. Igen így már értem, nekem is mûholdas vevõm van, ez a mai technika.

Nagyon tetszik a sorozat, ahogy bonyolódnak az események egyre izgalmasabb.

Üdvözlettel: Írisz
Norcy_ 2013 júl. 11. - 22:40:15
(815/1549)
Én is úgy emlékszem, hogy nem lesz több negatív szereplõ, sõt hárman még a századik rész elõtt eltûnnek. Már csak segítõk érkeznek és egy "meglepetés". Leoncióval hamarosan valami durva történik, megkapja a magáét valaki mástól is. :D
9/10
suxel 2013 júl. 11. - 22:25:13 9/10
(814/1549)
tobb gonosz mar nem erkezik szerencsetekre. Mar ha jol emlekszem.
Tilda36 2013 júl. 11. - 21:30:32 Előzmény malvinkicska
(813/1549)
Az a féreg ahogy helyesen nevezed nem rug labdába Daniellel szemben, õ csak a nõknél erõsebb, de a verekedésre én is befizetnék ha egyáltalán lesz ilyen! Utálom az erõszakot, de ez a torzszülött megérdemelné, hogy Andres/Daniel újból jól helyben hagyja!!!...és egy ilyen primitív senkiben bízik Alonso és Dionisio, hát õ sem sokkal különb nála!

Augustina szót sem érdemel, de ami Camila testvérkéjét illeti ritka gonosz nõ és a gonoszok egyre csak szaporodnak...
malvinkicska 2013 júl. 11. - 19:29:15
(812/1549)
Ismételni tudom magam ebben a sorozatban az erõszak dominál érthetetlen mindent verekedéssel tudnak el intézni Alonso már felkérte azt a férget verje meg Danielt amiért meg védte Camilát tõle, a másik mindenki nyomoztat mindenki után.Annyi rossz tevõ van már hogy nagyon kell figyelni ki kit figyeltet Dionisio az egy szemét haszonlesõ Isadoráról már nem is szólok.A másik birtokon az a Iliana is egy kígyó minden fíu szerelmi életében beleszól pedig õ aztán egy nagy nulla úgy ahogy van.
9/10
napraforgó 2013 júl. 11. - 12:41:47 9/10
(811/1549)
Már én is gondoltam rá, hogy Daniel túl otthonosan (pl. kopogás nélkül) járkál ki- s be Camila vendégházába, ezért elõbb-utóbb lebuknak. Dio már gyanakszik, hiába magyarázta ki magát. Kíváncsi vagyok, mit találtak ki, hogy visszanyerje a bizalmát?
Gondolom Camila elmegy Mariánoval vacsorázni és látványosan kedves lesz vele, vagy esetleg megszidja Andrest valami mondvacsinált hibáért. Esetleg mindkettõ. Valahogy el kell terelni a gyanút.

Agustinát nem értem, a lánya már másodszor közölte vele, hogy Dio nem intézkedhet a házban, erre az a lökött tyúk beköltözteti a legnagyobb hálóba, mint a "ház új urát". Mekkorát fog zuhannmi ez az ostoba nõszemély, ha kiderül, fikarcnyit sem érdekli az "urát".

Kíváncsi vagyok, ha megérkezik Aron, vajon összeeresztik Fransisco Diazzal? És a pasi elõadja neki a haldokló atyát, aki meg akar ismerkedni a fiával?
9/10
napraforgó 2013 júl. 11. - 07:47:26 9/10
(810/1549)
Off

A Tudományos és Köznyelvi Szavak Magyar Értelmezõ Szótára szerint az idejekorán jelentése:

Kellõ idõben, idején, idejében.
"A török vastag, erõs falat talált a kapu mögött. Idejekorán berakta azt Mekcsey" (Gárdonyi). Sokan értik félre és használják "korán, ideje elõtt" értelemben; ezt a hibát az sem menti, hogy pár száz éve még volt az ideje koránnak ilyen jelentése is. Meghökkentõ volt rangos irodalmi folyóiratban olvasni az "idejekorán elhunyt Suksin" nekrológját. A cikk írója persze azt akarta mondani, hogy a tehetséges és sokoldalú szovjet orosz író korán, túl fiatalon halt meg.

és egy másik cikk Fáy Miklóstól az Élet és Irodalomból:

"Soha nem voltam száz százalékig biztos az idejekorán szó jelentésében, de, mint kiderült a Nyelvmûvelõ kézikönyvbõl, az nem csak az én hibám. A mai (1996-os) használatban azt jelenti, hogy „még a kellõ idõben", míg a korábbi jelentése az volt, hogy „idõ elõtt". Ezt a második értelmet nyugodtan elfeledhetjük, ha azt mondom: Alfred Brendel idejekorán hagyta abba a koncertezést."

És ideteszem még az Index Quod licet Jókai c. cikkét is, érdemes elolvasni:
http://index.hu/kultur/korrektor/idejekoran/

A cikk megoldást is javasol:" helyette ... a korán, idõ elõtt, esetleg a kissé régies, választékos idõnek elõtte forma kínálkozik. ”