Téma: A sors útjai

kikelet54 2017 júl. 15. - 19:14:16
(53/113)
Fiatalok, aranyosak, szerelmesek...
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 15. - 19:06:07 6/10 Előzmény Jeanette5
(52/113)
A 2-es és a 3-as kérdésre sem tudom a választ. :( Azt tudom, hogy az eredetiben szenilis volt az öreg úr és annyi.

Alapvetõen A kertész lánya nem egy rossz rózsanovella. De ha azt nézem, akkor én a Marimart szerettem, és NL totál elbarmolta a Maricruzt. Eddig még egész nézhetõ az UCHED, és helyenként jobban is tetszik élen a fõhõsökkel. Rajtuk kívül a többiek nem igazán érdekelnek. Hogy Luissal és Marianaval foglalkozzak, felfigyeljek rájuk nekem több gonoszságra van szükségem tõlük.

Szerintem az az ember, aki egy kicsit is szimpatizál Ameliaval, azzal nincs minden rendben. Az egyik legborzalmasabb telenovella karakter, akivel valaha találkoztam, végtelenül keserû, mint az epe és a történet szerint már ennek 19 éve.
10/10
Jeanette5 2017 júl. 15. - 14:29:00 10/10
(51/113)
Ledaráltam a heti epizódokat és olvasgattam,hogy miket írtatok ide. Továbbra is azt mondom,hogy el kell ismerni,hogy Nathalie Lartilleux ezt eltalálta. 1-2 kivételt leszámítva jó a szereposztás;aranyos,szerethetõ fõszereplõ-párost rakott össze. Carlos és Fer nagyon édesek. Igazából fõleg miattuk nézem. Az Ameliás jeleneteket a héten már átpörgettem. Besokalltam az örökös sírás-rívásától. Pedro tegnap jól megmondta neki :D

Akik telitalálat voltak/Akiket szeretek: a fõszereplõ páros,Pedro és a negatív szerepük ellenére Mariana és Luis

Aki nagyon nem: Amelia

Aki jön fel: Isabela. A színésznõ egyre jobban alakítja az idegbeteg hisztérikát.

Akiket még nem tudok hova tenni: Cami és Felipe. Cami karakterét ismerem A kertész lányából,így fõleg a késõbbiekben leszek rá kíváncsi . Felipe egyenlõre kérdõjel,mert ez a karakter az eredetiben nem szerepelt. Az már kiderült róla,hogy õ tetszik neki Fer, és õ sem igazán könnyíti meg a fõszereplõk szerelmét. Kérdés,hogy meddig fog elmenni............

A többi szereplõ semleges.
10/10
Jeanette5 2017 júl. 15. - 14:00:58 10/10
(50/113)
Na ezt én sem értettem. Mert ugye Fer csónakját tönkretették az osztálytársai. Most akkor az apja csinált neki egy újat? Nem tudni. A másik pedig,hogy az a gumicsónak hogy került oda?

A másik,amit nem értek,hogy Fer miért nem meri megmondani az apjának,hogy van pasija. Azt még értem,hogy az anyja elõtt titkolózik,de Pedro biztos megértené. Vagy nem akarja,hogy az apja megtudja,hogy a fõnöke,Marissa fiával jár? Vagy nem akarja,hogy Pedro összetûzésbe kerüljön Luis Monteróval?

És amit még nem mértek: Az öreg most akkor tényleg szenilis vagy csak tetteti. Mert a tegnapi részben csak játszotta Marianának. A másik meg,hogy úgy tûnik elhitte,hogy a kis doki Luis fia. Pedig amikor kiszabadította a liftbõl bemutatkozott neki és még névjegykártyát is adott neki. Ha mástnem az feltûnhetne neki,hogy más a vezetéknevük...........
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 15. - 11:49:33 6/10
(49/113)
Attól függetlenül, hogy Luisa Fernanda és Carlos nagyon édesek együtt, próbálok odafigyelni a jeleneteik alatt, és a következõt sehogy sem értettem. A fiatalok bemennek az új kajakkal a vízbe (mondjuk nem tudom Pedro mikor készítette el), aztán a következõ jelenet: egy szürke gumicsónakban vannak. Na ezt én sehogy nem értettem.

Megtaláltam a youtuben 1154 1,5-3 perces részletben az egész történetüket. Szerintem a szinkron még dob a fõszereplõk játékán, külön dicséretet érdemel Czetõ Zsanett és Dányi Krisztián.
malvinkicska 2017 júl. 14. - 20:42:43
(48/113)
Én is nézem nagyon szeretem Carlost és Fernandat, elég sokat vannak együtt.
Amélia nagyon szemét, de Pedro most jól oda mondta neki a magáét, én annak a férfinak lennék már rég elküldtem volna melegebb éghajlatra. Az öreg játszotta az amnéziást Mariannak, jól tette.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 14. - 19:42:34 6/10
(47/113)
Egy dolog, amitõl a falra mászok. A TV2-s szinkronok esetében szoktam észrevenni, hogy ha a nevekben ékezet van a magánhangzón, akkor azt annak megfelelõen mondják. Itt: Pérez. Az ékezet nem azért van, hogy é betût ejtsenek, hanem a hangsúly miatt van szerep. Életemben nem hallottam úgy kiejteni, mint ebben a sorozatban teszik, nagyon sérti a fülemet.

Ajánlom a szinkront készítõknek ezt a cikket: http://www.elmexicano.hu/2013/02/az-ekezet-amely-nem-jelent-semmit.html
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 14. - 19:35:58 6/10
(46/113)
Amelia végképp lenullázta magát a szememben, még a lányától is meg akart szabadulni születése után. Végre Pedro a szemébe vágta az igazságot, de erre õ még jobban megalázta, mint bármikor az életben, így Pedro az alkoholhoz menekült. Csodálkozok, hogy egy ilyen nõ mellett már korábban nem lett alkoholista. Az lenne a legtisztább, ha nem is a vér szerint apja Fernandanak, miután leérettségizett a gimnazista lány külön vonulnának maguknak nevelõapjával, de akármilyen utálatos vele az anyja csak szereti, úgyhogy nem hagyná el.

Carlos és Fernanda zseniálisak együtt továbbra is. Csak azért is leírom, hadd szerepelje többször, hehe.

Meglepõen tûrhetõ sorozat olyan korábbi mûveivel szemben a producerasszonynak, mint az Árva angyal vagy A macska. Utóbbit ismétlik az Izaura Tv-n, tegnap éjjel belenéztem kicsit, és újra rájöttem, hogy A macska az tényleg a vállalhatatlan kategória.
malvinkicska 2017 júl. 14. - 13:26:14
(45/113)
Valóban nagyon aranyosak együtt, Isabel hiába erõszakoskodik Carlos pattintja.
Marian sokat hazudik a testvérével kapcsolatban egyszer csak lebukik.
Ameliia sokat sír egyszer csak megunja, és fordul a sorsa valamerre.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 13. - 21:27:00 6/10
(44/113)
Nagyon tetszenek a fõhõsök közös jelenetei. Nem egy nagy kaland a sorozat, de miattuk megéri nézni, legalább õket. Ma háttérzajként ment és nem utólag tekertem át: LF mit válaszolt Migdalia anyának arra, hogy mit választ, a leérettségizést idõben, vagy továbbra is találkozgat Carlossal és akkor csúszik egy évet? Mert utána volt megint rengeteg közös jelenet, és én szerintem LF mindkettõt akarja. Durva választási opció volt, de egy apácák által fenntartott iskolában, akár lehetséges is egy ilyen szigorú büntetés.

Isabela teljesen dilis nõszemély. Carlos közölte, hogy nincs közös jövõjük, de õ csak a közös jövõt tervezi. Egy az egyben bevillant belõle az érthetetlen, hisztérika Jennifer az Aztecás verzióból. Nagyon emlékeztetett rá. Már most megszavazom a diliházat neki a végére.

Camila is kissé érthetetlen kategória, ha Carlosról van szó. A tegnapi részben szép volt tõle, hogy átadta a kajakját LF-nak, miután az övét az utálatos Carolina tönkretette, viszont így sem sikerült megfosztania az elsõ helytõl. Carolina megérdemelne még jó néhány pofára esést.

Marissa és Pedro a virágpiacon: az a jelenet nekem nagyon hiteltelen volt, értem én mit akartak vele, de nekem nem jött át. Maga a virágpiac is elég furcsa egy hely volt.

Annyit siránkozni, amennyit Amelia siránkozik, és kesereg, bárcsak megnyílna alatta a föld.
Mariana intrikái egyelõre nem hatnak meg, Alpha Acosta Consueloja szerintem nagyobb kígyó volt az eredetiben, vagy még csak a történet elején vagyunk?!
malvinkicska 2017 júl. 12. - 17:40:54
(43/113)
A mai részben nagyon édesek voltak Carlos és Fernanda, ahogy beszélgettek a kis csaj szem szinte égett, látszik rajtuk nagy az össz hang. Aztán az öreg jó ügyvédhez ment , mert ugye ez hagyta el a lányát és most megtudta él agyerek nem vetette el Amélia, de az a szemét Marianna , hazudott neki mikor beszéltek , mert szerelmes, és félti a vagyont.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 12. - 14:28:25 6/10
(42/113)
Hm..hm... a tegnapi részben jó volt a négyes randi. Csak a vak nem vehette észre, hogy Carlos és LF mennyire egymásra vannak tapadva. Tetszett a nõi wc-ben elcsattanó csók is, majd Carlos utalásai Fernanda részegségére búcsúzáskor. :D :D

Marissát olyan furcsa ruhákba öltöztetik. Pláne a vacsoránál, a nyílegyenes derékig érõ sörénye abban a sötétzöld lepelruhában. Lehet úriasszonyos, de nem valami megnyerõ.
malvinkicska 2017 júl. 11. - 17:56:08
(41/113)
Remélem nem lesz mindig ennyi negatív szereplõ benne, azt látom mindegy most már milyen gyártású csak a sok emberi szemétség van benne.

Lehet én nem úgy nézem, mint sokan de én ezt látom ebben is csak rosszat akar mindenki szinte, az a jó a kertész rendes ember benne, meg a lánya doki.
malvinkicska 2017 júl. 11. - 17:55:45
(40/113)
Remélem nem lesz mindig ennyi negatív szereplõ benne, azt látom mindegy most már milyen gyártású csak a sok emberi szemétség van benne.

Lehet én nem úgy nézem, mint sokan de én ezt látom ebben is csak rosszat akar mindenki szinte, az a jó a kertész rendes ember benne, meg a lánya doki.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 10. - 22:44:50 6/10
(39/113)
Valószínûleg igazad van, mert ez a karakter sehogyan sem rémlik a 2003-s verzióból.

A mai részben megvolt az elsõ csók. Dányi Kriszián több érzelmet visz bele a jeleneteibe, mint a színész Horacio.
Az a rész is tetszett, amikor Pedro meglepte LF-et az új hegedûvel.
10/10
Jeanette5 2017 júl. 10. - 20:15:50 10/10
(38/113)
Úgy tudom A sors útjaiba beleírtak pár új szereplõt,akik az eredeti változatban nem szerepeltek. Lehet Felipe is egy ilyen. Egyébkét ma kiderült,hegy egy sunyi és sz*rkeverõ pasas.Úgyhogy mit ne mondjak,meg lettem volna nélküle.
malvinkicska 2017 júl. 10. - 17:54:32
(37/113)
Nagyon sajnálom Luisat a saját anyja nem engedi magát megpuszilni, milyen nagy bûn ez szerintem, ezta bolond nõt a pokolban kívánom.
Carlos bevallotta szereti L-t nagyon aranyosak, de most az ügyvéd is kavar, mert neki is tetszik a kis csaj.
Jó kis bohókás könnyed téma csak aza bolond Amélia ne lenne.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 10. - 16:07:40 6/10
(36/113)
Felipe karaktere kinek felel meg az eredeti sorozatból? Õ rá nem emlékszem. A doki ügyvéd barátja, aki LF-ra hajt.
10/10
Jeanette5 2017 júl. 09. - 15:18:05 10/10
(35/113)
Igazából és is ritkábban nézek már telenovellákat. Egyrészt régen elég sok ilyet néztem és mivel ma már a legtöbb Televisás sorozat valamelyik a maga korábban sikeres alkotásnak az újragondolása.Ebbõl adódóan a legtöbbnek láttam az eredetijét.Így a remekekbe legfeljebb csak belenézek. A kertész lányát annó szerettem,így kíváncsi voltam a Sors útjaira is,hogy Lartilleux mit hozott ki belõle. Ahogy írtam,eddig egész tûrhetõ.
malvinkicska 2017 júl. 09. - 10:49:38 Előzmény Jeanette5
(34/113)
Nagyon örülök más is nézi a sorozatot és véleményt is nyílvánit, legalább több szemszögbõl látom én is, régen néztem már Televizás sztorit, persze sok színészt ismerek, csak most bele kell lendülnöm ezekbe is. A fórumokon most nem olyan élénk a vélemény, mint régen, igaz sokan a FB-on nézünk fordított sorozatokat és ott egy két mondat és kész.