10/10
Márton Lászlóné 2010 dec. 15. - 12:47:21 10/10
(1445/239045)
Én a szeretet és a kötelék megnyilvánulását is vélem felfedezni Bidám rettenetes tettében(bár lehet, hogy rosszul látom). Kaptam egy könyvet, és egy ígéretet az "apám"-tól vagyis az életem legfontosabb szereplõjétõl, ami csak az enyém, és természetes, hogy vigyázok rá, mint a szemem fényére. Erre jönnek a tolvajok és elveszik tõlem, az én legértékesebb kincsemet. Az õ korában a mai gyerekeknek nem jutott volna eszükbe az étel megmérgezése, (ismeretük sincs a mérgezõ növényekrõl, még talán nekünk felnõtteknek sem).Hát ebbõl is látszik, hogy micsoda lángelme volt már gyerekkorában is, csak éppen rosszra fordította. Én még soha nem olvastam ehhez hasonló történetet.
10/10
Márton Lászlóné 2010 dec. 15. - 12:28:18 10/10
(1444/239045)
Offtopice

Jaj, csak nehogy történjen valami baja!
Ha most elõtörhetne belõle Bidam.... !
Most a valóságban is aggódhatunk értük.
10/10
Márton Lászlóné 2010 dec. 15. - 12:14:44 10/10
(1443/239045)
De szörnyû hallani a jelenlegi Észak-Koreai provokációról, hallottátok a híradóban? Olyan, mintha kísértene múlt, nem? Éppen most kísérjük végig a történelmi Korea egyesülését, erre tessék, ismét balhézik az Észak és Dél! :-(
10/10
Márton Lászlóné 2010 dec. 15. - 11:50:24 10/10
(1442/239045)
Ebbõl a szemszögbõl nézve Deokhman nem egoista, amikor trónra pályázik, és egyedül õ akar uralkodni? Én sem szeretem ezt az emberi tulajdonságot, de azt elismerem, hogy a változásokhoz a fejlõdéshez szükséges egy bizonyos határig. Azt is elfogadom, hogy nincs Bidamnak lelkiismeret-furdalása(bár van lelke, egyébként tudna sírni, zokogni), és hogy nem ismeri a hála érzését. De még fiatal és öntörvényû. Nem védeni akarom, csak próbálom megérteni. Elképzelem azt, hogy amikor leesik neki, hogy Mishil az anyja, királyi vér csörgedezik az ereiben,és õt eldobták mint egy rongybabát. Ekkora fájdalom pokoli pusztítást végezhet egy ember lelkében.
9/10
napraforgó 2010 dec. 15. - 11:02:38 9/10
(1441/239045)
Ha Bidam olyan egoista, akkor miért akarja úgy intézni, hogy Jusin nyerje meg a párbajt? Lehetne õ is a nyertes, csilloghatna, villoghatna, mint a pávakakas. (Egyébként az tényleg nagy szégyen lenne az egész hváráng társulatra nézve - beállít egy idegen jött-ment, még a nevét, származását sem ismerik, és helyretesz mindenkit.) De tudja, hogy a hercegnõ Jusint szeretné azon a poszton látni, hát elintézi neki.
10/10
icetea83 2010 dec. 15. - 10:39:45 10/10
(1440/239045)
Ezt nagyon jól összefoglaltad! Ez a lényeg!
Helia 2010 dec. 15. - 09:51:22
(1439/239045)
Hasonlóan vélekedek én is Munnoról. Sziklaszilárd jellem, nagyszerû tervei vannak, az ország érdekei lebegnek a szeme elõtt, de a nagy tervezgetésben megfeledkezik az emberi tényezõrõl. Arról, hogy azok, akiket egy-egy funkcióra kiszemelt, estetleg saját gondolatokkal, tervekkel rendelkeznek és teljesen más a jellemük, mások az erõsségeik, gyengeségeik, mint amit õ szeretne. Ráadásul szerintem rossz emberismerõ. Lehet, hogy bûnnek tartja azt, ahogyan Misil felhasználja az embereket, de az emberismeret önmagában nem rossz tulajdonság.

Bidam nevelését meg elszúrta. (nem, nem vagyok Bidam fangirl és igen, láttam a teljes barlagos jelenetet) Nem hiszek abban, hogy létezik olyan, hogy eleve reménytelen eset. Elkövetett egy szörnyû bûnt, Munno ráébredt, hogy a fiú alkalmatlan királynák, de az a baj, hogy emberként is lemondott róla. Tovább nevelgette, de attól fogva csak szigorral és szidással, Bidam a fejére is olvasta, hogy mindig csak negatív jelzéseket kapott tõle vissza. Úgy éltek egymás mellett, hogy a fiú abszolút nem értette meg a Mestert, és a Mester abszolút nem értette meg a fiút.
10/10
Márton Lászlóné 2010 dec. 15. - 09:45:14 10/10
(1438/239045)
Hol lehet megtalálni a vicces forgatásokat? Csak írd le a helyet, légyszíves!
9/10
napraforgó 2010 dec. 15. - 09:25:45 9/10
(1437/239045)
Épp a tegnapi Metropol újságban olvastam, hogy a beduinoknál még most is az a szokás, hogy bárki idegent megvendégelnek 3 napig, anélkül, hogy megkérdeznék, hogy kicsoda és mi járatban van. Lehet, hogy ez valami keleti szokás. Ha nem mondod el magadtól, hát nem faggatnak, mert az tiszteletlenség lenne.
10/10
Mara60 2010 dec. 15. - 07:21:57 10/10
(1436/239045)
Teljes mértékben egyetértek azzal, amit Munnoról írtál.
Mint mesternek én két alapvetõ hibáját látom. Az egyik, hogy õt nem érdeklik a másik emberek szándékai. Csak a saját elveit veszi figyelembe és a szerint ítélkezik. Ezért képtelen elfogadni mások véleményét, vagy pláne hibáit.
Nekem ez már akkor lejött, mikor Dokman és Yusin odakeveredett a faluba, õ pedig semmit sem akart tudni róluk. Késõbb sem érdekelték Dokman indokai. Anélkül, hogy legalább néhány mondatot váltott volna a lánnyal, vagy elõtte kicsit kifigyelte volna, máris látatlanban ítélkezett.
Ehhez kapcsolódik a másik hibája is. A kommunikáció. Egy jó mester azt a hangot, amit Munno használ nem engedi meg magának. (hozzátenném, hogy itt nagyon jó a magyar szinkronhang, mert ugyanazt a tónust használja, mint az eredeti) Amíg csak Bidamma szemben használta, addig lehetett azt mondani, hogy a fiú az oka. De ugyanezen a kioktatóan lekezelõ hangon beszél Dokmannal is. Aki azonnal le is reagálta. Elõször megdöbbent, aztán elfogta az indulat, majd bezárult, és szinte látszódott, ahogy számol magában, ki ne törjön belõle.
9/10
napraforgó 2010 dec. 15. - 05:46:32 9/10
(1435/239045)
Bidám önzetlenségét itt csak arra értettem, hogy nem magának akarja a gyõzelmet, képes azt átengedni a hercegnõ kedvéért. (De vajon nincs emögött valami hátsó szándék? Elvégre Misil ivadék...)

Azért az nagy szám lenne, ha feltûnne egy idegen és egytõl-egyig legyõzné a hvárangokat - és õ lehetne a parancsnokuk, a hadnagyuk. Hah. Bidám, mint vezetõ!. Szerintem néha még maga sem tudja, mit fog tenni a következõ pillanatban, nemhogy egy nagy csapatot elvezényelni, irányítani.
9/10
napraforgó 2010 dec. 15. - 05:41:36 9/10
(1434/239045)
Bidám biztosan nem véletlenül maradhatott benn Tokmán és Munno beszélgetésekor. Szerintem Munno most teszteli a fiút, hogy milyen ember, mire képes.
Úgy tûnik képes önzetlen lenni - megígéri Tokmánnak, hogy Jusin nyerni fog (ha már ennyire szeretné a hercegnõ)
Elindul a tornán. Ügyes, nyilván mindenkinél ügyesebb, hiszen Munno tanította. Mindenkit legyõz, valószínûleg Bodzsongot is, aztán pedig megadja magát Jusinnak. Vagyis csal. Vagyis megint nem megfelelõ eszközöket választ.
Nem hiszem, hogy Jusin nagyon örülne, ha csalás révén kapná meg a posztot.
És mindenki tisztában lenne ezzel, Misil, Munno, Tokmán, esetleg még Csilsuk is.
Már alig vátom. Biztos megint láthatunk néhány szép harci jelenetet.
(Csak azt nem tudom, hogy ezt mind a színészek tanulták be, vagy kaszkadõrök helyettesítik õket?)
9/10
napraforgó 2010 dec. 15. - 05:22:39 9/10
(1433/239045)
Gondolod, hogy imponál neki? Vagy fél egy kicsit tõle - hiszen anya létére kidobta.
Esetleg megpróbálja megnyerni magának? Pl. ígérhet neki akármit, hogy maga mellé állítsa.
Bár ahogy látom, Misil nem szokott összevissza hazudozni, ígérgetni. Inkább nem mond semmit, csak titokzatosan hallgat és mindig úgy tûnik, mintha mosolyogna. Csak ritkán hull le az álarc és lehet látni rajta valódi érzelmeket, indulatokat.
Az eszközei nem mindig szimpatikusak, de kétségtelenül nagy koponya a nõ.
Egy problémám van vele, éppolyan érzelemmentesen irányít, mint egy férfi vezetõ. (férfi mentalitással nõi testben)
9/10
napraforgó 2010 dec. 15. - 05:05:09 9/10
(1432/239045)
Kösz. Láttam óket.
Nincs is semmi bajom azzal, ha a linket teszed fel. Aki akarja, megnézi. De nem szeretném, ha a jó kis beszélgetõs fórumunk elmenne olyan irányba, hogy "imádjuk Kim Nam Gilt", vagy bármely másik szereplõt. Azért mondtam, hogy talán nem ide kellene tenni a képeit, lemezborítóit, az életébõl szedett bulvárhíreket, stb. Mert ennek a fórumnak más a címe és jó lenne, ha annál maradnánk. Nem tilos más fórumokat látogatni, nyitni, stb, azok szólhatnak ilyesmirõl. De ha lehet, itt csak maradjunk az eredeti témánál.
És bocs, senkit nem akartam megbántani, csak nem érdekelnek ezek a plusz információk , amelyeknek semmi közük a sorozathoz.
Etelka12 2010 dec. 15. - 01:02:27
(1431/239045)
Az elmult napok történései a következõ üzeneteket hordozták számomra:
- egy alkotással hozzá nem értõ emberek bármit megtehetnek, jelesül, brutálisan megcsonkithatják. Még szerencs, hogy a Mona Lisát nem õk keretezik, mert akkor orrtól lefelé levágták volna, hogy beleférjen a keretbe.
- Munno tettei számomra nem bizonyitják nagymesterségét, hacsak ez a titulus nem pusztán harcmûvészetére vonatkozik.Eddigi viselkedése azt mutatja, fél Misiltõl.Ezért vonult vissza, mikor elkezdõdött "Misil ideje", ezért fordult el Bidamtól, amikor fölfedezni vélte az "anyai örökséget", ezért nem támogatja Tokmánt, mert nõ, mint Misil.Bidam jellemének alakitása Munno kezében volt, hiszen Bidamot még most is a jószándék vezeti, csak nem tudja megitélni, mi a jó, adott helyzetben.Amikor visszaszerezte azt a fontos könyvet, amit elraboltak tõle és még össze is verték, boldogan nevetett, mert kisgyerek létére meg tudta oldani a feladatot, a mester leszidta és még csak el sem magyrázta neki, hogy mi rosszat tett. Amikor meg 200 embert akart megmenteni a haláltól, akkor megint megszidták, de lagalább már megtudta, hogy nem jót tett.Akkor gondolkodás nélkül visszaindult, hogy élete kockáztatásával is kijavitsa a hibáját.Ha Munno nem félne annyira Misiltõl, felfedezné benne a sok jó tulajdonságot és azt erõsitené Bidamban. Mert még most, felnõtt korában is keresi az utját, de Munno nem segit neki.
-Én mindenkinek köszönetet mondok, aki felrak képet, térképet, linket, bármit,mert minden érdekel, ami a filmmel kapcsolatos, de nincs idõm utánanézni, ezért köszi mindenkinek, aki veszi a fáradságot és megosztja velem a találtakat.Igy most már tudom, hogy Bidam "mai formájában" is tetszik:-)
Cserevirág 2010 dec. 14. - 22:00:41
(1430/239045)
lehet, hogy Mishilnek imponál h.ilyen fia? Mindazok ellenére, h.nem õ nevelte, ilyen sok tulajdonsága fellelhetõ Bidamban? Még okítja is: "Ne nevess...csak húzd fel a szád szélét.."
Cserevirág 2010 dec. 14. - 21:57:34
(1429/239045)
Nagyon tetszett a rész, amikor elõször találkoznam Mishillel, amióta tudja ki az anyja: "Azt mondják hasonlítok önre.."..és az anyja milyen ravaszul teszteli le Bidamot: "..mint a gyermek, aki fel akarja hívni szülei figyelmét..".Na arra produkált Bidam olyan szemeket...mint a vasvilla.
Cserevirág 2010 dec. 14. - 21:52:08
(1428/239045)
Igen, a mai részbõl kivágták Bidam gyermekkori barlangos jelenetének nagy részét. Pedig nagyon fontos lett volna megérteni Bidam jellemét: nála a cél szentesíti az eszközt. És micsoda eszközöket képes bevetni...
9/10
Letty72 2010 dec. 14. - 21:48:28 9/10
(1427/239045)
Ezt a részt is kivágták? Pedig Bidam jellemével kapcsolatban nagyon sok mindenre rávilágít, fõleg a diadalittas nevetése.
kymara 2010 dec. 14. - 21:47:12
(1426/239045)
Munno sajnos még a múltban él. Pont mint Misil. Nem mernek újítani.