Illiona 2019 ápr. 26. - 21:27:48
(236805/239045)
Uj történelmi sorozat kezdődött ma, The Nokdu Flower cimmel.
48 részes lesz, 35 perces epizódokkal, vagyis a klasszikus 24 részes sorozat.
A koreai történelem egy már ismert időszakába visz minket, az 1800-as évek végére, ahol is belviszályok, és a megjelenő japánok okoznak konfliktusokat.
Az első részt megnézve nagyon jónak tünik, bár kicsit - nagyon - nyomasztó, de hát ez a történelmi időszak is nyomasztó volt.
Viszont még kevés sorozat szól erről az időről, ha jól emlékszem kettő, igy lehet még egy bőrt lehuzni róla. :)))
Illiona 2019 ápr. 25. - 19:21:15
(236804/239045)
A multkor hoztam hirt Kim Dzsong Un oroszországi látogatásának furcsaságairól:

nos megérkezése sem volt kevésbé látványos:
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/kim-dzsongun-pancelozott-vonaton-erkezett-putyinhoz-de-nem-akarhogy-lepett-orosz-foldre/
A cikk végén van két videó, mindkettőt érdemes megnézni, már csak a tanulság véget!!!
Illiona 2019 ápr. 25. - 19:03:02
(236803/239045)
Vakáción a The Fiery Priest csapata!

Még egy kép:

Illiona 2019 ápr. 25. - 19:02:06
(236802/239045)
Vakáción a The Fiery Priest csapata!

képek Malajziából:
Illiona 2019 ápr. 25. - 19:00:58
(236801/239045)
Rain magyarországi legnagyobb rajongója által müködtetett Claud Hungary YT oldalán jelent meg:
Itt a magyar forditás a Scetsh cimű filmsorozat betétdalához.

ha rákatintasz, akkor mind a 3 dal elérhető:

https://www.youtube.com/watch?v=fkj3-xEQzSQ&list=PLFEA9St1oMT5NH8A0phIYzcTxHwqwi8tq&fbclid=IwAR1RmCIRrqx0ZO1tguwjMVe2iL8QmDFEIz1KichningD1uf7uv2QhpAn-4o

Nekem mindenképpen az 1. dal lesz a kedvencem: kim Maater: Mint a lepke
8/10
edimir 2019 ápr. 25. - 00:33:53 8/10
(236800/239045)
Off

Haechi - 41-44. rész

Spoiler

Az e heti 2 dupla rész a lázadással foglalkozott. S milyen igazam volt, amikor azt írtam, hogy minden rosszban van vmi jó... Egy országos méretű lázadás, ami gyakorlatilag egy polgárháborúnak felel meg, ennél szörnyűbb kevés képzelhető el.

Nagyon jó, ahogy a sorozat hatásában mutatja be több oldalról is.

Látjuk a lázadás kitervelőjét, a Királyi Rokont, aki remekül használja fel a bekattant Yi Tan Herceget... őt tolja az előtérbe, mint a trón jogos várományosát, az "igazi" királyt... Yi Tan pedig nem veszi észre, hogy csak báb, királyságról szőtt álmai beteljesülését látja bekövetkezni....
Politikusaink nem ígérgetnek oly felelőtlenül, mint a helyzettől megmámorosodott Yi Tan... Hát igen, az ő alattvalóinak bizony kolbászból lesz még a kerítés is....

A királyi udvar és maga a király is olyan helyzetben találja magát, ami Csoszon történetében még sohasem volt, hatalmas tömegeket, több tartományt is érintő oly mértékű lázadással, ami példátlan. Mi is lehetne ennél rosszabb? Ám a helyzet megoldása Csoszon politikai életének rendezését is megkívánja, nem lehet csak erőből, katonai úton megoldani.

S amire az "öregmotoros" politikusok csak a fejüket rázzák, hogy szép álom csupán.... azt bizony át kell ültetni a gyakorlatba, mert egyszerűen nincs más út.... És itt jön be a jó a bajban.... Mert a lázadás leveréséhez belső változások is szükségesek... S szerencsére az udvar vezető politikusai valóban törődnek az országgal, valóban van lelkiismeretük... és láss csodát, képesek önkritikára és áldozat meghozására is....

Nem csak izgalmas, de elgondolkodtatóak is voltak ezek a részek...

KÉP: - felirat - Yi Tan herceg és az őt királyként éltető emberek, akik belesodródtak a felkelésbe,,,,
Illiona 2019 ápr. 24. - 12:56:41
(236799/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Kim Dzsong Un megy Putyinnal tárgyalni. Épp most.

ez a hir nem is akkora hir, csak a körülmények miatt teszem ide: roppant tanulságos!

"....amelyhez hozzá kellett igazítani a vlagyivosztoki pályaudvar felhajtóját – már a helyszínen várja ...."

http://www.blikk.hu/aktualis/politika/kim-dzsong-un-oroszorszag-hatar-csucstalalkozo-putyin-eszak-korea/dzhnvyl?fbclid=IwAR2gmCG2YesErlh9oQJvRHXvFdtTFh5GuBYx-zKZaWaoONpEOsaxZXsj350
8/10
edimir 2019 ápr. 24. - 00:47:31 8/10
(236798/239045)
Off

Mother of Mine - 1 - 20. rész

Spoiler

Illiona szokott morgolódni, ha a sorozatban egymáshoz nem passzoló párokat boronálnak össze. Természetesen a két hajadon lánytestvér számára is már szövődik a romantikus szál.... Írói válságban szenvedő legkisebb húgocskának a szokásos két férfi egy nő felállás néz ki.... Egyik oldalról a régi barát, a kissé túlsúlyos ámde időközben befutott forgatókönyvíró, akinek irodalmi babérból talán kevesebb, de piszkos anyagiakból annál több adatik... Csak a jó ég tudja, hogy mit lát a hisztis hölgyeményben, de pincsikutyaként lohol a nyomában....

KÉP: remélem, hogy nem a könyvkiadóval hozzák össze, mert szegény fiú tényleg nem ezt érdemelné.... Jaj, Illiona, kezdelek megérteni!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 23. - 18:52:30 8/10
(236797/239045)
Off

Mother of Mine - 1 - 20. rész

A He Is Psychometric-nél is feltettem egy érdekes órát, ott a sportágakat lehetett rajta beállítani a méréshez...

KÉP: - felirat - ezúttal az elégetett kalóriát jelzi ki!:))
8/10
edimir 2019 ápr. 23. - 18:49:52 8/10
(236796/239045)
Off

Mother of Mine - 1 - 20. rész

Spoiler

KÉP: ezt a képet a folyosó mennyezeti megoldása miatt vágtam ki, milyen stílusos és ötletes megoldás egy könyvesboltnál!:))))
8/10
edimir 2019 ápr. 23. - 18:48:19 8/10
(236795/239045)
Off

Mother of Mine - 1 - 20. rész

Spoiler

Mi-Ri cégének elnöke és családja - nagykutyáék - mellett akad egy roppant ismerős

KÉP: kutyus... a Romance is a Bonus Book-ból... s ezúttal is a gazdinak köze van a könyvekhez!:))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 23. - 18:43:26 8/10
(236794/239045)
Off

Mother of Mine - 1 - 20. rész

Spoiler

Ha már a Babelt emlegettem az egyik főszereplőkapcsán....
KÉP: ugye, milyen ismerős a folyosó? Hát persze, most is egy nagykutya dolgozószobájához vezet, de ezúttal nem a cégnél, hanem a rezidencián....
8/10
edimir 2019 ápr. 23. - 18:36:39 8/10
(236793/239045)
Off

Mother of Mine - 1 - 20. rész

Spoiler

Kíváncsi volta, hogy vajon ilyen sorozatért rajong az átlag koreai mostanság..... és alaposan meglepődtem... az egyik legmagasabb nézettségű sorozat a Mother of Mine az átlagember hétköznapi problémáiról szól, de persze azért akad ebben is némi csavar....
Ismertető itt: http://asianwiki.com/Mother_of_Mine

Semmi extra képesség, a főszereplő egy nagymami, aki imádja a lányait és az egy szem unokáját, és persze ott segít ahol tud, rengeteget dolgozik. Egyszerű lélek hatalmas szívvel és két dolgos kézzel.
Az alakító színésznőt (Kim Hae-Sook) a Babel nagyasszonyaként ki nem állhattam, ebben a szerepében azért lényegesen jobb. Nem lett a szívem csücske, de legalább már nem taszít.... ez is valami!:)

A három lánya:
Mi-Sun - 36 éves, férjezett, neki van egy óvodás korú kislánya, mivel bankban dolgozik, így a nagyi segítsége nélkül nem lenne étel, rendezett lakás, vasalt ing és gyerekfelügyelet.... Mert bizony az anyósára nem igen számíthat, csak áskálódni és kritizálni tud... szóval igazi isten áldása anyós!:)
A dolgozó városi anya helyzete ott sem egyszerű, forog a mókuskerék rendesen.... kezdjük érteni, miért lettek egykézősek a modern városi családok Koreában.

Mi-Ri - 34 éves, egy vállalatnál az egyetlen női aligazgató rendkívül kompetens, szakmailag a toppon van, szép és intelligens. Beosztottjai rettegnek tőle, mert magasak az elvárásai, másoktól is megköveteli a profizmust. Párkapcsolata még nincs... de vmi már alakul!:))))

Mi-Hye - 31 éves - 20-as éveiben nagy reményeket űztek az irodalmi munkásságához, egyetlen megjelent regényét azonban azóta is tartó írói válság törte meg.... Azóta az anyja nyakán él, alkalmanként kisegít annak éttermében. Nekem az agyamra megy a hisztijével és az önsajnálatával, az életkora ellenére egy éretlen liba a szentem.

A sorozatot elnézve rá kell jönnünk, hogy az élet alapszinten nagyon is hasonló problémák elé állítja a családokat, az embereket. mindegy, hogy hol laksz.... A hektikus reggeli indulás a munkahelyre, a mindig mindent jobban tudó kedves rokon, a munkahelyi hát mögötti kibeszélés... és hosszan folytathatnánk a sort....

A sorozat 100 részes, dupla félórás részekkel, tehát egy normál 50 részes sorozatnak felel meg. Szórakoztató, "eteti magát".... Van, akit tudunk kedvelni... és akad olyan is, akit nem.... Kellően szerteágazó, de mégsem áttekinthetetlen sem a szereplők, sem a helyszínek tekintetében.... egyelőre pont annyi, amennyit követni tudunk, ugyanakkor mégis elég változatos és színes.

KÉP: nagymami és unokája
Illiona 2019 ápr. 23. - 01:12:53
(236792/239045)
edimir,
emlitetted a Maids cimű sorozatot nem találod Kang Dong Wook lapján, először ugyan én sem, de végűl More Than a Maid cimmel megtalálható :)))))

http://asianwiki.com/More_Than_a_Maid
Illiona 2019 ápr. 23. - 00:58:43
(236791/239045)
Special Labor Inspector Jo

Megnéztem ennek az uj sorozatnak 1-10 részét, és nagyon tetszett.
Ez a főhős inkább számomra olyan szupermen féle csodalény, hogy ne szenvedjek Feri Atya hiányától.
A főszereplőt is ismerem régről, ő volt az őrülté váló trónörökös a The Concubine c tv-filmben. Ott nagyon megrázó volt az alakitása. Azután láttam őt a Maids cimű sorozatban, ahol a tragikus sorsú Eun Gi-t személyesitette meg, oly módon, hogy én érte szurkoltam, és érte sirtam, amikor sorozat végén meghalt, és semmiképp sem a főszereplőkért.
a Like on Dandeilon cimű 50 részes hétvégi sorozatban már pozitiv , kedves, vicces karaktere volt, egy fotós fiatalember, akit az apja nősülésre kényszerit, és elvesz egy lányt, akit a főnöke szégyenbe hagy, neki ez a menekülési út. Igy érdekházasságot kötnek, és a sorozat végére már feleősséget vállaló szülőkké válnak, na persze sok sok buktatóval kell megharcolni.

Ugy hogy megérett már egy 16-részesre, épp ideje.
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 23:12:05 8/10 Előzmény Illiona
(236790/239045)
Néha az ünnepeket is ki kell pihenni!:))))))))))))))) Kellemes húsvét utáni napokat!:))))))))))))
Illiona 2019 ápr. 22. - 16:11:24
(236789/239045)
Meg is érdemli a szabadságot, van mit kipihenni: azért ez egy "munkás" sorozat volt, sok bunyóval, és mind jól megcsinált verekedések voltak.
De magában a 20 epizód is sok.
Végre, végre hogy olyannak mutathatta meg magát, amilyen volt, amikor megismertük!!!

Annál is inkább, mert már nem sok ilyen szerep vár rá, azért közben ő is idősödik! :))))
Illiona 2019 ápr. 22. - 16:07:50
(236788/239045)
Kim Nam Gil

2019 április 22-én, vagyis MA az Inchon reptéren, indulás Malayziába!

"Haliday for The Fiery Priest!"
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:56:50 8/10
(236787/239045)
Off
Special Labor Inspector - Szexbotrány

Spoiler

Igen, az éremnek két oldala van. Az egyiken a pénzért /juttatásért/kedvezményért a dologba belemenő, utána pedig magát áldozatként beállító nőcske, ezt sérelemként felnagyítva tálaló sajtó, és a csámcsogni vágyó népség..... a másik oldalon azon munkavállaló nők, akik a megélhetésüket jelentő munkahelyen feletteseiknek kiszolgáltatottak, akiknek kihasználása zsigerileg ott van a társadalomban... a hétköznapok természetes velejárója, nincs belőle ügy... csak elhallgatás...
KÉP: - felirat - persze tudjuk, hogy létezik, de nem beszélünk róla...
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:45:42 8/10
(236786/239045)
Off
Special Labor Inspector - Szexbotrány

Spoiler

Aztán a Jogásztól hallhatjuk, hogy bizony minden munkahelyen felbukkanhat egy "őrült srác"..
Hogy mi a teendő?
KÉP: - felirat - hát igen, kerüljük el.... már ha sikerül!... Ha nem, akkor vegyük tudomásul, hogy a mi hibánk, ami történik..... ez a társadalmi megítélés