Illiona 2017 júl. 08. - 10:57:07
(230265/239045)
Love Letter

Én is láttam ezt a sorozatot, és nem nagyon maradt meg bennem, de az biztos, hogy nemigen tetszett.
De ennek elvi okai voltak, hogy pontosan tudjak fogalmazni, ahhoz bele kell néznem, mert már elmosódott.
De valami olyan rémlik, hogy ezt a kereszténység misztikumát egyáltalán nem misztikusként kezeli, magát a hitet is csak ugy mint mellékes , amit nem is értenek.
Azt hiszem azzal az érzéssel fejeztem be, hogy "nekem mindegy", ha maguk a keresztények nem tiltakoznak...
Illiona 2017 júl. 08. - 10:20:25
(230263/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Már régóta várok a The Prison ( A börtön) cimû film angol feliratára.
Hát már nem kell sokat várni, mert megjelent a film Koreában DVD formában, valami majd csak leveszi, és feltölti az avistára.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 02:35:56 8/10
(230262/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:))))))))))))))))))))


KÉP: Love Letter - talán bocsánatos bûn tõlem, ha a nagy melegre való tekintettel a sorozatból a havas templomot hozom elköszönõ képnek!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 02:30:14 8/10
(230261/239045)
Love Letter

KÉP: egy keresztény templom hívõkkel!:)))))))))))) A múltkor szóba került, hogy van-e olyan sorozat, amiben úgy mutatnak be keresztény templomot, hogy nem kong az ürességtõl... nos, itt van ilyen jelenet!:)))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 02:27:15 8/10
(230260/239045)
Love Letter

KÉP: - felirat - Ezúttal nem Yang Hee-Kyeong színésznõt cipelik háton, de lám, a 45 kiló is lehet nehéz!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 02:23:17 8/10
(230259/239045)
Love Letter

KÉP: páros zuhany - itt a klisé kicsit más, nem pusztán attól, hogy két férfi zuhanyzik együtt, hanem attól, hogy ez igazi jelenet, nem is akármilyen... és itt a lélek a fõszereplõ nem a fizikai adottságok! Barátság.... két fiú, az egyik a családja ellen lázad, a másiknak nincs családja, az egyiknek vetélytárs a másik, a másiknak a maga teremtette család egy újabb tagja.....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 02:15:05 8/10
(230258/239045)
Love Letter

Mit jelenthet két magányos lélek egymásnak? Nem egyszerûen csak vigaszt, de a világot....

Az utóbbi idõben több olyan sorozatot is néztem, amiben vkinek ellopták a "sorsát", durván beleavatkoztak az életébe, árvától lopták el az örökségét, gyereket, kedvest szakítottak el szülõtõl, párjától... ezúttal is ilyen érzése van az embernek.... s persze mindezt a "szerelem" nevében... Természetesen annak az önzõ érzésnek köze sincs a szerelemhez, a nõt birtokolni akarja bármi áron, nekünk meg csendben nyílik a bicska a zsebünkben... Érzelmi zsarolás, aljas trükkök.... és szépen egyre lejjebb csúszik a "szerelmes" a lejtõn, ahogy megszerezni/megtartani akarja azt a nõt, akirõl tudja, hogy mást szeret....

KÉP: anya és fia - a múlt és jelen szerelmi háromszöge ezt a kapcsolatot is tönkre akarta zúzni..... Önzés és féltékenység, a telhetetlenség, amikor kizsaroltak vkitõl 20 évet az életébõl, de egy picinyke idõt se engedélyeznének az anyának, hogy fiával töltsön, saját bûnük úgy lehúzza õket, hogy inkább a másikat akarják bûntudattal megnyomorítva magukhoz láncolni... és persze olyan választások elé állítani, amire az képtelen...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 01:53:47 8/10
(230257/239045)
Love Letter

KÉP: a sorozat plakátja - a három fõszereplõ - a barátság és a szerelem klasszikus háromszöge... Jo Hyun-Jae-t jó volt látni nekem újra a Seo Dong Yo után, Ji Jin-Hee pedig itt még nem a manírjaiba belekövesedve... itt bizony még el tudta játszani a a lázadót és a sunyit egyaránt... akinek nagyon örültem az Soo-Ae rendkívül érzékeny játéka, ez a színésznõ nagyon meggyõzõ!

A sorozat ismertetõje: http://asianwiki.com/Love_Letter_(2003-South_Korea-MBC)
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 08. - 01:40:12 8/10
(230256/239045)
Love Letter

Elegáns fõnökasszonyként vhogy nekem sem igazán õ jutna eszembe, de pozitív szerepben épp most nézem.

A héten kezdõdött a szabim, tökéletes idõzítés a Tours-ra!:))))))))))) Bevallom, a közvetítés vonzóbb volt, mint a koreai sorozatok, abból kicsit besokalltam. A Bridal Mask után egyszerûen telítõdtem, nem volt kedvem semmibe se belevágni. Egyszerûen sajnáltam rá az idõt. A telefonod után azért próbáltam elõcsiholni egy kis ingerenciát, vacakoltam, hogy mibe vághatnék bele. Aztán egy igazi antik darabot poroltam le!:))))))))) Mivel korábban a keresztény vallásról is szó esett, így próbát tettem a Love Letter-rel. Húúúúúúúúúú 2003-as, furcsa volt némely színészt ilyen fiatalon látni!:)))))) Kicsit nyögvenyelõsen álltam neki, aztán rá kellett jönnöm, hogy bizony jó, nem is kicsit! Féltem, hogy limonádé lesz, mondjuk 30 fokban behûtve nem rossz, de 16 részen át nézni egész más lenne... szerencsére nem az. Bár még csak a felénél tartok, de nekem bizony bejön...

Barátság és szerelem a központi téma, ki mennyire önzõ vagy épp önzetlen ebben a bonyolult kapcsolatrendszerben... és persze a "kicsi a világ" effektus koreai módra, amikor a múlt ismétli önmagát és szereplõink szövevényesen többszörösen bonyolítva jönnek össze egy jól megkavart kupacba.

KÉP: Yang Hee-Kyeong - a Love Letterben a paplak házvezetõnõje, aki szorgos, két lábbal áll a földön, és elõszeretettel rángatja oda vissza a kelekótya és a munkából magát szívesen kivonó apácát!:))))))))))))))) Hmmm... már akkor se a 45 kilós színésznõk táborába tartozott!:))))))))))))))))))))))
Illiona 2017 júl. 07. - 23:57:25
(230255/239045)
Nem kellett maszkirozni a szinésznõt, mert minden adottsága megvan ahhoz, hogy nehéz legyen igy is.

Õ Yang Hee Kyeong, akit már annyiszor láttunk mindenféle szerepben, de sosem pozitívban.

Most egy elegáns iskolaigazgatónõt alakitott, szerintem pocsékul. Az hogy affektálva beszél, még nem teszi elegánssá, arra születni kell.
Ha az elegancia nem fakad belülrõl, akkor nincs is.
De annyira jelentéktelen a szerepe, és ha nem kell cipelni, akkor szót sem érdemelt volna.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 09:48:03 8/10
(230254/239045)
My Life's Golden Age

Hmm, "méhednek gyümölcse"... így már a "kopár vagyok" szinte költõ a google-tól!)))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 09:45:27 8/10
(230253/239045)
My Life's Golden Age

Nem gaz csábító, hanem a "felbontó", hogy az hölgy ne érintetlen "küldeményként" kerüljön hosszú élete után vissza a "feladóhoz"!:))))))))) Egyébként nagy hatásfokú szerep, rövid idõre korlátozódik, de roppant eredményes.... amolyan "Jöttem, láttam, gyõztem... "majd eltûntem, szinte Caesar-i magaslatok!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 09:37:35 8/10
(230252/239045)
My Life's Golden Age

Ronda önzõ dög vagyok, az elsõ kívánságom a családomra vonatkozna!:))))))))))))

Mindig olyan nevetségesnek tûnik, ahogy a Sandra Bullock filmben is a szépségkirálynõ jelöltek a világbékét kérik.... de aztán ha belegondolunk, rá kell jönnünk, hogy egy csinos kis bomba ledobása/ rakéta kilövése után már lehet egészséged, boldognak hitt életed, családod, pénzed, hatalmad.... mind-mind mehetne a levesbe.....

Megjegyzem, egy dél-koreainak ilyen szomszédság mellett azért a béke felértékelõdik........ még így is érezzük az irrealitást és az elvontságot, a második kívánság már inkább "kívánság"....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 09:23:07 8/10
(230251/239045)
My Life's Golden Age

A sérvkötõt jól rejti az öltöny!:)))))))))))) Mivel a hölgyön nadrágkosztüm van, így azért nem tudhatjuk, milyen megoldást alkalmaztak a zsírpárnácskák "beépítésére"... Ha semmit, akkor ez tényleg egy "nehéz" szerep!:))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 09:17:27 8/10
(230250/239045)
My Life's Golden Age

Bár roppant találó, de a felvilágosítás nem tõlem származik!:) Inkább a kép feliratára hívnám fel a figyelmet, sokan vagyunk vele így... hiába no, azok a "szomorúbociszemek" nem maradnak hatástalanok!:)
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 09:12:58 8/10
(230249/239045)
My Life's Golden Age

:)))))))))))

De felfogható úgy is, hogy az edzõ olyan remek, hogy lám, azonnal vigyort varázsol a bántalmazott kis szenvedõ arcára!:))))))))))))))

Hmm, valószínûleg a kiskölyök valódi szülei már kevésbé örülhettek a forgatás végén, mert nem valószínû, hogy csemetéjük újabb szerzõdést kap majd.. elvégre egy koreai színésznek, bármilyen korú is legyen, a sírás-ríváshoz minimum értenie kell!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 07. - 07:04:43 8/10
(230248/239045)
Szép reggelt Mindenki!)))))))))))))) Közeleg a hétvége!:))))))))) A dolgozóknak még egy kis kitartás, a szabin lévõknek további jó pihenést!:)))))))))))))
Illiona 2017 júl. 06. - 21:00:08
(230247/239045)
Még egy kis szösszenet a My Life's Golden Age c sorozatból.

A googlis forditásnak hála a meddõt egyszerüen kopárnak forditja,
Elõször ugy megütköztem ezen a szóhasználaton, hogy "kopár vagyok", persze értettem én, csakhát...

De végül ezt is meg lehetett szokni!

Kép: Shin Sun Rok, a fõszereplõ
Illiona 2017 júl. 06. - 17:25:40
(230246/239045)
My Life's Golden Age

és végül egy kép a gaz csábitóról!
Megérdemli, hogy kitegyem ide azt a NEM förtelmes képét!
Volt mersze behálózni, elcsábitani egy tisztességes lányt, (aki ha nem kérik, akkor biztosan szüzen ment volna férjhez) , és még egy éjszakát is eltölteni a nõvel, sõt ráadásul egy nem kivánt gyereket is csinálni neki!!! Aztán meg évek mulva csak ugy felbukkanni, mintha mi sem történt volna közben!!!
Hát nagyon fel is háborodtam!
Az igaz hogy az összes szerepe pár percre korlátozódik, de azért csak nem mehetünk el mellette szótlanul!!!