8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 18. - 23:17:08 8/10
(230365/239045)
Golden Cross 1. rész

SPOILER

Bevallom, nekem eddig még egyik szereplõ se volt szimpatikus. Vhogy egyiküket se sikerült megkedvelnem. A Ghost óta 2 vígjátékot néztem meg, régi kedvenceket... érezhetõ, hogy itt egy nagyon aljas és ocsmány ügylet van kifejlõdõben, nincs nagyon kedvem belemászni, mert már az elsõ rész alapján megítélhetõ, hogy nem csak az igazságérzetem, de a gyomrom is háborogni fog..... csak miattatok folytatom....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 18. - 22:36:16 8/10
(230364/239045)
Golden Cross 1. rész

Az elõbb fejeztem be az elsõ részt.

SPOILER

A húgocskához annyit, hogy állítólag diplomás, aki már három éve munkanélküli. Õ lenne az önfeláldozó "jó" gyermek, aki ugyebár nem szívesen élõsködik a szülõkön, próbálja az otthoni pénz miatti ellentéteket elsimítani.... és bõdületesen naiv. Fogalma sincs a színészi pályáról, de természetesen majd õ megmutatja, hogy sztár lesz, aki megváltja a családot....

De az egész családról meg van a véleményem. Senkibe nem szorult annyi józan ész, hogy az állítólagos filmes cégnek utána nézzem? Holmi légbõl kapott infók alapján megy az egész, senki semmit nem ellenõriz, nem kér semmilyen referenciát... elég egy elsõ osztályú repülõjegy Hong Kongba és ettõl már minden rendben????

A fiatalok vagyunk és roppant lelkesek azért nem megoldás minden problémára... a felkészült, képzett sem egy mellékes vmi!

A bátyuska is érdekes. Még csak gyakornok, de a tisztességrõl/becsületrõl elég lazán gondolkodik, elég sok minden fér neki bele... pedig ugyebár 3 hét múlva épp a törvények betartatására fog felesküdni....

Az apáról jobb nem is beszélni... õ a megtestesült morál emberileg és a munkájában... érezzük, hogy családi nyomásra el fog bukni, mert a szeretete, a gondoskodása, a felelõsségérzete miatt került eddig is anyagilag bajba...

Õk lettek volna ugyebár szegényék....

Nos, gazdagék családja még furább...
10/10
Cilia 2017 júl. 18. - 19:56:25 10/10
(230363/239045)
Sziasztok!
Csak egy beköszönés, hogy vagyok, olykor benézek és részben visszaolvasok, de keveset, mert nem tudok úgysem hozzászólni. Mostanság nem néztem filmet ismét, pláne nem azokat, amikrõl itt beszéltek.
Az õszi tábort nem vállalom be most sem, nem vagyok abban a kondícióban..
Azért remélem, õsszel ezen kívül is szervezõdik egy újabb találkozó itt a nagyfaluban valahol..
Szép estét mindenkinek!
Illiona 2017 júl. 18. - 08:18:23
(230362/239045)
természetesen a "család" összes pénzét....
Illiona 2017 júl. 17. - 22:10:58
(230361/239045)
Golden Cross

Spoiler

És ott van az apa. Õ sem egyértelmûen csak jó.
Most ezeket ugy hivjuk hogy lúzer.
Elajándékozza a csalás összes pénzét, azt is, amit a felesége hajtott össze magának, és család többi tagjának.
Még csak szégyenérzete sincs, hiszen a testvérének adta, aki az egyetlen rokona.
Mindig harcol a valós vagy vélt igazáért, de az árát a családdal fizetteti meg.
Most van lehetõsége hogy valamit nyujtson is a családjának vissza, de mekkorát kellene csalni érte!!!
És a másik oldalról hogy bekeritik a kisembert, hogy késõbb zsarolható legyen!!!
Zseniális!!!
Illiona 2017 júl. 17. - 20:58:40
(230360/239045)
Golden Cross

Spoiler

ez egy nagyon jó kép!!!

Szerintem is jó a sorozat, jobb mint a hasonlók ilyen témában.
Most ujranéztem az 1. részt, nagyon pörgösen kezdõdik. Szinte az összes szereplõt megismerjük, és mindenkinek minden titkát.

Hogy az aranyos kis hugi hogyan próbál sok pénzt keresni és vezetõ szinésznõ lenni, ugy hogy nem tanul, nincs benne akarat a jóra, és nincs benne kitartás.
Tudjuk, a való világban is van ilyen, emiatt már lettek öngyilkosok is, és vannak akik menetelnek az élen, és csak nézünk, hogy mire föl, amikor semmilyen tehetsége nincs.
Nagyon naiv amugy a kiscsaj, vagyis nem biztos hogy tudja, ez majd mivel jár. De annyit biztosan tudnia kell, hogy ez szexért cserébe adják!!!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 17. - 19:48:45 10/10
(230359/239045)
Déli sziesztaként befejeztem a Golden Crosst, mert 4-kor kidõltem, de és 7kor kelni kellett.
Nagyon kardoskodnék amellett, hogy ezt bemutassa a tévé, talán némi világosság gyújna a fejekben.
Szuper volt! Mint mondtam régóta kacsingattam rá, csak valamiért késett a megnézése, na de most! A dolgozóknak csakis szabadság idejére ajánlom,
mert még az én akaratomat is legyûrte, no meg az álmosságomat!
Néha egészen fojtogató volt a kilátástalan harc, a tehetetlenség, és a harag egyvelege. És ráébredünk, hogy ilyen, és ehhez hasonló emberek döntenek
egy ország, és az emberek sorsáról, árakról, mindenrõl. és nem tudot ez ellen felvenni a harcot, csak úgy, ha te is egy kicsit olyanná válsz.
(a kép is jó példázza ezt a helyzetet)

Holnaptól barackkal kelek, és fekszem, majd meglátom mennyi erõm marad valamire.
Illiona 2017 júl. 17. - 12:15:39
(230358/239045)
itt a hétvégi Box Office a koreai mozikról.

(az Okja csak kábelen látható ugyan, de beleteszik, tekintettel a nemzetközi nagy hirnévre.
Szándékosan nem népszerûséget irtam. Általam már kipipálva))

http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-07-14-~-2017-07-16-107924.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

ami a listából érdekes, és már régóta várom az angol feliratot, az a
The Merciless
The Villainess
Real.

a Real elég rossz kritikát kapott, amit itt magyar forditók is elérhetõvé tettek, de hát néhány kritikus vélamény még nem tántorit el a megismeréstõl.

Kép: The Merciless poszter
Illiona 2017 júl. 17. - 08:18:08
(230357/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

itt van még egy világhirû és európai dal két koreai elõadásában:

https://www.youtube.com/watch?v=ld7MzctZ2-Q
Illiona 2017 júl. 16. - 21:42:18
(230356/239045)
Már nagyon régóta nem hoztam zenét, de most egy igazi csemegére bukkantam, (hiába az, hogy fél éve csak Dimast hallgattam, magyarázatul szolgál) de most elõvettem a téli- tavaszi-nyári koreai popzene termést, és abban találtam ezt a gyöngyszemet:
Son Jun Ho: Time to Say Goodbay
1 perc 40-tõl nézzétek csak a videót.
https://www.youtube.com/watch?v=5-dl6ai4Q7o

és még egy szépség a mult hónapból:
https://www.youtube.com/watch?v=kQPBYfbPeYo
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 16. - 18:51:40 10/10
(230355/239045)
Ezek a képen az a színész látható (Jung Bo-Suk), aki a Gyeongsuk apja minisorozatban is, ami a koreai Indul a bakterház.
Ott is negatív szerepe van, de a végn egy igazi jótettel még nálam is feloldozást nyert.
Az Arang és a magisztrátus, és a Háború istenében káttam még.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 16. - 18:44:54 10/10
(230354/239045)
Igen, kedvenc Undormányunk ( Kim Kyu-Cheol ) is játszik benne, részben nevetséges, a hajviseletével, de ne tévesszen meg bennünket, mert szövetséget
kötött az ördöggel. Idézõjelben!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 16. - 18:38:16 10/10
(230353/239045)
Úgy látszik van némi alapja ezeknek a történeteknek, szinte kifogyhatatlan téma, ami mutatja az emberek vágyát egy igazságosabb világra.
Reményre ad okot, hogy ezt a témát boncolgató sorozatok talán a legjobbak, ahogy fejlõdik az információáramlás, és a kisemmizett
emberek haragja, reményvesztettsége meg nõ, talán egyszer................én is reménykedek.
Szeretek egy-egy színésztõl minél több filmet megnézni, még azoktól is akikkel nem túlzottan szimpatizálok, hogy a megformálás hitelességét
minél több alakban láthassam.
Ezért került sor 2 vagy 3(?) Choi Jin-Hyuk filmjeire, aztán majd más következik.
Ezzel a sorozattal is már régóta kacérkodtam, elõbb-utóbb minden sorra kerül, nem gondoltam, hogy ennyire izgalmas, bicskanyitogató, és csak
emiatt maradt mostanára.

Kép. Choi Jin-Hyuk a Gu Family Bookból.
Illiona 2017 júl. 16. - 11:40:32
(230352/239045)
Igen, napi egy részt gonodoltam.
De attól még irhatsz másról is, ebben nem lesz annyi hozzászólás, lévén, hogy nem lesz benne annyira megosztó személy, mint volt a Gap Dongban: Ryo Tae Oh, Oh Mária, és az õrült szerzetes, ezek mindegyike olyan személy volt, akiket lehetett mindenféleképp minõsiteni, hangilattól, napi fáradságtól függõen.

Itt a Golden Crossban egyértelmûbbek a karakterek.
Vannak a jók, és vannak a rosszak.
Bár ezek is árnyaltabb vizsgálatra érdemesek...
:)))

Kép: némi ökölharc azok között, akik egy oldalon álnak ?????
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 16. - 11:31:57 8/10
(230351/239045)
Szia!:)))))))

Én még nem láttam, most a Ghost-ot nézem, a felénél tartok. Úgy képzeled, mint a Gap Dong-nál, azaz esténként egy-egy rész? Mert akkor esetleg hétfõtõl megpróbálhatjuk.
Bár én még szerettem volna írni a Bridal Maskról is.
Illiona 2017 júl. 16. - 10:27:06
(230350/239045)
Golden Cross
igen ennél a sorozatnál is fontos, hogy ha már abba kell hagyni, akkor ezt epizód közepén kell tenni, mert a végén szinte lehetetlen!
Mindig tudják ugy befejezni, hogy MUSZÁLY : na még egy rész!

Mindkét sorozatban benne van a vezetõ politikai gazdasági elit mérhetetlen korrupciója, és gátlástalansága.
Ebbõl a szempontból még a Whispert is ide sorolom.

És benne van ugyan a kisember küzdelme egy igazságosabb, demokratikusabb világért, de ott a válasz is a Golden Cross végén.

Kép: Golden Cross: egy hatalmaskodó...
Illiona 2017 júl. 16. - 09:35:51
(230349/239045)
Jó reggelt , szép napot mindenkinek!

bemutattak egy koreai filmet New Yorkban az Ázsia Filmfesztiválon, Vanishing time a boy who returned címmel.

Kang Dong Wook uj filmje egy Sci Fi alkotás, azt hiszem ez lesz az elsõ ilyen, amit én is megnézek.
a tartalom:
A Sci Fi talán a koreai mozikban legkevésbé látogatott mûfaj. Eom Tae-hwa azonban úgy döntött, hogy megoldja a kategóriát, és egy meglehetõsen egyedi perspektívát használva sikerül meghaladnia határait.
A tizenhárom éves Soo-rin távoli szigetre költözött mostohaapjával, aki ott felügyeli a nagy építkezést. Õ összebarátkozik Seong-minal, egy helyi árvával, , és mivel ketten közös álmaikat, fantáziáikat és az okkult közös érdekét kezelik, kapcsolatuk valami többet jelent, mint a barátság. Egy nap Soo-rin követi Seong-minot és három barátját az építkezre, a hegyek mélyén, hogy egy nagy robbanás tanúja legyen. Utazásuk alatt egy barlangba ütköznek, és elhatározzák, hogy feltárják. A barlangban lévõ tóban egy tojást találnak, amely egy helyi népi kultúra szerint idõigényes goblint tartalmaz. Baleset következik be, ahol az idõ úgy tûnik, hogy megállt. Kezdetben szórakozást nyujt, csinálnak, amit akarnak, de ahogy rájönnek, hogy nem tudnak menekülni és az évek elmúlnak, aggódni kezdenek, és a betegség és a depresszió eluralkodik.
Több év után Seong-min-nak sikerül visszatérni, de most egy felnõtt fiatalember, míg mindenki ugyanolyan korú, hiszen csak néhány nap telt el a való világban. Ahogy újra meglátogatja Soo-rin-ot, szembenéznie kell a társadalommal, az apjával és a rendõrséggel, akik mindegyikük veszélyes pedofilnek tekinti õt.


Az a tény, hogy Eom Tae-hwa filmét különválasztják, a valóság és a fantázia összeolvasztásának koncepciója, ahogyan a Seong-min visszatérése után történik. Az Eom veszi át a különbözõ dimenzióban élõ emberek tudományos fantasztikus incidensét, és bemutatja, mi fog történni, ha egy ilyen koncepció ütközik a valósággal. Ilyen módon a film eredeti és realisztikus módon ábrázolja a fantáziát, ezáltal a film egy dráma átalakítása.Ugyanakkor párhuzamot találtam a kereszténységgel is, mivel a tojás feltörése szimbolizálja az eredeti bûnet, és az egyik feltételezett halott visszatérése, csak a társadalom minden aspektusának vadászata hasonlít Jézus történetére.

Egy másik pont a középpontban a szeretet, amelyet Eom olyan érzésként ábrázol, amely az esélyeket és a végsõ áldozatok okait meghaladó idõ és valóság fölé emelkedhet. A szülõk és a gyermekek kapcsolatára vonatkozó másodlagos megjegyzések, valamint a nagyvállalatok környezetre gyakorolt ​​hatása szintén jelen van, de nagyon epidermikusan vizsgálják õket.

http://www.hancinema.net/guest-film-review-vanishing-time-a-boy-who-returned--new-york-asian-film-festival-107884.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Kép: a két fõszereplõ
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 16. - 09:05:07 10/10
(230348/239045)
Sziasztok!

Remélem a reggeli kávé jöhet, szigorúan a reggeli után!

Illi belekezdtem én is a Golden Crossba, és 4-kor tudtam csak rávenni magam, hogy aludja is egy kicsit, amikor már laposakat pislogtam.
Nagyon jó, valóban a lány fiatalka a vezetõ ügyészi feladatra, de gondolom ez csak arra az irodára igaz, azaz a másik 2 fõnöke.
Gyors ebédfõzés, annak is csak a felét kell, és folytatom! Még kész leszek bõven vele, aztán már nem nagyon lesz idõm, mert a barackkal kell
foglalkoznom. Ezekkel a pár hûvösebb nappal nem úgy érik, és még az is lehet, hogy az utolsó napokban kell befõznöm.

A Chaser korábbi idõszakban játszódik, mára már sokkal kifinomultabbak a módszerek, és érinthetetlenségük tudatában sokkal nagyobb
gaztetteket is megengednek maguknak.
Illiona 2017 júl. 15. - 20:05:20
(230347/239045)
Golden Cross

Van ennek a sorozatnak is hibája, de ezeket lehet meglátni, és félresöpörni, annyira izgalmas maga a cselekmény.

A fõszereplõnõ még fiatal, álmodozó, idealista.
De persze már vezetõ ügyész, a legsúlyosabb ügyeket bizzák rá.
Na persze a papa befolyása, de õ errõl nem is sejt semmit.
Amolyan arany burokban élõ valaki.
De ezzel az üggyel azután elkezd ez a burok lefejtõdni, szépen lassan, lépésrõl, lépésre.
Mert a a nagyapa, az apa nagy befolyású, hatalommal rendelkezõ Arany Kereszt tagok, akiknek "mindent" lehet.

A kicsi leányka persze mindig 2 lépéssel van a többi nyomozó családtag mögött, de legalább nem megvesztegethetõ, nem hallgat az apai szóra, szilárd az elveihez.

A szinésznõ nagyon jól játszik, és igazából csak az életkora ami ez a szerep ellen szól.
Most egyébként az hir járja a szinésznõrõl, hogy szeptemberben férjhez megy.
Illiona 2017 júl. 15. - 19:56:57
(230346/239045)
Golden Cross

a 400 éves Álom c 2 részes fõszereplõnõje itt is feltünik.