Illiona 2017 júl. 19. - 18:49:13
(230385/239045)
Golden Cross

Igen, mindkét lány nagyon naiv.
Az ügyészkénk sem jobb, annyira szereti a papát, hogy az már beteges.
Mint ahogy a papa is õt, ez a ragaszkodás sem normális.

Késõbb ennek lesz jelentõsége is.

Azt hiszem ezekben a körökben az életkornak nincs is jelentõsége, hiszen csak ugy, mint egy tárgyként tekintenek a lányokra (fiúkra).
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 18:39:29 8/10
(230384/239045)
Golden Cross

SPOILER
Hmm, a család naiv kislánya... Nos, érdekes, hogy gazdagéknál ez éppúgy megvan. Ott is az apa és lánya kapcsolat nagyon erõs, ott is a lány az, aki az apát maximálisan elfogadja és támogatja, akár még az anyával szemben is.... És mindkét lány védett családi környezetben nõtt fel, bár eltérõek a körülményeik, de mindkettõ kicsit burokban élt korábban. És mindkettõ elveszíti az ártatlanságát, az egyik fizikailag is, a másik csak naiv hitében fogja.... Mert a tények ismertében borítékolható, hogy bizony gazdag kislány szemérõl is lekerül majd az apát tekintve a hályog.....

KÉP: - felirat - Golden Cross 3. rész - Hát igen, az õ kislánya ne sérüljön még csak álomvilágában se, míg másét agyon lehet verni.... Azért apuci ízlése is fura, lánya korabeli szeretõt akar... megjegyzem, anyucié is a fiatalabb évjárat híve a szeretõ terén....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 18:26:46 8/10
(230383/239045)
Golden Cross

Más kapcsán is írtunk már a szórakoztató ipar szereplõinek kiszolgáltatottságáról, hogy mindig jönnek az újak, nehéz a toppon maradni... nos, az általad idézett Ocu írás azt is, hogy milyen nehéz egyáltalán bekerülni..... nem véletlen, hogy megszületett a szereposztó dívány fogalma anno, most az is kiderült, hogy ez alól a koreai filmgyártás sem volt kivétel. Biztosan nem egyedi a színésznõ esete. Megrázó, hogy meg is verték és kényszerítették....És ez bizony nem az õsködben történt, hanem 2009-ben! Nem tudom, hogy lett-e tisztulás e téren, én ronda szkeptikus vagyok, nem hiszek benne. Akik úgy gondoltak, azok nem valószínû, hogy magukba szálltak volna. Ahhoz a férfigõgbõl és a magasabb rangúnak minden jár szemléletbõl engedni kellett volna....

Abban igazad van, hogy a választás mindenki elõtt adott. Mehetett volna pincérnõnek is, vagy tanulhatott volna tovább, hogy vhol a képzettségének megfelelõen elhelyezkedjen. Nem tudhatjuk, hogy elõször milyen szerzõdést írt alá, aztán hogyan derült ki az apró betûs részrõl, hogy másként értelmezendõ.... vagy csak olyan helyzetbe kellett hozni, amiben sikerült megtörni.....

Hmm, a színésznõ történetét érdemes összevetni azon színésznõk nyilatkozataival, akik a 3. X-en felül is még érintetlennek mondják magukat, ill. akik még filmes csókot se hajlandók vállalni.... Persze sorsok és pályák alakulhatnak különbözõen....

Visszatérve a Golden Crosshoz... elgondolkodtató, hogy ki mennyire mohó... ill. mennyire és mivel zsarolható

KÉP: - felirat - Goldenn Cross 2. rész
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 17:57:15 8/10
(230382/239045)
Köszönöm!:)))))))))))))))))) Azt külön, hogy a virág fotóját te magad készítetted a saját két kezeddel!:))))))))))))))))))

Hmm, aki a virágot.... fotózni..... szereti, rossz ember nem lehet!:)))))))))))))))))
Illiona 2017 júl. 19. - 16:39:15
(230381/239045)
Golden Cross

Spoiler

Azt irod, csak miattunk fogtál bele.
Én azért javasoltam ezt a drámát, mert nagyon jónak és igényesnek, izgalmasnak találtam.
Mindenképpen sokkal több, mint pl. az idei drámák többsége.

De ez nem kötelezõ, csak ha Te is jónak tartod.
Illiona 2017 júl. 19. - 16:35:08
(230380/239045)
Golden Cross

Spoiler

Mint minden sorozat, ez is él a túlzással, hogy megdöbbentõbb legyen.
A lány, a hugi naivsága is ilyen.
Nem hiszem, hogy van ennyire naiv lány, ami azért már idiótaság is ebben a valós világban.
Ehhez burokban kellett eddig élnie, nem kellett ujságot olvasnia, hireket néznie.
És persze nem kellett a sztárvilág hireit böngészni egyáltalán.
Csak valamiféle mesevilágban élni!

Na persze, ezt a véget akkor sem érdemelte meg! De mindenképpen hozzájárul a kialakitandó képhez!

Persze, mire kialakitódik, akkorra itt a következõ csavar...

Képen a fõszereplõ.
Illiona 2017 júl. 19. - 16:26:18
(230379/239045)
Golden Cross

Még a Golden Cross elejéhez irnék, ugy általánosan.
Amirõl a hugival kapcsolatban célozgatnak, az a valóság, nem csak fantázia.
Itt egy szinésznõ feltáró vallomása, és róla készitettek egy filmsorozatot is.
A nõ öngyilkos lett, pont ezek miatt az erõszakos-kötelezõ szexpartik miatt.
A történetrõl Ocu forditó oldalán találtam:

http://koreandramas.esy.es/uncategorized/the-secret-scandal/

Jang Ja Yeon

(1980. január 25. – 2009. március 7.)

“A 2013-ban készült Dél-Koreai film a 8 évvel ezelõtt elhunyt Jang Jae-Yeon színésznõ történetére alapszik.”

Jang Ja-Yeon színésznõ 26 éves korában 2009. március 7-én saját lakásában önként vetett véget életének. Öngyilkossága elõtt egy néhány oldalas levelet írt, amelyben megfogalmazta, hogy többször is megverték és kényszerítették, hogy szórakoztasson néhány program igazgatót, vezérigazgatót és média személyt, akikkel szexuális együttlétet kellett folytatnia. Összesen 31 embert kellett több, mint 100 alkalommal kiszolgálnia .

Köztük olyan nevek szerepelnek, mint:

Chosun Journal egykori vezérigazgatója,
Sports Chosun alelnöke – Bang Myung Hoon,
Kolon elnöke – Lee Woong Ryeol
Lotte elnöke – Shin Kyuk Ho
KBS volt producere – Go Dae Hwa
KBS ‘All My Love’ Producere – Jun Chang Geun
KBS, MBC, SBS producere – Jung Seho
KBS ‘Boys Over Flowers’ producere – Jun Gi Sang
“Playful Kiss”, “Boys Over Flowers”, “Perfect Couple”, “Goong” zene producere – Song Byung Joon


Nem tudom, ezek a nõk (férfiak nem is voltak? - csak kérdezem! ) mennyire voltak kényszer alatt, mennyire vágyták volna a sikert, és nem lehetett elmenni mondjuk éhbérért pincérnõnek? Mert választás mindig van, nem kell a könnyebb utat választani annak, aki lelkileg, fizikailag nem birja. De azok nem álmodoznak álomfizetésrõl???
Sikerrõl? Munka nélkül persze?
Illiona 2017 júl. 19. - 15:58:38
(230378/239045)
Sziasztok!

edimir, sok boldogságot kivánok egész életedre születésnapod alkalmából.
Kivánom, hogy minden álmod, vágyad teljesüljön!

A virágot pedig egyenesen a szöuli virágnagybani piacon fotóztam két kezemmel személyesen, kölcsönfényképezõvel!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 19. - 11:53:55 10/10
(230377/239045)
Sziasztok!

Nem, csak általában, ha nem nézek hajnalig sorozatot, ekkor kelek.
Barack annyi van, hogy bele lehet fulladni, asszem ma bejezem, a többivel azt csinál apánk, amit akar! Jó az folyékonyan is, legalább pénz is áll
a házhoz.Fölösleges többet, mert vannak még maradékok tavalyról, meg elõttrõl, és nálunk minden évben terem.
Az utolsó adagot fogom forrázni, aztán gyorsan egy kis halsütés, délután meg kifõzöm.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 10:30:37 8/10
(230376/239045)
Köszönöm, a Mennyei Szárny alakulatra való tekintettel a sárgát lenyúltam!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 10:27:20 8/10
(230375/239045)
Phantom/Ghost

4.

KÉP: - felirat - a sorozat nagy érdeme, hogy felhívja a figyelmünk arra, hogy egyetlen kattintásnak mekkora súlya lehet a világunkban, hogy hathat ki mindenre és mindenkire, így akár ránk is. Mit mondjak, félelmetes.....

Néhány hónapja a rendszergazdánk figyelmeztetett bennünket, hogy új vírus van forgalomban, az ismeretlen eredetû e-mailjeinket még véletlenül se nyissuk meg, pedig belsõ levelezési rendszerünk van a munkahelyen, de mégis....


Ne legyenek illúzióink, a 2012-es sorozatban szereplõ kiberbûnözés az eltelt 5 év alatt vszínûleg csak még elterjedtebb lett, még kifinomultabb, még veszélyesebb.... hmm, egy kattintás...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 10:11:49 8/10
(230374/239045)
Phantom/Ghost

3.

KÉP: - felirat - sokan megszerettük, néhány alkalmazásával napi szinten élünk, annyi mindent tett egyszerûbbé, elérhetõvé, annyi új ablakot tárt ki, új ösvényre csábított....

sajnos a jelenet folytatását már nem kockáztam ki... aki látta, tudja... aki nem, annak feltétlenül érdemes megnéznie és elgondolkodnia rajta.... mert ahogy belépsz a virtuális világba, az nem csak Csodaország, te is a része leszel.. de nem mindegy, hogyan... és itt nem csak a "zõdbogár"-effektusra gondolok, a sokadnickek arctalanságba bújtatott kellemetlenkedéseire, hanem arra, hogy óvatlanok vagyunk, néha naivak... és felkészületlenek....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 09:58:31 8/10
(230373/239045)
Phantom/Ghost

2.

KÉP: - felirat - Igen, bármilyen közhely is, de így lett. Megismerkedtünk vele, ki ódzkodva, ki kíváncsiságból, ki muszájból....és mára már tényleg ott a munkahelyünkön, a kapcsolattartás és szórakozás egyik eszközévé vált, ügyeket intézünk a segítségével, ismerteket szerezhetünk.... ne feledjük... Silla Megszentelt Partjai is bizony általa léteznek......
9/10
offtopic
dorombka 2017 júl. 19. - 09:52:53 9/10
(230372/239045)
Minden jót kívánok a születésnaposoknak és az Emiliáknak
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 09:51:12 8/10
(230371/239045)
Phantom/Ghost

Ti már bizonyára láttátok, nekem restancia volt. Gondolom, a So Ji-Sub rajongóknak kötelezõ, de azt hiszem a sorozat témája sajnos nagyon is aktuális, bár a sorozat 2012-es.

Az ismertetõ róla:
http://asianwiki.com/Phantom_(Korean_Drama)

Most csak négy képet hoznék róla, négy képfeliratot....

1.
KÉP: - felirat - Van generáció, amelynek ez nem kérdés, mert születésétõl fogva természetesen belenõ.... De mivel a szülinapom nekem már a sokadik, így ahhoz a generációhoz tartozom, amely felnõttként találkozott vele elõször.... és igen, nekünk még kérdés volt anno.... Szerencsére volt elõtte egy olyan gyerekkorunk, amikor a barátainkkal játszottunk a valóságos térben, könyveket olvastunk, a megélt érzelmeink, tapasztalataink is a valósághoz kötõdtek, abban gyökereztek.....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 09:35:08 8/10
(230370/239045)
Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú.... ezt a tortát vétek felvágni!:))))))))))) Sárkány és még kék is!:)))))))))))))))))) Egy ilyen legendás torta mellé már csak némi itóka hiányzik meg egy kis beszélgetés!:))))))))))))))))))))

Remélem, nem hajnalig raktad el a barackot? Ugye, ez már a barack utáni .... egy kis sorozattal levezetem a napi szorgoskodást .... zárása volt a hosszúra nyúlt napnak?
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 19. - 09:25:39 8/10
(230369/239045)
Köszönöm!:)))))))))))))) Tökéletes a csokor!:)))))))))))))))) Lebuktam, egy õsliagoly még a kedvenc virágom is tudja!:))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 19. - 04:15:05 10/10
(230368/239045)
Persze a torta elengedhetetlen egy születésnapi partiról.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 19. - 03:57:16 10/10
(230367/239045)
Kedves edimir, nagyon boldog születésnapot kívánok.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 18. - 23:21:07 8/10
(230366/239045)
Szia!:)))))))))))) Azért mindig örülünk, ha egy kis hírt adsz magadról!:))))))))))))) Egy találkozó talán augusztus végén nem lenne rossz a szokott helyen. A családi nyaralásokat addigra talán mindenki kipipálja, egy szombat pedig belefér akkor is, ha már letelt a szabadságunk.