8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 06:04:21 8/10
(230605/239045)
Battleship Island

" So JiSub és Song JoongGi, mint fõszereplõk"

No, és melyikük által megformált karakterhez lesz majd kegyes a forgatókönyvíró, hogy a Csatahajó-szigeten kényszermunkára fogott 5 ezer kínai és koreai közül a 3700 túlélõk közé tartozhatnak majd, vagy az alultápláltságba, betegségbe, kimerülésbe, netán bántalmazásba belehalt 1300 "rabszolga" egyekei lesznek?

Hmm, szó esett a japánok tiltakozásáról... nos, szerintem a Mitshubishi imidzsének se hiányzik, hogy a háborús fegyvergyártásban részvevõ gyáraiban szintén dolgoztatott kínai és koreai kényszermunkásokra is ráterelõdjön a figyelem....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 05:26:14 8/10
(230604/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))) Induljon jól a napunk!:)))))))) A várható nagy hõségben egy kis hûvösséget árasztó kép...

Hmm, mondjuk az ereszrõl lecsorduló hólének lehet, hogy esélye se lenne a nyakunkban landolni, mert már útközben elpárologna...
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 05:11:41 8/10
(230603/239045)
"Ja és még egy (2) ok, amiért oly' sokan meg akarják nézni: sokak kedvencei, So JiSub és Song JoongGi, mint fõszereplõk (szerintem).
(kép: nem SJS, hanem a legjobb barátja...:)))"

Mondjuk nem lep meg a barátságuk, korban is közel állnak egymáshoz, egyívásúak. És mondjuk egyikük sem az a feminim virágfiúcska típus, nekik az múló évek nem jelentenek akkora problémát, mint a a helyes kölyök típusúaknak.... Nem akarok senkit megbántani a rajongásában, de mondjuk Song Joong-Git el se tudom képzelni 20 év múlva.... tehetséges, tehát biztosan kitalál majd vmit, csak nem lesz egyszerû...

KÉP: nem SSH, hanem a legjobb barátja...:)))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 03:39:41 8/10
(230602/239045)
Szép estét!:)))))

Köszönet a búvárkodásért!

Igen, olvastam az egyetlen lebetonozott játszóteret...és igen, késõbb lett ott gimnázium is, tehát igen, voltak gyerekek...

gondolom, a film idejében a japán bányaalkalmazottaknak volt családjuk, így gyerekeik is lehettek... bár a gyerekek borzasztó találékonyak tudnak lenni és a gyermeki fantázia át tud alakítani bármit vmi egészen más, csudás vmivé, de azért elég sivár egy környezet a gyerekek számára... egy biztos, ott felnõve a fáramászás kimarad a gyerekkor élményeibõl... meg az is, hogy gyümölcsöt egyen a fáról, a fûben játsszon, nyomon kövesse az évszakok váltakozását a vegetáción.

A kik játszanak benne annyira nem izgat egy jó filmnél.... egy ilyen témájúnál (aminek gondolom) pedig különösen nem.... csak hozzák a karaktert. csak legyenek hitelesek, tudjanak hatni rám, hogy ne 2017-ben legyek, hanem ott és akkor.... izguljak értük, érezzek velük, szorítsak nekik, vagy épp utáljam õket!:)))))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 02. - 03:16:15 10/10
(230601/239045)
Szép estét!
"Miért csatahajó"?
Pont ezért kerestem rá... elõször csak képeket találtam, néztem... aztán Hashimát - amirõl kiderült, hogy "õ" az...
Aztán cikkeket (mire jó a gugli), köztük ezt is.
És a szigeten nem csak az volt (illetve nem volt, pl. zöldfelület), amit írtál, hanem óvoda, iskola, játszótér... vagyis GYEREKEK is!!!
Így talán még borzasztóbb.

Ja és még egy (2) ok, amiért oly' sokan meg akarják nézni: sokak kedvencei, So JiSub és Song JoongGi, mint fõszereplõk (szerintem).
(kép: nem SJS, hanem a legjobb barátja...:)))

De most már aludni készültem, megyek is.
Jó éjt!
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 03:04:09 8/10 Előzmény Cilia
(230600/239045)
:)))))))))))))))))

Rémlett, hogy neked is ez lenne a jó idõpont, örülök, hogy így lett...

Hmmm, ha nem is az El Camino, de szerintem a Libagoly zarándokút egyik kiemelt állomása!:)))))))))))))

KÉP: ez volt az, amirõl a telefonban meséltem!:) - Tiepolo: Szent Jakab legyõzi a mórokat - Szépmûvészeti Múzeum
Kép forrása és ismertetõ: http://www.szepmuveszeti.hu/adatlap/10454
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 02:52:48 8/10
(230599/239045)
Battleship Island

KÉP: Hasima szigete egy korabeli képeslapon.... a két gyárkéménnyel a sziget sziluettje tényleg egy csatahajót formáz.... a látvány alapján találó az elnevezés.. A sziget formája után kapott elnevezés ("Csatahajó"-sziget) a film készítõinek egy olyan lehetõségez is ad, ami a szimbolikus tartalmi sûrítés mozgásterét új irányokba viheti...

Milyen irányok lehetnek ezek?

Japán könyörtelen militarizmusa....

... a megnyomorított, végletekig kizsigerelt kényszermunkások, mint ennek áldozatai... civilek a háborús gépezet fogaskerekeiként

... a természet megerõszakolása, forrásainak utolsó cseppig való kisajtolása és az így kinyert nyersanyagnak a háborús pusztításra való felhasználása.....

... és aztán egy nagyobb, egy átfogóbb értelmezés, ami már az Emberrõl szól, amikor sutba vágja az emberséget... vagy éppen az ellenkezõje... az embertelen közegben is felpislákoló humánum bemutatása.

Lám, egy találó elnevezése egy szigetnek, ami egy remek cím lehet egy filmnek...

... mert ha semmit se tudnék elõzetesen a szigetrõl, azért felkapnám a fejem a címre, figyelemfelkeltõ... s mindjárt kattogni kezdeni az agyam, hogy miért "csatahajó"... a kikötõi stratégiai fontosságúak? ... netán a partjainál vívtak vmi jelentõs tengeri ütközetet? ... esetleg vmilyen köze van a csatahajók gyártásához (nyersanyag, mûhely)?... a cím sejteti, hogy nem természetfilmet várhatok, sokkal inkább vmi háborúsat...

szóval jó kis cím...

kép forrása a micike által feltett írás: http://falanszter.blog.hu/2011/02/12/a_pokol_bejarata_hashima_a_lakatlan_szigetvaros
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 02:06:18 8/10
(230598/239045)
Battleship Island

Nem tudom, ki hogy van vele, de a természet, a vegetáció egyszerûen kell a normális üzemmódomhoz, vmi növény... egy kicsi zöld látványa lelki szükséglet... Nem tudok nyomasztóbbat elképzelni ennél a szigetnél, amilyen anno lehetett. Maximális célszerûségnek alárendelt beépítés, csak beton egy kóbor fûszál nélkül, egy olyan mesterséges környezet már önmagában a borzalmas bányái nélkül is, ahol bármilyen munkát végezni, ott létezni önmagában még a börtönbüntetésnél is súlyosabb lenne számomra.

... és akkor jön hozzá a bezártság érzet... 15 hektárnyi zsúfoltság...mesterséges építmény és ember....

Már ebbõl is sok irányban elmozdulva lehet filmet készíteni....

... aztán tedd rá a bányászatot... a speciális munkakörülményeket ..... tedd rá a hazájukból elhurcolt, családjuktól elszakított kényszermunkásokat kilátások nélkül... kontra fejeld meg az üzemeltetõ fizetett alkalmazottaival ... és persze ott a kitermelési mutatók egekbe srófolása.... némi háborús háttér.... és kapsz egy olyan mikroközösséget, ahol garantált a robbanásig fokozott feszültség.....

A film készítõi egy többszörösen is remek anyagból dolgozhattak... kérdés, hogy mit hoztak ki belõle....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 01:38:55 8/10 Előzmény bori4
(230597/239045)
Battleship Island

"... gondolom nem vagyok ezzel egyedül -, azt sem tudtam eddig, hogy ez a Hasima nevû japán sziget létezik.." ... én sem és még vagyunk páran...

"Ahogy olvastam még Japánban sem mindenki hallott róla, de hát ez már a háború utáni negyedik generáció." .. Hmm, ez is közrejátszhat, de talán még inkább az, hogy a bányák 1974-es bezárását és az azt hamarosan követõ elnéptelenedés után börtönbüntetéssel sújtották a szigetre látogatót, ez olyan szinte, mintha a törvény szigorával akarták volna a térképrõl leradírozni. Ez pedig bizony már 40 év!

Ha belegondolsz, a micike által feltett írásban szerepel, hogy 2009 óta látogatható, de csak kijelölt részen és vezetéssel... a belépõjegy is elég borsos... Bár gondolom a film után sokan fogják szívesen megfizetni, csak hogy ezt a különleges mesterséges környezetet személyesen megtapasztalják, még ha a látogatásra kijelöl útvonalba a bányák nem is tartoznak bele.... és igen, a mai látvány vmi egészen másért hathat nyomasztóan a látogatóra, mint azokra, akik ott, benne éltek anno....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 01:17:09 8/10 Előzmény bori4
(230596/239045)
Battleship Island

Illionához hasonlóan én is inkább utólag a film/sorozat megnézése után szoktam a háttér információknak utána nézni, ha vmi nem tiszta, v. különösen érdekel, de most a micike által hozott írás a filmtõl függetlenül is, önmagában is nagyon izgalmas és elgondolkodtató. Köszönöm, hogy elhoztad.
10/10
Cilia 2017 aug. 01. - 14:34:59 10/10
(230595/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - VÁROSLIGET

Nem búcsúztathatjuk a nyarat egy jó kis libagoly találkozó nélkül! :)))))))))))) Azt hiszem rengeteg élmény, mondandó, gondolat halmozódott fel bennünk a nyár folyamán, amirõl jó lenne újra beszélgetni. Kedves Mindenki, leendõ/egykori/jövendõ Libaglyok és szimpatizánsok! Aranykeretes egyénre szóló meghívó helyett, most csak egy szívélyes invitálás!:))))))))))

LIBAGOLY TALÁLKOZÓ 26.

Helyszín: Városliget - a padoknál!:)))))))))))))

Jellege: "batyus" - hozol vmi kis finomságot, vagy csak magadat!:)))))))))))))

Program: beszélgetés face to face - facebook és port nélkül kötetlenül, nem korlátozva a billentyûzet leütési sebességétõl!:)))))))))))))

Az eddigi feliratkozások tükrében immár véglegesítem az idõpontot... már csak ehhez írhatja fel magát, aki szívesen eljönne...

Szeptember 2.
1. edimir
2. vonder
3. kimbin
4. micike (bár még nem biztoSSH...:))))))))
5. Illiona
6. maggi
7. Cilia
8.
9.
10.
10/10
Cilia 2017 aug. 01. - 14:31:28 10/10
(230594/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek, már amennyire lehetséges ebben a hõhullámban..
Jelentkezek én is a következõ találkozóra, nekem is ez utóbbi idõpont a megfelelõ.
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 01. - 07:06:46 8/10
(230593/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Ma is nagy hõség várható... ilyenkor minden bejön, ami egy kicsit is hideg!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 01. - 00:10:53 8/10
(230592/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:)))))))))))))))


Milyen más is úgy zárni a napot, hogy csak egy kis csillagpor és nem szemét seprése marad!:)))))))))))))))))))))
Illiona 2017 júl. 31. - 23:12:08
(230591/239045)
és még egy dal, õ talán elsõsorban énekes:

https://www.youtube.com/watch?v=Mc0HuVtnsGM

aki akarja látni az egész alakos fotót, csak üsse be a googleba, hogy "Shin Sung Woo", és láthatja...
Illiona 2017 júl. 31. - 23:05:41
(230590/239045)
Tudtam, hogy valahol már láttam ezt a szinészt, és ime: JK Kim Dong Wook énekel itt, és a videón õ van.

https://www.youtube.com/watch?v=jhiN0b8xNds

Évekkel ezelõtt eszelõsen kerestem ezt a filmet, de ugy tünik, ez az 5 perc csak., (amiben minden benne van)
Illiona 2017 júl. 31. - 23:00:23
(230589/239045)
Miközben várakozom, hogy megjelenjen a Battleship Island letöltõlinkje, rendezgetvén a sorozataimat a külsõ vinyókon, egy régen meglévõ de mégis valahogy ismeretlen sorozatra bukkantam, 2010-es.
A cime Home Sweet Home.
Azzal indul, hogy van egy macsó (nagyon macsó) férj, és egybõl mintha 3-an eszelõsen szerelmesek lennének bele.
De a forgatókönyv nem ennyire egyszerû, folyamatosan jönnek megdöbbentõ tények elõ, egészen a 16. részig!
Googlés fordítással néztem, de nagyon rossz minõségû, a párbeszédekbõl jó 50 % érthetõ, de igy is megérte, fantasztikus sorozat.
Izgalmas, két gyilkosság tárul fel lassacskán, és bizony rájövünk, hogy minden aminek gondoltuk, másképpen van.
Gyönyörû zene, dalok kisérik, gyönyörû szöveggel.

A fõszereplõ Shin Sung Woo, akit még soha semmilyen filmben nem láttam, pedig nagyon átütõ.
http://asianwiki.com/Shin_Sung-Woo
Nem fiatal virágfiú már, most 50 éves, a sorozat készitésekor 43 volt.

http://asianwiki.com/Home_Sweet_Home_-_Korean_Drama

Kép: Shin Sung Woo
Illiona 2017 júl. 31. - 22:39:58
(230588/239045)
:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 22:09:20 8/10
(230587/239045)
Battleship Island

Én csak a Bridal Maskból szedtem elõ azt, amit még a sorozat korábbi ismertetésénél elmaradt....régóta terveztem... aztán itt vhogy kikívánkozott....

Igen, eltelt 70 év... azóta nem egy a mában játszódó olyan filmet készítettek, ahol japán és koreai fiatalok próbálják ki együtt a szerelmet, a közös jövõt... ott inkább a buktatót a nyelv, a kulturális különbség és a távolság jelenti... a két ország múltjából fakadó esetleges feszültség nem jelenik meg....

Egyébként amit említettél, hogy japán mekkora felvevõ piaca a kpopnak, vagy a sorozatoknak, hogy a sztárok számára szinte kihagyhatatlan egy japán koncert v. reklám körút...ez az elõbbi írások közben nekem is ott motoszkált a fejemben....

Ki, miért és hogyan nyúl vissza történelme egy szeletéhez... erre csak a készítõk tudnak választ adni.... Írtad, hogy 4 millió feletti volt a jegyeladás a Battleship Island-re... nos, én megkérdeznék néhányakat ebbõl a 4 millióból, hogy miért akarta megnézni a filmet?
- mert felkapott, mindenki errõl beszél, tehát muszáj látnia?
- kíváncsiság?
- valóban érdekli ez a korszak?
- szereti az ilyen jellegû filmeket, csak jót akart szórakozni?

... és még kíváncsibb lennék arra, hogy a film megnézése után mit gondol? Azt hiszem, a reakciókban lenne ott a válasz a felvetésedre.... hogy 70 évvel késõbb...

Igen, az õ történelmük, nekik kell vele szembenézniük...

Megjegyzem, a Bridal Mask a japán fiú karakterével, ill. a japán és koreai fiú barátságának olyan árnyalt bemutatásával kitört az egysíkúságból... a karakter és a kapcsolat változása viszont arra mutatott rá, hogy a történelem olyan buktatókat állít, olyan helyzeteket teremt... amiken óhatatlanul elvérzik az õszinte jószándék....

KÉP: Bridal Mask - a két fiú

hmmm, puskapor? Szerinted én az a típus vagyok, aki kifogyhat a készletekbõl?:))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 21:40:31 8/10
(230586/239045)
Bridal Mask

Nos, a gyarmatlakók jogai vagy annak hiánya ezúttal is egy szemléletes hasonlattal lesz érzékeltetve....

KÉP: - felirat - érdemes a hasonlatban szereplõkre felfigyelnünk... még csak nem is úr és szolga... hanem úr és á l l a t a !!! Lehet lejjebb degradálni?:(((((((