Illiona 2017 aug. 07. - 12:53:16
(230745/239045)
nagyon izgalmas az elmult hétvégi boxoffice eredménytáblázata.

a Taxi drives csak most jelent meg, és egybõl a hétvégén 2 900 ezer nézõt vonzott be.
Érdekes lesz, hogy ez a elõzetes hireket és képeket nélkülözõ film megveri-e a Battleship Izlandot, ami most 6 077 ezer fõnél jár.
Ugye azt mondták korábban hogy kb 7 milliós negtekintés (moziban persze) kell ahhoz, hogy a film behozza az árát.
Nos, majd meglátjuk... :))))

http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-08-04-~-2017-08-06-108609.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Illiona 2017 aug. 07. - 08:28:34
(230744/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

megjelent a Hancinemán egy Song Joong Ki interjú.
http://www.hancinema.net/interview-the-battleship-island-song-joong-ki-thinks-hard-on-the-next-movie-108610.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

én leforditottam googleval.
Arról beszél, hogy milyen a karaktere a Battleship Islandben, arról hogy a filmet megvágták amiatt, hogy máskor kerüljön a képernyõre, de a dvd változatban az eredeti lesz.
Hogy hogyan választ filmet.

és hát beszél a közelgõ esküvõrõl is, hogy utána lesz a következõ filmje.
Nagyon szeretné, ha legyõznék a Taxisofõrt, legalábbis a nézõszámot illeti.

Amióta kiderült a kapcsolata ezzel a szinésznõcskével, azóta MINDEN NAP jelenik meg valami kettõjükrõl.
nem gyõzöm továbbgörgetni a facén ezeket a képeket, riportokat.
Jó, elismerem, a nõnek nagyon kell a reklám, mármint némi ingyenreklám, de ez azért már sokK.
Én nem vagyok a különféle kapcsolatok ellen, sõt, hogyan tudná valaki megjeleniteni a szenvedélyt, ha azt sem tudja, mi fán terem, de ez az õ magánügyük, mi közöm hozzá.
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 07. - 07:02:45 8/10
(230743/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Induljon jó a napunk, a hetünk!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 22:39:10 8/10
(230742/239045)
Shine or Go Crazy - Moon Lovers

SPOILER
Valahogy nekem jobban tetszett a kozmetikummal elfedem a sebhelyet külsõdleges megoldásnál az, amikor az abban a tudatban felnövõ szerencsétlen a saját tettével jut arra a felismerésre, hogy ne csak másoknak balszerencsét hozóként tekintsen magára, hanem lám, vkit képes volt megmenteni, nem csak õt, de a "világát" is.... Maga jelenet is megindítóbb....

KÉP: - felirat - a ráeszmélés és elhatározás ... Shine or Go Crazy
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 22:26:46 8/10
(230741/239045)
Shine or Go Crazy - Moon Lovers


Megint úgy jártam a Shine or Go Crazy-vel, mint más azonos témát feldolgozó sorozatoknál is, hogy a egy frissebb feldolgozás után néztem meg egy korábbit. Bizonyára mindenkiben ott még az emlék a 8 vidáman fürdõzõ hercegrõl, akik közé becsöppen egy lány.... és persze a balsors sújtotta 4. herceg!:) A Shine or Go Crazy is közéjük visz vissza az idõben, de másként dolgozza fel a témát....

SPOILER
A Shine or Go Crazy-ben (még csak a felénél járok) nem kapunk 8 herceget saját karakterrel, saját történettel, csak kettõt, a többiek csak épp felbukkannak.... ugyan a 4. herceget itt is eltávolítják a Palotából, de ez gyakorlatilag a túlélését szolgálja, bár kifelé az õt sújtó átokkal magyarázzák. Seb az arcon kontra az átok sebe a lelken... az egyik látható, a másik kevésbé. Mindkettõjükrõl úgy tûnik, hogy az anya hallani sem akar, elutasítás, kirekesztés a sorsuk... ugyanaz és mégis nagyon más....

KÉP: a 4. herceg - Wang So - a két sorozatban...
Illiona 2017 aug. 06. - 15:06:12
(230740/239045)
Szerintem mindenkit érdekli 23 millió észak-koreai ember sorsa.
De ezt nekik maguknak kell lépni, kezdeni, senki idegen nem fogja megtenni helyettük.
Mi itt nagyon türelmetlenek tudunk lenni, és olyan jó lenne megmondani innen, hogy ott hogyan is legyen, de nem lehet.
Az ö sorsukért õk maguknak kell tenni.
Ha más viszi el nekik a szabadságot, akkor az megint rátelepszik az országra.

Én nem olvastam a lány 7 Névvel c könyvet, de nem is akarom.
Akik már éltek ott, vagy csak éppen jártak ott, azok próbálnak jól eladhatóan meg is élni ebbõl.
Egy irodalmi mû még nem dokumentum.
Ha majd meglesz a megszabadulás, utána fognak kiderülni, hogy hogyan is éltek arrafelé az emberek.
Illiona 2017 aug. 06. - 14:57:31
(230739/239045)
Igen a libatepertõs képet még a nyáron Kecskeméten csinaáltam egy olyan kicsike kis borfesztiválon.
Nem tudom miért, egybõl a libagoly jutott róla eszembe, ami most ezzel a kegyetlen meleggel aktuálissá is vált!

Már arra is gondoltam tegnap és ma, hogy fogom az anyámat és elköltözöm valahová, mondjuk Sopronba, ahol hûvösebb van.
Csak hát a jól kiépitett klientúra is itt van...

Végül is internet mindenhol van, filmet nézni mindenhol lehet...
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 14:39:37 8/10
(230738/239045)
10 év - 10 millió? Azért nem kell ennyire a számok bûvöletében élni, Silla az Silla, nem számokért szeretjük... és nem is a számláló miatt vagyunk itt....
Egyébként a sorozatban is elhangzik: Silla! Éljen 10 ezer évig!:))))))))))))))))))


SSH... szerintem neked ürügy se kell!:))))))))))))))) Már aggódnánk érted, ha nem terelnéd vmi módon rá a szót!:))))))))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 06. - 14:34:12 10/10
(230737/239045)
Ez is kapcsolódik a témához (az elsõ 7 perc):
„Katonai készültség Észak-Korea miatt” https://youtu.be/H4jmMCk4cHA

Érdekes a fiatal szerkesztõ szerint meghatározott két pólus: Észak-Korea mellett Kína, míg Dél-Korea mellett USA, Japán és szinte az egész világ (valami ilyesmi), de - kérdem én -, akkor hova tartozik Oroszország?!
Globális nagyhatalmi játszma van a háttérben, fegyverkezés, erõfitogtatás, látványszínház, de igazából senkit nem érdekel a kb. 23 milliónyi észak-koreai ember sorsa.

Amikor a Lány hét névvel címû könyvet olvastam, nagyon bennemaradt az agyamban a szerzõ (egy menekült lány) véleménye az egyesítés lehetõségérõl. Szerinte olyan agymosás folyik Északon, az emberek mindennapjaiba (és ezzel tkp. a személyiségükbe, mintegy a szocializáció részeként) olyan mélyen bele van égetve a gyanakvás, hogy õ szinte lehetetlennek tartja ennyi év után a "két nép" újbóli összeolvasását... :(
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 14:31:41 8/10
(230736/239045)
Valóban nagyon kellemes a hangja... A Rebelben énekelt, dobolt és táncolt... egy biztos, remek a ritmusérzéke....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 14:25:34 8/10
(230735/239045)
Szép napot neked is!:))))))))))

Igen, az ilyen szívbõl jövõ kis ajándékok a legkedvesebbek.:)

"édeni köszöntés"... nekem legalább akkora örömet okozott elkészíteni, mint - remélem - neked rábukkanni!:))))))))))) .. te is, azt East of Eden is megérdemli!:)))))))))))))))


KÉP: ... egy kis HercegeSSH
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 14:12:25 8/10
(230734/239045)
Szia!:))))))))))

Fokra nem tudom, sorry, mi lenyúltuk a szelet, itt már tegnap este óta kitartóan lengedez, szóval nem telepszik annyira az emberre a hõség, ha kimegy!:))))))))))
El lett osztva, no, nem igazságosan, csak testvériesen!:)))))))))))))))))

Jang Hyuk úgy emlékszem egy idõben vonder kedvence volt, nekem néha sok, de itt a karakterhez passzol ez az érzelmi hullámzás, kilengés, hiszen egy lelkileg sérült vkit alakít.

A My Sassy Girlt kihagytam, vhogy nem vonzott... így ehhez nem tudok mit hozzátenni....

KÉP: no komment....
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 06. - 14:07:24 10/10
(230733/239045)
És ha 7 év 7 millió, akkor 10 év 10 millió?! :))))
Bár ki tudja, hol leszünk majd akkortájt (10 év múlva, 100 év múlva, 1000 év múlva*), lesz-e még ilyen aktív Silla...

De ez nekem legalább jó ürügy, hogy egy kicsit eseshá-zzak. ;)
*Sad love story/Sad love song OST: Ten years after https://youtu.be/oPcHarCORKg
Ebben a sorozatban 2004-ben játszott volna SSH, két dalt fel is énekelt hozzá, de kénytelen volt bevonulni, így a szerepét az Éden-beli öccse, Yeon Jung-hoon vette át.

십년이 지나도 백년의 지나도 천년의 지나도 나는 너를 맛있어
십년이 지나도 백년의 지나도 너를 기다리는게 내겐 가장 쉬운 일이니까

(simnyeoni jinado baeknyeoni jinado cheonnyeoni jinado naneun nareul matisseo
simnyeoni jinado baeknyeoni jinado nareul kidarineunge naegen kajang swiun irinikka)

"Tíz év telhet el, száz év telhet el, ezer év telhet el, nem tudlak elfelejteni téged.
Tíz év telhet el, száz év telhet el, téged várni számomra a legkönnyebb dolog."

HallgaSSSHátok szeretettel (refrén kb. 1:32-tõl).
További szép vasárnapot, jó pihenést!
Sõt, enyhülést a déli határokon, meg ahol még maaarha meleg van.
Nálunk már elég kellemeSSH az idõ. :)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 06. - 13:39:39 10/10
(230732/239045)
Még egy kis szösszenet-féle. :)
Két éve a facén ezzel köszöntem meg kedves ismerõseim köszöntéseit, de maga a bejegyzés amolyan általános érvényû, akár nagyképûen "ars poetica"-nak is hivhatom... :)))

Sokszor olvastam mindenféle hosszabb-rövidebb idézeteket megosztva különféle szerzõktõl arról, hogyan legyünk boldogok, harmonikusak, kiegyensúlyozottak - ezek többsége az adott pillanatban nagyon jól és bölcsen hangzik, viszont többségük megjegyezhetetlen (szerintem).
Van viszont 5 szó, ami könnyen megragad az ember fejében, így útmutatónak se rossz: "KACAGJ, KOCOGJ, LAZÍTS, ÉRINTS, SEGÍTS."
Ennyi, ilyen egyszerûen.
Akit érdekel, pl. itt többet is megtudhat: http://www.bien.hu/egeszseg-es-eletmod/lelki-harmonia/a-pszichofitnesz-ot-kulcsszava-kacagj-kocogj-lazits-erints-segits/117146
[És szerény véleményem szerint ez remélem akkor is mûködik, ha nem megy mindegyik, hiszen senki sem tökéletes. Én pl. nem vagyok egy kocogós típus, és ezt akkor most finoman körülírtam. ;) ]
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 06. - 13:32:00 10/10
(230731/239045)
Jó ez a kép, már láttam a facén (ugye?)... :))))

A Shine or go Crazy-t (és a Fated to love you-t) Jang Hyuk miatt már rég letöltöttem, de még persze egyiket sem láttam.
Bírom, amikor eléggé eltérõ véleményetek van Edimirrel egy-egy sorozat, film kapcsán, az mindig felkelti az érdeklõdésemet. :)

Lee Honey nálad a "Szépszakácsnõ", nemdebár?
Olvastam a Wikipédián, hogy túl azon, hogy szépségkirálynõ volt,... komolyzenével komolyan foglalkozó családja van, ha jól rémlik, õ is konzervatóriumot végzett.
Én mindenesetre nagyon kedvelem a mély, búgó hangját és a többi koreai színésznõtõl eltérõen kerekebb arcát meg a gribedlijeit. :)))
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lee_Ha-nui
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 06. - 13:14:52 10/10
(230730/239045)
Szép napot Mindenkinek!

Kedves Edimir!
Köszönöm ezt az édeni köszöntést. :)))
Arany gyerekeim ezzel a kis meglepivel vártak aznap reggel, mikor felkeltem...
Semmi "különös", mégis a legkedvesebb ajándék a világon. :)

De sajnos közben újra elkezdõdtek a dolgos hétköznapok is (igen, szombaton).
Illiona 2017 aug. 06. - 12:45:55
(230729/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Itt még mindig nagyon meleg van, nálam éppen 38 fok van kint. Az ország többi részében persze már hüvösebb.
Lehetne ezt valahogy igazságosabban?
Vagy csak igy testvériesen lehet?

Kép: no komment!!!

Én még akkor láttam a Shinét, amikor vetitették, akkor folyamatában.
Jang Hyuk nekem nem kedvencem, szerintem itt sem lép ki abból a felvett szerepébõl, hogy ripacskodik.
De ezzel együtt ennyit el lehet éppen fogadni, hiszen ha nem fogadnánk el semennyit, akkor nem tudnánk filmet nézni :))))

azzal is egyetértek, hogy a fõszereplõnõ nagyon jó. Itt még számomra uj volt, és meggyõzõ is.
Késõbb még a Come back Misterben is bizonyitott.
Az hogy most a My Sassy Girlben nem sikerült neki, egy számomra nézhetetlen filmsorozat lett, az viszont nem rajta mult.
Illetve rajta is, végül mondhatta volna, hogy na nem, ezt már nem vállallom be, de hát nem mondta.
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 06:29:51 8/10
(230728/239045)
Jöjjön egy kis havas... hmm, ha jegesfürdõre épp nem is vágyunk, de találjunk enyhülést!:))

KÉP: Shine or Go Crazy
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 06:25:17 8/10
(230727/239045)
Szép reggelt Mindenki:))))))))))) Induljon jól a napunk!:)))))))))) Kellemes hétvégét!:))))))

KÉP: Shine or Go Crazy ... mára elég nekünk a shine!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 06. - 03:49:32 8/10
(230726/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))