8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 13:16:11 8/10
(229945/239045)
Tomorrow With You

SPOILER
Mi van, ha eredetileg a két fõhõs nem szerepelt a másik életében, nem egymásnak rendelte õket a Sors, hanem vki tanácsára lesz közöttük kapcsolat? Mit tudnak kezdeni a másikkal, lehet ebbõl valós érzelmeken alapuló kapcsolat? Minden beavatkozási kísérlet csak "ront" a jövõn? Mi számít, hogy mennyit élsz, hány évet, vagy inkább az, hogy hogyan?
SPOILER VÉGE

A válaszokat nem kifacsart, kimódolt helyzetekben kapod, hanem a hétköznapok valóságából.... És mindezt két jó színész remeklésével

KÉP: a fõszereplõk - Shin Min-A és Lee Je-Hoon
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 13:02:50 8/10
(229944/239045)
Tomorrow With You

A sorozat ismertetõje: http://asianwiki.com/Tomorrow_With_You

Az itt olvasható nézõi vélemények közül egyet emelnék ki: "Tyas Mar 12 2017 7:28 am
This drama really reminds me of lao tzu's wise words tho "If you're depressed, you're living in the past. If you're anxious, you're living in the future. If you're at peace, you're living in the present." ❤

Ami magyarul így hangzik: "Ha depressziós vagy, a múltban élsz. Ha aggódsz, akkor a jövõben. Ha békében élsz, akkor élsz a jelenben!" Lao Tzu

Úgy látszik népszerû ez a mondás, több helyen felbukkan. Érdemes elolvasni a mondás nyomába eredõ magyarázatot: http://www.aranyelixir.hu/content/laozi-pszichoanalitikus-terapeuta [2017.06.11]
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 12:51:37 8/10
(229943/239045)
Tomorrow With You

Jaj, egy újabb idõutazásos sorozat!... sóhajthat fel különbözõ elõjelel a mûfaj kedvelõje és az, akinek már elege van belõle.... Tényleg, kell még ilyen, tud vmi újat mondani a korábbiakhoz képest?

SPOILER
Nekem tudott. Eltúlzott karakterek helyett természetes emberek a maguk problémáival. Hogyan tudok együtt élni a múltammal? Hagyom, hogy szerencsétlenné tegye a jelenem? Fõhõsnõnk ezzel a problémával küzd, egykori gyerekszerepe mint egy árnyék telepedik rá az életére, önerõbõl nem tud kitörni a csapdából, alkoholba menekül, látszólag egy igénytelen, erõtlen és jelentéktelen vki.

A jövõrõl szerzett "tudásom" miatt vajon képes vagyok igazán a jelent értékelni, élvezni? Ezt a kérdést bizony fõhõsünk tehetné fel magának. Persze egy fiatalembernek nyomasztó a tudat, hogy sosem fog megöregedni, percre pontosan ismeri halála idõpontját, ami csak 3 évnyire van.... Ugye, így már elég nyomasztó a jövõ ismerete. Nem erre vagyunk kíváncsiak, ha kártyát vetnek nekünk, a horoszkópunk alapján akarunk beleselkedni a Holnapok rejtélyébe....

KÉP: a sorozat nyitóképe... a metró, amivel az idõutazás történik... - felirat - köszönet a fordításért Perszephonénak!
Illiona 2017 jún. 11. - 11:21:27
(229942/239045)
Song Seung Hun valóban egy kivétel, mind a filmszerepeiben kiválót alakit, mind a sorozataiban. De nincs is neki sok!
Az hogy 2-3 évente egy sorozat, meg 2-3 évente egy film - hát megunni nem lehet!!
De a másik szépfiú, Lee Jung Jae is ilyen, összesen 2 sorozata volt, és tucatnyi mozifilmje: ennyibõl nem lehet ráunni!
De vannak még páran ilyenek!!!

Kim Sang Hó-t példának hoztam arra, hogy ha valaki túl sokat szerepel, meg lehet unni, azért 36 filmmel, és 17 sorozattal akkor is meglehetne, ha éppen szép lenne.
De én nem is néztem igy rá, hogy szép-e vagy sem, éppen õrá immunis vagyok, vagyis lehet felõlem bármilyen.

De van még ilyen sokat szereplõ számtalan: pl. Kim Mi Kyung 47 sorozatban szerepelt eddig :((((((( Tudom, hogy õ pl sokak kedvence, de ez még gombócból is sok!
Jeong Dong Hwan eddig 58 sorozatban szerepelt, mondjuk õt én nagyon rossz szinésznek is tartom! de akkor is!
Illiona 2017 jún. 11. - 11:05:02
(229941/239045)
Saimdang

Azt hiszem a sorozat arra tökéletesen megfelel, hogy bemutathassa azokat az automatizmusokat, amik régen mûködtek, de ma már semennyire.
Egy mérföldkõ lesz ez a sorozat, mert ez a bukás után mind a sorozatgyártók (milyen gyakorlatias szó is ez: sorozatgyártóK!!) mind a nézõk más igényekkel lépnek fel.

De ezt majd meglátjuk: Lee Young Ae a sorozat óta sehol nem szerepel, egyetlen fotó nem jelent meg róla (nem hiányzik, csak megjegyeztem).
Gondolom majd az év végi gálákon majd félénken próbálkozik nagymenõ lenni, de ezt én már nem fogom látni sem!

Hogy szerepel-e majd más sorozatokban? erre nagyon kiváncsi leszek. Én arra szavazok, hogy nem.

Song Seung Hun pedig megtette amit csak lehetett: szép volt, fiatalos, erõs.
A szerepe szerint a romantikus örök szerelem megtestesitõje!
Mindig sokat tett a nõért, cselekvõ, taktikus, aktiv segitõ.
Bár mindig tett valamit, soha nem volt sok. Ebben rejlik szerintem a szinész nagysága is: soha nem játsza túl a szerepét, magát!!!!
Megérdemelt volna egy másik nõt, de majd a következõ életében (filmszerepében )
Illiona 2017 jún. 11. - 10:48:39
(229940/239045)
Saimdang

Gondolkodtam, mit is irhatnék, ugy hogy senkit ne bántsak meg, még azokat sem, akik más topikokban szinte beájultak ettõl a sorozattól, hogy hû de jó!.

ez mind az én szubjektiv véleményem!
Szerintem ezek kaptak erre egy csómó pénzt, amit ugy gondolták, hamár itt van, akkor vigyük is haza (mienk a gyár, visszük is haza - nagy szoci jelszó).
Egyszerûen nem jutott rendes forgatókönyvre.
Nem gondolták át, miként szövödik a cselekmény, nem néztek utána semminek, csak valami "nagyon romantikusat" összedobtak, amitõl az ajummák majd elszédülnek, a valóságos történelmet elmaszatolták holmi misztikus dolgokkal. Az akkori konfuciusi szemlélet sok mindent takart volna, de a mai közönség már nem ugyanaz (nem a Palota Ékköve közönsége!)
Hiába szerették volna megismételni a 12 évvel ezelõtti sikert, ugyanazok az automatizmusok már nem mûködtek: részint ott is változott a társadalom, az emberek nyitottabbak, uj problémáik vannak, modernebbúl élnek.
Beleszólt a nagypolitika is, szerintem cikis részeket vágtak ki, hogy ne blamálják jobban.
A külföldi rajongók nemigen számitanak (reklám szempontjából legalábbis), de azok is megváltoztak idõközben.
Már nem nézek meg én sem válogatás nélkül "mindent", hanem válogatok, és bizony sok sorozat végzi belekattingatás után megnézetlenül a kukában.
De a nagy sorozatkészitõk késõn ébredtek, -ha egyáltalán már felébredtek,- és még nem változtattak a saját szemléletükön - hogy ezeknek minden jó ugyis!
Talán a következõ években, jónéhány nagy bukás után rájönnek, hogy mi kell az Istenadta népnek, és kevesebb, de sokkal igényesebb sorozattal jönnek elõ.

A Saimdangban a mult és jelen kapcsolata is ilyen maszatolás, nincs semmilyen összefüggés sem a régi és jelen dolgai között. Nagyon kevés kellett volna azt hiszem, hogy ez müködjön, még egy pici odafigyeléssel a történelmi tényekre lehetett volna egy sokkal jobb sorozat - de nem lett.
És uj értelmet nyert a bemutató idõpontjának tologatása is: Mikor látták, ez milyen olcsó fordulatokat használ, esetleg felvetõdött, hogy hogyan másznának ki belõne: Hagyják az egészet dobozban, vagy kivágva ami kényes, hadd szóljon, és lesz ami lesz.
Nagyon kár volt, amikor a 10. epizód környékén kiderült a sajtóban, hogy Lee Young Ae nyilatkozta, hogy õ kikötötte szerzõdésben, hogy nem csókolózik.
Ekkor zuhant le a nézettség is, ez már a nagy romantikus sorozatevõ koreaiknak is sok(SOKK) volt!!!
Amugy sem lettek volna benne nagy meztelenkedõs lepedõakrobatákat megszégyenitõ jelenetek, de azért egy meghitt ölelés, egy kis összeborulás, egy kis csókimitáció is más lett volna.
A barlangbeli jelenetnél látszott egyértelmüen, hogy ez mennyire hiányzott. ÉS MÉGEGYSZER leirom, kizárólag egy ölelésre gondolok!
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 08:44:24 8/10
(229939/239045)
Saimdang - 26. rész

KÉP: a három tárgy.... és lám, aztán mégis ott a három tárgy náluk!:))))))))))) Ah, mily meglepõ!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 08:41:28 8/10
(229938/239045)
Saimdang - 26. rész

"- az addig oké, hogy a JiYoon által átadott papírdarabka együtt öregszik a naplóval, ha már odakerült...
- de mivel inkább csak a lelkük találkozott, hogyan adhatott át bármi kézzelfoghatót?!"

A válaszért a forgatókönyvíróhoz kéretik fordulni!:))))))))))) Eleve miért van náluk az a három meghatározó tárgy: napló, cetli és a Rubens krétarajz reprodukciós kártyája? Hiszen mindketten "üres" kézzel kerülnek kritikus állapotba?


"Azt meg nem is írtam korábban, hogy az is furcsa volt abban a jelenetben, hogy tkp. JiYoon önmagához képest roppant határozott volt, míg Saimdang volt végtelenül zavart, bizonytalan, kétségbeesett - mintha "jellemet" cseréltek volna."

JiYoon számára Saimdang személye, története és a köztük lévõ hasonlóság ismert, volt ideje ezeket megemészteni... Saimdang szemszögébõl egészen más ez a találkozás, egy vadidegen tud róla és a naplójából idéz, ráadásul egy fura öltözék és hajviselet ellenére elképesztõen hasonlít hozzá, természetes, hogy õ a zavarodottabb....

KÉP: a két nõ kritikus állapotban... úgy tûnik, egyiknél sincs semmi....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 08:19:03 8/10
(229937/239045)
Szép reggelt!:))))))))))

A válaszod minden volt csak nem meglepõ!:))))))))))) Én csak mezei "fogyasztó" vagyok a sorozatok és mozifilmek terén. Nem igazán szoktam foglalkozni a színészek hátterével, egyik se érdekel annyira, ugyanígy vagyok a filmek és sorozatok készítésének, fogadtatásának vonatkozásaival. Ronda önzõ módon az egészbõl csak annyi számomra a fontos, hogy vmiért megfog-e vagy sem... és ez vonatkozik az alkotásra (mozifilm/sorozat) épp úgy, mint az alkotásban közremûködõkre (színész).

De elfogadom, hogy másoknál ez másként mûködik. És a filmes szakmai berkek meg aztán fõleg egészen más.

Illiona egy más nézõpontra igyekezett rávilágítani, egy más összefüggésre, egy nagyobb egészben elhelyezni azt a parányi töredéket, amivel mi megismerkedtünk a koreai filmkészítés termékeibõl és közremûködõibõl, hogy mit "jegyez" igazán a szakma és mit a mérvadó koreai közönség.

SSH számodra miben nem volt tökéleteSSH?:))))))))))))) De vajon hány igazi nagy rendezõ kérte fel, hogy igazán fajsúlyos filmben legyen fõszereplõ? Mennyire "húzó név"? Mennyire képes megtölteni a mozit, jegyvételre késztetni a moziba járókat? Külföldön, nemzetközi szinten mi e téren a helyzet?

Szóval vmi más, objektívebb mércék alkalmazására is próbál Illiona rávenni minket, én úgy érzem.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 11. - 03:53:25 10/10
(229936/239045)
Ezt még elfelejtettem:
- az addig oké, hogy a JiYoon által átadott papírdarabka együtt öregszik a naplóval, ha már odakerült...
- de mivel inkább csak a lelkük találkozott, hogyan adhatott át bármi kézzelfoghatót?!
A válaszod többi része igazán romantikus a téren-idõn átívelõ sorsról, ezt még "be is veszem"... :))))
Azt meg nem is írtam korábban, hogy az is furcsa volt abban a jelenetben, hogy tkp. JiYoon önmagához képest roppant határozott volt, míg Saimdang volt végtelenül zavart, bizonytalan, kétségbeesett - mintha "jellemet" cseréltek volna.

Na, most már tényleg mentem. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 11. - 03:36:43 10/10
(229935/239045)
Szép estét, hajnalt az erre járóknak!
(elõbb elfelejtettem köszönni...)

Most biztos meglepõ leszek, de legalább egy színészt tudnék mondani, aki sorozatokban ÉS filmekben is mindig tökéleteSSH... :)))))))))))))
És ha azt vesszük, hogy 20 év alatt úgy 6-8 sorozatban és kb. ugyanennyi filmben játszott FÕszerepet, és amit eddig láttam, mind jobbnál-jobb volt - már amennyiben számít a véleményem. :)))))))))))))
(És KNG-nál 5 évvel idõSSHebb.)

Jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 11. - 03:20:33 10/10
(229934/239045)
"Azt mondtam egy szinész hiába jó, ha túl sokszor szerepel, a nézõnek már egy idõ után elég!"
De az is lehet, hogy az a nézõ is hibás, aki túl sok filmet és sorozatot néz... :)))))))))))

Kim Sang Ho igazi karakteres arcú (vagyis nem szép) karakterszínész. :))))
Én eddig kétszer találkoztam vele:
- a City Hunter-ben õ volt LMH mindenese (pótpapa/-mama, házvezetõnõ, szakács, õrangyal...); igazi bohókás figura, aki kimondottan feszültségoldóként volt jelen, pl. mikor teljesen bele volt gyönyörödve a tv-s teleshop-mûsorokba, és állandóan megrendelt mindenféle kacatot, mire LMH letiltotta a hitelkártyáját.... :)
- a másik a Wonderful Nightmare, amit meg SSH miatt néztem meg; ott szigorúbb szerep jutott neki, de természetesen ott is bírtam a fejét (neki is). :)
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 00:58:45 8/10
(229933/239045)
További szép hajnál/éjt!:)))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 11. - 00:56:52 8/10
(229932/239045)
Sokszor beszélgettünk már a témáról, hogy sorozat v.mozifilm? Igen. Koreában némely hazai gyártású mozifilmnél fantasztikus jegyeladásokról tettél fel listákat, ott valóban benne van a hétköznapok rendjében, hogy moziba mennek. Biztos van igazság abban, hogy mozifilmes színésznek "nagyobb a megbecsültsége, rangja", mint a sorozatokban játszóké. Talán az életmóddal is összefügg. Te említetted, hogy sorozatot jóformán csak a kisgyerekes anyukák és a háztartásbeli ahjumák néznek... megjegyzem, a dolgozóknak erre nem is igen lenne idejük, nem csak a hosszú munkaidõ, hanem a munkanap utáni szinte kötelezõ közös céges "levezetés" miatt sem. Természetes, hogy a a 16-50 órás sorozatok helyett egy hétvégi 2 órás filmet fognak inkább elõnybe részesíteni, amit nem vmi kütyün néznek meg, hanem olyan körülmények között, hogy a kép és hanghatások maximálisan érvényesülnek. Így alakult ki, náluk ez van....

Hogy ki miben és mennyit játszik? Biztosan vannak ott is olyan nagy sztárok, akik megengedhetik maguknak, hogy forgatókönyvek, felkérések között válogassanak, de ez csak egy nagyon szûk felsõ réteg. Nem ismerem a gázsit, de a többségüknek, legyenek bármilyen jók is, azért igenis szükségük van arra, hogy foglalkoztassák.... ebbõl él!


Nem mindenkinek bankár a házastársa, hogy megengedhessen magának x évnyi kihagyást, mint Lee Young-Ae a PÉ és a Saimdang között. És talán nem csak a pénz, a megélhetés játszik szerepet, de az, hogy õ színész! Színész, aki szerepelni akar, aki ott akar lenni a képernyõn, a mozivásznon, akinek mindez a lételeme.... te már lehet, hogy unod a sokadik szerepben feltûnve, de õ örül, hogy csinálhatja....

Bizonyára terhes a népszerûség, a közismertség, de sokkal rosszabb, ha mellõzöttnek érzi magát a színész....

Most mondok vmi roppant idétlen hasonlatot, a mozifilmszínész a telivér, a sorozatban játszó az igásló.... a telivér a versenypályán lefutja a maga távját... az igásló pedig hóban-fagyban teszi a dolgát nap mint nap.... egyik sem könnyû, nem minden ló alkalmas az egyik, vagy másik feladatra...

Nem vagyok sznob, nálam más a mérce... bevallom, Kim Nam Gil filmet is csak Silla miatti nosztalgiából néztem meg az utóbbi idõben... Lehet, hogy idõközben átnyergelt a mozifilmekre és ettõl a színész ranglétrán feljebb lépett, de szerinted pszichésen és fizikailag kibírna még egy Silla kaliberû 62 részes sorozat forgatását, mint anno???????????
Illiona 2017 jún. 10. - 18:03:44
(229931/239045)
és vissza is értünk a délelõtti témánkhoz: sorozat vagy mozifilm?
Azt mondtam egy szinész hiába jó, ha túl sokszor szerepel, a nézõnek már egy idõ után elég!

Kim Sang Ho ( a képen) pl. eddig 36 filmben szerepelt, amit jegyez az Ázsiawiki.
Sorozatban eddig összesen 17-ben.
Most kérdezem: kinek nem sok ez már?
Hiába jó karakterszinész, most amikor megláttam, csak sóhajtottam, hogy már megint!
Illiona 2017 jún. 10. - 17:44:39
(229930/239045)
Fabricated City

ma jelent meg a rendes magyar felirat, és mivel a film már a gépemen volt, gyorsan hozzá is fogtam, hogy megnézzem.
Hát kár volt.
3/4-részéig bírtam, a további idõt már sajnáltam rá, inkább alszom egyet.
A fordítója, Lapishun már az elsõ mondatban kiirta hogy: "Indonéz és angol felirat alapján összehazudta: Lapishun" , akkor már nagyon meglepõdtem, hogy mi lesz ez.
Azt hiszem, nem az én korosztályomat célozták meg, ahhoz hogy valaki élvezze a filmet, kellõen fiatalnak, nemtörõdömnek kell lennie, aki szereti a modernebbnél modernabb kütyüket, és nem gondolkodik, miközben nézi. Persze szájtátva, annyira látványos, csakhát...
Én itt és most kijelenthetem, hogy én már 2 nappal idõsebb vagyok egy normál korú ajummánál, vagyis mostmár megengedhetem magamnak, hogy egy delete gomb megnyomásával elbúcsúzzak a filmtõl.
Persze Ji Chang Wook most is tökéletes volt, tökéletes akciókat hajtott végre, végül is a K2 sem miatta lett bukás.
Illiona 2017 jún. 10. - 14:26:33
(229929/239045)
akkor folytassuk egy nagyon kényes témával.
Nem mindegyik sorozatszinész alkalmas filmszerep eljátszására.
Sokszor lehet olyan is benne, hogy valakire csak annyit mondanak, hogy sorozatokban szerepel, és már nem is annyira vonzó az a film.

Nem véletlen hogy a nagy szinészek egyáltalán nem, vagy csak ritkán, nagy szerepekre tünnek fel sorozatokban.

Ha Ji Won egy jó sorozatszinész, tudom hogy fiatalon volt filmje is (100 Days Mr Arrogant - ha jól emlékszem), de egy moziba járó embernek nem biztos hogy huzónév.
Ahhoz egy nagyon jó forgatókönyvnek is kellene lennie.
Illiona 2017 jún. 10. - 14:10:52
(229928/239045)
Igen, láttam a fotóját az egyik ilyen jelenetfotón.

én nem állitottam, nagyon nagy kérdõjellel irtam. De volt már arra példa, hogy egy nagyon jónak beharangozott film bemutató után elsikkadt.
Lásd pl. Kim Nam Gil utóbbi filmjét.
Hogy ennyi ország megvette? Õk láthatták korábban?
Lehet hogy a nagy nevek miatt?
De amikor egy nagyon hires szinészt már a 5. 6. 7. filmben látjuk viszont, akkor kicsit sok lesz belõle.
Egyszerûen ilyenek vagyunk.
és legyünk õszinték, a NAGY név volt Hwang Jung Min, de a Violent Prosecutor-ban már nem volt elfogadható, egyáltalán nme nézett ki ügyésznek, és ha nincs mellette (elõtte) Kang Dong Won, biztosan nem lett volna ekkora siker.
De errõl még kár vitatkozni, mert majd elõször leadják kint, megnézzük a nézettségi adatokat, utána hetek mulva letölthetjük, és ujabb hetek mulva lesz angol forditás.
Akkor visszaterünk a témára :)))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 10. - 12:55:25 10/10
(229927/239045)
Általában jók szoktak lenni a megérzéseid, de azért ezt nem hiszem... :)))
Tegnapi hír a facéról: 113 országnak adták el a Battleship Island-et.
http://m.kpopherald.com/view.php?ud=201706081635160866168_2

SONG JoongKi és SO JiSub mellett az a HWANG Jung-Min* a fõszereplõ, aki Neked is nagy kedvenced és már több filmjét láttad, ajánlottad...
*Íme néhány az utóbbi évekbõl: A Violent Prosecutor (2016) / The Wailing (2016) / The Himalayas (2015) / Veteran (2015) / Ode To My Father (2014) / New World (2013)
10/10
Ljerk 2017 jún. 10. - 11:53:14 10/10
(229926/239045)
Ha Ji-Won -nal készült a Sector 7 - az IMDB és a kritikák mélyre lehúzták a megjelenés után, pedig a fõszereplõnõ alapján jó filmnek tûnik. :) Igaz Lee Yo-Won is fogott már pisztolyt a kezében, és abból sem lett jó film.