Illiona 2017 jún. 08. - 23:23:40
(229905/239045)
Köszönöm!
Miután egy Dimash koncerttel szerettem volna megünnepelni magamat, de nem sikerült, igy a következõ alkalomig hagyom is a dolgot: egyszerûen mostmár nem öregszem tovább.
Ha eljutok egy Dimash koncertre, akkor utána már minden mindegy lesz!!!!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 08. - 22:31:43 10/10
(229904/239045)
SAIMDANG.
Bár egy hónapja véget ért a sorozat, de még mindig nem írtam meg azt a kérdést, ami foglalkoztat... :)

SPOILER!!! Ugyebár az elején egyszer átkerült az eszméletlen JiYoon a múltba, legalábbis a lelke, bár a kezébõl szétporladó kis kínai szegfû többet sejtetett, de aztán a múlt és a jelen eseménysorai csak egymás mellett párhuzamosan zajlottak, az összekötõ kapocs a napló volt a két idõsík között.
Engem a naplóban talált, ugyanabból a korból származó versrészlet zavar: az, hogy John Donne és Rubens egy jó fél évszázaddal késõbb élt és alkotott, mint Saimdang és a Herceg, még nem volt zavaró, hiszen a történelmi hûség nem szokta befolyásolni a készítõket... :)
Simán elképzeltem, hogy oké, ez JiYoon-nak is kedvenc verse, de mondjuk az Itáliába keveredett Herceg találkozott az angol költõvel, akinek a versét belerakta a naplóba, s így maradtak fenn több száz éven át a festménnyel együtt, egy elhagyatott toszkán villában...
De mikor Jiyoon késõbb lemásolta a verset, majd rájött, hogy a két írás egyezik (vagyis a sajátja), majd egy baleset kapcsán eszméletlenné válva visszakerült a múltba és ott találkozott a kétségbeesett Saimdanggal - tulajdonképpen csak a lelkük... akkor õ volt az, aki a versrészletet tartalmazó kis papírt átadta Saimdangnak, és elmondta, hogyan menekülhet el a Herceg, milyen úton kerülhet el Csoszonból a távoli, biztonságos Itáliába...

Na, én itt vesztettem el a fonalat! Hiszen a Herceg már "el volt jutva Itáliába", naplóstul, virágmagostul... és JiYoon (lelke) úgy találta meg ezeket a kincseket, hogy egyébként korábban sejtése sem volt a létezésükrõl... De akkor egyébként körbe-körbe megyünk a világban, a múltban, a jelenben, összekapcsolódik a sorsunk anélkül, hogy emlékeznénk a korábbiakra... ?! Hát ezt az én racionális agyam nem veszi be!
Semmi gondom nem volt a végével, ahogy a fotóSSH útmutatása alapján végül "visszaviszi" Saimdang lelkét az õ Hercegéhez - ezt el tudom fogadni...
De a "cetli" átadása nekem nem fér bele...

Ez volt a kérdésem. Válasza van valakinek?! Köszi :))))))
10/10
offtopic
kimbin01 2017 jún. 08. - 22:22:51 10/10
(229903/239045)
Persze ilyenkor egy klassz torta is dukál az ünnepeltnek.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 jún. 08. - 22:12:27 10/10
(229902/239045)
Sziasztok, szép estét!

Ezúton köszöntöm Illit születésnapján.Boldog születésnapot!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 08. - 22:09:51 10/10
(229901/239045)
Battleship Island - So JiSub oldalára már írtam róla pár keresetlen sort, de aki nem járt arra, annak idemásolom:

Általában szeretem a háborús filmeket, ezt is meg fogom nézni egyszer.
Mindenesetre tényleg borzalmasnak tûnnek a viszonyok, a film ennek megfelelõen biztosan kellõen megrázó és patetikus lesz.
Ezt találtam a "Csatahajó sziget"-rõl: https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hasima
Mondjuk ezek a számok is borzalmasak (a wikis cikkben):
"Volt olyan idõszak, amikor ötezernél is több lakosa volt a 160x480 (!) méteres szigetnek, vagyis hektáronként 835 lakos. Ez a mai Tokió népsûrûségének mintegy hatszorosa, és ez idõben (1959 körül) ez számított a világ legsûrûbben lakott településének. 1916-ban itt épült meg Japán legmagasabb vasbetonépülete, amely kilencemeletes volt. Az itt épült lakások zöme nem volt nagyobb tíz (!) négyzetméteresnél."

Ami a japánokat illeti: én annyira bírom a koreaiakat és annyira tudok azonosulni a lelkületükkel, a történelmi viszontagságaikkal, hogy ebbõl kifolyólag a japánokat nem annyira bírom... Mianhae. :)
Bár 70 év eltelt a 2.vh. óta és ezek a japánok már NEM azok a japánok, de azért az azt megelõzõ évszázadokban bizony gyarmatosítottak és elnyomtak rendesen más ázsiai népeket... :(
A színészek népszerûsége a rajongók körében nem hiszem, hogy nagyon csökkenne, de a japán politika biztos nem fogja szeretni ezt a filmet - pláne, hogy Koreában is új, baloldali elnök van, aki a megelõzõ konzervatívokhoz képest sokkal nacionalistább, ha pl. japánokról és amerikaiakról van szó.
(Ha esetleg a japán rajongókat mégis negatívan befolyásolják az ilyen filmek, akkor viszont SSH-t nem fenyegeti ez a veszély, mert a "Man of will" c. legújabb filmjében egy japán-kollaboráns börtönigazgatót alakít... :)

Találtam egy részletesebb blogot is:
http://falanszter.blog.hu/2011/02/12/a_pokol_bejarata_hashima_a_lakatlan_szigetvaros
10/10
micike_MSc 2017 jún. 08. - 21:56:59 10/10
(229900/239045)
Jackie Chan és Dimash: természetesen ezeket is láttam, a korábbiakat és a frisseket is.
Jackie Chan a maga mûfajában egy klasszis, és jó, hogy ettõl függetlenül is közvetlen, kedves ember.
Dimash pedig õstehetség, fantasztikus hangja van és rendkívül élvezi a színpadot, a reflektorfényt...
Edimir linkjeibõl meg még többet megtudhatunk róla, bár Illinek ezek lehet, hogy nem újdonságok.
Ez pl. nekem is személyes kedvencem, vidám és szemtelen, ugyanakkor káprázatos is... :)))))
https://www.youtube.com/watch?v=anKmU1J0l9g
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 08. - 21:42:51 10/10
(229899/239045)
Szép estét Mindenkinek!
Természetesen elolvasok mindent, de ha egy kicsit több idõm van a munka és a család mellett (mer' ugyebár ez csak engem érint... :)))), akkor meg SSH csábít el...
Mindenesetre rendesen felcsigáznak azok a sorozatok és filmek, amikrõl ismertetõket írtok, így a késõbbi "boldogabb" idõkre gyûjtögetek, de egyelõre csak feliratokat.
(Aztán hogy egyszer majd a filmeket, sorozatokat is be tudom-e gyûjteni, még rejtély, pláne a régebbiek esetében.)

- Sangdo: edimir olyan szépen írt(ál) a sorozatban ábrázolt szerelemrõl, hogy egészen megkívántam... :)))
És már csak azért is tervezem a letöltést, mert ha én nem is érek rá, de egy nagyon kedves, nemrég nyugdíjba ment ismerõsömnek is jó lehet majd. Úgy két hete újítottam a vinyóján a koreai sorozatokat (2013-ban kapott elõször koreai néznivalókat, de azokat már megnézte mostanában; a 49 naphoz, a Chuno-hoz, a Thank You-hoz... ragaszkodott, de a többi helyett újakat kért). Végül nem kellett törölnöm semmit, mert volt elég hely a vinyón, de ha ezeket is kivégzi, akkora már új sorozatokat kell majd szereznem, mert nem lesz annyi, amit oda tudnék neki adni... :) Viszont most kapott LMH-t és SSH-t dögivel, + 1-2 egyebet is. A Summer Scentet már megnézte, most az Éden felénél tart... Természetesen tetszenek neki, és "hálásan gondol rám", miközben nézi... :)))) Én meg irigykedek... :)
- The Great Merchant (+korábban Jang YoungShil): nekem is tetszenek a valós történelmi alakok életét feldolgozó sorozatok, ezekbõl lassan már többet lehet megtudni a koreai történelemrõl, tudományról, kereskedelemrõl, hagyományokról, stb. mint a miénkrõl... Hogy itthon miért nem készülnek ilyenek? (Bár az igaz, hogy ezek baromi sok pénzbe kerülnek, úgyhogy már meg is van a válasz...)
- Gap Dong: szintén felkerült a listámra, a Tunnel még nem biztos, bár érdekesnek tûnik a másfajta pszichológusnõ miatt, a Signal (felirata legalábbis) régebb óta letöltve...
- A most futók közül a Man to Man engem fõleg Budapest és a magyar vonatkozások miatt érdekel, a Chicago Typewriter pedig Yoo Ahin miatt, akit nagyon bírtam a SSKScandal-ban Vadlóként (egyéb indokom nincs rá...) :)
- felirat keresgélés közben még a Padam Padam (2011), a Resurrection (2005) és a Woman with a suitcase (2016) - utóbbi Joo JinMo-val - keltette fel az érdeklõdésemet; a régebbieket biztosan már mindenki látta rajtam kívül... :))) (mindegyiket Ocu fordította, ajánlotta)
- Master's Sun: mindenképpen meg kell néznem So JiSub miatt... :)))))), meg akkor már az Allways c. filmjét is.

- SANDGLASS (1995) és GIANT (2010): az Éden kapcsán a párhuzamosan futó Giant rég betervezve, de a Sandglass-nak csak most néztem igazán utána, bár már sokszor olvastam róla... meg a KHT-ban is éppen vetítik. :)
Mindenképpen ez utóbbival fogom kezdeni, ha lesz rá idõm, mivel csak 24 részes... és Lee JungJae miatt is muszáj (a történetrõl, a történelmi háttérrõl nem beszélve, az evidens). Viszont ma találtam egy klipet, ami a fõhõsnõre fókuszál... Hát edimir, meg kell kövesselek, mert bár azt hiszem, végül akkoriban nem reagáltam a szokásos idõhiányomban, de mikor azt írtad, hogy Lee JungJae egy kicsit hasonlít SSH-ra a finom arcvonásaival, akkor marhára nem értettem, mirõl beszélsz,... de most már érteni vélem... :)))) Bár SSH ott a piedesztálon nincs veszélyben. :)))))))
* Hye Rin's theme (ไฟรักแผ่นดินเดือด 모래시계 Sandglass) Korean Series 1995: https://www.youtube.com/watch?v=AjnhTE0nQoo
LJJ-t eddig csak a Tolvajokban láttam (nekem a film is tetszett, nemcsak Popie), de pl. az Assasination és az Operation Chromit itt van a gépen, meg a 2000-es Il Mare is (am.remake-je a Ház a tónál), + az Interjú, A szobalány (2010), a New World, a Face Reader is betervezve... Meg persze ezek után egyértelmûen a legújabb Warrior of the Dawn is... :)

Dióhéjban ennyi. :))))))))
Illiona 2017 jún. 08. - 20:52:14
(229898/239045)
Jackie Chen itt volt Budapesten az idén, áprilisban, a Kinai Filmfesztiválon, és ki más tolmácsolhatott volna, mint Mohl Richárd.
Vagyis a pestieknek adott volt, én itt idõben szóltam.
Állitólag itt is énekelt???

a Szegedi filmfesztivál vendége egy 82 éves filmrendezõ volt ...

Én már szóltam egyébként, hogy akár Ming is lehetne itt vendég (Szegeden) de egyenlõre semmi.

http://magyarmozik.hu/jackie-chan-tolmacsa-voltam/
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 17:49:56 8/10
(229897/239045)
Bizonyára a megnyitóhoz kapcsolódhatott. A Kazmediacenter Koncertterem a június 7-én megrendezésre kerülõ kínai filmfesztivál megnyitója, a díszvendég volt Jackie Chan. A nyitó film pedig a Kung Fu Yoga... - mondjuk én is megnézném!:))))))))))

Itt a Trailere: https://www.youtube.com/watch?v=5KcwjfPdFC0

Az eseményrõl itt olvasható: https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.inform.kz/en/jackie-chan-comes-to-astana_a3033643&prev=search

Richárdnak adhatnál tippet!:))))))) Film és díszvendég ügyben!:))))))))))

Mondjuk a kazakoknak annyival egyszerûbb, hogy van pénzük az olajból, és Kína is igyekszik a szomszédot megnyerni.


KÉP: Kíváncsi lennék, hogy a dala végén vajon melyik filmbõl vághatták be ezt a képet?
Illiona 2017 jún. 08. - 14:39:51
(229896/239045)
Igen, Jackie Chen talán pont ettõl volt olyan emberien aranyos!
Õ valóban egy jó szinész, és nem is kell neki tökéletesen énekelni.
(Viszont vannak énekesek, akiknek pedig a jól éneklés kötelezõ.)
Szerintem nem is tudott semmi mást kezdeni egy ilyen megnyitón, hiszen mégsem verhette le az összes rendezõt, bár látványos lehetett volna :))))

Én nagyon szeretem mindkettõt, Jackie Chen-t és Dimash-t is, igy most 2 az 1 -ben tökéletes volt.

Astana nagyon szép város, de 6 nap az én munkám mellett, és a barátnõm munkája mellett sok lett volna, meg nem is az én világom ez. :)))
Ha ugy lett volna a repülõ, hogy 3 napon belül vissza, akkor mindenképp elmentem volna, 58 000 lett volna a repjegy, a koncertre a belépõ 5000 forintnak megfelelõ valami + a szállás az 10000 körül egy éjszaka/fõ.
De csak 1 hét mulva lett volna visszajárat, és igy lemondtam róla.

Megtartják a koncertet nélkülem is. Már megint...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 14:12:08 8/10
(229895/239045)
Sosem hittem volna, hogy egyszer Jackie Chant hallom majd énekelni. De azért nem tagadhatná le, hogy elsõsorban színész, a jobb kezével végig, mint vmi sajátos jelbeszéddel elmutogatja, hogy mirõl énekel!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 12:22:33 8/10
(229894/239045)
Ehhez nem értek, mert az ázsiai könnyûzenei élethez lövésem sincs. De azért T.O.P. szerintem több lábon áll, hiszen nem csak elõadó, de dalszerzõ, sõt színészként is eléggé sikeres. A katonaság szerintem mindenkit megvisel, azt átvészelni egyik hírességnek se könnyû, a marihuánás botrányát nehezen felejtik majd el Koreában... ez a pechje....

Dimash... a népszerûség kontra magánélet... szerintem ott a szülõk is erõsen befolyásolják, kérdés, hogy ez mindig így marad-e? Nekem úgy tûnik, hogy egy nagyon tradicionális család, ráadásul erõs vallási meggyõzõdéssel....

Érdemes beleolvasni! Szóval epekedhetnek a világ bármely pontján a nõnemû rajongók, apuci kazah, jócsaládból való lányt szán a fiacskájának....
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://kazworld.info/%3Ftag%3Ddimash-kudaibergen&prev=search
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 12:04:14 8/10
(229893/239045)
Az új fõváros monumentális építkezéseirõl itt olvashatunk: http://index.hu/nagykep/2013/11/10/egy_diktator_jatekvarosa/

KÉP: Asztana - jurta

Hmm... az óriási jurtát formázó Khan Shatyr szórakoztatóközpont. A pláza 10 focistadionnál is nagyobb alapterületen fekszik, és van benne csónakázócsatorna, minigolfpálya és strand is. A központot Nazarbajev 70. születésnapján, 2010-ben nyitották meg, az ünnepségen Andrea Bocelli is fellépett.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 12:00:27 8/10
(229892/239045)
Akadt volna látnivaló a kazah fõvárosban egy hétre!:))))))))))))

KÉP: Asztana - Bayterek
Milyen érdekes... a kazah megújulás jelképe a türk eredetmítoszt szimbolizáló, egy nyárfa ágai között fekvõ aranytojást ábrázoló, 105 méter magas torony

Fa és aranytojás... nem ismerõsek ezek máshonnan?:))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 11:57:10 8/10
(229891/239045)
Azért nem semmi lett volna a koncert helyszíne, ha elmentek....

KÉP: Asztana - A "Sivatag Virága" - koncertterem

Kép forrása és ismertetõ róla: http://blog.oik.hu/?p=15738
Illiona 2017 jún. 08. - 09:08:34
(229890/239045)
és itt a Battleship Island posztere is.
Illiona 2017 jún. 08. - 07:27:16
(229889/239045)
Igen, mondtam ilyet.
De ma már azt mondom, annyi buktató van, és Dimash annyira fiatal, (23 éves) hogy még bármi is lehet.
És nem kell feljusson a csúcsok csúcsára, csak énekeljen nekünk minél többet.
És itt kifejezetten T.O.P esetére gondolok, nem mindenki birja el a nagy népszerûséggel járó feszültséget, azt hogy nincs, nem lehet magánélet.

Kép: Dimash Kudaibergen
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 07:14:48 8/10
(229888/239045)
Whisper

Bizonyos szavak fel v. épp leértékelõdnek....

KÉP: - felirat - ebben a sorozatban ez a legnehezebb
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 07:12:57 8/10
(229887/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))) Induljon jól a napunk!:))))))))))))))

KÉP: Whisper
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 08. - 07:11:46 8/10
(229886/239045)
6-10 évet jósoltál, lehet, hogy elõbb jut fel a csúccsok csúcsára?