8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 02:26:07 8/10
(229245/239045)
Gap Dong 13. rész

KÉP: - felirat - És a Fiú a vele történteket végiggondolva arra a felismerésre jut, hogy nincs leállás, ez Gap Dongnak se sikerülhetett. Tehát az, hogy 20 évvel ezelõtt megszakadt a gyilkossági sorozat a 9. eset után, arra csak az a magyarázat lehetséges, hogy Gap Dong meghalt.
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 02:21:04 8/10
(229244/239045)
Gap Dong 13. rész

Azt mindig tudtuk, hogy a Fiú megkülönböztetett módon bánik a Doktornõvel, most egy adalék ahhoz, hogy miért... Mert a saját leállása miatt oly fontosnak hitt 9. gyilkosság túlélõje, aki mesélni tud róla....

KÉP: - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 02:17:43 8/10
(229243/239045)
Gap Dong 13. rész

Lehet-e egy másik ember önfeláldozó szerelme, szeretete a "leállás" kulcsa?

KÉP: - felirat - Utalás a Bûn és bûnhõdésre...

És ki lehetett volna az övé?
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 02:14:11 8/10
(229242/239045)
Gap Dong 13. rész

Tényleg egy nagyon jó rész, megint kicsit közelebb kerülünk némely szereplõ jobb megismeréséhez, megértéséhez.

Mindjárt a rész elején a Fiú beszél arról, hogy miért is kereste Gap Dongot, miért tekintette a bálványának? És megrökönyödünk, nem a gyilkos volt a bálványa, hanem az a sorozatgyilkos, aki képes volt abbahagyni az ölést. Ez pedig óriási különbség! Tudott a saját bajáról, a belsõ késztetésérõl, hogy embert öljön, Gap Dongot azért kereste, hogy a "leállás" titkát árulja el neki, azaz ki akart törni a saját belsõ késztetése nyomása alól. Az már az õ tragédiája, hogy a hamis Gap Donra talált rá, aki azzal áltatta, hogyha leutánozza, akkor a 9. gyilkosság után magától is rá fog jönni. Így ahelyett, hogy kontrollálta volna a baját, szabadjára engedte, csak a 6, gyilkosságnál érezte meg, hogy vmi mégsem "jó"... az áldozat szavai visszhangra találnak benne....

KÉP: - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 01:55:10 8/10
(229241/239045)
"Azért van véleményem minden szereplõrõl, és soha nem mondtam véleményt arról, amit irtál, ha nem is értettem egyet.
A személyeskedést jobb ha hagyjuk....
Ez nem volna méltó egy 50 000 -eshez."

????????????

Nem tudom, mire gondolsz? Természetes, hogy van véleményed minden szereplõrõl, épp arról szól egy ilyen beszélgetés, hogy ezt el is mondjuk. Miért nem írtad le, ha vmelyik véleményemmel nem értettél egyet?????? Mint ahogy te sem tartasz igényt arra, hogy mindig, mindenki egyetértsen veled, úgy én sem igénylem az állandó bólogatást.

Személyeskedés? Nem tudom, mit értettél félre. Azt, hogy a szarkazmusodra azt mondtam, hogy sok és durva? Olvasd vissza a saját hozzászólásaid! Egyedül csak Ryoo Tae-Oh-t vagy hajlandó pozitív szavakkal illetni, mindenki más a földbe van döngölve általad. És ez tendenciózus. Nem csak erre a részre igaz.

maggi mondta egykor a hajnali beszélgetéseink idején, hogy éjfél után jönnek az õszinteség órái.... Most is éjdél után van. Ha te a megjegyzésem személyeskedésnek veszed, akkor az nagy baj! Észrevenni a helytelent, a rossz megoldást, a következetlenséget ez nagy erényed, a frappáns megfogalmazás is az. Számomra nem fontos, hogy mindig "igazam legyen", próbálom más nézõpontját is elfogadni, sõt, kifejezetten örülök neki, mert újabb megközelítési aspektussal gazdagodom általa.


50 ezer... egy szám, egy mennyiség. Bárki könnyedén elérheti, ha csak egyetlen pontot bepötyög az "üzenet tartalma" mezõbe és rákattint az Elküld gombra, és ezt megteszi 50 ezerszer. Ugyanis a mechanikus számláló az egy pontot és egy hosszabb hangvételû filmismertetõt, elemzést is ugyanúgy egy hozzászólásnak könyvel el.

Nekem 7 év alatt gyûlt össze ez az 50 ezer. Nem mindegyik míves, nem mindegyik olyan borzasztóan "tartalmas", rengeteg bennük a félreütött betû, de arra az egyre büszke vagyok a kapcsán, hogy soha, egyetlen hozzászólásom se volt gyûlölködõ, vagy rosszindulatú, soha senkit szándékosan nem akartam megbántani egyikkel sem. Nem szokásom személyeskedni! Sillán alapvetõ elvárás, hogy "zöld bogár", ismeretlen hozzászóló sértõ megjegyzésére is csak udvariasan reagálunk vagy sehogy. Akkor miért bánnék másként egy baráttal????????

Sajnálom, de én 50 ezer hozzászólás után is csak olyan maradok, mint elõtte... ha méltatlan, hát méltatlan!:))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 00:54:48 8/10
(229240/239045)
Gap Dong 12/20

"A doktornõ és Ha nyomozó kapcsolatáról.
Ez nem egy szerelmi történet."
Szándékoltan írtam férfi és nõ kapcsolatáról és nem szerelemtõl. Mert ez utóbbi taglalásába, értelmezésébe nem kívánnék belemászni, ez mindenki számára eléggé sajátosan, egyénileg értelmezett, felesleges róla vitát nyitni.

Azért a kapcsolat igenis építkezik, nem pusztán egy üres félóra egy lakókocsiban két magával mit nem tudó ember számára, akik egy kis lepedõakrobatikával kívánják elütni az idõt. A köztük kibontakozó intimitás valóban mellékszál, de mivel a történet fõszereplõi közé tartoznak így azért is többet hordoz magában.

A Doktornõ és Ha nyomozó/Õrült Szerzetes mindketten gyerekként az áldozatai a 20 évvel korábbi Gap Dong ügynek, a nõt kislányként majdnem megölik, a legjobb barátnõjét a szeme láttára gyilkolják meg. A férfi az apját veszíti el, sokáig gyilkos fiának bélyegét cipelve kell élnie. A két sérült gyerek jövõjét is meghatározza a gyerekkori élmény, olyan pályát/hivatást választanak, ami a Gap Dong utáni nyomozásukat szolgálhatja. Mindkettõjükben ott a bûntudat az apa. ill. a legjobb barátnõ haláláért. A céljuk és a bûntudatuk mindaddig magányra ítélte õket, amíg nem találkoznak a másikkal és fel nem ismeri egymásban a sorstársat, a bûntudat és a cél egyezését.

Ettõl még nem feltétlenül kellene ebbõl "romantikus" szálat kreálni, hiszen lehetnének barátként is egymás segítõi, amiért mégis ilyen szálat kreál belõle a forgatókönyvíró, az azért van, mert arra is választ akar adni, amit a 13. részben tesz fel kérdést magának a Doktornõ: "lehetek így boldog?" Talán épp egymás megváltói. Az aggodalom a másikért, a figyelem, a másik tisztelete egy lassan kibontakozó kapcsolat, amiben megjelenik a test igénye, a másik kezének, arcának megérintése, van benne vigasz és van benne öröm. És úgy tûnik, a Sors is egymásnak rendelte õket, lásd 13. rész a 9. gyilkosság körülményei. Nem véletlen, hogy a Doktornõ családja és az öreg szerzetes egyformán szurkol nekik, hogy egymásra találjanak igazán.

KÉP: Gap Dong 13. rész - felirat
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 07. - 00:03:15 8/10
(229239/239045)
Gap Dong 12/20

Most értem ide, mert a tegnapi nap miatt csúszott az egész hétvége, a jövõ hét kiemelten húzós, ott is elõ kell készíteni dolgokat, így hoztam haza egy rakat munkát is.

Hmmm, a koreai sorozatokra általában jellemzõ, hogy a karakterek egyes vonásait eltúlozzák, mint ahogy a történetvezetésben is vannak olyan elemek, amiket annak érzünk, tehát ez nem a Gap Dong sajátossága, csak követi a sémát.

Hogy miként dolgoznak a sorozatbeli nyomozók/rendõrök, már korábbi részek kapcsán szó volt. Szóvá tettük a profizmus, a nyomozati munka alaposságának és precizitásának hiányát, az elõítéletet, ami tévutakra vitt, miként az agresszív nyomásgyakorlást a feltételezett elkövetõre.

Egyrészt ebben is van túlzás, de mivel tény, hogy a sorozat alapjául szolgáló valós sorozatgyilkosság is megoldatlan maradt tíz nõ megerõszakolása és meggyilkolásáig, tehát a sorozatnak vmi magyarázattal kellett szolgálnia erre is. A sorozatbeli magyarázat egy profi elkövetõ és egy kevésbe profi rendõrség.

Másrészt, mivel a gyilkosságok mögött az emberi elme megbicsaklása van, ezért a sorozat alapvetõen lélektanra épül. És igen, azt veszi sorra szereplõrõl szereplõre, hogy kit miként változtat meg az ügy. S eljutunk az ember sötét oldalának boncolgatásához. Emberek és bûneik, kicsik és nagyok. A karakterekben lehet túlzás, de a felvetés jó, elgondolkodtató, ez a sorozat erénye, amiért nézzük.

Én nem a Fiút alakító színészrõl beszéltem, aki szerintem is zseniális, hanem a karakterrõl. Én sosem gondolok rá úgy, mint ahogy a sorozatban emlegetik: nem ember, hanem szörnyeteg. Számomra ember, aki rettenetes dolgokat csinál. Ez a karakter egy a "megnyerõ gyilkos", de akkor is gyilkos!

Az öreg szerzetes. Õ most lett hajléktalan, hiszen korábban Gwanum templomban élt, de azt lebontják vmi építkezés miatt. Miért kell a templom és a szerzetes szerepeltetése? Nem tudom, lehet, hogy a 20. rész megnézése után tudnék válaszolni. Most csak az a tippem, hogy õk képviselik talán a történetben a bûnös ember felettit, emlékeztetnek bennünket, hogy van a gyarlóság, érdek, gonoszság felett vmi más is. Talán épp ezért van szándékoltam a csecsemõ is a hátán, az ártatlanság, a tisztaság.
Persze ez csak tipp, ha úgy tetszik, belemagyarázás!:))))))))))))) Mindenesetre fura, ahogy fel-felbukkan, annyira "kilóg" az adott környezetbõl, miliõbõl... és aztán mond vmi kis félmondatot, ami helyre teszi a dolgokat....

Dosztojevszkij Bûn és bûnhõdésénél is ott volt a megoldásnál a szakralitás, Szonja mély vallásossága.

KÉP: Gap dong 7. rész - Lány pólójának felirata!:)))))))))))))
Illiona 2017 máj. 06. - 20:34:46
(229238/239045)
Gap Dong 13/20

Spoiler

Még egy furcsaság: amikor a régi Gap Dong a 9. gyilkosságot elkövette, akkor megzavarta egy hang, amiatt kellett a gyilkosság tanúját életben hagynia.
Ekkor Ha nyomozó, még gyerekként, aki ott élt a templomban - tekintve a szürke egyenruhát- és járkált az erdõben, és egy vasdarabot vagdosott a fákhoz.
Ennek a hangja riasztotta meg a gyilkost, Óh Mária ennek köszönheti az életét.

Nos, csak egy kis spiritualitás: a fákat nem vagdossuk egy vasdarabbal, de mással sem.
Szoktak tartani fák napját, ahol ölelgetik a fákat, én magam még sosem vettem részt ilyenen, nem szoktam megölelni sem, de hogy ez egy felemelõ élmény, azt mondják számomra szavahihetõ emberek. Fõként aki buddhista szerzetesnek készül, vagy legalábbis ott él velük, az hogyan is teheti ezt.
Ilyen akkor sem teszünk, ha sosem hallottunk még ezekrõl a faölelgetõs dolgokról, csak elmegyünk mondjuk sétálni az erdõbe.

De persze akkor Oh Mária is másként végzi.
Kép: az utolsó képkocka az epizódból: a felismerés
Illiona 2017 máj. 06. - 20:22:11
(229237/239045)
Gap Dong 13/20

Spoiler

Ez is jó epizód volt.
Bár olyan sok izgalmat nem hozott.
Részben a multkoriban már Ryo Tae miután megcsinálta a 7. gyilkosságot, és bevitték, innen már sok ujdonság vele kapcsolatosan nem lehet.
Hogy megtöri a felismerés, hogy nem tud leállni, talán elõször szembesül azzal is, hogy ez mit is jelent, hogy embereket öl, ez megrázza.
Eddig soha nem mutatta ezt az emberi oldalát. Bár a sorozatban folyamatosan mondják, hogy õ nem ember, de számomra igenis az: egy beteg elméjû, de ember.

Az is kiderült már a multkori részben, hogy ki is lehet az igazi Gap Dong. Igaz annyira nem mutatták, de sugallták.
Most azután belendültek, hogy elkapják.
Érdekes a levél is, ami ott lóg a rendõrségen már mióta, az üzenõfalon, és nincs gazdája.
Ismét felvezettek több szálat, amit ki kell majd bontani.
Ha nyomozó végre igazi nyomozó lett: az õrült megszállottságnak, erõszakoskodásnak. De persze ez azért még kevés: vajon képes egy ember pár nap alatt teljesen megváltozni, mikor 40 évet élt megszállottként?
Illiona 2017 máj. 06. - 09:37:34
(229236/239045)
Gap Dong 12/20

sPOILER

Azért van véleményem minden szereplõrõl, és soha nem mondtam véleményt arról, amit irtál, ha nem is értettem egyet.
A személyeskedést jobb ha hagyjuk....
Ez nem volna méltó egy 50 000 -eshez.
Illiona 2017 máj. 06. - 09:30:30
(229235/239045)
Gap Dong 12/20

arra már nem is annyira emlékszem mit is irogattunk össze a Két Hét - rõl.
De ott olyan szituáció volt, hogy a nõ amolyan "biztonságravágyás" miatt mondott igent a nyomozónak, és hogy ez akkor szerelem avagy sem.
Szerintem biztosan nem, hiszem el is mult ez az érzés, egyetlen pillanat alatt, ahogy felbukkant a régi párja.
Sokféle érzelmet belemagyarázhatunk- belemagyarázhatnak!!! a szerelem szóba, de számomra egyetlen aspektusból jöhet szóba: a szó egyetlen nemes értelmezésében.

A doktornõ és Ha nyomozó kapcsolatáról.
Ez nem egy szerelmi történet. Mégis beletettek ilyen szálat, talán azért, hogy a romantika iránti elfogultak is kapjanak valamit, ne csak a a Csöpögõ vér látványa legyen.
De ez nem sikerült valami jónak, egyszerûen nem kerek ez a történet.
Nincs kibontva ez az egymásra találás, nincs aláalapozva. De persze, ha két ember ugy gondolja, meg van az a félóra, meg ott a lakókocsi is a nagy embert próbáló nyomozás közepette, akkor miért ne! Csak nevezzük nevén, mondjuk ki, hogy ez mi! Szeretkezés? az valami egészen más, valamelyik másik sorozatban....(na, de inkább filmben!!!!)

Ami pedig Ha nyomozó " feleségét" illeti: nos én sem komolyan gondoltam, hogy ezek ilyen kapcsolatban lennének. Ki lehetett volna hallani a szarkasztikus elemeit a mondanivalómnak! DE! ez a nyomozó azért nem nagy talentum, az biztos, egy alapszinten gondolkodó nagy melák. Akkor is tartják ezt a "feleségem" dolgot, amikor már igazán komoly dolgokról van szó. A "feleségem" nek nincs a másik nemmel kapcsolata, és ugrik minden egyes bántó szóra. Ha nyomozónak is csak egy ilyen kapcsolatocskája vagyogat. Vagyis az õ esetükben a szarkasztikus megjegyzések teljesen indokoltak!!!
Illiona 2017 máj. 06. - 08:55:19
(229234/239045)
Gap Dong 12/20

Spoiler

Épp errõl irtam az este, valószinûleg nem olvastad el...
Ez egy film, olyan mértékben vannak benne lehetetlen elemek, hogy megengedhetjük magunknak, hogy rajongjunk, vagy éppen az ellenkezõje, ne rajongjunk.
Mert a sorozat minden percében ott van az, hogy "na ilyen nincs".
Ha pedig nincs a való életben, akkor miért is ne szimpátia alapján itéljük meg - játákból - a szereplõket!

Nincs ilyen gyilkos, az biztos, sehol a világon. De nincs ilyen rendõrség sem.
Nincs ilyen szerzetes sem -szerencsére- !
Ha egy virtuális világban játszódik, ha játék az egész, akkor miért is kellene ezt ennyire komolyan venni? Maga a téma igy is nagyon komoly.

Az egy másik sorozat lehetne, ha komolyan vennék a rendõrségi felderitõ munkát, és igazi rendõrök, hiszen ilyen bûnbanda, mint itt ennek a társaságnak egyénenként - nincs a világon sem.

Pont arra épül fel a sorozat, hogy nincsenek bûntelen emberek. Kinek kisebb, kinek nagyobb bûne van.
Van aki ténylegesen gyilkol, van aki ténylegesen meg is hal, van aki csak jelképesen, de lelket öl. Melyik rosszabb?
20 részen keresztül dilemmázunk ezen, és minden részben merül fel ujabb és ujabb szituáció, és ujabb bûnök, amikor már Ryo Tae bent van az Intézetben, akkor is.
és elárulok valamit: a 20. rész végén sem leszünk okosabbak, bölcsebbek, problémamegoldóbbak.

Ugyhogy én csak rajongok tovább Ryo Tae-ért, lenyûgöz az, ahogy ez a fiatal szinész játszik, mindig elfelejtem hogy ez csak egy szerep, annyira jó benne. Hiszen már 3. alkalommal nézem, de még most is csak rácsodálkozom estérõl estére.

A szerzetesrõl: 20 évvel ezelõtt még voltak szerintem ilyen esetek, amikor a templomban neveltek fel gyerekeket, bár már akkor is gyanús, ezt a modern élet kivette a kezükbõl. Megjegyzem szerencsére. Azért azok a fiúk ott együtt? és hát ne beszéljünk már butaságot! a mai világban amikor anyák ezrei várnak örökbefogadható babára, és azokat mindenféle szempontból vizsgálják, akkor mit is keres egy hajléktalan öregembernél egy csecsemõ??? ez is olyan, hogy a való életben már nincs. Ezt a momentumot ki is hagyhatták volna a sorozat készitõi, de már megszokhattuk hogy nem igy van.
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 06:40:16 8/10
(229233/239045)
Illiona, ezt külön csak neked!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 06:38:11 8/10
(229232/239045)
Egy kis reggeli frissítõ!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 06:36:58 8/10
(229231/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))) Kellemes hétvégét!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 02:13:55 8/10
(229230/239045)
További szép hajnalt! Silla 8 csillaga vigyázza álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))))

Kellemes hétvégét...

Hmm, az hiszen, a "hivatalos távollétet" ezennel ledolgozottnak nyilváníthatom, magamat pedig dög fáradtnak!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 02:09:15 8/10
(229229/239045)
Dap Dong 12. rész

"Hát akkor miért ne védeném meg a kis gyilkoskát???? Csak kérdezem!"

Tedd, szíved joga!:)))))))))))) Attól még GYILKOS! És lehet bármilyen a szeme, a tekintete, magas az IQ-ja, a tényen nem változtat.

Megjegyzem, az EQ-ja viszont nagyon alacsony lehet, és az a fontosabb!

Hmm, vajon, ha egy túlsúlyos, ragyás ötvenes lenne, akkor is ennyire lelkesednél a szeméért, a tekintetéért és az IQ-jáért?

Neki adva van egy kiváltságos társadalmi helyzet, a jó külsõ, a sármos, megnyerõ modor... és mire is használja mindezt? Nem kötelezõ, hogy gyilkos legyen!
De neki ezek az adottságok a hübrisszel párosulva ezt eredményezik, mindenki felett, mindenkit lenézve csak játékszerek vagyunk.

Ha neked ez imponál, lelked rajta!
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 01:54:32 8/10
(229228/239045)
Gap Dong 12. rész

"Kivéve Ha nyomozó férfi szeretõjét.
Akkor ha már becsajozott, akkor nem kellene a férfi feleségét a nevén neveznie?
Vagy hogy is van ez?

Most edimir igazoltan van távol, de jó lenne, ha jönne, és a védelmébe venné ezt a párost!"

Hát bizony muszáj is védelmembe vennem õket, mert tévedésben leledzel.

A rendõrök párban dolgoznak, mivel így tudják bevetésen a legjobban fedezni egymást.megosztani a munkát a bûnözõ üldözésénél... stb. Ezt már számos filmben/sorozatban láthattuk és nem csak koreaiakban! A társ az évek során nem egyszerû kollégád, hanem az egyik legfontosabb ember az életedben, akire rábízod magad, az életed.
Ez nem homoszexuális kapcsolat, hanem természetes egymásrautaltságból születõ emberi kötödéssé váló munkakapcsolat.

Miért "feleség" néven van lementve a telefonjába és úgy is szólítja, mások is így emlegetik? Talán azért, mert Õrült Szerzetesnek nem igen voltak szerelmi kapcsolatai a nõkkel a Doktornõ felbukkanása elõtt, a Gap Dong ügy eléggé benyelte. Másrészt azért elég nehéz természete van, a társa úgy aggódik érte, mint egy feleség, és épp úgy tûri a különcségét is. Szerintem elõször csak ugratásként hívhatta így a társát az Õrült Szerzetes, aztán rajta ragadt. Ennyi.


Semmi nem utal közöttük férfi és férfi közötti más jellegû kapcsolatra, fõleg nem szexuálisra!
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 01:39:10 8/10
(229227/239045)
Gap Dong 12. rész

A rész újabb lebegtetéssel zárul...

KÉP: .. ezúttal a nyomozást most folytató parancsnokot látjuk úgy fütyülni és nádaz simogatni, ahogy 20 évvel korábban Gap Dongot....

Hmm, vajon itt mi derül ki?
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 06. - 01:36:33 8/10
(229226/239045)
Gap Dong 12. rész

A sok bûntudat között egy nem indokolt. A képregény rajzoló lányé, aki azt hiszi, ha a Fiúval utazott volna Svájcba, akkor nem történik meg a gyilkosság a repülõn...

Talán igen, talán nem... itt a HA nem játszik szerepet... a Fiú tette, amit tett...

KÉP: - felirat - miközben a Fiú a repülõn van, a Lány beleszövi beszélgetésüket a készülõ képregényébe.... a szó... EGYÜTT ott motoszkál benne, a Fiú újabb gyilkolása ezért is kavarja fel még jobban....