8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 17:38:11 8/10 Előzmény micike_MSc
(228745/239045)
Saimdang

Nem látok rá nagy esélyt, hogy összejönnek a jelenben SSH és Mûvészettörténésznõnk... Két dolog miatt is, ami a 25. részben volt...

1. a szavai miatt, ahogy a gyerekével ...
2. másrészt, amit az anyósának mond

Kezdjük a gyerekkel... Értem én, hogy a gyerek gyászában több mindent összekutyul magának magyarázatként az apa elvesztésére, ez érthetõ is... De az annál sokkal inkább érthetetlen számomra, hogyha az egész szövevényes ügyet nem is lehet elmondani a gyereknek, de azt igenis el lehet mondani, hogy egy sajnálatos baleset történt, senki sem hibás, ilyen elõfordul az életben. És szépen a helyére tenni a fejében az egészet. DE nem az a megoldás, hogy anyuci belebújik a bûnbak szerepkörébe és bocsánatot kér a gyerekétõl, mintha tényleg köze lenne a férj/apa halálához!!!!!

Épp eleget kárhoztattam már Saimdangot a Múltban, hogy amikor õt alázzák meg, még akkor is õ kér bocsánatot a férjétõl, nem ragoznám, nõi sors a csoszon korban....

De könyörgöm, a 21. században miért kell ugyanaz a mártírkodás????? Miért kellene mentegetõznie a gyereke elõtt, hogy bár szerette a férjét, de nem mutatta ki eléggé!!!
Az életben maradó mindig érez egy kis természetes bûntudatod az "elmenõvel" szemben. Megtettem érte mindent, amíg élt? Tehettem volna még vmit, hogy ne haljon meg? Szerettem eléggé, boldoggá tudtam tenni? ... stb. Ezekre a kérdésekre egyedül és önmagában kell megkeresnie a választ, nem a 9-10 éves gyerekével megbeszélnie.

Most egy kicsit gonoszkodok. Ha a gyerek egy szeretetteljes, meghitt szülõkapcsolatot lát nap mint nap, akkor ilyen "magyarázat" az apja halálára fel sem merül benne!

Szóval már a bûntudat sem engedi, hogy hipp-hopp a maradék 3 részben egy új párkapcsolatba belemenjen. Majd szépen a fiának él, amíg meg nem hal... Elvégre a Hercegnek írt levelében is az Anya szerepet választja... Hát akkor itt is...

KÉP: - felirat - akár ne is mondjam, a többször mondja ki a "sajnálom" szót, mint ahányszor a gyakorlókarddal Yushin a kõre sújtott!:))))))))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 27. - 14:05:17 10/10
(228744/239045)
Egyszer azé' el kellene ide is látogatni!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 27. - 14:02:56 10/10
(228743/239045)
A könyv annyira érdekfeszítõ, hogy egy jó kis krimivel, nyomozással ér fel, ahogy utánajár a felsorolt dolgoknak. Némelyik még nekem is felfedezés!
Kellemest a hasznossal, szórakoztató olvasás közben némi fogalmat nyerünk, az akkori idõk legkeresettebb árucikkek elõállításától a beszerzésen
át a kereskedelmükig, és közben egy idõutazásban veszünk részt, olyan szemléletesen írja le a világ korabeli arcát.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 13:17:52 8/10
(228742/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

A Fiú szenvedélyesen érvel a Ki8rály elõtt is, õ nem Aja, nem kapott hercegi nevelést, nincsenek meg a szükséges ismeretei, képességei ahhoz, hogy uralkodjon. Ám a Királynak mindez nem számít, amit a Fiú emleget, az késõbb mind megtanulható, elsajátítható....

Sõt, a Király még tovább megy... meg akarja mutatni fiának "bátorsága egy darabját", azét a bátorságét, amit a Fiú indulatos szavai ébresztettek fel benne...
Hogy mi ez a "darab bátorság"? Elhárítani a legnagyobb akadályt Fia útjából... megölni Bu Yeo Sunt!!!!!

Fivére poftklan és erõszakos Fia már régóta szálka a Király szemében, most végre leszámolhat Fia gyilkosával, hogy másik Fiának biztosíthassa a Trónt!

Hogyan képzeli el ezt a leszámolást? Mi történik?

Ez majd holnap derül csak ki... Addig is örüljünk, hogy a király legalább egy darabkát megtalált egykori bátorságából!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 13:07:30 8/10
(228741/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Aztán rohan a Mesterhez is, hogy õt is rávegye, a Királynál csináljon vissza mindent, elvégre õ beszélte tele a fejét a jóslattal a Királynak...

KÉP: - felirat - a Mesterre is haragszik, õ alkalmatlan, de a Mester az ellenkezõjérõl gyõzte meg a Királyt...

A Mester próbálja megnyugtatni... A Király magától jutott erre a döntésre, jóslattól, mások véleményétõl függetlenül... A Király igenis látja benne az utódját!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 13:01:38 8/10
(228740/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

A Fiú nem magát félti, hanem a Királyt. Nem vállalhat miatta semmilyen koöckázatot sem. Hiszen õ alkalmatlan arra, hogy a trónon kövesse... érveit már épp elégszer hangsúlyozta nem ismételgetném... A Hercegnõt akarja meggyõzni a Király megállításáról... és arról, hogy az egész esemény után igenis el kell menniük...

KÉP: - felirat - ezt a Fiú mondja, bár a Hercegnõnél jelent meg a felirat... de igazi summázata annak, mit tart magáról....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:57:50 8/10
(228739/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

A Király végre elemében van, levette a búskomorságot, a gyávaságot... tervez, parancsokat ad, mindent egy lapra tesz fel....

KÉP: - felirat -

Azt sejtjük, hogy kapcsolódik a lemondását követõ koronázási szertartáshoz, de hogy konkrétan mi is lehet, azt nem tudjuk....
Valamennyiük élete múlik a terv sikerén, most mindent kockára tesz a Király... Vajon mennyire jó ez a terv?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:53:14 8/10
(228738/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Az általa annyira tisztelt és szeretett Aja Koronaherceg ruhájában kényelmetlenül érzi magát a Fiú. Nem méltó rá, hogyan is viselhetné épp õutána!!!!
KÉP: már bújik is ki belõle...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:51:03 8/10
(228737/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Pedig a Fivér családja már úgy viselkedik, mintha apjuk a trónon ülne

KÉP: Wooyoung hozza anyja, a jövendõ királyné listáját arról, hogy milyen pozícióba kit kíván kinevezni... Bu Yeo Sunnak nem igazán tetszik, de amíg õ felügyeli a fegyveres erõket, addig nem bánja az osztozkodást, majd talál õ kiskaput, hogy kijátssza...

A testvérek közötti érdekellentét egyre jobban megjelenik....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:36:04 8/10
(228736/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: - felirat - a Király bejelentése... és a ceremónia vége...

Hát tényleg egyszerû, ennél már nem is lehetne puritánabb, de szorít az idõ... és mindent titokban kell csinálni, nehogy a boldog ábrándokban ringatózó, már a trónról álmodó Fivér és annak Fia, Bu Yeo Sun bármit is megneszeljen....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:32:23 8/10
(228735/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Fiú nyakába akasztja a Király a nyakláncot a medállal, hiszen jogosan viselheti...

Kalandos utat járt be a nyaklánc, míg visszakerült hozzá...

Elõször akkor keverik össze nyakláncaikat, amikor Baekjae-be tér haza a Fiú kíséretében Aja és rájuk támadnak Bu Yeo Sun emberei... akkor mindekettõjüké a földre kerül... anélkül, hogy a hátulján ellenõriznék a számot... a másik láncát veszik fel...

Késõbb ugyan észreveszi Aja, hogy ez nem az övé, de azt hiszi, hogy a 4. herceget már megölték..

A Fiú sokáig nem is tudja a medál jelentését és jelentõségét...

A barlangi szertartás során, amikor Aja megkapja a "sárga Sárkány" ékszert, akkor a szertartási asztalra teszi a láncot, amit késõbb a Hwarang talál majd meg a merénylet után és hoz vissza, a többi ott talált tárggyal átadja Bu Yeo Sunnak. Aki élvezettel dörgöli majd a Király orra alá, amikor az tagadja, hogy létezne 4. herceg...

Így kerül tehát a Királyhoz... és most vissza a Fiúhoz.

Aja az 1-es számú medált a Fiútól a barlangban kapja meg, amikor testvérként fogadja el a Fiút... Aját a nyakláncával temetik el...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:20:38 8/10
(228734/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: - felirat - Koronahercegként új nevet is ad neki a Király... többé már nem Jang, Yeon Gamo táncosnõ törvénytelen gyereke, hanem Mookang, a Baekjae 4. hercege, aki királyi apját követi majd a trónon...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:17:55 8/10
(228733/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Király kezében lévõ tekercsen a Fiú Koronaherceggé való kinevezése áll...

Tehát a Király nem egyszerûen meggondolta magát, hanem teljesen megváltoztatta a korábbi álláspontját... nem megtagadott és elküldött fiú, hanem õt a trónon követõ Koronaherceg!!!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:14:37 8/10
(228732/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong


KÉP: Aztán belép a Ki8rály is, hogy kezdetét vegye egy egyszerû ceremónia... De mi is?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:12:24 8/10
(228731/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: A Fiú csak kapkodja a fejét, hogy mi is történik nagy hirtelen.... A Mester hozza számára a díszöltözéket, ezek Aja Koronaherceg ruhái, az idõ rövidsége miatt nem tudtak a számára újat készíteni....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 12:09:55 8/10
(228730/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Folytatódjon a Baekjae-i Fiú és a Sillai hercegnõ története!

Tehát a Király titkos szobájában négyen tartózkodnak: a Király, a Mester, a Fiú, a Testõr... és immár a ládában behozott gyilkos is...

Miért kellett a gyilkos? A Király tudja, hogy a Fiúnak fájt, hogy nem szolgáltattak igazságot a megölt Koronahercegnek, ráadásul még õt is besározták, mint a gyilkosságra parancsot kiadó 4. herceget. Most a Király tettel akarja bizonyítani a Fiúnak, hogy igenis hajlandó érte kivizsgálni az ügyet és tisztázni. Most csak elõbb maguk között, majdan késõbb a nyilvánosság elõtt is...

KÉP: a gyilkos rábólint, amikor a Király Bu Yeo Sunt nevezi meg a gyilkosság megrendelõjeként...

Ez igaz, hiszen végsõ soron õ akarta a Koronaherceget megöletni... de így a tényleges kitervelõje és az akció vezetõje, a Hwarang még mindig rejtve marad. A gyilkos az õ embere, ezért is nem árulja el....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 11:30:07 8/10
(228729/239045)
Hogy mondhatná a nõnek, hogy minden rendben van, ne aggódjon, ha õ maga zilált öltözékû.... Szíve hölgye elé csak úgy slendriánul mégse állhat!:)))))))))))

Aztán persze a közös festés alatt visszavedlik rendetlenné... ja, akkor ez már nem számít!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 11:26:40 8/10
(228728/239045)
Tényleg gyönyörû, de engem kicsit zavart, hogy volt alkalmanként olyan érzetem, hogy számítógéppel rásegítettek a látványra...


.. nem véletlen írtam róla a "zarándoklat" kifejezést...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 11:24:26 8/10
(228727/239045)
Gondolj bele, hogy a maga korában ez a Vermeer kép is 18 karikás volt... hiszen a jólnevelt, illedelmes fõkötõ helyett egy színes turbánt visel... ah, minõ szemérmetlenség... s ráadásul a fülbõl is látszik!:)))))) ez bizony átalakulás, a kis erényes szolgálóból festlett nõszemély lesz... a festõ el is csábítja.. és mindez a fülbevalóval indul..

Ebben is ott van rejtve a szenvedély... attól izgalmasabb, hogy rejtett!:)))))))))))))

Hmm, csak olyat akartam kivágni a Trailerbõl, ami még szalonképes!:)))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 27. - 10:27:08 10/10
(228726/239045)
Most már muszáj lesz aludnom egy pöttyöt...
Mindenkinek további szép napot, kellemes idõtöltést kívánok!
Majjövök valamikor. :)))

Jaj, itt hagyok egy klipet, SSH danol benne - ezt kerestem ezerrel, hogy mp3-at tudjak belõle kreálni, így bármikor (fül)hallgathatom.
És a képek is igen szííípek, nemhiába imádják a japánok (is) ezt a paSSHit. :)))))))))
Nem gondoltam volna, hogy ilyen magas hangokat is kiénekel, bár a végén a vokálnál nem tudom eldönteni, kinek a hangja hallatszik... mindenesetre imádáSSH van... :)))) https://www.youtube.com/watch?v=F8OIMx52C_o