10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 27. - 23:37:13 10/10 Előzmény edimir
(228765/239045)
Igen, úgy hívják, hogy CGI! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
"...Továbbá lehetõvé teszi egy mûvésznek, hogy színész, költséges díszletek vagy kellékek nélkül dolgozzon."
https://hu.wikipedia.org/wiki/CGI_(film)
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 23:34:44 8/10
(228764/239045)
Szép estét Neked is!:))))))

Én már olyan fáradt vagyok, hogy épp csak belenéztem a 26 elejébe a festmény visszaadásába, de megyek aludni, túl sok alváshátralékot szedtem össze a héten....


Saimdang, talán azért nem akadnak fenn kettejük kapcsolatán, mert elsõsorban a tiszteletre méltó. igazán jó embert látják bennük... és azért Saimdang és a Herceg elég diszkrét is... mindenki érzi köztük a köteléket, de bölcsen nem firtatják...
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 27. - 23:34:30 10/10
(228763/239045)
JiYoon és a fotóSSH "összejövése" a jelenben egy olyan távlati dolog, én az utolsó 10 másodpercre várom, olyan hosszas összenézés, egymásrafeledkezés formában - oszt' a kedves nézõ gondoljon amit akar.

A 25.részben JiYoon önostorozása engem is zavart, hozzá képest Saimdang egy rendkívül erõs, méltóságteljes nõ (a pipogya férjjel kapcsolatos viselkedését hosszasan elemeztük, ennyi "hiba" szerintem belefér a jellemébe...) :))))
Viszont JiYoon nagy marha szerelmi vallomása (fõleg a gyereknek!) számomra is érthetetlen. Emlékszem, amikor az elsõ részekben jött haza a férj: oké, fáradt volt, tele volt a feje a munkahelyi dolgokkal..., de olyan lekezelõen beszélt, mikor JY mesélte a nagy festmény-projektet, meg hogy valami nem stimmel a képpel - hogy abban semmi szeretet nem érzõdött, csak az alá-fölérendeltség. JY abszolút az a "bocs-hogy-élek"-típus, akitõl égnek áll a hajam...
SPOILER.
Viszont ebben a 25. részben egyértelmûen úgy beszéltek (az anyós is), mintha a férj már halott lenne - erre nem is értem, miért hozták vissza. Az már az elõzetesben látszott, hogy megjelenik... A 26-27. részt nagyjából megnézve úgy tûnt, mintha csak bocsánatot kérni jött volna vissza, elbúcsúzni az anyjától - és hagyni, hogy JY új életet, akár szerelmet kezdjen nélküle...
Hát, kíváncsi leszek a feliratra, majd ha rendesen megnézem, már lehet, hogy egész mást fogok gondolni. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 27. - 23:19:07 10/10
(228762/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Továbbra is azt gondolom, hogy a Gap Dong-ból nekem bõven elég annyi, amit itt megbeszéltek: tökéleteSSHen hátborzongató... :)

Saimdang 26-ba belenéztem még délelõtt, a 27-be pedig most.
A szöveget persze nem értjük, de mégis ottragadtam, néztem a Herceg és Saimdang hosszas búcsúját...
Nem tehetek róla, de én azt hiszem, továbbra is szeretem ezt a sorozatot... Érthetetlenül nyomóSSH okom van rá... :))))))))))
Érdekes volt látni, nem csak most, az utolsó elõtti részben, hanem végig, ahogy Saimdang és a Herceg emberei, barátai (a földönfutók, a Biikdang tudósai, mûvészei, a banditák) milyen természetesnek vették a kapcsolatukat, mindig segítették, támogatták õket - miközben az akkori konfucionális társadalom szemében ez tkp. házasságtörésnek minõsült. Na igen, a rátarti, képmutató hatalmaskodók szemében mindenképpen, akár a kortól függetlenül.
Pedig nincs az a hatalom, pozíció, amely többet érne a családnál, a szeretetnél - és ezt az egyszerû kisemberek tudják/tudták.
Nekem valahogy errõl (is) szól(t) ez a sorozat...
(De lehet, hogy csak nem vagyok kialudva.:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 21:41:23 8/10
(228761/239045)
Gap Dong 4. tész

KÉP: - felirat - csak "tökéletes"!:))))))))))))))) Persze tökéletes és TökéleteSSH között van különbség!:)))))))))))

micike, ezt miattad vágtam ki!:))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2017 ápr. 27. - 20:41:03
(228760/239045)
Gap Dong
Spoiler

Igen, ebben a sorozatban nem kell az alaposságot mérlegelni, itt az emberi lélek illetve lélektelenség,
a bizalom vagy bizalmatlanság, szeretet és szeretettelenség van.

Az ember a pszichóban még lesz szerepe késõbb, semmi sem véletlen!

Itt az alapvetõ különbség a két dilis között: az Õrült Szerzetes mindent megérez, meglátja a másikban a másik õrültet, jó megérzései vannak.
Ryo Tae Oh OH! pedig hiden érzelemmentesen teszi ami a "dolga", és zseniálisan oldja meg a felmerülõ problémaféleségeket.
Mert igazi problémák nem merülnek fel az õ kis életében.

Erre egy történet:
Két lánytestvér van a temetésen, nagyon szomorúak. Többek között megjelenik egy férfi, az egyik lánynak rögtön megtetszik.
Másnap a másik testvért halva találják.... Vajon miért???

A válasz a sorozat valahanyadik részében lesz majd!

Kép: a Gap Dong sokakat megihletett. Mondjuk az egész stábból kizárólag Lee Joon. Vajon miért?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 20:37:33 8/10
(228759/239045)
Gap Dong - 4. rész

Változatlanul tetszik a kis képregényrajzoló lány is... Azért itt is van néhol párhuzamosság... Õrült Szerzetes nagy port rletartóztatása után ... micsoda csavar... a valódi elkövetõ játékos letartóztatása

KÉP: - felirat - játékos letartóztatás... hmm, micsoda vád!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 20:32:42 8/10
(228758/239045)
Gap dong - 4. rész

Tetszk, ahogy a feszültséget oldják.... szimpatikus ez a szemüveges rendõrlány

KÉP: motozás

Azért ezt se egy külön szobába csinálják... mindent vegyen le a nyílt színen... hmm, hol vannak a személyiségi jogai?

Kis szemüvegesnek hirtelen mekkora lett a szeme.... pedig ez még nem is az Obessed!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 20:28:20 8/10
(228757/239045)
Gap Dong - 5. rész


Nem tudom, nem ez az elsõ olyan koreai krimi, aminél hiányolom az alaposabb nyomozást...

Persze kivonulnak a nyombiztosítók, van a nagy körítés, de mégsem elég körültekintõek Ez a szalmafonós lánynak az esete is... hát....

KÉP: ha már annyira tetszik!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 20:23:30 8/10
(228756/239045)
Gap Dong 4. rész

Gyanús ez a szemüveges beteg is... észrevette, hogy a Pszichológusnõ figyeli... amikor elmegy a nõ, akkor...

KÉP... ez a félmosoly az arcon....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 20:20:13 8/10
(228755/239045)
Gap Dong - 4. rész

KÉP: és milyen ötletesen iktatja ki a biztonsági kamerát....
Illiona 2017 ápr. 27. - 20:18:59
(228754/239045)
ime egy ujabb poszter a multkor már emlitett Warriors of the Dawn c mozifilmhez, aminek a megjelenési ideje: május 31.

További fotók.
http://www.hancinema.net/photos-added-new-poster-stills-and-press-photos-for-the-korean-movie-warriors-of-the-dawn--105428.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Illiona 2017 ápr. 27. - 19:58:33
(228753/239045)
Gap Dong 4/20

Spoiler

és itt egy képsorozat:
http://dr-myri-blog.blogspot.com/2014/05/gap-dong-creepcap-creep-continues-ep-4-5.html

A bohócosakat letöltöttem magamnak, de sajnos ide nem lehet feltenni!
Milyen kár!
Illiona 2017 ápr. 27. - 19:47:44
(228752/239045)
Gap Dong 4/20

SPOILER

Ma megint odafigyeltem, hogy kb 3 perc volt, amit Ryo Tae Oh OH! a képernyõn volt.
A dilis nyomozóból meg már kezd elegem lenni. Minden este továbbnézem 2-3 epizódot, és ez igy már sok az õrületbõl.
A kis rajzolólány meg hogy bejutott a kihallgatószobába!
Végül is ez egy szórakoztató Klub, vagy rendõrség kiemelten fontos gyilkosságokkal?

De ma volt a kedvenc részem, amikor a pszichointézetben elõadást tartanak, és Ryo Tae Oh Oh! beöltözik bohócnak, és hát ugye õ a fütyürészõ, miközben senki nem figyel rá.
Illiona 2017 ápr. 27. - 19:21:34
(228751/239045)
Nekem sincs bejárónõm!!!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 18:18:52 8/10
(228750/239045)
HÉ!!! én még meg se néztem a 4. részt... kicsit korán kezded, eddig konyhaszolgálaton voltam, nekem nincs bejárónõm!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 18:17:07 8/10
(228749/239045)
Saimdang

KÉP: - felirat - azért Min professzornak elég vastag bõr van a képén, hiszen a nõ írta 5 éven keresztül az õ összes tudományos publikációját...

Elgondolkodtatott viszont Mûvészettörténésznõnk bátornak szánt szavai... vmi olyasmi, hogy innentõl nem a képek értékességét fogja nézni, hanem az alkotó mûvész szívét.. és ezért fog, annak védelmében harcolni a késõbbiekben...

Kérdem én, milyen Mûvészettörténész volt õ eddig, ha az alkotót korábban képes volt az alkotástól külön kezelni? Hisz épp azért fog meg egy alkotás, mert rajta keresztül megszólít az alkotója, mert hatni tud rám.....
Illiona 2017 ápr. 27. - 18:14:18
(228748/239045)
Gap Dong 4./20
SPOILER
Azért ez az Õrült Szerzetes nagyon õrült!
Elõször odamegy a tetthelyre, utána pedig lázong hogy õt törbecsalták. :)))
Nagyon is megérdemli a leckét!!!

Viszont ezek a gyerekek nagyon gáz amikor sírnak!
Nem méltó magához a sorozathoz sem!
Egyáltalán minek kellett beletenni ezt a szerzetesi vonalat?
Azzal a szerencsétlen babával örökké a szerzetes hátán?
Vannak ott is árvaházak, hogyan is engedhetik, hogy egy idõs férfi gondoskodjon egy babáról?
Ilyenkor nem kajabál senki, hogy anyaminta kell a gyereknek?
Hogyan pelenkázza, meg fürdeti, eteti?
Talán pedofil a szent?
Bár már van egy homoszexuális Örült Szerzetesünk, miért ne lenne egy pedofil is?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 18:06:28 8/10
(228747/239045)
Saimdang

2. az anyósnak mondott szavai....

KÉP: - felirat - Nem egy új férfira van szüksége az életében, hanem az anyósára, annak a férfinek az anyjára, akit legjobban szeretett a világon...

Érdekes, hogyha ennyire szerette a férjét, akkor a gyereke hogy gondolhatta az ellenkezõjét? Még az elsõ részben talán, mielõtt beütött volna a krach... akkor sem tûntek annak a mindent szívesen csinálunk együtt, élvezzük a másik társaságát házaspárnak... Inkább olyannak, akik egész nap a saját karrierjüket építgetik, este találkoznak, asztalt/ágyat megosztanak... reggel anyuci mindenkit körülugrál, majd kezdõdik a napi rutin.... Persze, mondhatnánk, hogy ez is az élet rendje, a hétköznapok... De azért a hétköznapokba is belefér egy mosoly a másiknak, egy simogatás, egy kedves szó... csak úgy, mert jólesik.... Én a bizalmasságot hiányoltam a szülõknél. Otthon otthon vagyunk, miért kellene szerepet játszanunk a párunk elõtt?

Ha így bánt azzal a férfivel, akit állítólag a legjobban szeretett a világon... akkor errõl a hatalmas szerelemrõl megvan a magam véleménye... inkább nem írnám le, már így is megköveztek...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 27. - 17:46:50 8/10
(228746/239045)
Saimdang

KÉP: - felirat - Ez pedig itt... hát erre már szavak sincsenek! Ez a nõ tényleg egy szolgalélek... az oroszlánok a Colosseumban elégedetten nyalogatják a pofájukat... érkezik egy újabb mártír!