10/10
Ljerk 2017 ápr. 21. - 21:42:06 10/10
(228385/239045)
Látom már, hogy tetszeni fog - Mishil monológja: "azért lettem rendõr, hogy elkapjam a világ összes rossz fiúját", eközben lábkarbantartást végez. :))
Illiona 2017 ápr. 21. - 21:28:55
(228384/239045)
Bennem egyébként a Saimdang már nem vált ki érzelmi reakciókat.
Oké, megnézem, irok is itt véleményt, de olyan kivülálló lettem, nem hat rám.
Ez nagyon nagy kár egyébként, mert egész a félidõig nem ez volt.
Most még gyönyörködöm Song Saung Hunban, de a szerepére már annak is immunis vagyok...
Jó is lesz, ha már vége lesz, felsóhajthatunk, hogy vége!
10/10
Ljerk 2017 ápr. 21. - 21:19:14 10/10
(228383/239045)
Ugye a forgatókönyvírónõ....a Silla fórumon vetíted a Seo Dong Yo-t, hivatkozás A palota ékkövére a Saimdang fõszereplõnõje kapcsán - már az összes történelmi témájú sorozatát láttam. Ezért kedvet kaptam megnézni a 2007-es H.I.T -et, ami bár a jelen idõben játszódik, de játszik benne "Mishil". :) Már töltöm is le...

https://www.youtube.com/watch?v=oig8z3n0QNg
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 19:45:19 8/10
(228382/239045)
... a lemaradt kép... a kép feltöltése helyett az elküldésre kattintottam !:(((((((
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 19:43:23 8/10
(228381/239045)
Igen, a történetvezetése valóban jó, de ami engem igazán érdekel benne, az a kor találmányai... lassan eljutok azokhoz a részekhez, amelyekben a rizstermesztés megújítása, korszerûsítése kerül bemutatásra. A Mester mondja a Fiúnak, hogy eddig a só volt az, ami meghatározó volt, de ezt a szerepet a jelenben és a jövõben a rizs veheti át, ami a nép alapélelmiszerévé válhat. Kíváncsi vagyok, ezt hogy mutatják majd be, mert végül is a Mesternek ebben igaza lesz!:))))))))))))))


KÉP: - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 19:32:49 8/10
(228380/239045)
Szia!:))))))))))))

"Közben megjelent a Man to Man letöltõlinkje."

Tudod, hogy milyen régóta várom már ezt a sorozatot!:))))))))) És ezt végre a saját kedvemért nézem!:)))))))


"... pár szó Seo Dong Yo-hoz.
Nem tudom, engem semmiképp sem ejtettek rabul a fõszereplõk."

Én elsõsorban a karakterekrõl beszélek... A színészi játék? Hát nem véletlenül írok "aranyos", "helyes" párosról. kb. ez a kategória, mély nyomot nem hagynak maguk után, csak egy kis felfrissülést, mint egy hideg ital a tikkasztó hõségben, akkor és ott jólesik!:)))))))))))))

Szeretem a hangulatom helyrebillenteni, nekem már néha kicsit sok a lemondás, a magasztosság és a búvalbéleltség a Saimdangban, a pipogya férj és drágalátos fogadósnéja nekem nem az igazi ellenpont, csak egy végtelenül primitív, bumfordi páros (nem ragoznám, írtam már róluk... miattuk nem verem a klaviatúrát!), inkább az korábban már kifejtett módon ellenpont a Fiú és a Hercegnõ karaktere (nem a színészek!).... Ugyanúgy összeillenek, mint a Herceg és Saimdang, de teljesen más utat járnak be...
Illiona 2017 ápr. 21. - 19:28:29
(228379/239045)
De persze ez csak az én véleményem, hogy nem tudok lelekesedni értük, attól másoknak tetszhet is a páros.
Tetszik is, tudom hogy mindketten sokaknak kedvence.
A cselekmény, a történetvezetés pedig jó, érdekes.
Illiona 2017 ápr. 21. - 19:10:07
(228378/239045)
Közben megjelent a Man to Man letöltõlinkje.
Mig lejön, addig pár szó Seo Dong Yo-hoz.
Nem tudom, engem semmiképp sem ejtettek rabul a fõszereplõk.
Pedig hitelesen játszanak, de akkor sem.
A Fiú hiába jóképû, meg minden, de valahogy a kisugárzása hiányzik.
Már a 49-napban sem volt számomra elfogadva, mint "szerelmes lovag", valahogy nem volt számomra különbség a nem szerelmes férfi, azután az átmenet, amikor már megszereti, meg a végképp szerelmes között.
Ez az, amikor valaki hiába rendelkezik jó fizimiskával, meg egyéb adottságokkal, egy igazi szinésznél átjönnek az érzelmek a játékon.
A szinésznõrõl ne is beszéljünk, már többször is kifejtettem a véleményem, az elsõ vele látott filmben (Hallom a hangod) nagyon jó volt, az a karakter pont meg is felelt neki, de a késõbbi sorozataiban már számomra túl picsogós.
De ez a sorozat még ezek elõtt készült, akkor még õ is nagyon fiatal volt, a szemeit nem tette még tönkre teljesen a mûkönny, és aranyos ebben a filmben.
Csakhogy már láttam közben a My Daugter Seo Young c sorozatot, és ott elég volt belõle.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 18:31:27 8/10
(228377/239045)
Seo Dong Yo - Egy kis vidámság... egy kis szerelem


Lehet, hogy a kis sillai Hercegnõnk az 1 wonosra sem kerülhetne fel "hazaárulóként" és a gyermeki tisztelet antipéldájaként, mivel hazáról, szülõkrõl is lemondott, hogy követhesse szerelmét.... de azért mi nagyon tudjuk szeretni... van benne élet, van benne spiritusz!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 18:26:41 8/10
(228376/239045)
Seo Dong Yo - Egy kis vidámság... egy kis szerelem

Szerencsére a sillai hercegnõ nem fukarkodik a mosollyal, a nevetéssel, ha csak teheti, hát meg is teszi!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 18:23:23 8/10
(228375/239045)
Seo Dong Yo - Egy kis vidámság... egy kis szerelem

Nem csak Saimdang és a Herceg tud beszélgetni, van közös témája, egymásnak megfelelõ lelki és szellemi partnerek, de a Fiú és a Hercegnõi is....

Lehet, hogy Csoszon legszebb férfija a Herceg... és Shin Saimdang nem hervadó szépségét is folyton emlegetik a sorozat szereplõi, de azért a Baeljae-i Fiúnak sem kell szégyenében bujdokolnia, se a Hercegnõnek restelkednie a megjelenése miatt....

Õk egy igen helyes kis páros... hát nem?!:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 18:14:40 8/10
(228374/239045)
Seo Dong Yo - Egy kis vidámság... egy kis szerelem

Nem tudom, ki hogy van vele, de mostanában, ha a Saimdangot nézem, utána kell vmi mást is néznem, mert számomra bármilyen lírai és magasztos is Saimdang és a Herceg szerelme, de bizony olyan búvalbélelt... Többnyire ilyenkor ha tehetem, akkor nézek egy részt a Seo Dong Yoból, hogy végre húsvér emberek õszintén megélt kapcsolatát is lássam, persze ott is vannak viharfelhõk a szerelmesek fölött, de attól még tudnak õk maguk napsugarasan mosolyogni a másikra, tudnak feláldozni mindent a másikért, nekik nem kell elfojtani, álarc mögé rejteni az érzelmeiket....

Ha Te is hasonlóan vagy ezzel, akkor a most következõ képek neked szólnak!:))))))))))

KÉP: Seo Dong Yo - gardedámnak néha egy paci is megteszi!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 15:36:21 8/10
(228373/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Király a Fiún keresztül üzen az ismeretlen 4. hercegnek. Rejtõzzön el egyszerû közemberként, mentse így az életét, a Király képtelen megvédeni, ezért sohasem fogja fiának elismerni....

Szegény Fiú, most tagadták meg sokadszor..... Sajnos a Király csak rövid idõre lépett ki a félelmei közül...

Mi történhet ezek után? Mit tehet a Fiú?

Holnap majd kiderül!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 15:29:13 8/10
(228372/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Király összetörte a fia elvesztése feletti gyász... és a bûntudat, újra belesüpped a korábbi enervált állapotába... a Fiút hívatja magához
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 15:24:48 8/10
(228371/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: Bu Yeo Sun, a csatlósa és a Hwarang... egyre azon törik a fejüket, ki lehetett a jelenlévõk közül a 4. herceg?

Szerencsére a Fiúra nem is gondolnak lehetõségként....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 15:22:24 8/10
(228370/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: ... DE jelentik a Királynak a tragikus hírt, a beteg 3. herceg épp meghalt...

A Fiú terve így dugába dõlt, a remek lehetõség elúszott, hiszen a Király halott fiához siet...

A Mesternek kell a Fiút elvonszolnia onnan, mielõtt bármivel is elárulná magát....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 11:12:33 8/10 Előzmény edimir
(228369/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: másnap a Király a Fiú terve alapján elrendeli, hogy az udvar minden nemese és a Taehaksa minden kézmûvese legyen jelen a fogoly kihallgatásán. Nagy értetlenség fogadja a parancsot, de természetesen mindenki köteles megjelenni.

A Király további parancsa értelmében mindenki egyenként köteles a fogoly elé állni, hogy az a fejével jelezhesse, õ volt-e a megbízója a 4. herceg? A Fiú is elmegy a fogoly elõtt, természetesen az nem reagál rá. A Hwarangnál tétovázik, de annak szúrós pillantása elég ahhoz, hogy a fogoly kedvét elvegye a leleplezéstõl.

Mindenkit megnézett a fogoly, senkinél nem jelzett.

Ekkor robban bombaként a Király bejelentése, márpedig itt tartózkodik a 4. Herceg is!

A bomba többszörös töltetû, itt van, tehát él, sõt kapcsolatot talált a Királlyal. Másrészt, mivel a fogoly nem ismerte fel, így kétségessé vált, hogy õ adta volna a fogolynak az utasítást a Koronaherceg elleni merényletre....

A Fiú már készül a nyilvános bejelentésre, hogy õ a 4. herceg... és ezzel tisztázza magát a vád alól... és végre hivatalosan is elismerjék... DE
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 10:21:55 8/10 Előzmény Illiona
(228368/239045)
Saimdang 26.rész - elõzetes

Vajon ez most a "hazai" változat v. a nemzetközi? Így gyorsan belepillantva elég sûrû lesz. Ha jól vettem ki, akkor Min professzor egyik egyetemistája segít visszaszerezni a festményt? Úgy tûnik, a Múltban, hogy a Herceg feladja magát és számûzetésre ítéli a Király.... A Herceg búcsúlevelet ír a Koronahercegnek és Saimdangnak egyaránt....
Saimdang belebetegszik a Herceggel történtekbe, a Jelenben pedig a Mûvészettörténésznõ balesetet szenved.....

Végre van Jelen... és van a két idõsík között párhuzam...
Illiona 2017 ápr. 21. - 09:45:53
(228367/239045)
Saimdang 26

ime egy elõzetes a 26. részbõl:
https://www.youtube.com/watch?v=h2Y3vtrgpDE&feature=youtu.be
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 21. - 09:39:20 8/10
(228366/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Letelt a néhány nap így együtt... visszatérnek....

KÉP: a Fiú kihallgatást kér a Királytól, aki a beteg 3 herceg ágyánál aggódik.... A Fiú óvatos, nem fedi fel magát, helyette úgy tesz, mintha õ lenne az ismeretlen 4. herceg közvetítõje, hozott a Királynak egy levelet és egy tervet... a levelet a 4. herceg írta (azaz õ maga), a terv segít leleplezni a Koronaherceg valódi gyilkosait...

Vajon mi lehet ez a terv? A Fiút ismerve vmi különleges és vakmerõ.... Vajon sikerül?