8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 10:41:31 8/10
(227665/239045)
" "A szempillád betakarja az enyémet"... Ahhh, bárcsak az enyémet takarná be... :)))))))))))))))))"

Bocs, csak ez annyira behúzta nálam Buda Ferenc versét:

"Ne rejtõzz el, úgyis látlak!
Rádcsukom a szempillámat.
Benn zörömbölsz a szívemben,
s elsimulsz a tenyeremben..."
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 10:36:58 8/10
(227664/239045)
"Egyébként van még bûne ezen a kettõn kívül?! :)))))))))))))"

Biztosan van, de van annyira intelligens, hogy a nyilvánosságnak ne kösse az orrára... tehát megnyugodhatsz, õ tényleg tökéleteSSH!:)))))))))))))


KÉP: sokoldalú és minden oldaláról tökéleteSSH!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 10:24:03 8/10
(227663/239045)
Saimdang

Ez a képe vajon mi is? Egy szerény kép... csak két szín..... egy magányos madárka kapaszkodik törékeny lábacskáival az ágba... felette a piros bogyók... az élelem, az élet....

Nekem Saimdangot juttatja az eszembe, mintha önmagát festené meg a madárkában.... aki próbál megkapaszkodni a csupasz valóságban.... de nem meri a bogyóba vájni a csõrét.... nem vagyok rá méltó, nem érdemlem, hogy az élet édességét megízleljem?

KÉP: A Herceg mindenesetre hosszan nézi a képet, õ megértette Saimdang festõi szándékát....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 10:15:56 8/10
(227662/239045)
Saimdang

Ha már találtam magamnak szeretõt, aki férfiként ugrál körül... Akkor legalább békén hagyhatnám a feleségen, akit épp megcsalok. Hallottam vmit, hogy a festményeit szívesen megvennék, nekem ugyan csak mázolmányok, mert lövésem sincs a festészethez. De csak nem baj, ha eladjuk az összeset, és abból vehet magának vmit a szeretõm?
Kb. ennyit ért a férj Saimdangból, és kb. ennyire tiszteli és becsüli meg....

KÉP: Saimdang festményeinek kótyavetyéje..... mintha kilóra árusítaná ki az asszonyt, a mûvészt... és neki ehhez is joga van, mert 20 évvel ezelõtt "megmentette"...

Hmm, azóta hányszor ölt meg benne naponta vmit, hányszor pusztított el benne vmi értékeset?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 09:44:16 8/10
(227661/239045)
Saimdang

Tudod, a férj bûne nem a felesége megcsalása, hanem az, hogy egy szabadszellemû mûvészbõl egy szolgalelkû nõt zsarol ki a siránkozásával, lealacsonyítja azzal, hogy tõle kelljen bocsánatot kérnie, miközben õ semmilyen hibáját és fogyatékosságát nem ismeri el, és egyedül a sértett hiúság munkál benne. Kifosztani egy mûvész mûtermét, kótyavetyére dobni bagóért a szívével lelkéével festett alkotásait... és utána nõként bedöngölni a földbe és még a bocsánatkérését is kihisztizni.... mi ez, ha nem vérlázító!!!!

Te nyugodtan értsd meg és sajnáld ezt a férjet, én nem akarom.... Az Élettõl 20 éven át minden esélyt megkapott, hogy kihozzon vmit magából, de a kényelemszeretete, a tohonyasága visszatartotta minden kis erõfeszítéstõl. Mi az, hogy nem kapott ösztönzést a fejlõdésre? Épp az volt a baja, hogy a felesége folyton" nyaggatta" a tanulmányai miatt, megzavarta õt a kényelmes tespedésben. Aztán ez a frusztráltság végtelen kicsinyességbe fordul, kell a feleség bocsánatkérése az önigazolásához!

Nincs miért Saimdangnak bocsánatot kérnie ettõl az alaktól, hogy mégis megteszi, ezzel magát alacsonyítja le, egyszerûen szembeköpi magát, az összes erõfeszítését, amit a férj helyett a családjáért tett.... Persze lehet ezért a végtelen türelem, lemondás, önfeladás glóriáját a fejére biggyeszteni, de a szememben innentõl egy magát megtagadó hazug nõ, aki nem képes önmagáért harcolni. Pedig neki is jár vmi a férjétõl az elmúlt együtt töltött 20 évért, ez pedig a feleségnek/anyának kijáró tisztelet, õ megadott mindent a férjének, amire csak képes volt, amennyi tellett tõle. Az, hogy ezt az erõfeszítését a férj nem értékeli és további vádaskodási alapként a fejére olvassa.... ez a másik lelkének megnyomorítása, önostorozásba hajszolása olyasmiért, amirõl nem tehet.

Engem undorít az egész jelenet, ami a kicsinyesség és hiúság triumfálása, a nagyság megalázása és szolgalelkûségre kényszerítése.
Illiona 2017 ápr. 09. - 09:05:04
(227660/239045)
A Summer Scent c filmben más volt az a férfi, aki szivesen elcsábitotta volna a lányt.
De persze Song Seung Hun látott, gyõzött.
Õ az "együtt felnõttünk" jog alapján szinte a magáénak érezte, de a lány pedig máskápp gondolta, és inkább beleszeretett az ujba, a nem ismertbe, a kalandba.
Õ Ryu Jin, és nézem, hogy 2014 után nincs is filmje, ugy tünik kiment divatból.
Mondjuk jóképû volt, de olyan modorosan játszott...
http://asianwiki.com/Ryu_Jin

Kép: Song Seung Hun
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 08:53:14 8/10
(227659/239045)
... egy kis frissítõ!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 08:51:26 8/10
(227658/239045)
Szép napot Mindenki!:))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 04:03:28 8/10
(227657/239045)
a lemaradt kép...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 03:59:36 8/10
(227656/239045)
KÉP: teknõshajó a The Admiral c. filmben
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 03:58:27 8/10
(227655/239045)
KÉP: Teknõshajó a modellje a múzeumban
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 03:57:08 8/10
(227654/239045)
Köszi, csak rémlett, hogy összekapcsoltad az Admirálissal, de se a hsz-ed, se az adatokat nem kerestem vissza, szokás szerint már túl fáradt voltam hozzá... és talán kicsit lusta is....

Az Admirálist még Illionával közösen néztük meg anno, valóban 1592-ben alkalmazza elõször a teknõshajót... de a Herceg és a Koronaherceg által nézegetett hajórajz bizony a teknõshajó egy korai ábrázolása. Hogy került a sorozatba, azt a készítõktõl kérdezd.

KÉP: Saimdang 21. rész - hajórajz... szerintem a teknõshajóé....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 03:50:03 8/10
(227653/239045)
Szia!:)))))))
Van egy pont, ahol eltér a véleményünk.
"Ebbe az "idillbe" rondított bele a férj, aki elhanyagoltságában, mellõzöttségében egy másik (meglehetõsen rámenõs) asszonynál találta meg a boldogságot, ami számára a FÉRFIvá válást jelentette. Én nem hibáztatom a férjet, hogy ilyen ridegtartás mellett más asszonyt keresett, sõt nem is õ kereste, a kocsmárosnõ hálózta be. De a nõ sem feltétlenül hibáztatható, hiszen õ meg a biztonságot, a támaszt kereste egy férfi oldalán – ez a pipogya férj pedig nem csoda, ha elcsábult, mikor végre egy nõ férfiként tekintett rá… "

Azt, hogy a pipogya férj keres magának egy olyan nõt, aki legyezgeti végre a hiúságát, ezt én is megértem. De mit is mond a férj Saimdangnak? Vmi ilyesmit, hogy a hátralévõ életében kényelmesen akar élni, szellenteni, amikor akar, fürdés nélkül lefeküdni, ha úgy tartja kedve... elege van abból, hogy folyton szekálta a tanulmányaival... és persze nem szerette õt "egyetlen férfiként". Nincs is ezzel semmi gond, élje a maradék életét "kényelmesen". De az, hogy ehhez a kényelmes élethez a felesége festményeit adja el a megkérdezése nélkül, hogy az így szerzett pénzt ne a családjára, hanem a szeretõjére költse.... azért kicsit durva!

Az a baj a pipogya férjjel, hogy mindent ingyen kapott, soha semmiért nem kellett megdolgoznia, megszenvednie, és épp ezért semmit se becsül meg. Kapott egy fiatal, szép, mûvelt feleséget, annak családja a megélhetésüket is biztosította. Neki csak az állami vizsgát kellett volna letennie, de lusta volt rá. 20 éven át! Amikor nyomorba dönti a családját, a feleség teremti elõ nehezen az asztalra az ételt, neki megint csak a tanulás lenne az egyetlen dolga, de persze ismét nem fûlik hozzá a foga. Bekerül a Herceg segítségével a hivatalba (ismét nem saját érdeme!), de csak páváskodik kezdetben, aztán meg hozzá nem értõn csetlik-botlik a munkahelyén, mert lusta ahhoz, hogy beletanuljon a hivatali teendõibe. Egy semmirekellõ ingyenélõ egész felnõtt életében, feleségét, annak családját kihasználó.

Honnan van neki jogalapja, hogy a feleségében bûntudatot ébresszen, mert nem ugrálta körül õt ajnározva???????? Amiit egy feleségtõl a kor elvárt, azt Saimdang megtette, eleget tett a házastársi kötelezettségeinek, szült neki négy gyereket, gondoskodott róla. Ez egy feleség dolga abban a korban, "szerelmet" nem volt szokás számon kérni, elég volt, ha az asszony tette a dolgát az ágyban.
Megjegyzem a kor felfogása szerint nem az asszonynak kellett volna a családot eltartania, övé a háztartás és a gyereknevelés. A férjnek kellett volna a család megélhetését biztosítani.



"És mikor Saimdang szembesült a megcsalással, a saját büszkesége, önérzete szenvedett csorbát, emiatt kérte számon a férjet, aki végre elmondta, hogy mennyire boldog volt, mikor összeházasodtak… de mindig kicsinek és egyre kisebbnek érezte magát a felesége mellett (teljesen érthetõen és jogosan), bezzeg a szeretõje végre férfiként tekint rá…
És Saimdang talán ekkor foghatta fel, hogy az éppen kéznél lévõ lusta tudósjelölt tkp. anno megmentette õt és a Herceget a haláltól, amiért hálával tartozik, nem megvetéssel – talán ezért kért bocsánatot abban a pillanatban. Én megértem."

A szeretõje se tekint rá férfiként, csak örül, hogy fogott magának egy hülyét, akire ráakaszkodhat. Körülhízelgi, miközben próbál belõle minél több ajándékot, pénz kisajtolni. Kocsmárosnénk meglehetõsen kapzsi és élelmes perszóna, egybõl rájön, hogy a feleséget is kihasználhatja, ha a férjet megfogta magának... és így is tesz...
A férj a szeretõnél csak az illúziót kapja meg, hogy õ vki, hogy õ férfi, az egojának szüksége van erre az öncsalásra. Egy akaratgyenge nulla.

Bocs, de Saimdang épp eleget elnézett és eltûrt a férfinak hálából, mert anno elvette, de élete végéig talán még se kéne mindent lenyelnie! Az a baj ezzel a szereppel, hogy Saimdang hazug. Hazudik a férjének és önmagának. Az a bátorság és határozottság, ami mûvészként jellemzi, az sajnos a nõben lefojtott. Némán tûri a férfi vádaskodását, nem szembesíti azzal, hogy õ milyen férj volt, sõt, a bocsánatkérésével még el is ismeri a férj "sérelmeit". Azaz a férjet senki nem teszi a helyére, Õpipogyásága nyugodtan pöffeszkedhet tovább, neki minden jár, még a nála különb felesége bocsánatkérése is!!!!!! Nekem itt volt elegem az egészbõl. Bocs, de minden megértésem és türelmem elfogyott ennél a pontnál. Amit írtál, az sem gyõzött meg az ellenkezõjérõl.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 09. - 01:34:58 10/10
(227652/239045)
További szép estét, csodás álmokat!
Jó éjt!

Kép: a Herceg ilyet biztoSSHan nem tenne... milyen kár... :)))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 09. - 01:25:17 10/10 Előzmény Illiona
(227651/239045)
„…tudja, hogy mit mutogat?”
Nos, szerintem két eset lehetséges:
- tudja, ezért mutatja rosszul, vagy
- nem tudja, és ezért mutatja rosszul… :)
Mint „SSH legnagyobb rajongója” (by edimir), muszáj megvédenem, bár lehet, hogy nem szorul rá a magyarázkodásomra; ráadásul aki nagyon magyarázkodik, annak nincs is igaza… :)))))))

Elsõ ránézésre egy sima heavy metal/rocker kézjel, ami a fekete sapka-fekete pólóhoz felvett bõrkesztyû (edzõszerkó) miatt adja magát, bár SSH általában a minden oké és a gyõzelem V jelét szokta mutatni a fotóin.
Viszont a felháborodásod miatt jobban utánanéztem, mi akaszthatott ki ennyire: a „metálvilla/ördögvilla” elsõsorban behajtott hüvelykujjal terjedt el a metálosok között, de pl. az USA-ban „az amerikai jelnyelvben is szerepel, mint az "i love you" (szeretlek) jele”. http://hu.iranyitok.wikia.com/wiki/Met%C3%A1lvilla_(szimb%C3%B3lum)

Ez a kép egyébként egy 20 mp-es videóból van (lsd. fb SSHFanPagesUSA), ami kereken 4 éve, 2013. április elején készült Guam szigetén. Feltételezem, ez a felvétel a When a Man Loves forgatása közben keletkezett, hiszen bizonyos jeleneteket Guam-on forgattak, SSH meg nyilván elment edzeni (a kockás has pihizéstõl nem alakul ki ugyebár…)
Ráadásul Guam hivatalosan az USA-hoz tartozik, tkp. csendes-óceáni katonai támaszpont, „a külügyeket és a védelmi ügyeket kizárólagosan az USA intézi, a többi kérdésben Guam korlátozott autonómiával rendelkezik”, 90 %-ban katolikusok lakják – vagyis lehet akár szeretet megnyilvánulás is, amerikai módra… https://hu.wikipedia.org/wiki/Guam

SSH is katolikus, talán éppen ezért trükközött a katonasággal anno – végülis a két Korea hivatalosan még mindig hadban áll, ott valószínûleg snassz mezei lelkiismereti okra hivatkozva nem lehet mentesülni, csak orvosi igazolással. Na, ez neki nem jött be, csak a botrány, a katonaság után meg a „tough guy”-imidzs, East of Eden-nel, Fate-tel, Better Tomorrow-val, majd a WAML… Én mindenesetre imádom! :)

Egyébként van még bûne ezen a kettõn kívül?! :)))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 09. - 01:18:02 10/10 Előzmény edimir
(227650/239045)
Nem az Admirális (1545-1598) leszármazottja, hanem „fordítva”, a klánjuk – Yi – volt ugyanaz (elvileg 6 nagy klán van Koreában, és a klánok tagjai nem házasodhattak egymás között – bár nem ismerték a genetikát, de okosak voltak, az biztos…:))))
A teknõshajót (kobukszon) 1592-ben vetette be elõször, a híres csata, amit az Admirális c. filmben örökítettek meg, emlékeim szerint 1597-ben volt…
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 09. - 01:16:24 10/10 Előzmény edimir
(227649/239045)
Nem feltétlenül akarom Saimdang-ot védeni, de mégis egy kicsit máshogy gondolom.
Bár ez inkább szociálpszichológiai megközelítés a részemrõl, ami nem hiszem, hogy mindennapos lett volna a XVI. században, de azért az emberi lélek valószínûleg más korokban is hasonlóan mûködött, csak nem volt tudományos magyarázata…
(A forgatókönyv meg ugyebár a XXI. században íródott)

Nos, én Saimdang-ot a „szerepei” szerint értelmezem: amikor kénytelen volt a szerelme helyett más férfihez hozzámenni, onnantól a NÕi szerepe megszûnt, nem tudott kiteljesedni, csak feleség lett, majd ANYA, aztán a férje által elveszített családi örökség, a fõvárosi ház elkótyavetyélése után már családfenntartó is, majd a földönfutóknak munkát és megélhetést adva „szociális foglalkoztató”, késõbb tanár és egyre jobban kiteljesedõ festõmûvész. Ahogy jöttek a mindig újabb megoldandó feladatok és problémák, egyre többet vállalt, egyre több embert bevont, kölcsönösen segítették, erõsítették egymást – és így lassan a ráerõszakolt feleség szerep is egyre jobban háttérbe szorult.
A férje sosem volt igazi társa, viszont Lee Gyeom-mal újra találkozva elõjöttek a régi emlékek, talán a NÕ is próbált volna elõbújni, de ezt az akkori elvárások persze nem engedték, így kénytelen volt elfojtani magában a vágyat a NÕisége megélésére, de mégis Lee Gyeom, mint elsõ és egyetlen szerelme, a FÉRFI, nyújtott annyi támogatást, hogy az elõbb felsorolt „szerepekben” ki tudott teljesedni. (Lee YoungAe egyébként számomra is alkalmatlannak tûnik a szerelmes nõ eljátszására – nagyon jól tud elgondolkodni, bánatoskodni, szenvedni, de nem tud HITELES-nek látszóan felhõtlenül örülni, legalábbis kamerák elõtt…)
Ebbe az "idillbe" rondított bele a férj, aki elhanyagoltságában, mellõzöttségében egy másik (meglehetõsen rámenõs) asszonynál találta meg a boldogságot, ami számára a FÉRFIvá válást jelentette. Én nem hibáztatom a férjet, hogy ilyen ridegtartás mellett más asszonyt keresett, sõt nem is õ kereste, a kocsmárosnõ hálózta be. De a nõ sem feltétlenül hibáztatható, hiszen õ meg a biztonságot, a támaszt kereste egy férfi oldalán – ez a pipogya férj pedig nem csoda, ha elcsábult, mikor végre egy nõ férfiként tekintett rá…

És mikor Saimdang szembesült a megcsalással, a saját büszkesége, önérzete szenvedett csorbát, emiatt kérte számon a férjet, aki végre elmondta, hogy mennyire boldog volt, mikor összeházasodtak… de mindig kicsinek és egyre kisebbnek érezte magát a felesége mellett (teljesen érthetõen és jogosan), bezzeg a szeretõje végre férfiként tekint rá…
És Saimdang talán ekkor foghatta fel, hogy az éppen kéznél lévõ lusta tudósjelölt tkp. anno megmentette õt és a Herceget a haláltól, amiért hálával tartozik, nem megvetéssel – talán ezért kért bocsánatot abban a pillanatban. Én megértem.
És hogy ez a már akkor is semmirekellõ férj vajon mitõl lehetett volna kiválóbb ember/férj/férfi, amikor senkitõl nem kapott ahhoz támogatást, hogy felnõjön (a hagyományokkal ellentétben nem a férj családjával éltek, hanem Saimdang szülõi házában maradtak - egyébként a valóságban is…), az mondjuk számomra rejtély. :)
A forgatókönyvírók megteremtették a TÖKÉLETLEN FÉRJ tökéletes prototípusát… :)))))))

Bezzeg a Herceg maga a TÖKÉLETES FÉRFI – az írók nem fogták vissza magukat, mindenhez ért, egyszerre mûvész és harcos, higgadt és szenvedélyes, lelkitárs és pszichológus (azért az „a gyerekeknek ebben a korban még futkározniuk kellene” mondata nagyon betalált, mintha csak Vekerdy Tamást hallottam volna… :)))))))))) – de ilyen férfi a valóságban persze nem létezik…
A külcsíntõl szívesen eltekintenék (ha tudnék), mert nem SSH lett volna Lee Gyeom – viszont nélküle biztos nem kezdtem volna el nézni most ezt a sorozatot, max. a tervbe vettek közé került volna…
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 09. - 01:10:05 10/10 Előzmény edimir
(227648/239045)
Én is szoktam nézegetni ezt az oldalt a nézettséggel – nem tudom, ez nekik mennyire fontos.
Azt meg már én is megállapítottam, hogy a helyszín ugyanaz, mint a Faith-ben, az is az SBS sorozata volt, és szintén 10% körül állt be (Lee MinHo ide vagy oda), és ez akkor bukásnak számított…
De hát nem mi vagyunk a mérvadók. :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 09. - 01:07:38 10/10
(227647/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Seo Dong Yo történetét természetesen elolvasom, de ennyi elég is belõle, nekem túl sok az 50 rész...
(Jo HyunJae-t nagyon szerettem a 49 napban, a Hwarang meg, ha jól látom a képekbõl, azonos a Summer Scent võlegényével, akitõl SSH "elszerette" a menyasszonyát...)

De persze én is nézek a Saimdang sterilsége miatt mást is, ha van egy kis idõm, viszont kellõen izgalmaSSH-nak kell lennie. :))))
Az Obsessed és a Third Way of Love ikszedik megnézése után most a When a Man Love-ot kezdtem újra...
Már akkor is nagyon szerettem ezt a sorozatot, amikor elõször néztem, de most még jobban élvezem.
Han TaeSang, aki 17 évesen kényszerûségbõl uzsorás pénzbehajtó gengszter lesz, majd 15 év után egy lány hatására jó útra tér, majd újabb 7 év múlva mindent megtesz azért, hogy elnyerje a lány szerelmét - ugyanaz a szenvedélyeSSH paSSHi, akit csak imádni lehet... De persze õ nem olyan tökéleteSSH, mit a Herceg, van itt árnyék bõven a sok-sok emlékezeteSSH könyvidézeten túl... "A szempillád betakarja az enyémet"... Ahhh, bárcsak az enyémet takarná be... :)))))))))))))))))

Kép: ezt a kockás hasat vétek bõ köpenyekbe rejteni, de azért egy vékony ingbe csomagolva is igazán gusztusoSSH látvány.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 00:37:15 8/10
(227646/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:)))))))))