8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 11:19:49 8/10
(227885/239045)
Seo Dong Yo

Szia!:)))))))))

Nekem nincs bajom Jo Hyun-Jae, mondjuk én azt hiszem, hogy két sorozatban láttam, a 49 Days-ben és a Three Fathers, One Mothers-ben, bennem nem váltott ki negatív érzést.

Semmi sem kötelezõ!:))))))) Szerintem elég meggyõzõen alakítja a Seo Dong Yo-ban a szerepét, a szenvedélyes feltalálót és a még szenvedélyesebb szerelmest, de te tudod!

Egyébként a sorozat nem "történelmi" a klasszikus értelemben, mint mondjuk a King's Dream. Még csak a felénél tartok, de vhogy úgy érzem, hogy nem "képes történelemkönyvnek" szánták, sokkal inkább "mesekönyvnek". Baekjae és a környezõ államok "történelme" nem igazán kap súlyt, csak érintõleges a bemutatása, keret a történethez.

A hangsúlyt a teremtõ, alkotó ember és a szerelem kapja.

A Taehaksa bemutatása azt hiszem egy példázat, lám, így is lehetett anno, az élet, a gazdaság minden területén keresni az innovációs lehetõséget az emberek életkörülményeinek javítása érdekében, az országod felvirágoztatásáért. Ez pedig nekem nagyon is tetszik. mint ahogy az is, ahogy ezt megvalósítják a sorozatban.
Remekül kapcsolják a természet megfigyeléséhez, a különbözõ ismeretek összekapcsolásához. És igen, néha a kisemberek is fontossá válnak egy-egy nagy eredmény megszületésében. Tetszik, ahogy az összefogást, a közösség erejét kiemelik.
Aztán persze mi is eljátszhatunk a gondolattal, hogy egy felmerülõ problémát miként oldanánk meg, jó kis agytorna!:)))

A szerelem. Ez a szál a másikkal egyenértékû, ez adja a Fiúnak a kitartás, a lendületet, az erõt, a Hercegnõnek egy másfajta Sors felvállalását....
És a szerelem a kapcsolatokat is átrendezi a sorozat többi szereplõjénél, mindegyikük tettei mögött ott van...

Ahogy vonder is említette az emberi értékekrõl szól, mégpedig nagyon tisztán és emellett szórakoztatóan.

Néhány kép és pár komment sosem adja vissza egy film atmoszféráját, a színészi játék többletét, a mozgást, a hangot, a folyamatokat...

Sosem helyettesíti a film/sorozat megnézését, legfeljebb kedvet csinálhat hozzá. Sajnálom, hogy téged inkább "lebeszélt" róla. Pedig te is egy alkotó típusú ember vagy, így a Taehaksa emberei közel állhatnának hozzád.


Amit rejuciról írtál... sok-sok erõt kívánok nektek!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 10:40:48 8/10
(227884/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Eközben Wooyoung is felbukkan a kikötõben, ki kell fürkésznie ezt a jelentõs Soo kereskedõ lányát, aki a semmibõl bukkant fel... A Hercegnõ jól állja ki az elsõ próbát, lélekjelenléttel vágja ki magát a helyzetbõl, de Bo Yso Sum és Wooyoung érdeklõdése az irányába további kockázatot jelent a lebukásra... jó lesz vigyázni!

KÉP: Wooyeon látogatása....
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 14. - 10:27:06 10/10
(227883/239045)
Sziasztok!

Másképp nem tudom kifejteni, mert a sorozatot nem láttam, nem is akarom megnézni. A címszerepet játszó Jo Hyun-Jae annyira nem szeretem,
hogy amiben láttam, az elég volt! Valahogy nem vagyok vele kibékülve.
4 sorozatban láttam, amit nem miatta, hanem más miatt néztem meg, Great Ambition (Daemang), 49 Days, Yong-Pal, King's Daughter, Soo Baek Hyang.

Rejuci nevében is köszönöm, de reménytelen.

Mindenkinek eredményes készülõdést az ünnepre! http://szinesotletek.blog.hu/2017/03/28/papirdiszek_husvetra
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 10:25:46 8/10
(227882/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Ennek fele sem tréfa, Mojin asszony a Mesterhez siet, hogy beszámoljon a Fiú meggondolatlanságáról, a "sillai nõ"-rõl, és arról, hogy ezúttal a Halál-szigetnél is nagyobb büntetés várható, ha lebuknak....

KÉP: a kint hallgatózó Fazekas is csatlakozik a kupaktanácshoz.... rendesen fõ mindhármuk feje!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 10:17:57 8/10
(227881/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

A Mester még a kikötõben, amikor a Kapitánynál lábadozott, meglátta a "sillai nõt", nem akarja, hogy a Fiú megint bajba kerüljön miatta, ezért a Fazekas Fiát és Mojin asszony Lányát elküldi kikémlelni a helyzetet. A fiatalok meg is teszik, de nem jelentik a Mesternek, a Fiú és a Hercegnõ találkozását.... ám magukba fojtani is nehéz, mindketten kibökik a szülõjüknek....

KÉP: a Fazekas Fia az apját rángatja magával, hogy megbeszélje vele, amit látott, a Fiú újra veszélybe sodorhatja magát, mert a sillai nõvel találkozik...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 10:11:01 8/10
(227880/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

... és elhatározni, hogy minden várható nehézség ellenére kitartanak a másik mellett....

KÉP: olyan jó így együtt... de vajon meddig tudják titokban tartani a külvilág elõtt a kapcsolatukat?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 10:07:10 8/10
(227879/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: Természetesen nem volt másik, új szerelem az életükben, lehet tiszta tekintettel a másik szemébe nézni!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 10:03:25 8/10
(227878/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Mióta elváltak egymástól, több megpróbáltatáson is keresztül kellett menniük, de nem mondtak le a másikról, sõt, a remény, hogy valaha újra találkozhatnak, ez adott erõt a túléléshez.... A bizonyság erre a gyûrû!

KÉP: a gyûrût mindketten viselik.... érzékeny kezek, karcsú ujjak... és az egyszerû fagyûrû, amit hajdanán a Hercegnõ készített kettejüknek...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 09:58:50 8/10
(227877/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Meg kell beszélni, mi történt az elválásuk óta... A Hercegnõ már nem Silla Hercegnõje, elhagyta hazáját, családját... A Fiú ugyan visszatért a hazájába és a Taehaksában dolgozhat.... de bizony megjárta a Halál-szigetet is...

"No te mu ne" - "Nem miattad!" - Le kell venni a másik lelkérõl a terhet... a rossz, ami velük történt, nem a szerelmük, nem a másik miatt van... mindketten hatalmi harc áldozatai lettek... a Hercegnõ a nõvére, Csomjong, a Fiú a Hwarang ambíciója miatt került szörnyû helyzetbe... mindkettõjüket elárulta az, aki közel állt hozzájuk, akiben bíztak...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 09:48:35 8/10
(227876/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong


.... egy kis idill... lassan elhisszük, hogy tényleg ott van velünk a másik... talán eljött az ideje a beszélgetésnek is...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 09:44:49 8/10
(227875/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Miután a Fiú megkapta a Hercegnõ levelét, természetesen rohan hozzá.... de a Hercegnõ is türelmetlen.... végre együtt!:)))))))))) Nincs hezitálás, kell az ölelés, megtapasztalni, hogy a másik valóban ott van... és milyen jó!:))))))))))))))))))

KÉP: a találkozás ....Fák, füvek, hegyek... micsoda szép keret... a hegyek hullámoznak, mint az érzelmek, a fa a szerelmük szilárdsága, a hajladozó füvek pedig, ahogy mindig alkalmazkodniuk kell a változó körülményekhez.... Elnézést, tényleg szeretek játszani, ezúttal a "kerettel"!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 09:02:23 8/10
(227874/239045)
Szép napot Mindenki!:))))))) Kellemes húsvéti ünnepeket!:))))))))

Van, hogy a tea finom gõze feloldja az ellentéteket, az aromában pedig ott a megbocsátás, a másik értékeinek felismerése, megbecsülése... megbékélõs szép napot!:)))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 08:57:24 8/10
(227873/239045)
Ej, egyszer a fantáziámat említed, aztán a racionalitásom.... de közte ott a játék iránt érzett megszállottságom is!:)))))))))))))))) Hmm, látod, mégis van egy kis "Obssessed" az én életemben is, csak kicsit másként!:))))))))))))))) SSH számomra max. esztétikai élmény, így a legnagyobb magyarországi rajongója címet meghagyom neked, Illiona majd ott áll szorosan mögötted. hogy támogasson!:))))))))

KÉP: remélem az inggombok és a dedikáció rendben!:))))))))))))))) Hmmm, õ is sajnálkozik, nem csak Saimdangot tudja remekül megvigasztalni!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 14. - 07:30:00 8/10
(227872/239045)
Szép reggelt neked is!:)))) Sajnálom, hogy ilyenkor sem lehetsz a családoddal, hanem gayan!:(((

Én is csalódtam tegnap, amikor a Saimdandra vártam.... A maradék 8 részbõl két órányit kivágni, na oda kellett az olló... SSH a vágóra várt, hogy a kezébe nyomja.....

Biztos lesz egy special rész, amiben felvillantják majd a kimaradt két órányi anyag javát. De azért akkor is durva, két órányi leforgatott anyag!!!! Szerencsétlen vágó, mennyi szempontot figyelembe kellett vennie, hogy ezt meg tudja csinálni, hogy a nézõ ezt ne érzékelje...

Nincs szerencséje a sorozatnak, már csúsztak a kezdéssel.... a nézettség is alulmúlta szerintem a várakozást, jött a kínai embargó, az a bevételeknél vágta haza õket....

Vajon mi maradhatott ki?.... Két óra rengeteg... Biztos felpörgették a maradék 6 órányi anyagot így, csak minek a rovására, mit áldoztak be érte?

Egy kis kávé, hogy jobban bírd gayan... egy kis vigasztaláSSH!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 14. - 05:35:16 10/10
(227871/239045)
Ááá, borzalmas ez a telefonról pötyögés, meg dolgom is van, muszáj mennem...
Legyen szép napotok! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 14. - 05:28:33 10/10
(227870/239045)
"Azt, hogy miért került a képbe az olló, már nem emlékszem az az igazság, de persze lehet ez forgatási kép is!"

Ezek szerint Te nem láttad még 100x ezt a filmet?! :))))))))
Kapsz egy kis segítséget: az ezredeSSH meglátogatja a kórházban a sérült lányt és virágot visz neki, de ugyebár a virágok víz nélkül elhervadnának. Benyit az irodába, ahol mindenki felpattan,... aztán nagy gonddal elrendezgeti a csokrot,... majd a csodálkozó katonaorvos kezébe nyomja az ollót, végül mint aki jól végezte dolgát, visszasétál a lányhoz... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 14. - 05:15:18 10/10
(227869/239045)
Igazán élénk a fantáziád, de ennél jóval prózaibb oka volt az ollónak (lásd kép).
Ahelyett, hogy megnéznéd végre a filmet... Csak nem attól félsz, hogy Te is megszállottan beleszerelmesedsz SSH-ba? Bár ez a Te racionalitásoddal valószínûleg teljességgel kizárt. :))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 14. - 04:52:55 10/10
(227868/239045)
Szép hajnalt, jó reggelt, kellemesen hosszú ünnepi hétvégét kívánok Mindenkinek! :)
Én persze megint dolgozom, mint általában, s csak nagy nehezen tudtam bejelentkezni mobilról...
Este már kiakadtam: a Saimdang-ot megvágták, már csak 28 részes lesz, de hogy ezt miért úgy kellett, hogy a csütörtöki elmaradt, ez számomra rejtély. (Mondjuk abbahagyhatták volna egy héttel korábban, oszt' jó napot, na de így?!)
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 13. - 22:55:00 8/10
(227867/239045)
További szép éj!:))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))))

Lehet jelentkezni a Libagoly Találkozóra. Illiona hamarosan felteszi a júliusi Filmes Tábor idõpontját is!:)))))) Addig is kellemes húsvéti ünnepeket!:)))

783!:)))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 13. - 18:47:49 8/10
(227866/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - VÁROSLIGET - 2017. május 20. - szombat

Kedves Libaglyok!

Decemberben volt az utolsó találkozónk még Mikulás táján. Idõszerûvé vált, hogy újra találkozzunk, ha Ti is úgy gondoljátok. Május vége felé talán lesz már olyan jó idõ, hogy nyugodtan bevállalhatjuk a szabadtéri programot. A Fõpapnõnk majd úgyis elintézi!:)))))

Helyszínként a régi megszokott helyünkre gondoltam: Városliget és a padok!:)
A jellege az ilyenkor bevett: batyus, azaz mindenki hoz vmi finom falatot. Osztozunk étken és gondolaton!:))))))))))))

Elõtte esetleg lehetne kiállítást nézni a közelben.

Az ajánlatom: Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Mûvészeti Múzeum
Kiállítás: NÁGÁK, ELEFÁNTOK, MADARAK - VISELETEK DÉLKELET-ÁZSIA SZÁRAZFÖLDI TÉRSÉGÉBÕL .

Nagyon ígéretes az ismertetõ a különbözõ textilek kódolt jelentésérõl.
http://hoppmuseum.hu/kiallitas

2017.05.20. - Városliget

1./ edimir + múzeum
2./ Illiona
3./
4./




Mindenkit szeretettel várunk!