8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 01. - 19:46:15 8/10
(227325/239045)
Nekünk ez is egy klasszikus Bip mozis fórumáról, de kár, hogy eltûnt a sok remek hozzászólással együtt!:(((((((( Ezt is sokan láttuk és beszéltük meg anno....

Egyszerûen fantasztikusan szépen van fényképezve a mozgások koreografálva....

Az egyik feledhetetlen a "vak" lány és a dobok

https://www.youtube.com/watch?v=p-nmfwQdkeM
Illiona 2017 ápr. 01. - 18:30:42
(227324/239045)
letöltöttem a Repülõ tõrõk klánja c filmet.
Nagy meglepetés, hogy az eredeti nyelve orosz!
már 4-5 szót felismertem!!!!
Ahhoz képest hogy anno 8 évig tanultam, nem is rossz!
Illiona 2017 ápr. 01. - 18:00:30
(227323/239045)
A térképen nem jelöltem be a Mars teret, az minden térképen ott van.
Meg ha már kint van a piacon, akkor megtalálta, nem?
Egyébként voltam ma a Mars téren, figyeltem és sehol nem láttam, lehet akkorra már végzett és hazament.

Vagy esetleg eltévesztette, és Kimbint kereste pénteken!

Kép: Song Seung Hun valaminek nagyon örül...
Illiona 2017 ápr. 01. - 17:56:08
(227322/239045)
Szia!
Milyen meglepetés!

igen, nagyszerû film. Visszaolvastam a film portos fórumán, és megtaláltam a hozzászólásodat!

Azt hiszem mi fogékonyabbak vagyunk erre a fajta kultúrára, emiatt nem sok az a 4 óra 40 perc, mert itt érteni kell a hosszú nézéseket,a citerazenét,
ami felkészit mentálisan is a nagy harcra.
Aki pedig nem néz távol-keleti filmeket, annak az a megvágott, szinkronizált film vagy nem tetszik, vagy éppen tetszik ugyan, mert jó sok a háborúsdi benne, csak ennyit lát meg.
A nyári táborban akkor már nem nézzük meg, de beszélgethetünk róla.
Kép: Takeshi Kaneshiro
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 01. - 15:11:39 8/10
(227321/239045)
Szép napot neked is!:)))))))))

A film sok érdeme közül az egyik, hogy te is felbukkantál a hatására!:))))))))))))))
10/10
Andó Gertrúd 2017 ápr. 01. - 14:13:38 10/10
(227320/239045)
Szep napot mindenkinek ! :)

Igen, nagyszerü, többször nezös film .
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 01. - 10:10:25 8/10
(227319/239045)
A térkép az útikönyvvel ott a hóna alatt... bejelölted rajta a Mars teret? Ez tényleg csak a visszajáró... lehet, hogy elõtte egy Saimdanggal fizetett?


KÉP: - felirat - Hmmm, szerintem erre nem lesz szüksége, enélkül is felismered!:))))))))))
Illiona 2017 ápr. 01. - 09:53:26
(227318/239045)
Piac.

Nejlonszatyor, pénz, visszajáró, akár találkozhatok is vele a Mars téren!
Csak figyelni!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 01. - 07:59:45 10/10
(227317/239045)
Nemcsak a szél, hanem a pszichológia is, és az idõ, mikor kell megfordulni!


A Repülõ tõrök klánja videó

https://www.youtube.com/watch?v=p-nmfwQdkeM

https://www.youtube.com/watch?v=BQvzMJI5Ays

A második videórészlet ami nagyon tetszett, virágszedés lóhátról.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 01. - 07:49:45 10/10
(227316/239045)
Sziasztok!

Illi, végre megnézted! A repülõ tõrök klánját még nem? Azt is gyorsan bepótolni, mert megéri!
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_repülõ_tõrök_klánja

Hétrõl hétre várom a lefordított részeket a Defendantból, addig a Goblinból nézek meg egy-két részt, mert többre nincs idõm.
Rejuciban kell tartanom a lelket.
Még csak most kávézok, de várok mindenkit szeretettel.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 01. - 06:33:42 8/10
(227315/239045)
... és arról, milyen fontos a szél!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 01. - 06:31:59 8/10
(227314/239045)
Ezt elég sokan láttuk, sõt van, aki többször is. Klasszikus. Jót ajánlottál.
10/10
Ljerk 2017 ápr. 01. - 01:25:37 10/10
(227313/239045)
Azon kevés kínai film közé tartozik, amit nemcsak hogy végig tudtam nézni, hanem még tetszett is. :)
Illiona 2017 ápr. 01. - 00:50:21
(227312/239045)
A Vörös szila egyébként egy létezõ hely Kinában, ahol a Han folyó és a Jangce találkozik.
itt egy kis ismertetõ:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Vuhan
Magát a csatát is emlitik, eszerint egy létezõ történelmi idõszakban létezõ csatát dolgoztak fel.
ami itt megkapott ezen az oldalon a mai hely gasztronómiája:
Gasztronómia
Re-gan mian (热干面): forró és száraz, mogyorószószos tészta, amely az egyik legelterjedtebb reggeli
Ya Bozi (鸭脖子): csípõs kacsanyak
Doupi (豆皮): igazi helyi különlegesség tojásból, rizsbõl, sörbõl, gombából és babból, egy kis szójával ízesítve
Tangbao(汤包): levesféle lisztbõl és száraz húsból
Mianwo (面窝): a szokásostól jóval vékonyabb méretû sós fánk, igazi wuhani kuriózum

na szóval csak az egyen itt, aki kuriózumra vágyik!
Illiona 2017 márc. 31. - 23:52:02
(227311/239045)
Red Cliff

Ezt a filmet már belenéztem a mult héten, és irtam is rögtön a Szegedi Konficius Intézet magyar igazgatójának, és ajánlottam a filmklubba.
Tegnap este már közölte, hogy mehet az dolog, az idõpontot keresik hozzá.

Annyi, hogy a röviditett változatot vetitenék, szinkronizálva....
Illiona 2017 márc. 31. - 23:47:03
(227310/239045)
ma megnéztem a Red Cliff c kinai filmet.
Nem semmi, annyi biztos!
4 óra 40 perces film !!!! , van magyar felirat, de a kinain rajta, vagyis nagyon nehéz volt olvasni.
Egy hatalmas filmeposz, jól kidolgozott forgatókönyvvel, kiváló szinészekkel, gyönyörû képekkel.

Rengeteg statisztát mozgattak meg, nagyon nagy csatajelenetek.
Nem volt olyan kép, ami nem a legmagasabb szinten kidolgozott volt.
(Egyetlen egyszer még el is mosolyodtam.)

Hogy mirõl szól? hûségrõl, szerelemrõl, árulásról, barátságról, a Birodalomról.
Illiona 2017 márc. 31. - 23:40:30 Előzmény edimir
(227309/239045)
Saimdang
Azt azért bevallhatjuk, hogy a forgatókönyviró eddig sem erõltette meg magát. Vagy nagyon meg volt kötve a keze, azt is el tudom képzelni.

Az hogy a miniszter kiszabaduljon...
Nos, azért egy ilyen történelmi idõkben nem egyetlen ellensége van valakinek.
Kellett volna több, aki áskálódik a királynál a Herceg ellen, Saimdang ellen, mert ez az egy szem házaspár, hát... valahogy majd csak elbirnak velük.
Mondjuk nekem nem hiányoznának, a nõ túl sok hangban (Saimdang meg túl kevés - nekem semmi sem elég jó:))) )
A férfi - a miniszter is olyan, amiból a kevés pont elég- amikor beszél, az nekem olyan furcsa-

Ugy tünik minden pénzt lenyúlt Lee Young Ae, igy nem maradt több szereplõre.
(Song Seung Huntól nem sajnálom persze)

A minisztert alakitó szinész nagyon jó volt a Dae Jo Youngban, egyrészt kevés szerepe volt, meg olyan ész nélküli, de hûséges erõs embert alakitott, és az valahogy jobban passzolt a személyiségéhez. Azt hiszem.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 31. - 22:30:47 8/10
(227308/239045)
Saimdang

Rendben, hogy nem lehet és nem is kell mindig a fõszereplõknek a színen lenni. Számtalan sorozatban láttuk már, hogy néha az egyszerû mellékszereplõk milyen remek alakítást nyújtottak, a "másodvirágokról" nem is beszélve. Egyébként Godó ls Csukbang Sillában a végére idétlen figurából "beérik", tehát egyfajta pozitív fejlõdési utat járnak be. De ha negatív elõjellel is menne végbe a változás, az is rendben, ha a történet indokolja. Nekem valahogy ez a párocska fekszi meg a gyomrom. Sajnálom azokat, akik "élõben" nézik, ott nem lehet beletekerni...... Nem szokásom beletekerni a filmekbe, mert sosem lehet tudni, mi mikor válhat késõbb fontossá, de ezektõl ténylegesen fizikai undor tölt el. Mert van pipogya alak, van haszonlesõ, kapzsi némber a világon, így kerek a világ, de ezek az eltúlzott, egyoldalú figurák végtelenül gyengusok a sorozathoz képest. A forgatókönyvíró nem erõltette meg magát túlzottan.

A Koronaherceg feltûnésével végre egy kis pezsdülést várok a mellészereplõknél, olyan kedvesen szerethetõnek tûnik így az elsõ alkalom után, tele jószándékkal és csintalansággal.... Van benne kiaknázható lehetõség.

Mondjuk a számûzött Miniszter is lassan ki kell, hogy szabaduljon, elvégre kell a negatív szereplõ, hogy a vele vívott küzdelem megacélozza, továbblendítse a fejlõdésben a fõszereplõket. Bevallom, inkább a Miniszterrel küszködjön Saimdang és a Herceg, mint a piti pipogya férjjel és fogadósnéval. Az legalább nem valami gagyiság


A sorozat kétharmadánál járunk... a múltban már csak néhány év lehet hátra Saimdang haláláig, nem?
Illiona 2017 márc. 31. - 17:52:18
(227307/239045)
Saimdang
Egyetértek. Minden koreai filmben vannak ilyen ripacskodó elemek, amik arra hivatottak, hogy megtörjék a nagy világmegváltást, és szórakoztassanak.
Hát én még egyen sem szórakoztam igazán, Jukbang és Godo marhaságain sem, de a többi filmben meglévõ ripacskodáson sem, nekem ez kicsit idegen attól a mondanivalótól, amit egyébként a film sugall.
Itt meg azután végképp rossz. A férjuram félrelépése inkább tragikus. Az hogy sokat szerepeltetik õket, az természetes, a fõszereplõket csak bizonyos perc képernyõn töltésért fizetik, a többi idõt kitöltik mindenféle elemek nyüszögésével.
Mondjuk én kiegyeznék azzal, hogy Song Seung Hun legyen minden percben a képernyõn, de hát az is unalmas lenne - másoknak!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 31. - 14:46:48 8/10
(227306/239045)
Saimdang

Ez annál is dühítõbb, mert Saingdanban a Mûvészben még ott a régi spiritusz, a régi tûz. Ott nem ismer megalkuvást, határozott, öntörvényû. Elég nézni, ahogy az ecsettel teszi fel a tust vastagon felkenve tétovázás, hezitálás nélkül. Tudja mit akar és azt is, hogyan.

Talán ezért is nézzük Saimdang, az Ember (nõ, feleség) vergõdését olyan nehezen. Ezt a fura kettõsséget, egyik részrõl önmaga felvállalása (mûvész), másik részrõl önmaga elfojtása (ember)... és akkor jön még ráadásként a kiért, miért... ezért a szemét alakért? A saját erkölcsi mércéjéért?

Egyébként tetszenek a saját festésû felsõi, így legalább egyedivé vált még az egyébként egyszerû ruhatára is!:))))))))))))))))