10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 23. - 18:22:55 10/10
(227045/239045)
Saimdang 18.
Szerintem Saimdangék nyernek (a miniszter és boszi neje persze ármánykodik tovább), viszont Saimdang végre elkezd festeni. Hiszen eddig még semmilyen különösebb "érdemét" nem mutatta be, amivel igazolhatná az 50.000 won-osra kerülését. Ettõl függetlenül tudjuk, hogy sok híres képe volt, a természet (termés-) ábrázolása különleges volt a maga korában. Az eddigi egyetlen szõlõindás festett szoknyát a Boszi elégette, úgyhogy most jöhetnek a többi mûalkotások. :)))
Ráadásul a Herceg is azzal búcsúzott tõle a barlangban, hogy õ már az emlékeikkel is boldog, de ha még újra festene is Saimdang, akkor azzal már megelégszik élete végéig.
(Eszem a zúzáját ennek az önfeláldozó gyönyörûSSHégnek...:))))))

JELEN: arra szavazok, hogy a férj talán kimúlik (sorry)...
SPOILER! Bár JiYoon sem egy szenvedélyes nõ, de láttam egy gif-et, amiben SSH Olaszországban a kastélyban fotóz, majd egyszercsak összeakad a tekintete az õt mosolyogva nézõ JiYoonnal. Nagy romantikát nem várok, hiszen Lee YoungAe állítólag nem vállal csókot sem, nemhogy... Ezenkívül egy új szerelem kibontakozásához eléggé elõrehaladott már a sorozat (közel 2/3-a leadva), de nyilván nem véletlenül álmodta magát JiYoon vissza Saimdang korába, ahol látta a kissé megtépázott Herceget. Viszont utolsó képkockáknak megteszi annak illúziója, hogy egy századokon átívelõ be nem teljesült szerelem a mai korban "reinkanálódhat"... :)
De az már egy másik sorozat (lesz)... :)))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 23. - 17:50:30 10/10
(227044/239045)
Igazán ígéretes már a plakát is.
Szeretem, amikor egy-egy film kapcsán nem veszik véresen komolyan magukat (és a történelmüket)... :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 23. - 17:46:57 10/10
(227043/239045)
Szép napot Mindenkinek!

Mindig szívesen olvasom az (alternatív) történelmi ismertetõidet; amikor az Arvisura alapján írt összefoglalásodat írtad, azt is bogarásztam, sõt kinyomtattam, bár még nem olvastam el teljességében, így nem tudok érdemben hozzászólni. Különben is opponens/konzulensnek ott van edimir, õ elég hatékony a motiválásodban... :)))))))))))))

Én csak - elsõsorban a koreaiak iránti lelkesedésem okán - szívesen olvasok mindent, ami csak egy picit is összeköt velük.
Pl. még mindig nincs arra kellõ magyarázatom, hogy miért csak mi használjuk a "fejlett nyugati" világban a keleti névsorrendet, ami jelenleg csak a japán, kínai, koreai és vietnami nevekre jellemzõ. Vagy a dátum megjelölése, ami a koreaiaknál szintén év-hónap-nap (a többieket nem tudom).

Ezt írod: "RÁDÖBBENTEM, hogy ugyanazon a területen van Gojoseon mint a Hun Törzsszövetség keleti fele. Ráadásul Gojoseon teremtésmítosza a Világfa, a Mennyek fia hihetetlen azonosságot mutatott a Tórem világgal. Gojoseon meg az Arvisurától teljesen függetlenül jelenik meg a koreai krónikákban."
Ezt korábban már írtam itt, nem tudom, olvastad-e:
A Koreai Kulturális Központ által kiadott magazinban (2016) van egy interjú a dél-koreai nagykövettel, amiben érdekes és barátságos mondatokat olvastam arról, hogy a nagykövet úr ittléte alatt fedezett-e fel hasonlóságokat a magyarok és a koreaiak között (lsd. kép):
- a családrendszer, családközpontúság, sõt a nyelvtani hasonlóságokon túl a "lovas népi múlt is. Ez akár magyarázható az uráli eredetelmélettel, miszerint a magyarok nyugatra, a - szintén rokon - törökök délre, a koreaiak keletre mentek."
Ha õ mondja!... Eszerint õk így tanulják, tanítják, ezt gondolják az eredetü(n)krõl... :)
10/10
Ljerk 2017 márc. 23. - 13:06:50 10/10
(227042/239045)
Goguryeo elsõ királyai és fõnemesei szintén piramisokat építettek / vagy bennük temetkeztek.

Mandzsúriában látogathatóak is (UNESCO világörökség része).
10/10
Ljerk 2017 márc. 23. - 12:58:33 10/10
(227041/239045)
1936 is emlegetve van a filmben a piramis kapcsán - ezek szerint a japánoknak is kell tudniuk errõl valamit (mivel Korea Japán fél-gyarmata volt ekkor).
10/10
Ljerk 2017 márc. 23. - 12:32:20 10/10
(227040/239045)
Hogy találkoztam elõször az Arvisurával ?

Valahol ajánlották, mint lehetséges forrást a magyarság történetéhez, aztán a google elvitt erre az oldalra, ami tele van poénkodással az Arvisurával kapcsolatban:
- http://arvisura.balladium.hu/

Na dehát mit tanultunk Sillából? Amikor Munno még lelkesen tanítgatta a kis Bidámot a kínai bölcseletekre:

- Amit mindenki dicsér, annak érdemes utánanézni.
- Amit mindenki szid, annak ugyanúgy!

Utánanéztem, és én is elkezdtem nevetgélni azon, hogy a világban majd mindennek magyar neve volt az õsidõkben, 15.000 BC környékén például a tüzet:
- Miskolc, Ragyolc és Tiszolc szerezték meg. :))

Csak aztán a Jumong miatt (megismertük a 2300 BC körül alapított Gojoseont, aminek az utódait (migránsok) akarta Jumong egyesíteni):

- RÁDÖBBENTEM, hogy ugyanazon a területen van Gojoseon mint a Hun Törzsszövetség keleti fele. Ráadásul Gojoseon teremtésmítosza a Világfa, a Mennyek fia hihetetlen azonosságot mutatott a Tórem világgal. Gojoseon meg az Arvisurától teljesen függetlenül jelenik meg a koreai krónikákban.

3000 BC - szfinx helyett tigrisek az észak-korai piramisnál (nyilván merülhetnek fel kétségek)
- https://www.youtube.com/watch?v=azDFYSQ6vrc&t=15s
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 12:24:48 8/10
(227039/239045)
“I Can Speak”

Illiona, azon gondolkodtam, hogy nem kéne-e belenézni az “I Can Speak” moziba? Mondjuk nekem mindkét fõszereplõ szimpatikus. Na Moon-Hee a Miss Granny/Nagyanyó Kisasszony címszereplõjeként, a Lee Je-Hoon pedig a Paparotti énekes zseni gengszterpalántájaként volt emlékezetes .... (tudom, neked az utóbbi film nem jött be)

Egyébként is terveztél egy kis angol nyelvtanfolyamot, hátha vmi jó ötletet lehet a filmbõl meríteni....

KÉP: Na Moon-Hee és Lee Je-Hoon az “I Can Speak” c mozifilm fõszereplõi...

Ismertetõ és a kép forrása: http://asianwiki.com/I_Can_Speak
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 10:21:44 8/10
(227038/239045)
The King's Case

Humor + egy kis rejtély az izgalom végett, és persze látványos jelenetek.

A trailer alapján nem ígérkezik rossznak
https://www.youtube.com/watch?v=285SPBOnsbA


De jó ez a kulcslyuk, mekkora ötlet! ... leskelõdünk... nyomozunk a rejtély után...

Csak éppen náluk nincs is ilyen jellegû kulcslyuk a Csoszon korban, ott mások a zárak... ez olyan nyugatias!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 10:11:29 8/10
(227037/239045)
The King's Case

A plakátot elnézve egy jó kis kosztümös vígjátéknak néz ki. A király valami eszméletlen a lazán átvetett lábbal, a fanyar mosollyal... és a klasszikus büntipózban térdelõ.... hát ez tuti, hogy jó kis vígjáték!:)))) Talán olyan friss, nem annyira hagyományos, mint inkább lazább megközelítésû lesz, mint a Moonlight Drawn by Clouds....

KÉP: The King's Case - egy kis kártyalap, ha már múltkor Illiona azt tett fel a Sirius kapcsán!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 10:01:06 8/10
(227036/239045)
"Az eltitkolt nõk a magyar õstörténelemben. Deédes Aranyasszony fogta össze a Hun Törzsszövetséget az Attila halála utáni torzsalkodásban. Még elõtte Rómában is õ tárgyalt maszk mögül a pápával, mert Attiláék lerészegedtek - õ meg római ifjakat kért sarcként, hogy a nõk a nagy férfiveszteség után párhoz juthassanak. :)"

Bocs, de mindig megnevettetnek ezek a "beszélõ" nevek!:)))))))) És egyszerûen képtelen vagyok leállítani magam.... Deédes Aranyasszony.... más forrásokban esetleg Mézszájú/Mézajkú Aranyasszony... még véletlenül se Dezsémbes... netán Deházsártos... hiába no, ha tárgyalni kell, akkor oda épp ilyen tárgyalófél kell a meggyõzéshez!:))))))

Látom szinte magam elõtt, ahogy szegény sarcként felajánlott római ifjak egy kupacban ácsorognak a megözvegyült hun nõk vérmes gyûrûjében... és aztán jön, aminek jönni kell!:))))))))))))))))))))))))

KÉP: Deédes Aranyasszony vajon mennyit fogyasztott belõle, mielõtt a pápával tárgyalt?:)))))))))))))))
Illiona 2017 márc. 23. - 10:00:29
(227035/239045)
A másik plakátja a The King's Case-nak
Illiona 2017 márc. 23. - 09:59:39
(227034/239045)
megjelentek a The King's Case palkátjai, nagyon igéretesnek tünik

A fõszerepben a mély hangú Lee Sun Kyun, a Pasta fõszerepjõje.

Én magam el sem tudom képzelni õt történelmi szerepben, ezekben a korhû ruhákban.
Ugyhogy nagyon nagyon kiváncsian várom!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 07:39:34 8/10
(227033/239045)
... és a reggelii kávé... kompatibilis!:)))))))))))))


döncimama gondolkodik a Faith újranézésén... remélem, sikerült neki segítenem dönteni!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 06:52:54 8/10
(227032/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 00:59:14 8/10
(227031/239045)
....

kivételesen még egy... ilyen nagy munka után megérdemli!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 00:38:03 8/10
(227030/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 00:28:44 8/10
(227029/239045)
Saimdang - 18. rész

Az elõzetesbõl úgy tûnik, hogy a korjói papírok tesztelése folytatódik majd. Feltehetõen (vers)írás és festmény lesz a következõ teszt.... ebben Saimdangnak kéne rendes esetben a tehetségét csillogtatva gyõznie, de ki tudja milyen fordulattal akarja a forgatókönyv a kiszámítható eredményt izgalmassá tenni....

A jelenben ott az ellopott eredeti festmény... ezt kéne sürgõsen visszaszerezni... A férj mintha autóbalesetet szenvedni... vajon a korlátot átszakító autó utasaival mi fog történni... szamaritánus lelkünk a túlélésre szavaz, a romantikus... mivel a nõ nem akar válni, így bizony sok más esélyünk nem marad, hogy SSH legalább a jelenben megkaphassa szíve hölgyét... már ha hajlandó még rá!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 23. - 00:02:51 8/10
(227028/239045)
Saimdang 17. rész

Felirat nélkül

Kósza képek 2. - jelen

Ezt a képet azért választottam, hogy vele jelezzem, mennyire elbizonytalanodunk ezzel a reinkarnációs, idõutazós dologgal, ebben a részben ilyen volt a Mûvészettörténésznõ álma, ahogy magát látja a múltban Toscanában....

KÉP: a galériás férje/elsõ miniszter golfütõvel fenyegeti a Professzort/Királyt...
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 22. - 23:55:25 8/10
(227027/239045)
Saimdang 17. rész

Felirat nélkül

Kósza képek 1. - múlt

a múltból és a jelenbõl is választottam egy-egy képet magában, õk lettek a "kósza" képek...

KÉP: Saimdang férje a fogadósnéval... egy tál - két kanál... zsák a foltját!:((((((((((
Oly mértékben van ettõl a karaktertõl hányingerem, hogy még ezt az egy képet is nehezemre esett kivágni róla....
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 22. - 23:50:48 8/10
(227026/239045)
Saimdang 17. rész

Felirat nélkül

Jelen

Ha a múltban fel is lélegezhettünk, sajnos most a jelen fordul rosszra. Murphy törvényei sajnos a Mûvészettörténésznõ ellen dolgoznak... Ami elromolhat, az el is romlik!:((((
A professzor tudomást szerez a napló egy lapjáról, az eredeti festmény a Gyémánt-hegyrõl megkaparintja.... A kilátások nem túl biztatóak, már csak a napló maradt meg....

KÉP: Min professzor a a napló egy lapjának fénymásolatát tanulmányozza, a hátlapon gyerekrajz.....