8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 21:32:46 8/10
(227565/239045)
Saimdang 22. rész

Feliratra várva...

Saimdang lánya fiú ruhában próbált bejutni a festõk közé, de leleplezõdött... Saimdang benevez képével a király portré készítésére....

A "zsûri" a beadott képek alapján választja ki a királyi portré festõjét... nagy a felzúdulás, miután kiderül, hogy a gyõztes képet nõ festette... Ami a lánynak nem sikerült, az az anyának igen... Áttörni a konvenciók falát.....

KÉP: a versenyben szereplõ festményekre szavaznak... a kép mögött a festõ neve, amit a szavazás után fednek csak fel.... Shin Saimdang!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 21:26:58 8/10
(227564/239045)
Saimdang 22. rész

Feliratra várva...

A Király beteg, a Koronaherceg veszi át az ország ügyeinek intézését... kéri ebben a Herceg támogatását...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 20:35:02 8/10
(227563/239045)
Saimdang 22. rész

Feliratra várva...

... s ha már ott van, akkor haza is kíséri anyát és lányát... a kislány kíváncsiságát felkelti a felnõttek közötti meghitt viszony....

Szerintem a Herceg titkon hálás a Miniszternek, hogy ilyen remek ürügyet és lehetõséget biztosított akaratlanul is ehhez az esti közös sétához!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 20:31:30 8/10
(227562/239045)
Saimdang 22. rész

Feliratra várva...

Ez a rész is csak a múltban játszódik... a jelenbõl egy képkockányi sincs!:(((((((((((

A múlt rész azzal zárult, hogy Saimdangot és lányát a Miniszter igyekszik megfélemlíteni... beteges lelkének jól esik egy nõ rémülete... szerencsére a Herceg is megjelenik a színen... a Miniszter kénytelen eloldalogni...
Illiona 2017 ápr. 06. - 20:12:48
(227561/239045)
és egy utolsó kép a 3 Ironból.
Illiona 2017 ápr. 06. - 20:11:09
(227560/239045)
3 Iron

ez viszont a filmbõl van.

Nem tudom ki látta, és ki nem, de jó lenne ha valaki véleményt is mondana róla!
Illiona 2017 ápr. 06. - 20:09:24
(227559/239045)
3 Iron

ezt a képet most találtam a neten, ez nem a filmbõl van, de nagyon találó!
Illiona 2017 ápr. 06. - 20:07:32
(227558/239045)
Láttátok a képet a falon, az elõzõ képen?
és ez lett belõle.
Aki csinálta, nem más, mint maga a modell.
Saját összezavarodott lelkivilágát próbálta igy megmutatni.

Nagyon jól a filmben a hanghatások, a zörej, és közben a cd-rõl felcsendülõ gyönyörû hang...
Illiona 2017 ápr. 06. - 20:04:25
(227557/239045)
A mult hétvégén vendégem lévén megnéztük a 3 Iron címû Kim Ki Duk által rendezett filmet.

ujra meg kellett állapitanom, hogy ez egy zseniális alkotás.

Két, a társadalom által kitaszitott - illetve figyelembe nem vett - ember, akik mindenki számára súlytalanná válnak.

Már amikor elõször irtam errõl a filmrõl, most megismétlem (bár gondolom mindenki emlékszik szó szerint, hogy mit irtam anno :))) zb )

Minden sikeres férfi mögött ott áll egy fiatal szeretõ...

Persze ez a film azért sokkal többrõl, illetve másról szól...

Kép: a filmbõl
Illiona 2017 ápr. 06. - 19:46:37
(227556/239045)
Saimdang megitésében teljesen egyetértünk, bár annyival kiegészitva, hogy engem jó részt hidegen hagy a nyomora, és sikere is.
Már régen kiiratkozott nálam. Ez elég baj, ugyanis igy mind a szerelmi szál hiteltelen, Saimgang társadalmi helyzete pedig iránymutató kellene hogy legyen.
De nagyon nem az!
A jelent azt nem is tárgyalom, annyira semmilyen: " a kövér nõ még nem énekelt"

Nagyon kár a többi szinészért, akik mindent beleadnak. és jól is játszanak, a miniszterné, a miniszter, a szolgálólány...
Song Seung Hun is jobbat érdemelt volna.

Ez a sorozat is azt mutatja nekem, hogy nagy válságban van a koreai filmipar. Iparszerûen gyártják a sorozatokat, klisék mindenütt, meg mindenféle fantasztikus szálat beleszõnek, szinészeket (de nem az!!!) keresnek elõ az ócskásládából, bedobnak olyan fogásokat, hogy félmeztelen tusolkodás kötelezõ az 1-2 részben, de már az 1 fiuka is kevésnek bizonyult a sikerhez, igy 6 szepséges fiú lubickolt meztelen a tóban stb.
Azt hiszek erre van igény, pedig dehogy...
Ezek annyira szánalmas fogások!
De azt hiszem még mélyebbre fog süllyedni, és talán a nagy Kina is "besegit" az embargóval, és utána talán kevesebb, de jobb sorozatot kapunk mi nézõk.
De ez még évek...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 16:51:50 8/10
(227555/239045)
Ahogy elnézem, olyan 10 % körül állt be a nézettség, magasabbról indult, gondolom a vezetõ színészek miatt, aztán zuhant, majd beállt...

http://asianwiki.com/Saimdang,_Light%27s_Diary

És igen, a múlt Hercege önmagában kevés a 30 részhez, kivéve talán micikét!:)))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 16:30:37 8/10
(227554/239045)
Saimdang

Bevallom, én kifejezetten szenvedek... Mindig mindenkit igyekszem a kor mércéjével mérni, nem a saját értékrendemet ráerõltetni, de vhogy nekem már túl sok a fájdalom és a nyûglõdés a múltban és a jelenben is

Múlt
- Persze, csodáljuk a teremtõ mûvészt, aki a kor szinte minden témájában és stílusában képes egyedit és maradandót alkotni, a kor Csoszonjának legnagyobb festõnõjét...

- Most már eljutott a gyerekei nevelésében arra a pontra, amikor nálam is kiérdemli a "Bölcs Anya" titulust. Kõkemény munkával saját erõbõl megteremtette a családja biztos megélhetését. Minden gyerekének biztosította, hogy abban bontakoztassa ki a tehetségét, amiben adottságokkal rendelkezik, amihez affinitása van... mindegyiket megismertette a kétkezi munkával, az önállósággal, bármi is adódjon az életükben, képesek legyenek siránkozás helyett magukról gondoskodni. Anyjuk példát mutat a kezdeményezésre, az útkeresésre.... külön plusz pont a kovácsnak tanuló fia megnyugtatásáért! Tehát ez az oldal is rendben

- emberileg le a kalappal, ahogy a hajléktalanoknak bizalmat és támogatást nyújt, aztán közös vállalkozásba fog velük... Bizony a Koronaherceg is csak ámulattal tud adózni, ahogy kicsiben, a maga kis közösségében megoldja a problémákat... A népkonyha "Aki nem dolgozik, ne is egyék!" elképzeléssel szintén díjazandó... az ingyen dolgokat egyetlen korban sem becsülték/becsülik meg.... így legalább az éhes ember is vmi hasznosat csinálhat, az önérzete sem sérül.....

DE ettõl az önostorozó feleségtõl egyszerûen a falra tudnék mászni... A férj sem származásban, sem rangban, sem mûveltségben... sem semmi téren nem áll felette... Indokolatlan túlzó, ahogy a férj vádaskodását magára veszi, mint egy vezeklõinget. A jogok és kötelezettségek ilyenfajta deformitását ráhagyja teljesen....
Ki is ez a férj? Vmi nemesi származású, önálló vagyonnal nem rendelkezett, az állami vizsgát képtelen letenni. Mindig is felesége nyakán élõsködött, sõt, az asszony házasságba hozott vagyonát is eltékozolta. Gyerekeket csinált és slussz... ezzel ki is merült a családért végzett tevékenysége... Azért is bocsánatot kérni, mert õ különb ember ennél a tohonya, ostoba embernél?!!!!!!! Na, ez az a pont, amikor nálam már kinyílik a bicska a zsebben... és NEM, ezt már NEM TUDOM ELFOGADNI!!!!!!!
Itt nekem már Saimdang szenveleg... és ettõl én igenis szenvedek... ki nem állhatom a szenvelgést!!!!!

Jelen

A jelen mûvészettörténésznõjérõl még rosszabb a véleményem. Hozzáment egy férfihoz, aki megígérte neki, hogy mellette tanulhat, élhet a mûvészettörténet iránti rajongásának. Így is élt, tanult az egyetemen, öt évig az önkéntes rabszolgája volt a Professzorának, csak azért, hogy a szamárlétrán feljebb jusson. Aztán kipottyan a védett helyzetébõl. Komoly erõfeszítés nélkül a Sors ölébe pottyantja a festményt és a könyvet... most pedig apucinak sírta el a bánatát... vidéken várja a megváltást, gyûjti össze az erõt, hogy újra kezdjen vmit magával. Vhogy a jelenben sem tudok vele azonosulni, kedvelni õt igazán. Nem igazán jól sikerült karakter.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 06. - 14:23:11
(227553/239045)
hogy néz ki ez az ember
Illiona 2017 ápr. 06. - 14:13:35
(227552/239045)
Hát én egyáltalán nem szenvedtem Saimdang mellett, mert amennyi jót tett, ugyanannyi hibát is elkövetett, vagyis minden szenvedése olyan közömbösséget váltott ki belõlem.
Azonkivül olyan faarcú ez a nõ, hogy semmiképp nem érdemel sajnálatot.
Azzal azért tisztában kellene lenniük, hogy nem miatta nézzük ezt a sorozatot.
SSH multbéli hercegkénti szereplésére épiteni 30 részt, hát nagyon bevállalósak!

Egyébként meg fogom tudni, hogy kint hogyan értékelik ezt a sorozatot, és fõleg Lee Young Ae mostani ténykedését
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 14:04:43 8/10
(227551/239045)
Nem én siettetem, hanem a tények... már csak 9 rész van hátra a sorozatból... Saimdang tényleges életébõl pár év...

ha megnéznénk az arányokat, akkor durván a múlt vezetne... hiszen több olyan rész is volt, amiben 1 pernyi jelent se adtak le...

Úgy tûnik, hogy a Herceg és Saimdang is egyre jobban visszahúzódik a saját világába... olyan nincs, hogy ezt a szerelmet beteljesületlenül hagyják... erre pedig csak a jelen alkalmas... azért ezt se árt vmi hihetõ módon felépíteni... tehát nem az utolsó rész utolsó percében ugranak egymás nyakába minden elõzmény nélkül...


Már épp eleget szenvedtünk Saimdang mellett, megérdemlünk vmi kis heppit a végére. Én nem vagyok önkínzó hajlamú... és szerintem a nézõk többsége sem... szóval igenis kell feloldás a 30. rész végére. SSH nem fotózgathat csak úgy egy-egy képbevágás erejéig a 29. részig!:))))))))))))))))))

KÉP: neki ez iSSH jól áll!:)))))))))))))))
Illiona 2017 ápr. 06. - 13:54:03
(227550/239045)
Ne siettesd, mert már nagyon mérgesen néz.

Én is konstatáltam, hogy megint egy ujabb rész, ahol nincs jelen.
Mintha a jelen történései csak vezetnék a mult történéseit.
Ugyanakkor nincs szorosabb összefüggés a mult és a jelen között, egymástól függetlenül zajlanak az események.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 11:45:20 8/10
(227549/239045)
Saimdang 22. rész

Húúúúúúúúúúúú, már várom az estét, hogy vajon lesz-e végre egy kicsi jelen... megérkezhetne már végre SSH a RADE nyomozójaként...

Vajon ki helyezhette el a poloskát az asztal alján, aminél a Professzor és két talpnyaló diákja borozgatott? Ez azért is fontos, mivel az asztalnál folyó beszélgetésben a Professzor bevallja, hogy nem égette el az eredeti képet. Márpedig a poloska felhelyezõje akkor ezt az értékes információt megszerzi!


KÉP: SSH... jaj, de kényelmesen nézelõdik... siethetne nyomozni!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 06:46:49 8/10
(227548/239045)
... egy kis élénkítõ!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 06. - 06:45:14 8/10
(227547/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))))) Induljon jól a napunk!:)))))))))))))))))))))

Egy kis séta... egy kis virágzó fák.... egy kis beszélgetés.....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 05. - 23:48:23 8/10
(227546/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))) Silla 8 csillaga és a Koronaherceg gyertyája ragyogja be álmaink!:)))))))))))))