Illiona 2017 márc. 06. - 21:49:50
(226285/239045)
egy jellemzõ kép a Behemoth-ból
Illiona 2017 márc. 06. - 21:48:52
(226284/239045)
Egy különleges kinai dokumentumfilre szeretném felhivni a figyelmeteket:

Behemoth cimmel.

Nem ugy kell leülni megnézni, mint egy átlagos filmet, rá kell hangolódni, és elfogadóan végignézni.
Végig odaköti a figyelmet, az ember lánya ledermedve nézi.

Az Avistáról simán letölthetõ, és a magyar felirat is van, itt:
http://www.a-pop.eu/cikk.php?id=5

Köszönet a forditónak a munkájáért.
Azért, hogy egyáltalán felhivta erre a csodára a figyelmet!

Mert az enyémet biztosan elkerülta volna!
Illiona 2017 márc. 06. - 12:43:33
(226283/239045)
A Dél-Koreai botrányról irt a mai Délmagyarország is.

http://www.delmagyar.hu/kulfold_hirek/a_del-koreai_allamfo_es_baratnoje_egyutt_zsarolt_ki_kenopenzeket_a_samsungtol/2509936/

Kép: egy kedvenc képem Szöulról, az uj Lotte toronyról.
Ezt nem lehetett lefotózni ugy egyben, bár ott reggeliztünk egyszer mellette,
így ez egy internetrõl származó kép.

Maga a torony miatt a LOTTE megvette a légteret is, igy csakis egyedül az elnökségi helikopterek repülhetnek itt.
Na ehhez mennyi pénz kellett???
Csak ugy kérdezem!
Illiona 2017 márc. 06. - 12:39:25
(226282/239045)
és elfelejtve az éhezést

(Hiába, már megint hétfõ...)
Illiona 2017 márc. 06. - 12:25:55
(226281/239045)
Szia!
Hát ez igy van, minden jónak végeszakad egyszer! :)))
A 4 fõszereplõ hogy nagyot teljesített az biztos!
Többek között a két idõsebb szinész is, akik szinte a névtelenségbõl jöttek, õk is odatették magukat.

Én mondjuk a szépszakácsnõt tartottam a leginkább gyengének, bár jobb volt itt, mint a Shark-ben, de egy jó szerepléshez még ez is nagyon kevésnek bizonyult.
A filmbeli volt férje, Choi Won Young ugyanolyan gyenguska volt. De miután nem voltak fõszereplõk, igy keresztül lehetett nézni rajtuk.
Ez a Choi Won Young szerepelt a most nagynehezen befejezõdött The Gentlemen c szabóságos filmsorozatban is, de számomra õ egyáltalán nem volt hiteles kócosan, mint lepusztult rockzenész, aki azután egy pénzesebb, de sokkal idõsebb nõ oldalán megtalálva a nagy szerelmet, (és elfeletve az éhezész) hát nem jó utra tért!!! , és rendes családapaként végzi :))))))

És milyen érdekes! Ugye az volt a túlvilágról való visszajövetel feltétele, hogy nem árulhatják el, hogy visszajöttek, mert akkor ki lesznek türülve, mintha nem is léteztek volna.
Rain meg tudta õrizni a titkot, volt annyi méltóság, bátorság benne, hogy visszament anélkül, hogy tudatta, hogy itt járt. Bár mocorgott benne a férfiui öntudat, illetve nevezzük csak férfiúi gõgnek, hogy félreálljon, hogy a volt felesége tudjon nyitni a másik kolléga felé, aki ugye a gyermek apja is egyúttal.
Mennyire szerette volna pedig kiturni, bebizonyitani, hogy a felesége igenis õt szereti, és nem a korábbi fiuját! de azután észbe kap, hogy mi lesz igy a feleséggel, és inkább háttérbe húzódik, átadva a terepet. Ez bizonyitja emberi nagyságát is.
A másik visszatért ember viszont egy sokkal gyengébb jellem , elõbb lendült csapásra a keze, minthogy gondolkodott volna, és ki is derül, hogy voltaképp õ honnan jött vissza, és ki is törlõdik egybõl.
És a feleség (szépszakácsnõnk) visszamegy az õt többszörösen megalázó férjéhez, boldogan, hogy visszamehet!!!
Volt ebben a sorozatban bõven gondolkodnivaló, és megvitatnivaló!
offtopic
Mennyei Harmónia 2017 márc. 05. - 23:51:34
(226280/239045)
Szervusztok! Befejeztem a Come back, Mister-t! Ja - lemaradt a please. :))) Tetszett. Õszintén meglepett a vége, de igazán jó volt. A két fõszereplõ játéka zseniális. Igaziból meglepett, hogy a Pasta szép hölgyének ennyi arca van. Nem is gondoltam volna ott róla. Ez sokkal jobban állt neki, mint a Pasta-ban az a szerep. Szerintem. Ja! Rain? Igen, alakított megint egy nagyot! Amikor szépség-maszkban táncol!!! :))))) Az valami fenomenális. Nagyon tetszett.
Illiona 2017 márc. 05. - 23:44:06
(226279/239045)
Strong Woman Do Bong Soon

már két részhez van rendes magyar. Az angolt ugyan átfordítottam googlésan, de sokat csuszik, valószinû, hogy egy reklámos verzióhoz fordították.
Arra jó volt, hogy megnéztem, majd ezen hétem már várható a rendes magyar is.

http://asianwiki.com/Strong_Woman_Do_Bong-Soon

kép: a triumvirátus.
Én odatettem volna még az ikertestvért is, de hát...
Illiona 2017 márc. 05. - 23:39:15
(226278/239045)
Strong Woman Do Bong Soon

A szupererõs lány a "nagy emancipáció" - én ez a címet adtam volna neki!
öccse a kórházban orvos.
Szükség is van rá, szép lassan megtelik az intézmény a lány által odaküldött betegekkel, verõlegényekkel.
Van is rémület, amikor ez a törékeny nõ feltünik a folyosón!

A lány egyénként a Werewolf Boy fõszereplõnõje, kivételesen nincs semmi baj vele.
Illiona 2017 márc. 05. - 23:25:16
(226277/239045)
Stong Woman Do Bong Soon

eddig 4 rész ment le ebbõl a sorozatból.
Mûfaját tekintve vigjáték, dráma, misztikus, targédia, akció, triller, bûnügyi és minden egyéb. Na jó, a történelmi az talán nem .

Ezt persze már megszokhattuk eddig is, de azért kérdezem: szeretitek a gesztenye pürét? és a rakott krumplit? ha az 5 kedvenc ételedet összeturmixoljuk, abból vajon mi lesz? (talán bizony hogy moslék?)

na jó, én azt mondom rá, legyen vígjáték, az a domináns benne, a megölt, és elrabolt, kínzott nõket meg tekintsük csak ugy mellékesnek -( lehet?)

az alapsztori az, hogy van egy fiatal lány, aki az õseitõl örökölt egy olyan képességet, hogy hihetetlen fizikai ereje van.
Amit persze csakis jó célra fordíthat, ellenkezõ esetben elvesziti.
Ez a képesség nõi ágon öröklik mindig.
Persze ész azért nem ilyen mértékegységben adódott az ERÕ mellé.
Végül a lány testõre lesz egy virtuális játékokkal foglalkozó fiatal elnöknek.
Közben a rendõrség is nyomoz, és a fõhösnönk már bele is keveredett 1-2-3-4 bünügybe, amelyek nyomozója a jóképû rendõr, és máris kész egy szerelmi háromszög!

Mi lesz ebbõl?
Illiona 2017 márc. 05. - 16:21:35
(226276/239045)
Az hogy miért nem volt koszos az egész éjjeli cellulózgyártás után a ruhája Song Seung Hunnak, a képen a magyarázat: teflonos bevonatú volt!
Ezt nem is kell mosni, elég csak megtörülni.

Hogy akkoriban fel volt-e már találva?
ezek szerint?
Illiona 2017 márc. 05. - 11:37:58
(226275/239045)
ezt pedig a szomszédból hoztam, nagy köszönet érte Lili49-nek !!!!

eddig nem is hallottam errõl az énekesrõl, de tegnap óta egyfolytában...

Dimash Kudaibergen 1994-ben született, kazahsztáni énekes.
Ez a felvétel a kinai Hunan tv-ben készült.

https://www.youtube.com/watch?v=eaq24OhkBRE

Míg hallgatjátok, ne felejtsetek el levegõt venni! :))))

Kép: Dimash Kudaibergen
Illiona 2017 márc. 05. - 11:18:32
(226274/239045)
Szerintem ez a kérdés már akkor eldõlt, amikor a castingon összeválogatták a szereplõket.
Én ezt a szinbészt csak ilyen könnyû karakterek megszemélyesítõjeként smerem, és csak ilyennek tudom elképzelni.
Azt hiszem ha egy kicsit komolyabbara vennék a figurát, el sem hinnénk, hiteltelen lenne.
Ilyen az, ha egy szinész beskatulyázódik.

http://asianwiki.com/Yun_Da-Hun

Kép Song Seung Hun

Már nem tudom követni hogy mekyiket raktam fel, és melyiket nem, ha ismételek, azért bocsánat
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 05. - 10:47:45 8/10 Előzmény micike_MSc
(226273/239045)
"Olvastam a véleményeteket (edimir és Illiona), hogy pl. Saimdang viselkedése a férjével szemben, vagy a fia szemtelensége, önzése, ellenszegülése az anyja akaratának mennyire ellentmond a korabeli konfuciánus hagyományoknak. Részben egyetértek, de ettõl függetlenül ez a beállítás engem egyáltalán nem zavar (a d-addicts-on sem olvastam csodálkozó kommenteket ezzel kapcsolatban egyébként)."

Nem akarom ragozni, mindenki a saját belsõ szûrõjén keresztül néz filmet, ez a belsõ szûrõ a saját világlátása, megélt tapasztalatai, élményei.... A "temperamentumosság" sosem zavart a gyermekszereplõknél, általában a független, erõs egyéniség csíráit hordozza, ami majd felnõtt korban beérve a nagy tettek véghezviteléhez szükséges is....
Ha már itt vagyunk Sillán, akkor nem kell messzebbre mennünk, a kamasz Deokman a legjobb példa rá... Ha vki formabontó és temperamentumos egyéniség, hát akkor õ az...

"Csodagyerek" tudóspalánta elhivatottsága a tanulás iránt teljesen rendben, de azért vannak olyan megnyilvánulásai, amik nálam már nem férnek bele sehogy se. Az, hogy ez mást nem zavar, az az õ belsõ szûrõje, ezzel én nem tudok mit kezdeni, nem is akarok.

Az, hogy a mûvészeti versenyen a határidõ lejárta után is tovább dolgozik, míg el nem készül a vers mellett a festménnyel, még magyarázható a makacsságával, a kitartásával, az elszántságával, amit pozitívumként is elkönyvelhetünk, de az anyjával szemben nyilvánosan megengedett szavai... az már más lapra tartozik! És ehhez nem kellenek a konfuciánusz tanok, ez szimplán anya-gyermek kapcsolat.... ha egy gyermek, lett légyen bármilyen csalódott is, nyilvánosan olyanokat vág az anyja fejéhez, hogy nem tekinti többé magát a fiának, akkor ott a kapcsolat gyökerével, a bizalommal van a gond.... Mert a fejéhez vághatná, hogy elhanyagolta, hogy nem érti meg, de azt, hogy többé nem az anyja! Nekem ez volt a sok, a túlzás. Persze felindulásból kiszaladhat a szájon olyan is, amit nem gondolunk komolyan.... De még akkor is, árulkodó, ami így "kiszalad"!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 05. - 09:55:49 8/10 Előzmény micike_MSc
(226272/239045)
Megnyugtattál... Engem kifejezetten lefáraszt ez a férj figura, a karakter, de a színész plusz ripacskodása együtt már sok... Lassan már hányinger kerülget, ha felbukkan.... minden olyan eltúlzott benne... a pipogyasága, a mihasznasága és a közönségessége... Tudom, hogy így akarják Saimdangot fényezni, de vhogy számomra okyan hiteltelen az egész kapcsolat... vergõdés a házasság csapdájában....
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 05. - 09:35:38 8/10 Előzmény micike_MSc
(226271/239045)
A sorozatnak kifejezetten jót tenni, ha a jelenben is szerepelne SSH... Mert jobban passzolna a mûvészettörténész nõhöz, mint az egyetemista.... Az egyidõben két különbözõ életkorú alakban való reinkarnálódás.... hát... erre is majd kitalálnak vmit.... szerencsére ez a forgatókönyvíró dolga!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 05. - 09:23:09 8/10 Előzmény micike_MSc
(226270/239045)
Szép napot Mindenki!:)))))))))))))

Grat, lám, a megfelelõ motiváció mikre nem tesz képeSSHé!:)))))))))))))))))))))))))))))))) TökéleteSSH!:))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 05. - 02:42:20 8/10
(226269/239045)
Üdv!:) Egy szokatlan sorozatot néztem mostanság. Nem sellõs, nem idõutazós, nincsenek benne különleges lények, de nem is hiányoztak... az ember csak úgy önmagában is lehet elég különleges.... japán sorozatot vettek át, az eredetit nem láttam, csak a koreai változatát, de volt olyan jó a forgatókönyv, hogy érdemes volt átvenni.....

The Suspicious Housekeeper... ez a házvezetõnõ valóban nem hétköznapi, mint ahogy a széthulló család sem, ahová kerül...

Mit jelen a varázsszó: Teljesítem a parancsot? A legelképesztõbb dolgokat!t A szõnyeg alól kikerül a besepert probléma és titok... Drasztikusan és látszólag kegyetlenül, de néha épp ez kell a tisztuláshoz...

És igen, mi is majd beledöglünk, hogy rezzenéstelen az arc, hogy hiányzik róla az érzelem.... Megtanuljuk a mosolyt értékelni, mert tiltott...

Okoskodó tanácsok helyett megtanítanak, hogy magadban keresd meg a választ....

Várom, hogy nálam is háromszor csengessem... azt hiszem többször nézõs lesz!

KÉP: The Suspicious Housekeeper - a címszereplõ
Ismertetõ: http://asianwiki.com/The_Suspicious_Housekeeper
Illiona 2017 márc. 04. - 20:39:19
(226268/239045)
és ma kezdett egy másik 50 részesnek mondott sorozat is, a You're Too Much.
Ebbe már bele is néztem, felirat nélkül, nagyon jónak igérkezik!
Illiona 2017 márc. 04. - 20:35:35
(226267/239045)
ma elstartolt a Father is Stange c. 50 részes sorozat.

Ez is hétvégi családi sorozatként mutatják, majd majd meglátjuk!
Az elsõ részeket mindenképpen megnézem.

http://www.hancinema.net/korean-dramas-starting-today-2017-03-04-in-korea-103782.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook#!prettyPhoto
Illiona 2017 márc. 04. - 20:30:26
(226266/239045)
ez pl.