8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 22:58:59 8/10
(226105/239045)
Giant

régészeti lelet

Minden elismerésem azoké, akik rengeteg idõt és energiát áldoznak arra, hogy egy-egy sorozatot lefordítsanak, teszik ezt a saját szabadidejükben, néha a pihenés rovására, és csak egy köszönömöt várnak érte. A Giant 60 részes sorozat, részenként 1-1 órás. Megnézni is hosszadalmas, hát még magyar feliratot készíteni hozzá. Évekig nem is vállalkozott rá senki. Hálásan köszönöm szebszisznek, hogy megtette. Ilyen nagy munkában természetes, hogy apró hibák becsúszhatnak.

Nem kukacoskodás miatt vágtam ki a következõ képet, tényleg kíváncsi vagyok a lelet eredetére!

A jelenetben az építkezés földmunkálatai során régészeti leletre bukkannak az ott dolgozók. Az építkezés vezetõi pedig próbálják felmérni, hogy milyen lelet is bukkanhatott fel?
Megütötte a szememet a magyar fordítás... "agykori" (???) Ezért megkerestem az eredeti angol feliratot is...

Hmmm, vajon mi lehet az a bizonyos Baek Gi korszak? Az építkezés a mai Dél-Szöulban folyt.... Baek Gi, pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Azon gondolkodtam, hogy esetleg Baekje vmi furcsa írásmóddal, hiszen egykori fõvárosa, Wirye a mai Szöul délkeleti részén terült el...

KÉP: Giant: régészeti lelet
Illiona 2017 febr. 24. - 22:27:11
(226104/239045)
Saimdang 10

ebben a részben sem játszódik semmi a jelenben, nem tudom mi ez?
Talán azért tartott több mint egy évig a forgatás, mert közben nagyon törték a fejüket, de semmi nem jutott eszükbe?

De a mai részben legalább volt némi humor is, ez nagyon jókor jött!

a 11. rész elõzetese:
https://www.youtube.com/watch?v=QEhPYBUy5i0
ebben talán már picit vissza fognak térni a mába is.

és egy gyönyörû OST:
https://www.youtube.com/watch?v=ek-ZB4vqZls
Illiona 2017 febr. 24. - 22:15:06
(226103/239045)
Saimdang 10

micsoda szánalmas egy nõ, ezzel a papirmanufakturával!
Ahhoz koreainak kellene lenni, hogy valaki ezt elfogadja!

de a fia még szánalmasabb. Megnéztem a képét az 5000 Wonoson, hát egy örömtelen, gonosz fickó!
Oké, hogy nagy Konficius tudós, de csak azért mert semmi örömöt az életben nem tudott magának keresni!

Viszont Song Seung Hun olyan mint mindig: tökéletes!
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 21:25:54 8/10
(226102/239045)
Giant

kérdés-felelet... csak kezek 3.

... ahogy sejtettük....

KÉP: Giant - kérdés-felelet... csak kezek 3.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 21:22:09 8/10
(226101/239045)
Giant

kérdés-felelet... csak kezek 2.

A kezek néma párbeszéde folytatódik..... a végén sejtjük a folytatást....


KÉP: Giant - kérdés-felelet... csak kezek 2.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 21:19:41 8/10
(226100/239045)
Giant

kérdés-felelet... csak kezek 1.

Annak idején Sumomo mellett még Nagymacs nézte a Giantet. Neki megvolt a kedvenc párosa a sorozatban.... szerinte a köztük lévõ kapcsolatban látta a legszebb szerelmes jeleneteket, amit valaha látott... nem tudom, mindenki ítélje meg maga....


KÉP: Giant - kérdés.felelet 1. ... csak kezek
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 20:10:43 8/10
(226099/239045)
Vajon mi nyomhatja a begyét? Tán egy magnó, esetleg egy papagáj?:))))))))))))))))))))))))))

https://www.youtube.com/watch?v=AwxvjrbEkTg

KÉP: Lantfarkú madár, nem horkol, de fûrészel:))))))))))))))
10/10
Ljerk 2017 febr. 24. - 19:57:38 10/10
(226098/239045)
Ez egy punk! :)
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 19:43:54 8/10
(226097/239045)
:))))))))))))))))))

https://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%BCrkenyak%C3%BA_koron%C3%A1sdaru

Kép: pitypang - Szürkenyakú koronásdaru...:))))))))))))))))))))))))
10/10
Ljerk 2017 febr. 24. - 19:22:56 10/10
(226096/239045)
Visszatérve a pitypangos képekre, találtam egy hasonló madárfélét. Ilyen madár pedig NINCS! :)

- https://hu.wikipedia.org/wiki/Lantfark%C3%BAmad%C3%A1r-f%C3%A9l%C3%A9k
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 18:23:51 8/10
(226095/239045)
Giant

Gyerekszereplõk 5.

Nem a Lee család tagja, de már gyerekként is kapcsolódik a fiatalabb fivérhez egy lány, aki aztán felnõttként is meghatározó marad a fiú életében, mint szerelme. ... Hmmm, ismerõs? Nem csak a szituáció ismerõs az East of Esenbõl, de a lányt alakító gyerekszínész is ugyanaz. Talán õ az egyetlen, aki mindkét sorozatban játszik.
Az East of Edenben õ az állomásfõnök unokája, itt pedig egy kis építõcég vezetõjének törvénytelen lánya... Hát egy kicsit nálam kilógott a sorból.. olyan kis szerencsétlen úrilány, aki nem találja fel magát az otthon falain kívül a zord valóságban... nem tudtam eldönteni, hogy a sutasága a szerepébõl fakad, vagy vmiért nem tudott belebújni a szerepbe...

Akkor lepõdtem meg igazán, mikor rákerestem az asianwiki-s adatlapján : http://asianwiki.com/Nam_Ji-Hyun

jééééééé, hiszen õ volt a kamasz Deoknan, akinek annyira szerettem a talpraesettségét, a kíváncsiságát, a találékonyságát!:))))))))))))))))))) Ott remekelt, nem hiába... az A Silla királyság ékköve volt, egy remekbe szabott karakterrel!:)))))))))))))


KÉP: Giant - Nam Ji-Hyun ... nekem már örökre a kamasz Deokman marad!:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 18:06:33 8/10
(226094/239045)
Giant

Gyerekszereplõk 4.

Húgocskájuk vmi tünemény!:)))))))) A pici lány, ahogy meg nem kóstolná addig a gombócot, amíg a többieknek nem adhat belõle, bármilyen éhes is szegényke. Kis hõs! A legnagyobb bajok közepette is feltalálja magát, énekléssel gyûjt pénzt az utcán... Feledhetetlen alakítás egy gyerektõl.... Park Ha-Young a forgatás idején 7-8 éves lehetett!

Alaposan meglepõdünk, ha az asianwiki-s adatlapjára nézünk: http://asianwiki.com/Park_Ha-Young
A 2002-es születésû kislány mára 14-15 éves, az adatlapon viszont egy közel 8-10 évvel korábbi fotója szerepel, de ha beleolvasunk a hozzászólásokba, akkor kiderül, hogy ezt mások se értik nagyon, ill. hogy mindenkiben a Giantben nyújtott alakítása maradt meg emlékezetesként.



KÉP: Giant - Park Ha-Young
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 17:53:41 8/10
(226093/239045)
Giant

Gyerekszereplõk 3.

A fiatalabb fivért alakító Yeo Jin-Goot is számos sorozatban láttuk azóta újra. Itt imádtam a kezdetben svindlis kicsit szemtelen énjét, ami aztán a felelõsség súlyától egyszeriben átalakul.... azt hiszem, nekem már csak õ marad a "cipõpucoló", az agyonverhettek, de akkor is itt maradok makacsságával..... A mosolya pedig hihetetlenül kedves, magával ragadó....

KÉP: Giant - Yeo Jin-Goo
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 17:46:52 8/10
(226092/239045)
Giant

Gyerekszereplõk 2.

Közülük felnõttként a legfényesebb sztár kétségtelen az idõsebbik fiút alakító Kim Soo-Hyun lett, a Csillagfiú!:)))))))))))))))))))))

KÉP: Giant: Kim Soo-Hyun
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 17:43:19 8/10
(226091/239045)
Giant

Gyerekszereplõk 1.

Hosszú idõ távlatából is az nagyon megmaradt, hogy a gyerekszereplõk remekeltek. Torokszorító volt nézni õket, egyiket jobban megkedveltem, mint a másikat, mindegyik már gyermekként is kis egyéniség, rá jellemzõ vonásokkal.... A szereplõválogatás telitalálat!

KÉP: Giant - a családi fotó - még együtt
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 17:38:31 8/10
(226090/239045)
Túl korai a kezdés!:((( Pufff,nem érnék oda még ha gayaról elõbb ki is kérném magam.... Pont elõzõ péntekre már így is szabadságot kellett kivennem, de azt mondjuk semmiért nem hagynám ki!:))))))))))))))))))

Tibet. Igen, a másik fél nézõpontja is fontos, de tudod van, ami ilyen-olyan propagandától függetlenül is tény, méghozzá elég kemény... A filmre rettentõ kíváncsi vagyok....
Illiona 2017 febr. 24. - 15:20:53
(226089/239045)
A rendezõ Xie Fei.

1942-ben született.
Illiona 2017 febr. 24. - 15:17:39
(226088/239045)
A vetités szerintem 17.-én 17 órakor fog kezdõdni.

egy órás lesz a megnyitó.

Hogy ez a rendezõ itt lesz, hát megnéztem az adatlapját, 1942-ben született.
Egyáltalán, képes lesz még ennyit repülni? 10 óra ide, 10 óra vissza???

Tibetrõl sokféle teória van, és biztosan valamiféle küldetést kellett tejesíteni. Vagy kellett volna, de nem tették!
Az ilyen sorscsapásoknak mindig van másik oldala is. A tibeti propaganda szajkózza az övét, talán most meglátjuk mit is mond a másik oldal.
Én nem itélkezem, egyszerûen kiváncsi vagyok.
Lesz szerintem még más film is, végül is egy héten keresztül minden este 1.
Két éve 2 este amiatt nem mentünk, mert nem sikerült jegyet szerezni, akkora volt az érdeklõdés.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 14:01:38 8/10
(226087/239045)
Saimdang festészeti technikája végtelen finomságú, aprólékos, részletgazdag ábrázolási mód.

Sorozatokban fel-fel bukkan egy másik, amikor lendületes mozdulatokkal inkább a lényeget megfogó stilizált képek születnek. Ez a fajta festésmód egy kicsit az íjászatra emlékeztet, az is egy szellemi összeszedettséget, a test feletti uralmat, koordinációt igényel, ahogy az íjászatban a tökéletes találat, úgy a festészetben a tökéletesen meghúzott vonal. Hányszor látjuk a kosztümös sorozatokban, ahogy magányosan lõ vki a táblára, amikor vmi fontos dologban kell döntenie, esetleg problémára megoldást találnia... aztán reppennek a nyílvesszõk, ha mind a tábla közepébe csapódik be, akkor ez jelzi nekünk, hogy a szereplõ megtalálta a megoldást... ha célt tévesztenek, akkor sejtjük, hogy baj van....

Ugyanezt a helyzetet/lelkiállapotot úgy is megjeleníthetik, hogy hõsünk ül, kisimít maga elõtt egy ív papírt... körülményesen a keverõtálba mártja a vastag fejû ecsetet, aztán széles, lendületes ecsetvonásokkal vonalakat húz, orchideát, virágzó ágat fest... Ha a mozdulatok, a lendület vhol megtörnek, akkor itt is érezzük, hogy a fejben van a baj, a kéz azért ront...

Kilõtt nyílvesszõ, meghúzott vonal, ha kilõtted, ha meghúztad, attól a pillanattól már nem módosítható!!!!

Látszólag mindkettõ egyszerû, a valóságban már nem annyira.

Hoztam egy rövidke videót, ahol amatõrök próbálkoznak:
https://www.youtube.com/watch?v=sF8-cqDC-yw

KÉP: koreai tradicionális festmény
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 24. - 13:34:38 8/10
(226086/239045)
Azt tudod, hogy most nagyon irigyellek!:(((( Hánytól kezdõdik a vetítés a moziban? Betervezted mind a hármat? Hmm, lehet, hogy lemennék hozzád arra a hétvégére, ha a tibeti film szombaton lenne. Majd megbeszéljük, ha konkrétumot tudsz.

Hmm, a leginkább a tibeti filmre vagyok kíváncsi. Egy idõben elég sokat olvastam róla, már amennyit lelkileg bírtam. Már az meglep, hogy egy kínai rendezõ Tibetrõl készít filmet. Ugyan milyen forgatókönyvet engedhetett át a cenzúra? Ez most egy álcázott propaganda film, ahol vmi romantikus maszlaggal próbálják leplezni azt a mocsokságot, amit évtizedek óta Kína módszeresen "mûvel"? Vagy egy bátor, a lelkiismeret által indíttatott, a valóságot a mûvészet eszközeivel bemutató film? Az elõbbi megfeküdné a gyomrom, az utóbbitól azt hiszem, hogy teljesen padlón lennék. Még olvasni is szörnyû volt róla, ezt képileg látni.... hát azt hiszem sokkoló lenne....
Sumomoval beszélgettünk Tibetrõl, amikor ott járt. Egy ideig lelkibeteg lett a tapasztaltaktól....

"A fekete paripa" gondolom a "Mongolian Tale" plakátú film lehet. A Tibettel kapcsolatos könyvekben szerepeltek érintõlegesen a szintén Kínához tartozó nomád népek és földjeik. Ott is megjelent már a módszeres pusztítás fizikailag és spirituálisan egyaránt. Nagyon megmaradt bennem, ahogy a nomádok lovait bevagonírozzák, hogy a vágóhídra szállítsák õket, mert kell a hús, másrészt így lehet egy nép évezredes hagyományait, identitását szétrombolni....

KÉP: Eliot Pattison: Tibeti ​démon - ez egy lájtosabb krimi.... van folytatása is....
Ismertetõ itt:
https://moly.hu/konyvek/eliot-pattison-tibeti-demon