8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 13:31:16 8/10
(225885/239045)
GOBLIN

Ajánlanék egy kis játékot!:)))) Ahogy a sorozatokban felbukkanó fontos jelentést hordozó ékszerek forgalmazása ma már természetes kísérõje a sorozatoknak, úgy itt is kaphatóvá vált az elhíresült nyaklánc...
http://www.ebayshopkorea.com/main/view?itemID=162366427900

Ennek a rendkívül eredeti, sok egyediséget, kreativitást hordozó sorozatnak kicsit fantáziátlan ékszerének érzem a Destin/Sors feliratot a kis gömb csüngõvel, egy kicsit többet vártam ezen a téren, inkább egy frappáns SORS jelképet, mint egy sima feliratot.

JÁTÉK: tervezz olyan nyakláncot/medált a Tobekki menyasszonyának, ami a a SORS-ot jelképezi!:))))))))))))) Jöhetnek a képes megoldások, szöveges ismertetõk, esetleg magyarázatok... Légy kreatív!:))))))))))))))))))))

KÉP: Goblin - nyaklánc
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 13:20:35 8/10
(225884/239045)
GOBLIN

Kedves bori4! Köszönöm a kedves szavakat. Elnézést, hogy nem PÜ-ben válaszolok, hanem nyilvánosan itt a fórumon, de így egyszerûbb, mivel a Goblinos hsz-eim is itt olvashatóak.

Remek sorozatot választottatok a Vetítéshez. Nem tudom, Ti mikor kezdtetek el róla beszélgetni. Én elõször itt Sillán január 8-án...
"| A Silla királyság ékköve | edimir jan. 08. 22:30"
Akkor tkp. egy kis ajánlót tettem fel: "A hétvégén egy másik mesébe is belevágtam.... Goblin... Ebben is van különleges lény és reinkarnáció... ugyanakkor fergetegesen eredeti humorral indul az elején, hogy aztán a fokozatosan teret nyerjen a mélyebb mondanivaló...

A férfi fõszereplõ maggi egykori kedvence A Coffee Prince-bõl. Természetesen van benne szerelem, kicsit sete-suta, de nem csak aranyos, lassan több annál....
Zseniális a két férfi fõszereplõ kapcsolatának építkezése is.... Ahogy a kezdeti riposztváltástól eljutnak a barátságig.... Nagyon szerethetõ sorozat.... Érdemes belevágni!:)

Köszönet a fordításért vajandinak!"

Aztán további hsz-ekben írtam több alkalommal is, amikor kikívánkoztak belõlem a gondolatok. Az "elköszönõs" képek között kettõ is a Goblin képkivágásból készült, épp a tegnap esti is...

Köszönöm az invitálás, de én ritkán látogatok más fórumokra, nekem Silla a Megszentelt Partok, a virtuális otthon, ahol a libagoly barátokkal beszélgetünk, és örülünk minden ide látogatónak, hozzászólónak, vagy csak olvasgató betérõnek.

A Pitypang mese ötlete onnan született, hogy a festmény nyomán felfigyeltem rá a sorozatban, aztán minden újabb felbukkanásakor elgondolkodtam azon, hol, milyen kontextusban, milyen új jelentést hordozva jelenik meg... Errõl fog majd szólni a kis összeállítás...

További szép napot!:)))))))))))

KÉP: "KÉP: GOBLIN - a két "lovag" bevetésen... megmentik a kislányt!:))))))))))))))" - ez volt az elsõ Goblin hsz-emhez feltéve....
bori4 2017 febr. 15. - 11:56:09
(225883/239045)
Edimir! - küldtem pü-t ! :)))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 10:32:21 8/10
(225882/239045)
GOBLIN

Pitypang mese 1.

Ki ne próbálta volna ki gyerekként, hogyan fújhatja minél messzebbre a pitypang bóbitájának kis fehér "ejtõernyõit"? A gyerekkor emléke idézõdött fel, amikor nyáron megláttam Braun Gábor Pitypang címû festményét. Szerelem volt az elsõ látásra... azóta naponta üdíti fel a szemem a nappalink falán... Miért szerettem bele? Egy pillanat vászonba zárva...de ha egy kicsit engedünk az asszociációknak, akkor talán több is... A kicsi lány angyalt idézõ gyermeki tisztasága, a kezecske úgy fogja a pitypangot, mintha imádkozna... A lehuny szemecske, a buzgalomtól kidomborodó pofi, a roppant igyekezet... hogy el tudja fújni... a buksit hátulról szinte glóriába fogják a napsugarak.... és a pitypang? A gömb a tökéletes test, ami most a gyenge kis fújásra is felbomlik, részecskéi szétszóródnak a térben....a lehelet... a levegõ... játékává válik....

Gyermek és pitypang, két kis fehér/tiszta vmi, ami oly védtelen... oly sérülékeny... s ha az egyik el is lebben a szélben... a másik a mi felelõsségünk, hogy megõrizõdjék, átmentõdjék vmi majd felnõtt korára is.... A pitypang egy kicsit minket figyelmeztet... vigyázz rá!

Nyáron még mit sem tudtam arról, hogy hónapok múlva a Goblin c. sorozatot fogom nézni hol kacagva, hol összeszorult torokkal... de mindig elvarázsolva.... és akkor ott is egyszer csak felbukkant egy pitypangos jelenet... nekem meg a festményem a falon... és vhol éreztem... ez a pitypang igenis fontos...

KÉP: Braun Gábor: Pitypang
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 07:55:41 8/10
(225881/239045)
.... és természetesen az elmaradhatatlan.... No komment!:)))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 06:54:37 8/10
(225880/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))) Induljon ilyen ragyogó naplsütéssel és mosollyal a napunk!:))))))))

KÉP: East of Eden
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 01:28:34 8/10
(225879/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))))))))))





KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 01:20:22 8/10
(225878/239045)
EAST OF EDEN

Kifejezõ képek 6.

Az elõbbi jelenet folytatása... csak ezúttal másik asszony keze nyúl a férfié után, hófehér kéz, selymes bõr, puha, nem agyondolgozott...már nem foghatja meg a férfiét, az tehetetlenül kihullik, mielõtt az ujjak ráfonódhatnának....

Ki ez a másik asszony, mit keres ott? Legszívesebben minden önzõ, féltékenykedõ orra elé odadugnánk ezt a képet és jelenetet.... Mert a férfi egykori kedvesének keze, aki a feleség jóváhagyásával, sõt biztatására van ott. Lám, a szikla-asszony erre is képes, ilyen nagyvonalúságra! A ridegség és zsémbesség sziklái alatt ilyen szerelmet rejtegetett, ami képes a szeretett férfiért osztozni a szeretett férfin.... a másik nõben nem riválist, hanem sorstársat képes felfedezni, egy másik nõt, akinek elismeri az érzelmeit...

tényleg nagyvonalú.... gyere, te is fogd meg a kezét, azzal tud kommunikálni a férjem... de az elõbbi csoda nem ismétlõdik... nincs újabb kézszorításos vallomás... az egykori kedvesnek csak az el nem kapható lehulló férfikéz jut....

KÉP: East of Eden - lehulló férfikéz... két asszony - egy férfi
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 00:53:16 8/10
(225877/239045)
EAST OF EDEN

Kifejezõ képek 5

Kezek.... egy kapcsolat örök kifejezõi.... de további különlegességgel bírnak... elsõ pillantásra úgy tûnik, hogy egy nõi kéz tart egy sebekkel és vérrel borított férfikezet....
biztosan megható.. szép könnyes jelenet, de azért ilyet már láttunk.... Tévedés! Itt egy olyan feleség fogja a haldokló sebesült férj kezét, akik sohasem mondták a párjuknak, hogy "szeretlek"... soha, pedig van két gyerekük... És akkor mi van? Nem érzelgõs típusúak, vághatjuk rá.... Ez egy furcsa házaspár, ahol az asszony kõkemény és zsémbes, a férfi jólelkû, aki megpróbálja ezt a zsémbeskedést derûvel kezelni.....

Itt, élet és halál mezsgyéjén a szikla megolvad, az asszonyból feltörnek a valódi érzelmek, megtudjuk, hogy mindennél jobban szereti a férjét, hogy elvesztését nem tudná és nem is akarná túlélni... és az asszony, aki egész házasságuk alatt még önmagának is félt feltenni azokat a kérdéseket, hogy vajon miért vette feleségül a férfi, miért viselte el az õ gonosz nyelvét és maradt mellette, most bizonyosságát akar, így vagy úgy... de tudnia kell, mit jelentett õ a szeretett férfi számára?

A képen pedig a férfi válaszát látjuk, utolsó erejével megszorítja az asszony kezét.... Szeretlek!... Igen, értékes vagy a számomra! Az asszony arcán pedig ott van minden....

KÉP: East of Eden - a vallomás: Szeretlek!
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 00:16:08 8/10
(225876/239045)
EAST OF EDEN

Kifejezõ képek 4.

Szép estét Mindenki!:))))))) Folytatódjon a különleges képek sora.... hiszen van olyan kép, ami esszenciális, magába sûrít esetenként jellemet, kapcsolat jellegét, érzelmek sokaságát..

Ezen a képen egy asszony elesik az állomáson. Na, bummm, mondhatnánk... De a karakter és az esést megelõzõ történések ismeretében tudjuk, hogy ez olyan, mintha a szemünk láttára omlana le maga a nagy Tae Baek hegy.... az asszony kõkemény, sõt, a sziklánál is keményebb... bányászfeleség, a nyomor eldurvította, az állandó munka és aggodalom elnyûtte.... Házsártos, kötözködõ, igazi zsémbes nõszemély, akinek szavaiból árad a ridegség.... hú, micsoda szavak... mintha csak a pénz töltené be a gondolatait... számtalanszor hangoztatja, bárcsak érné a férjét baleset a bányában, hogy a magas biztosítási összeget felvehesse...

Itt az állomáson is még odaszúr egyet az állomásfõnöknek, hogy látta annak hajadon lányát nagy hassal a városban.... aztán közlik vele a HÍR-t. A meggondolatlanul, hidegen kimondott szavak (nem elõször és nem is utoljára) visszaszállnak a fejére. És a "kifejezõ kép" rávilágít az asszony valódi érzelmeire.... a születésnapra vett torta csusszan ki elõször a kézbõl, aztán a csülkök tálja borul le a korábban oly magabiztosan, feszesen tartott fej tetejérõl... majd az egész asszony összezuhan... a csapás, a fájdalom igazi tagló....

KÉP: East of Eden... a "hegyomlás"
Illiona 2017 febr. 14. - 20:14:47
(225875/239045)
a The Gentlemen... c sorozatban Park Jun Geum szintén ilyen sznob nõt alakított.
végül is már ott is uj-modern szelek fujnak, vagyis senki nem hallgatott rá, mindenki csinálta a maga ügyeit ugy ahogy jólesett neki.

Összességében csupa okos dolgokat mondott, csak hát mindenkinek el kell követnie egy csomó jó-rossz tettet, hogy maga tapasztalja meg az élet napos-árnyékos oldalát.
miután egyetlen terve sem valósult meg ilyesformán, inkább humoros karakter volt, mint negativ.

Egyébként nagyon jól alakított, az egész arca élt, a testével is játszott, látványosan tudott gesztikulálni, a hangja is rendben votlt.
Még amikor részegre itta magát a lenézett szegény võjelölt anyjánál vidéken, akkor volt talán a legjobb.

kép: a filmsorozat sajtótájékoztatóján
ez most a The Gentlemen másik párosa, a Come Back Mister-bõl jól ismert Maja (vagy Maya?), és a sokat ripacskodó Cha In Pyo.
Cha in Pyo-t már ismerhettük egy csomó filmbõl, mint politikust, üzletembert, de szerintem elõször vállalt be ilyen könnyû szerepet!

Õk már idõsebbek, de Maya mégis gyereket akarna, és ezért MINDENRE képes: megadott napokon együttlenni, álmodni, stb.
ez sok megmosolyogtató jelenetet okoz.
Illiona 2017 febr. 14. - 19:52:15
(225874/239045)
Nekem a Hair - záróképsorai jutnak errõl eszembe, az sok puritán fejfa, minden olyan disztelen.

https://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU

a 4.00 perctõl, persze béke van, meg lehet az egész videót nézni...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 17:49:25 8/10
(225873/239045)
Ej, a májmûködésed!:))))))))))))))))))))))) Azért nem fekete ez a blúz, mivel a kasszánál állnak, így lehet egy kicsit deformált + jel stílusosan!:))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 17:23:52 8/10
(225872/239045)
Szép napot!:)

Na õ az a fajta színész, akinek kilométeres a sorozatok listája, amiben szerepelt... nekem a Secret Gardenbõl maradt meg a kérlelhetetlen anyós szerepében. Mágnás Mamiként ritka undorító volt... és igen, nagyon lehetett utálni... A frizurája is elég förtelmes volt annak ellenére, hogy kõgazdag anyát alakított.... nekem kicsit bambának tûnik az arckifejezése általában, lehet, hogy ez szándékolt fensõbbségességet kellene, hogy kifejezze, de nálam szimplán bambaként jön le...

KÉP: Secret Gargen - a hajlíthatatlan
Illiona 2017 febr. 14. - 17:20:16
(225871/239045)
De lehet ezt a támát is fokozni, nem tudom emlékeztek-e, ugy 2 évvel ezelõtt még amikor az Enchanting Neighbor c sorozatot néztem és abban volt egy blúz, amin szép nagy legyek voltak.

Hát ez a tegnapi még azon is túltett: egy egész temetõt rámintáztak, a My Woman c sorozatban.
Hogy az öltöztetõ tudta-e, hogy ez a keresztényeknél valami mást is jelent, ki tudja, végül is egy Buddhista alapokon szervezõdõ társadalomról van szó.
Meg a szinésznõ tudta-e, hogy mit is visel?

Már csak egy lánc hiányzott a nyakából, "feltámadunk" felirattal.

Kép: a My Woman c sorozatból 2 fõszereplõ. Két testvér.
Sajnos a sorozatnak olyan rossz vége lett, hogy nem is irok róla, pedig nem semmi személyiségek, történet, karakterek vannak összeszedve.
De ez a nõ egy hideg gazdag nõt alakit, iszonyú fennhéjázó stilusban, és mégis az övé lesz a jó pasi.
Egyszerûen szerintem csak megdolgozták a rendezõt, és ennyi.

De legalább övé a temetõs blúz, egy kis vigasz kétségbeesett lelkemnek.
Illiona 2017 febr. 14. - 16:29:32
(225870/239045)
Sziasztok!

A vasárnapi The Gentlemen 50. részében volt egy blúz, amin rajta volt egy egész állatkert: az énekes madártól, az elefántig minden!
Maga a szinésznõ mindig nagyon extrém módon van öltöztetve, vagy õ maga rendezi igy - ezt nem tudhatjuk, de ez azért már mindenen túltett.
Szegény nõ amúgy is mindig negativ karaktereket kap csak, de azt jól megoldja.(lehet utálni nagyon)

Ebben a sorozatban is a sznob gazdag nõt alakitja, aki beleszól mindenbe: a gyerekei házasodásába, az üzletbe, de senki nem veszi komolyan, mindenki csinálja úgy, ahogy tetszik neki! Persze az, hogy megtehetünk amit akarunk, nem biztosíték a boldogságra!
Igy tulajdonképpen olyan esendõnek látszik.

Kép: Park Jun Keum ebben az emlitett blúzban.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 15:45:32 8/10
(225869/239045)
a lemaradt kép..
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 15:44:36 8/10
(225868/239045)
A 10 legelképesztõbb per

Az East of Eden kapcsán szó volt a bûnrõl és az igazságról. Ma elõ kellett keresnem ezt a régebbi írást a 10 legelképesztõbb perrõl. Ha már elõkerestem, akkor ide is teszem. Egyrészt attól elképesztõ, hogy ilyen dolgok miatt bárkinek eszébe jut perelni... másrészt, hogy egyeseknek horribilis összeget meg is ítélt a bíróság. Érdemes beleolvasni a forró kávé, az elveszett nadrág, a sztárhoz való hasonlóság... stb... eseteibe...

http://m.portfolio.hu/gazdasag/tiz_idiota_per_ami_meg_a_legprofibb_jogaszokat_is_kikeszitette.236515.html

KÉP: válaszút...
http://hu.depositphotos.com/44480301/stock-photo-signpost-on-two-sides-wisdom.html
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 12:06:10 8/10
(225867/239045)
Reggel még csak az kattogott a fejemben, hogy kedd van, késõbb jött a megvilágosodás, hogy Bálint napja... A Valentin nappal inkább nem foglalkoznék, nem érdekel...

A magyar Bálint napi népszokásokról itt találtok egy kis összeállítást: http://www.korkep.sk/cikkek/kultura/2014/02/14/balint-nap-eredet-legendak-hagyomanyok
Természetesen elmaradhatatlan a férjjósló praktika a néphagyományból... Nálunk a babérlevél max. a krumplifõzelékbe megy... de másra is jó: "A párna alá helyezett babérlevélnek szintén az volt a célja, hogy álmukban megtudják ki lesz a jövendõbeli párjuk." Hmmm!:)))))))))))))))))

Megszerezni már sokkal nehezebb volt a delikvenst. Íme a megfelelõ praktika: "Egy pontosan kilenc magú alma elfogyasztása után a magokat a kiszemelt férfiú zsebébe kellett csempészni, mely által a szerelem már szinte biztos volt." Nem tudom, hány kiló alma elfogyasztása után találunk olyat, amiben pont 9 mag volt, de azért ez mondjuk nem épp az Everest megmászása... A magoknak a fiú zsebébe való beleügyeskedése észrevétlenül... háttttt a jó ügy érdekében roppant találékonyak tudnak lenni a nõk!:)))))))))))))))))))))

A koreai sorozatokban is felbukkan az alma, a bocsánatkérés gyümölcse... vigyázat, csak egy szem, ha vki almás ládát, dobozt akar rád tukmálni... akkor egészen más a helyzet, ott ugyanis nem nokiás a doboz!:)))))))))))))))))

KÉP: ALMA...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 14. - 06:35:21 8/10
(225866/239045)
Természetesen kell a segedelem a beindításához.... Talán ezúttal nem lesz a kosárból kiugrálós, mint Micike telefonja... a kávé nem "okos", csak....