8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 21:02:31 8/10
(225965/239045)
Kaptál már vmilyen visszajelzést a dolgozatoddal kapcsolatban? Fighting!:))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 20:56:54 8/10
(225964/239045)
Inkább megköszönöm!:))) Igazad van, ez tényleg a Mester volt, akit anno megkér Kim Shin, hogy szúrja le.... Ismerõs volt az arc, rosszul raktam össze.:(((

Kicsit nagy a káosz a fejemben... Mert "a sokat akart a szarka..." csapdába estem. Még vannak dolgok, amik izgatnak a Goblin-nal és az East of Eden-nel kapcsolatban, amirõl írni szeretnék, miközben újra belevágtam a Giant-ba... évekkel ezelõtt láttam angol felirattal. most végre elkészült a magyar fordítás... Mivel az East of Eden-nel szinte azonos idõszakot felölelõ, és azt szintén testvérek sorsának alakulásával bemutató sorozat, így adja magát a kettõ összevetése....

Azt hiszem, hogyha reinkarnációs igényt nyújthatnék be, akkor egy Siva-Argosz keresztezést kérnek, végre lenne elég kezem, és az alvásra se kéne azt a napi 4 órát rászánnom!:))))))))))))
10/10
Ljerk 2017 febr. 18. - 20:50:06 10/10
(225963/239045)
Köszönöm, nagyon érdekes volt. :)
bori4 2017 febr. 18. - 20:30:11
(225962/239045)
Õ pedig az apa volt....
bori4 2017 febr. 18. - 20:28:36
(225961/239045)
.
bori4 2017 febr. 18. - 20:26:43
(225960/239045)
Egy pici helyreigazítást, ha megengedsz ....
"A sorozat további részében aztán felbukkannak, az apa, Zöldséges Anyó történetét hallgatja a Dokkaebirõl ..."

A kötéltõl megmentett apa nem azonos a zöldséges Halmonyi istenasszony történetét hallgató férfival... Ezt a jóembert álláshoz segítette Dokkaebi és pedig azért, mert felismerte benne harcostársát, mentorát, akit megkért, hogy szúrja le....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 19:50:32 8/10
(225959/239045)
GOBLIN

"Szendvics-csodák" - 2.

SPOILER

Elõször nem is értjük, miért kopogtat be egy lakáshoz, aztán a háttérben meglátjuk a hurkot a kopogtatásra kilépõ férfi mögött... Miért épp õt? Erre a jelenet folytatásából jövünk rá... a Dokkaebi rápirít, hogy szedje magát rendbe, kezébe nyom egy szendvicset, aztán különösebb magyarázat nélkül távozik .... szinte ezzel egyidõben megérkezik a férfi kislánya, akit már rég nem látott... talpraesett gyerek, egyedül vágott neki megkeresni az apját... az ölelés után megéhezik a lányka... milyen jó, hogy kéznél van a Dokkaebitõl kapott szendvics.... Elsõsorban a kislány miatt avatkozott be... Belegondolni is szörnyû, mit látott volna a gyerek, ha a Dokkaebi nem zörget be az apához.... Így mindketten kaptak egy esélyt, hogy egymást szeretve éljenek tovább.....

A sorozat további részében aztán felbukkannak, az apa, Zöldséges Anyó történetét hallgatja a Dokkaebirõl (az akkor volt épp a senki földjén), nem is sejtve, hogy akinek sorsán szánakozik, az mentette meg az életét... Az ekkor vásárolt csillagos hajcsatot pedig egy lány hajában látjuk viszont késõbb (Ji Eun-Tak halála után), aki szeretõ édesapjáról mesél barátnõjének....
Tehát ezúttal is mûködött a "szendvics-csoda"... apa és lánya jól sáfárkodott az új lehetõséggel....

KÉP: GOBLIN - "szendvics-csoda" 2.
Illiona 2017 febr. 18. - 17:28:36
(225958/239045)
Köszönöm az ötletet, mindenképp megvalósítható, csak hát az a fránya repjegy hiányzik már! :)))

Én még nem néztem meg, majd este!
Illiona 2017 febr. 18. - 17:21:01
(225957/239045)
itt a mai mûsor linkje Dél-Koreáról!

Nagyon nagyon jó!

http://www.viasat3.hu/musorok/egy-nap-vilag/videos
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 16:00:18 8/10
(225956/239045)
Nagyon vegyesek a benyomásaim, az elején azt hittem, hogy csak amolyan "cukiságos" lesz a szívecskemutogatással, kacsintással, szerencsére humorral vette ezt, ahogy a micike által betett videón SSSH. Tetszett a Tárgy - hol van a lakásodban játéknál az asztal, ott tényleg õszintének éreztem... enni és beszélgetni a barátokkal....

Illiona, azt hiszem megtaláltam számodra az ideális partnert egy kis sojuzáshoz!:)))))))))))))) Egy-két üveg... és csendes, ha spicces!:))))))))) Ötletes volt a film szereplõinek fotója a mágneses táblán, ahogy különbözõ szempontok szerint kellett õket rangsorolnia, ill. csoportosítania... Szegény... 1 órán át kucorognia a "padláson"... azért megnéztem volna, hogy a mûsor végén hogy áll föl!:)))))))))))))


Bár poénnak szánta a megjegyzést, hogy ne tartsák butának, de azért vhol éreztem benne egy kis bizonytalanságot, mert azért a rajongói szívecskeküldésen túl van egy objektívebb mérce....

KÉP: Zo In Sung videó - felirat -
Illiona 2017 febr. 18. - 15:06:52
(225955/239045)
The Gentlemen of Wolgyesi Tailor Shop

képzeljétek, ma is volt egy rész!
hát itt nem lehet hogy valaki is panaszkodjon, hogy nem lett tisztességesen befejezve!
De ez már csak csöpögõsre sikeredett, mindenki mindenkinek mindent megbocsátott, mint a mesében.

De azért az utolsó rész utolsó 10 percében feltünt 2 uj nõi szereplõ, nem is értettem.

Talán õk fognak kavarni még valamit, hogy ne hogy azt higgye a T. Nézõ, hogy nincs tovább bünözés, nincs szükség ügyeszségre, rendõrségre, börtönökre, ügyvédekre.

Kép: a The Gentlemen... A 4 fõszereplõ úriember

azért az uriember szó valami egész mást takar számomra, mint itt, ebben a sorozatban.
De szerintem egész Koreában mást takar!
Illiona 2017 febr. 18. - 14:05:01
(225954/239045)
Szivesen.

Akármikor akármennyit tudok Koreáról beszélni!
csak mérsékelem magam, tekintettel arra, ez mégsem utazási magazin!
De ez a riportmûsor tényleg visszaadja azt, amit ott tapasztaltam.
Illiona 2017 febr. 18. - 13:45:35
(225953/239045)
Zo In Sung beszél a The King c filmrõl.
A forgatásról, meg ...

http://a-pop.eu/adas.php?id=520

a videó elindul, az jobb alsó sarokban a nyelvre kell kattintani, és beállitani, hogy magyar.

Kép: The King.
10/10
risu99 2017 febr. 18. - 13:14:12 10/10
(225952/239045)
Szia,
köszi az ajánlást. Szerencsére holnap délelõtt ismétlik a Viasat6-on, így meg tudom majd nézni.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 12:54:24 8/10
(225951/239045)
Erre gondoltam!:)))))))))))))

KÉP: Zo In Sung - Hong kapitány - A Frozen Flower
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 12:35:25 8/10
(225950/239045)
Tudjuk, tudjuk!:))))))))))))) Sulykolod a fejünkbe ezerrel!:))))))))))))))) De tudod, van olyan iSSH, hogy katarZIS!:)))))))))))))))))))) A Frozen Flower az egyik elsõ koreai filmélményem volt, ezért (is) emlékezetes, Hong kapitány pedig az egyik legszerethetõbb tragikus karakter... az alakítás is beégett a retinámba...


KÉP: Zo In Sung
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 12:03:59 8/10
(225949/239045)
GOBLIN

"Szendvics-csodák" - 1.

SPOILER

A Dokkaebi a 900 év alatt amolyan külsõ szemlélõ, nem igazán avatkozik bele a világ folyásába, inkább csak létezik, mint igazán él... a dolgok elmennek mellette, kívülálló...
Ritkán adja fel ezt a hozzáállást, akkor is csak gyerekeken segít, ezek a "szendvics-csodák" Imádtam ezeket a "csodákat", mert a leghétköznapibb módon és a legelemibb eszközzel teszi, étellel! Kenyér.... hmm, vki már tett vele csodát!:)))))))))) Itt tkp. esélyt ad a szendviccsel, hogy vki megváltoztassa a sorsát, ez csak a kezdõlökés, további segítséget nem nyújt, irányt ad, de rábízza a megsegítettre, hogy onnantól önálló döntéseket hozzon a saját életérõl.

A sorozat csak hármat mutat be ezekbõl. Az elsõ helyszíne Párizs, idõpont: 1968. Egy megvert fiú rohan ki a házból, õt állítja meg. Igyekszik rábeszélni arra, hogy ne szökjön meg otthonról, álljon ki magáért.... s hogy az agresszív, bántalmazó mostohaapát leszerelje... nos, ehhez nem természetfeletti képességeit használja, csak pár centivel odébb tesz egy cserepet a lépcsõn!:))))))))))))))))))) Miután így "leszerelte" mostahaaput, a fiúnak a kezébe nyomja a szendvicset.....

Aztán hosszú idõ után újra találkozunk a párizsi fiúval (egyébként származását tekintve koreai), hogy immár öreg emberként meghaljon. A Dokkaebi a Kaszást kéri meg, hogy ezt a halottat õ engedje utolsó útjára... Nem véletlen ez a gondoskodás, a halott szavaiból megtudjuk, hogy a "szendvics-csoda" nem volt hiába, egy nagyon értékes, másokon segítõ felnõtté vált a fiú.

KÉP: Goblin - "szendvics-csoda" 1.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 11:27:38 8/10
(225948/239045)
Szép napot neked is!:)))))))))))

A négy körös bulizás után jól jöhetett a kozmetikai cég szenzációs terméke, az arcmaszk, csodákra képes!:))))))))))))))))))))))))))))

Remélem, összejön az õszi repjegy ... és akkor Puszan környékén az orchidea-telepeket is megnézed!:)))))) Számítok a gyönyörûséges fotóidra, légyszi az érkezéskor figyelj oda a cuccodra Incheonban!))))))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2017 febr. 18. - 10:53:52
(225947/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

most ért véget a Viasat3-on az Egy nap a világ c mûsor, aminek a forgatásáról sokat hallottam, még kint voltam Koreában. Elõttünk kb 2 héttel csinálták a felvételeket.

A mi kinti vezetõnk is a Nádudvari János barátom volt, aki bravúros módon elmélyült a kertészeti specialitásokban, vagyis sokoldalú nagyon, tanulékony.
Én konkrétan TUDOM, mit is jelent a 6 körös bulizás, egészen a 4 körig elmentünk, amikor 2 éve kint voltam.

A mûsorban szereplõ helyeken majdnem mind voltam, pl Jejun a teaültetvényeken, az Innisfree kormetikai cég látogatóknak fenntartott helyiségében, Puszanban azokon a helyeken, amiket mutogattak.

Nagyon jó mûsor volt, gratulálok a készitõknek!
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 09:56:17 8/10
(225946/239045)
GOBLIN

PIROS SÁL - AKIKET A SZERETET ÖSSZEKÖT

SPOILER

Már talán unjátok a "piros sál"-at, elnézést, most megpróbálom egy képben/hozzászólásban összerakni... Eddig a színére fordítottam figyelmet, most jöjjön az "összekötõ" jellege.
A sál hosszú, de feltekerhetjük a nyakunk köré, véd a hidegtõl, eltakarhatja a Jelet a nyakon, nem csak az anyaga, hanem a hozzá kapcsolódó személy emléke is melenget... és nem csak a nyakon.....

Kövessük hát a piros sál útját, kiket, miként köt össze! Lehet, hogy Ariadné fonalából kötötték?:))))))))))))))))))))))))

1. A sorozat elején felbukkan, Ji Eun-Tak anyukája nyakában, akinek Zöldséges Anyó Dokkaebi menyasszonyát emlegeti, az anya pedig csak mosolyog az anyó fura szavain

2. A sálat az anya lelke a 9 éves Ji Eun-Tak nyakába köti, hogy így rejtse el a Jelet a nyakán. Emlékezetes este... a kislány születésnapja, de egyben az anyja halálé is...
És persze ne feledjük a szülinapi tortát! .... A Kislány nyakában 10 év múlva is ott látjuk a sálat, ami az elvesztett édesanyát idézi... keserédes szülinapi torta magányosan... a gyertyát elfújja... Hmm, mennyire emlékeztet az édesanyjára? Ugyanaz a ragyogó mosoly, ami a nehéz sorsa ellenére is ott arcon, árulkodva a lélek erejérõl...

3. Ahogy visszatér Ji Eun-Taknak a Dokkaebivel kapcsolatosan az emlékezete, úgy kerül vissza a piros sál is a nyakába, immár nem csak az elhunyt édesanya, hanem a Dokkaebivel közös múltat is idézve, a kapcsolatuk szerelemmé nemesedését....

4. Ji Eun-Tak halálát követõen a Dokkaebi fájdalmát jelzi kint a szakadó esõ, bent pedig a szárítón csöpögõ sál....

5. Nehéz a várakozás, amíg Ji Eun-Tak újjászületve visszatérhet,.. a Dokkaebivel ott vannak a közös emlékek bárhol is járjon.... aztán felköti a sálat is, hogy még közelebb legyen hozzá a kedves... vagy talán inkább azért, mert õk már annyira eggyé váltak....

KÉP: Goblin - a piros sál