8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 23:47:39 8/10
(226385/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 23:42:26 8/10
(226384/239045)
"We're in love. We truly love each other,"

Ehhez nincs mit hozzáfûzni, az Idõ majd megmutatja, hogy ez az érzés mennyire tartós és "truly".....
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 23:32:05 8/10
(226383/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Még egy utolsó gondolat... Érdekes volt a viki.com-on nézni a sorozatot, ami különleges ízt adott neki, az a nézõi vélemények , hozzászólások., észrevételek voltak a bal felsõ sarokban... Lám, mást is megfogott, mert szinte az egész sorozat minden képkockájához fûztek kommentet... néha jókat nevettem rajtuk, olyan szellemesek voltak, máskor nagyokat bólogattam, hogy én is épp így éreztem, gondoltam, elkalandoztak a Goblinra, beírták, hogy az újonnan felbukkanó szereplõt melyik korábbi sorozatban látták... olyan érzésem volt, mint anno a Vetítéseknél, hogy Veletek nézem....


KÉP: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - ezúttal a nézõi vélemény olvasandó a bal felsõ sarokban!:)))))))))))))))))) Elõtte panaszkodott a fõszereplõ, hogy a futás "shiro"... így talán értitek jobban, miért ért ettõl a nézõi hozzászólástól fülig a szám!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 22:58:12 8/10
(226382/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo


Befejeztem. És bizony sajnálom, hogy vége.... Lehet, hogy nem "nagy", nem "világrengetõ", nem "katartikus", de jó volt végre egy olyan sorozatot nézni, ahol törõdnek egymással a barátok, a családtagok és a szerelmesek, ami tele van melegséggel, egymás segítésével, megértésével.....

Az ostjából választott dal sem "nagy" szám, de a szövege megfogott... kívánom, hogy így legyen!:)))))))
https://www.youtube.com/watch?v=hQug3KQW7QY

KÉP: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - a bakancslista egyik tétele - 2 in 1!:))))))))) Mielõtt rásütnénk, hogy túl szirupos (persze, hogy az), azért gondoljunk bele, hogy ez egy olyan 20 éves lány bakancslistájából van, aki eddig csak a kemény edzést ismerte, a súlyemelõét, aki most fedezi fel a nõt... és milyen egyszerû, hétköznapi dolgok szerepelnek ezen a listán.... lám, innen nézve már nem is olyan szirupos....
Illiona 2017 márc. 13. - 20:31:26
(226381/239045)
Saimdang 13-14. epizód

Nem tudom mi volt ez az üresjárat itt 3-4 részen keresztül, de annyi minden történt most a 13-14. részben.
és igéretes a 15. rész is az elõzetes alapján.
Persze ugy hagyták abba, hogy amikor a legizgalmasabb!
holnapután lesz szerda...

kép: Song Seung Hun pihenés közben, szövegkönyvet bujva...
Illiona 2017 márc. 13. - 20:27:31
(226380/239045)
Saimdang 13-14 epizód

végignézve fordítással. Felpörögtek az események, pedig már majdnem temettem a sorozatot.

Azért Lee Young Ae hangja továbbra is olyan semmilyen. Amikor a számkivetett volt királynénál volt, akkor figyeltem meg, hogy õ is seppegve beszélt, igazodva Lee Young Ae képességéhez.
Azért ez borzasztó! (nincs ennek a nõnek családja? és most ki vigyáz a gyerekeire? nem kellene neki otthon babázni?)
Azt is megfigyeltem, hogy amikor kiabálni kellene, akkor azután semmilyen hang nem jön ki a torkán.
Jó! Oké! elfogadónak kell lenni, legyen.
Mindenesetre a Nemzet Anyja, és a Sorozatok Anyja (PÉ) megszemélyesítõjének valami -valaki másnak kellene lennie.
mondjuk egy jó szinésznõnek! pl!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 19:45:07 8/10
(226379/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

A következõ nézõi vélemény (bal felsõ sarok) lelkesen dicséri a zenét!:)))))))))))))))))))))) De mi is ez a zene? Waohhhhhhhhhhhhhhh, persze mi egybõl rávágtuk volna: A Silla királyság ékköve/ The Great Queen Seon Deok ... fõcímzene... épp elégszer vártuk közösen, hogy felcsendüljön... volt még aki vissza is számlált elõtte....

Lehet elfeledni?!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

A labdagyakorlat kezdete ep 14 - 51:41
https://www.viki.com/videos/1113821v

KÉP: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - labdagyakorlat - nézõi vélemény.... tessék nyugodtan áradozni... Silla az Silla!!!!:)))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 19:36:59 8/10
(226378/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Hmm, egy kis nézõi kérdés...:)))))))))))))))) A 14 részben volt egy labdagyakorlat... ütõs zenére


KÉP: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - nézõi kérdés olvasandó bal felsõ sarok!:)))))))))))))))
Illiona 2017 márc. 13. - 18:20:59
(226377/239045)
tovább gyürüzik a botrány a szinésznõ Kim MIn Hee és a rendezõ Hong Sang Soo jóvoltából, ugyanis nyiltan felvállalták a kapcsolatukat.

Mindenesetre én szurkolok nekik!
Ja, hogy a rendezõnek volt egy felesége?
Hát most azután TÉNYLEG fájhat a feje!

http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2017/03/689_225603.html
Illiona 2017 márc. 13. - 18:11:03
(226376/239045)
Mint már írtam itt, mióta Dimash nevû Kazahsztáni énekest felfedezõdött, azóta szinte csak õt hallgatom.
és itt a koreai vonatkozás:
egy dal, egy történet

https://www.youtube.com/watch?v=Ih_jwYlnpFQ

Hogy ez Song Il Kook egy filmjébõl van összevagdosva, vagy direkt igy készült, 3 percesnek, nem tudom.
Egy videót ugyanezekkel a képekkel láttam már évekkel ezelõtt, de maga a zene az egy-két hónapos?

Valaki?
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 14:38:38 8/10
(226375/239045)
Ha ilyen nevetõs szerepet szeretnél neki, akkor írj hozzá forgatókönyvet!:))))))))))))

KÉP: Kim Dong Wook - már várja Illiona forgatókönyvét!:)))))))))))))))))) Hmm, elõre örül neki.... mondjuk Illiona tudna is, bár szerintem a tragikus/drámai forgatókönyv megírásában profibb lenne!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 14:33:20 8/10
(226374/239045)
"Feltünt még a Sillából Csilsuk is, immár tucadszorra ilyen félnótás szerepben, vagyis ez neki az alapállapota, és a Sillában szerepelt tõle idegen módon komoly szerepben.

Vagyis azt akarom mondani, hogy a Silla kötelezne arra, hogy a késõbbiekben nem elvállalni ilyen könnyû szerepeket. mert ha igen, az egész Sillás szerepe megkérdõjelezõdik!"

Hmm, igen, kicsit idétlen figurának tûnik, de azért ennél kicsit több, mozaikokból próbáljuk kirakni. Nézzük a mozaik szemeit: hamar megözvegyült, egykor maga is atléta volt, minden szemetet összeszed, ugyanakkor a lányának mindig zsebpénzt dugdos, elõrelátó (kötvények, biztosítások), lányát, a csapatát maximálisan támogató, vesebeteg....

Azt hiszem, az egyik legmeghatóbb, amikor a lányának egy rúzst ad, olyan suta... mit is kezdjen a nõvé érõ lányával?

Hmm, Silla - Csilsuk. Szerintem bármit játszott elõtte, bármit játszik is utána... Csilsukként igazi Csilsuk volt, fantasztikus, hideg és kegyetlen, igazi profi, Mishil hûséges embere... azt hiszem, tragikus kapcsolta Sohwával emlékezetes marad...

KÉP: Ahn Kil-Kang - Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - az apa
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 13:10:19 8/10
(226373/239045)
Vidámabb arc? Hmm, azt hiszem, hogy egyfajta támogató karaktere lesz ezúttal. Egy orvos-õrangyal?:))))))))))))))
Egy biztos, senki se nyársalja majd fel egy szikével, mint anno a Maids-ben karddal!:))))))))))))))))))))))))


KÉP: Radiant Office - plakát

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Radiant_Office

A sorozat plakátja egy könnyedebb sorozatot jelez, míg a rövid ismertetõ egy nem épp vidámat. Lehet, hogy a komor témát humorral oldják majd fel?
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 13:01:03 8/10
(226372/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

De cameoként Lee Jong-Suk is megjelenik egy rövidke idõre az apa csirkés sütödéjében, mint aki pattogatott kukoricát rendel!:))))))))))))))))))

Mert ugye, mi mást is lehetne rendelni egy csirkésnél?

KÉP: Lee Jong-Suk a sorozatban
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 12:57:48 8/10
(226371/239045)
Igen, Ji Soo valóban felbukkan, amikor a lány egy raktárban dolgozik, õ lesz a kedves oppa!:)))))))))))))))))))

KÉP: Ji Soo a sorozatban
Illiona 2017 márc. 13. - 12:45:19
(226370/239045)
Ma egy sajtótájékoztatón beszélt Kim Dong Woon, aki március 15-én kezdõdõ "Radiant Office" c sorozat fõszereplõje volt.

Õ szerepelt a Maids c drámában is, õ volt a szerencsétlen sorsú Eun Ki, akit elhagyott a menyasszonya, és az apja is rossz politikai oldalra állt.
Vagyis a sorsa minden oldalról biztosítva volt, hogy csak tragédiával végzõdhetett.

Remélem ez az uj sorozatban már valami vidámabb arcát is megmutathatja.

Kép: Kim Dong Woon a The Concubine c egyrészes filmben.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 11:25:23 8/10
(226369/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Elõre borítékolni tudtam volna róla a véleményed!:)))))))))))) Én szeretem a fiatalokról szóló sorozatokat, olyan kis üdítõek. Nem kell mindenbe belehalni!:)))))))))))))
Igen, ez a sorozat aranyos. Én is kb. a 12. résznél tartok. Majd gaya után este befejezem a maradék 4 részt. Én a viki-n nézem/néztem. Érdekes volt a bal felsõ sarokban látni folyamatosan a jelenethez fûzött nézõi kommentárokat, ahogy gondolkodás nélkül csak úgy beírták, amit épp éreztek, eszükbe jutott....

Azért az aranyosság mellett fel-felbukkant néhány komolyabb gondolat is a sorozatban... azért nem minden olyan nagyon happy....

Ezt össze is gyûjtötték. Érdemes beleolvasni: https://nekosdrama.wordpress.com/2017/01/29/weighlifting-fairy-kim-bok-joo-sports/

KÉP: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo
Illiona 2017 márc. 13. - 10:47:57
(226368/239045)
Feltünt a sorozatban Ji Soo is, aki a most szintén most futó Strong Woman c sorozatban fõszereplõ.
Még nem derült ki, hogy mi lesz késõbb vele, vagy itt mi a szerepe (még nem tartok ott) de nagyon jó volt látni.

Feltünt még a Sillából Csilsuk is, immár tucadszorra ilyen félnótás szerepben, vagyis ez neki az alapállapota, és a Sillában szerepelt tõle idegen módon komoly szerepben.

Vagyis azt akarom mondani, hogy a Silla kötelezne arra, hogy a késõbbiekben nem elvállalni ilyen könnyû szerepeket. mert ha igen, az egész Sillás szerepe megkérdõjelezõdik!

Kép: Ji Soo
http://asianwiki.com/Ji_Soo
Illiona 2017 márc. 13. - 10:15:35
(226367/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

elkezdtem én is nézni valahol a 12. résznél tartok.
Az a bajom vele, hogy olyan kis édes sorozat.
Vagyis több jót nem is lehet róla elmondani. Igaz, rosszat sem.
Vagyis tölteléknek, két nehezebb, vagy legalábbis normális sorozat mellé tökéletes.
A fõszereplõnõt elég bugyutára vették, vagyis a "nehézség" azt jelenti náluk, hogy a szürkeállomány helyett is izomkötegek vannak.

A ruhákra én is felfigyeltem, milyen érdekesek, egy általam könyvelt magyar cég (szerb tulajdonosok) nevét is láttam egy pólón, nem tudom mit jelent, majd rákérdezek.
Egy kicsit sájnálom is rá az idõt, de már végignézem, ez éppen 5-6 részbe belefért volna.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 13. - 09:54:14 8/10
(226366/239045)
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo


Sorozat és valóság

Jang Mi-ran, az õ életét vették alapul a sorozathoz. Õ +75 kilogrammban lett olimpiai aranyérmes Pekingben 2008-ban.

Életrajz: https://en.wikipedia.org/wiki/Jang_Mi-ran
"In 2016, a Korean drama based around her life called Weightlifting Fairy Kim Bok-joo, aired."

KÉP: Jang Mi-ran