Illiona 2017 jan. 30. - 19:25:38
(225645/239045)
Ma elstartolt a Rebel Thief Who Stole the People!
A továbbiakban Rebel, és kész!

Nagyon jó, 1505-ben kezdõdik.
Talán nem fog akörül forogni, hogy ki uralkodik, és milért, és meddig, és jogosan, és bitorlóan, de legalább jól szórakozunk!

Nem tudom hol tartott akkoriban az átlagéletkor, de azért egy 52 éves apucinak születik gyereke!
Na jó, legalább már bölcsként nevelgetheti!

a fõhõs még pici, de már 3-4 évesen vasat hajlitgat!
Vagyis lesz itt kaland bõven!

Kép: a sorozat 2. percében!
Illiona 2017 jan. 30. - 19:17:34
(225644/239045)
Óh, ez nagyon jó volt!

Figyelem a Mongol helyzetet, és iszonyú ami ott van szmogügyben.
Annyira erõs, és annyira régóta szenvednek tõle.
Nem mintha nekem itt Szegeden nem lenne min aggódni, de azért ott nagyon más.
A tatárjárás meg régen volt, ugye?
Meg aztán mi voltunk gyengék???
10/10
Ljerk 2017 jan. 29. - 17:52:46 10/10
(225643/239045)
Köszönöm!

Viszonzásul - mongol népzene modernizálva : https://www.youtube.com/watch?v=UmRlSsStZEU
Illiona 2017 jan. 28. - 21:04:05
(225642/239045)
Boldog Holdujévet kivánok mindannyiótoknak!
Illiona 2017 jan. 28. - 21:00:49
(225641/239045)
The Priests - A Papok

Már gondolom többen is megnéztétek a filmet, és egy fontos momentumra azért visszatérnék!
A DISZNÓ! Hogyan és miért került oda?!

ehhez beteszek egy idézetet a Bibliából, mégpedig Márk könyve 5. fejezetébõl:


" Márk evangéliuma | 5. fejezet

1 Nemsokára átjutottak a tengeren túlra a gerázaiak földjére. 2 Amint kilépett a bárkából, mindjárt elébe ment egy ember a sírok közül, aki a tisztátalan lélek hatalmában volt 3 és sírboltokban lakott. Már láncokkal sem tudták megkötözni. 4 Sokszor béklyóba és láncra verték, de elszakította a láncokat, összetörte a bilincseket, és senki sem tudta õt megfékezni. 5 Éjjel-nappal mindig a sírboltokban és a hegyekben tanyázott, kiáltozott és kövekkel roncsolta magát. 6 Amikor messzirõl meglátta Jézust, odafutott, leborult elõtte, 7 és nagy hangon kiáltotta: »Mi közöm hozzád, Jézus, a magasságbeli Isten Fia? Az Istenre kényszerítlek, ne gyötörj engem!« 8 Õ ugyanis azt mondta neki: »Tisztátalan lélek, menj ki az emberbõl!« 9 Ekkor megkérdezte tõle: »Mi a neved?« Az így válaszolt neki: »Légió a nevem, mert sokan vagyunk.« 10 És könyörögve kérte õt, hogy ne ûzze ki arról a vidékrõl. 11 Volt ott a hegy körül a legelõn egy nagy disznócsorda. 12 Az ördögök azt kérték tõle: »Küldj minket a disznókba, hadd menjünk beléjük.« 13 Jézus megengedte nekik. A tisztátalan lelkek kimentek és megszállták a disznókat. Erre a kétezernyi csorda a meredekrõl a tengerbe rohant, és belefulladt a tengerbe. 14 Akik legeltették õket, elfutottak, s hírül vitték ezt a városba és a falvakba. Az emberek kimentek, hogy lássák, mi történt. 15 Jézushoz érve látták, hogy az ördögseregtõl megszállott felöltözve, ép ésszel ül, és félelem fogta el õket. 16 A szemtanúk pedig elbeszélték nekik, hogy mi történt az ördöngössel és a disznókkal. 17 Ezért kérni kezdték õt, hogy távozzék el a határukból. 18 Amikor beszállt a bárkába, az ember, aki megszállott volt, kérte õt, hogy vele mehessen. 19 De Jézus nem engedte meg neki, hanem így szólt: »Menj haza a tieidhez, és hirdesd nekik, milyen nagy dolgot mûvelt veled az Úr, és hogyan könyörült meg rajtad!« 20 Az el is ment, és elkezdte hirdetni a Tízvárosban, hogy Jézus milyen nagy dolgot cselekedett vele. És mindenki csodálkozott. "

Remélem nem ülte meg a gyomrotokat ennyi kis bibliai idézet, de ez mindenképpen kellett, hogy megértsük, nem véletlenül választottak épp malacot, és azt nem véletlenül kellett a vízbe beledobni!

Ma egy civil régi barátnõm volt itt, megcsináltam neki egy nehéz munkát! és azt kértem tõle cserébe, hogy ezt a filmet nézze meg.
Erre jött ma azzal, hogy õ csak a malacot sajnálta! Hát erre tényleg nem tudtam semmit mondani!

Kép: ezt a képet már ugyan feltettem egyszer, de most nincs más, amin a malac rajta van!
Illiona 2017 jan. 28. - 20:49:23 Előzmény dorombka
(225640/239045)
Szia dorombka!

Neked is boldog Holdujévet!

Jó sokáig elvoltál, üdv közöttünk!
9/10
offtopic
dorombka 2017 jan. 28. - 10:32:00 9/10
(225639/239045)
Boldog Kakas évet mindenkinek !
http://dreamwith99.tistory.com/206

A kínai új év a kínai idõszámítás szerint a 4714. esztendõ lesz, mely 2017. január 28-án veszi kezdetét. Az év a Tûz Kakas , illetve Vörös Kakas éve lesz. Féme az arany, mely luxust, gazdagságot, jólétet jósol, évszaka pedig az õsz, mely évszakhoz a gyümölcsöket kötik. A Tûz Kakas évében bõséges gyümölcsfogyasztásra intik(?SIC) az embereket.
http://www.femina.hu/ezo/kinai-horoszkop-2017
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 27. - 23:52:26 8/10
(225638/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))

Kép: Goblin


Ma éjjel csak zenét hallgatok....

Akkor a ringató is legyen a Goblinból...
https://www.youtube.com/watch?v=pcKR0LPwoYs

Hmm, azért nem rossz ilyen rövid idõ alatt a 30 milla megtekintést!:))))))

... és még egy, mert tényleg beautiful!:)))))))

https://www.youtube.com/watch?v=W0cs6ciCt_k
Illiona 2017 jan. 27. - 16:49:56
(225637/239045)
Saimdang

megnéztem 1-2 részt felirattal.
Nagyon nagyon jó!

A film Toscánában, Olaszországban kezdõdik, 1551-ben.
Majd folytatódik a jelenben.
A nõ Seo Yi Jon egy képekkel foglalkozó szervezetnél dolgozik, ahol mindenféle atrocitás éri, de ami a legjobban fájó a számára, hogy az egyetemi állását is elveszik, amiért évekig küzdött.
Közben elutazik Bolognába, és megtalálja a már említett festményt, és a könyveket.
Saimdang naplóját, ls Lee Gyeom Saimdangról festett képét.

Visszatér Koreába, ahol barátai segitségével azonositját a könyvet, és a festményt.
Egyenlõre titokban.
Közben a multban is játszódik a cselekmény, megismerkedik egymással Saimdang, és lee Gyeom. Nagyon romantikus kapcsolat az övék.

Az elõzetes alapján sok minden várható: Saimdangot férjhez akarják adni, közben a politikai helyzet is kiélezõdik....

Persze ennél jóval több minden történt, de hát...
Illiona 2017 jan. 26. - 23:31:26
(225636/239045)
A film 1551-ben kezdõdik.
Akkor festi meg SSH a festõnõ portréját!
Az hogy ezt melyik európai városban??? talán a cselédek beszédét (mármint a nyelvet) kellene felismerni, vagy megvárni a reggelt, végül ez is egy opció!
Illiona 2017 jan. 26. - 23:18:24
(225635/239045)
Köszi! Csak fel szerettem volna a figyelmet hivni, hogy nem minden adatlap kitöltött az ázsiawikin.

Amugy meg fiatalabbnak hittem! Olyan ártatlan, naiv arca van!
Illiona 2017 jan. 26. - 23:15:52
(225634/239045)
A történet
Persze csak szöveg nélkül:
Egy férfi egy európai kastélyban valamikor régen egy képet fest! A férfit Song Seung Hun alakitja, és szinte az õrületbe, vagy inkább megszállottságba hajlik már az a szenvedély, ahogy alkot.

Ezt európai utazása során találja meg a NÕ, egy tükör mögé rejtve, meg a könyvet is (+egyéb kalandok).
1-2 nap után hazautazik repülõn Koreába.
Vagyis semmilyen hatósági engedélye nem volt, azt a mûkincset kilopta az országból. Márpedig a férfi Európában festette meg a festményt, vagyis jog szerint az idevaló!
Nem volt itt semmilyen diplomáciai átadás.
A repülõn meg a talált könyveket nézegette, nem foglalkozott sem azzal, hogy hány éves, sem a gombamérgezéssel.

Ha legközelebb utazom Kóreába, meg is nézem ki mellé ülök le! Nehogy valami szinésznõ ott megfertõzzõn!

Maga a festõnõ egyébként 1504 10 29-én született. Vagyis ha hozzáadunk kb 30 évet, és kivonjuk a mából, akkor pont 483 évvel ezelõtti eseményekrõl beszélünk, és a festmény és a könyv is 483 éves.
Cafee. 2017 jan. 26. - 22:28:21
(225633/239045)
Szia,
1992-Dec-23-án született Yang Se Jong
10/10
Ljerk 2017 jan. 26. - 22:09:10 10/10
(225632/239045)
A királyi ház titkainak helyszíne, innen fényképezve még gyönyörûbb a táj.
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 26. - 21:05:09 8/10
(225631/239045)
Én nem láttam, így sötétbe tapogatózom, amikor válaszolni próbálok.
"Meg talán az is, hogy Franciaország(vagy Anglia?) hogyan engedte ki a 2-300 éves mûkincset az országából?"
Stop! Azért itt van mit tisztázni. Egy régi koreai festményt és könyvet adott át vmelyik európai ország múzeuma a koreai kutatónõnek?
Fontos, hogy milyen körülmények között jutott anno az a bizonyos európai múzeum azokhoz a koreai mûtárgyakhoz. Lehet a két ország között külön megállapodás bizonyos mûtárgyak visszaszolgáltatásáról. Esetleg gesztust is gyakorolhat az ország. lásd a magyar Szent Korona visszaadása....

Könyv a repülõn....Mivel a könyvek alapanyaga szerves anyag, ezért valóban oda kell figyelni a könyvet érõ környezeti hatásra , és az általad említett gomba mellett rovarok is kárt tehetnek benne. De a nagy gyûjtemények, a komoly magángyûjtõk tisztában vannak a szakszerû tárolás feltételeivel. Ráadásul ott vannak a speciálisan képzett papírrestaurátorok, ha minden kötél szakad. Szóval ne riadozz, nem kapsz légúti nyavalyát, ha a kutatónõ melletted lapoz a 300 éves könyvbe. Remélem kesztyûben teszi, az állagmegóváshoz az is hozzátartozik. Bár nem hiszem, hogy egyetlen biztosítótársaság is vállalná ilyen feltételek mellett a biztosítást, hogy csak úgy kézben viszi a könyvet.

A festmény... gondolom, papíralapú, tehát a nedvesség éppúgy árt neki, mint a direkt napfény..... szóval nem a tûzõ nap a megoldás az állagóvásra....

Hmmm, látom a szép és hatásos képek ellenére se tudtad szabadságolni a kritikus éned!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 26. - 19:57:53 8/10
(225630/239045)
The priests

Megnéztem... Én mindig fülessel nézek filmet... egyszer csak azt vettem észre, hogy hangosan szavakat kezdek kimondani... Gyere vissza!!!!.... Fuss!!!!... Dobd már el!!!!!!
Azt hiszem, ott a lány ágyánál egyszerre nem ketten voltak, hanem hárman voltunk.......


KÉP: nincs, nem érdemes kivágni, ezt egyben kell látni...
Illiona 2017 jan. 26. - 19:16:04
(225629/239045)
Saimdang

Csak ketten, a végtelennek tûnõ gyönyörû tájon.
Szmog, az nem látszik....
Illiona 2017 jan. 26. - 19:13:23
(225628/239045)
Saimdang

Kép: Õ Song Seung Hun fiatalkori megtestesítõje!
Illiona 2017 jan. 26. - 19:10:16
(225627/239045)
Ma este elstartolt a Saimdang!

Már annyira vártam, nem akartam semmiféle videót megnézni, eddig minden nagy sorozat, aminek volt beharangozása, csalódást okozott.
De ugy tünik, a 2 elsõ rész után hogy tényleg nagyon jó sorozat lesz!
Most még elvoltunk a jelenben, meg a multban a gyerekszereplõkkel, de fordulatos, izgalmas.
A zenéje is gyönyörû!
Gondolom, holnap hajnalban már lesz angol, az a sok gazdasági meg egyéb büncselekmények legalább érthetõek lesznek.

Meg talán az is, hogy Franciaország(vagy Anglia?) hogyan engedte ki a 2-300 éves mûkincset az országából?
És a régi könyv? azt hogyan engedte ki? és hogyan olvashatta a nõ a repülõn, ha mellettem ül, biztosan kiverem a kezébõl, micsoda gombatenyészetek lehetnek a lapjai között?
Meg a festmény? mindig sötét helyen volt eltéve, erre kiakasztják fakulni a napra, Ja! Hogy teljesen megszáradjon a festék, 300 év kevés volt hozzá?
És aki a fiatal SSH-t alakitja, az hány éves lehet? az adatlapján nincs feltüntetve! Micsoda adatlap az ilyen :)))))))
http://asianwiki.com/Yang_Se-Jong

Remélem nézitek, és valaki majd válaszol :))))
Kép: egy gyönyörû Song Seung Hun. Szinte hihetetlen, hogy 40 éves!
Illiona 2017 jan. 26. - 18:49:06 Előzmény micike_MSc
(225626/239045)
Autumn in my Heart - Õsz a szivemben

Már régóta készülök neked válaszolni, de lelki okai voltak a halogatásnak.
Amikor ezt a sorozatot néztem, - jó régen, amikor Song Seung Hun sorozatait sorba vettem, azt hiszem a Summer Scent után.
Nagyon megviselt, amikor már ugy tünt, hogy megoldódnak a fiatalok gondjai, akkor kiderül, hogy a lány rákos.
Amikor SSH öngyilkos lesz ez után, akkor már azt mondtam, "hála Istennek, legalább nem szenved tovább".

Hogy szerelem volt -e ez? vagy már valamiféle megszállottság?
Valamilyen túl erõs kapcsolatnak kellett lennie, ami testvérekként is a hatalmában tartotta õket, majd évek mulva is, amikor ujra találkoznak.
Ez olyan szerelem, ami elõzõ életeink valamelyikébõl jött, még lett volna dolguk egymással, és mivel itt nem kerül beteljesülésre, igy viszik tovább egy következõ (valamelyik ) életbe.

Annak ellenére, hogy kibuktam rajta, nagyon nagy kár lett volna kihagyni, mert igazi, mély érzéseket kiváltó sorozat, de csak lelki erõseknek!
Azóta sem néztem ujra, de õrzöm, majd valamikor!

Kép: a filmsorozatból