10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 23:56:48 10/10
(225825/239045)
Ja, a nagy koncentrálásban lemaradt a kép. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 23:55:54 10/10
(225824/239045)
Szeretem a képkivágásaidat: kezekrõl, irodákról, szerelmi jelképekrõl (meg bármi egyebekrõl).
Ez roppant idõigényes tevékenység, de így legalább Édenezhetsz még egy kicsit.

Most viszont elhaladnék Saimdangot nézni, a 6. részt még csak felirat nélkül láttam és már szeretném pótolni a hiányosságomat.
Jaj, egy idézet a fordító CherryRock szavaival az Ázsia ékköveirõl:
SPOILER - "Én is odavagyok a sorozatért. A rendezés fenomenális! Pl, mikor ülnek a tóparton a király és Lee Gyeom, a Király fekete ruhában van fehér ingujjal, Lee Gyeom meg fehér ruhában fekete ingujjal. A mai kor és a régi kor között szoros a párhuzam a történésekben. Romosabb házba költözés, felújítás, hitelben elúszott mindkét férj, stb. Ez a film egyedi, különleges és 100%-osan elkészített. Teljesen belopja magát az ember szívébe :)"

Még lehet, hogy benézek.
Addig is további szép estét, szép álmokat.
:)

KÉP-felirat: Joseonphan Gaecheubi ("Csoszuni Gatsby") - Lee Gyeom :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 23:33:51 10/10
(225823/239045)
Ó, én mások segítsége nélkül is megmondtam már, hogy nemhogy Csoszun, de Korea és Ázsia, sõt a világ legjobb paSSHija.
Amikor leveszem a rószaszín, szívecskés szemüvegem, akkor is... :)))))))))

Egyébként köszi a vigasztalást és együttérzést - most még kicsit gyászolok, mindig nyúlnék a telefonomért, de nincs itt. :(
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 23:33:32 8/10
(225822/239045)
Tényleg három!:)))))))))))))))))) Hiába, akkor a maga ura volt, még ha csak egy roncstelepet vezetett, akkor is.

A mi lett volna ha játékot folytatva, bizony nagyon el tudtam volna képzelni, hogy ebbõl is kihoz vmit, ha nem kellett volna ezt is feladnia a drága öcsike miatt....

Igen, a családi fotók minden irodájában kint vannak, ezek egyszerûen az õ személyigének szerves részei.... a vadállat vizelettel jelöli körbe a territóriumát, Lee Dong-Cheol családi fotókkal!:)))))))))))))))))))))))))))

Megjegyzem, itt is ott a rengeteg könyv az asztalán... nem a polcokon dísznek, hanem valóban mindig olvas, képzi magát, pedig õt nem noszogatja rá anyuci, neki ez belsõ igénye... ilyenkor sajdul belénk, hogyha nem kellett volna 15 évesen az öccse miatt bevállalni annak bûnét és az üldöztetést....

KÉP: East of Eden - Lee Dong-Cheol irodája a kaszinóban - itt is ott vannak a családi fotók!:))))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 23:29:36 10/10
(225821/239045)
Most nézem a kép üzenetét:
- DongChul itt még éppen a "szakadt" korszakából,
- két fiú viszont elegáns: fekete zakó fehér inggel, illetve fehér zakó fekete inggel...
Na, erre varrjál gombot! :))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 23:24:57 10/10
(225820/239045)
KÁIN és ÁBEL.
Igen, az alapsztori õsi, mondhatni "mindenki ismeri", de nem véletlenül tettem fel hozzá a linkeket.
Ugyanis Káin és Ábel az emberek két alaptípusát jelképezik: a bûnöst, aki tisztában van vétkeivel, van lelkiismerete, sõt annak furdalása is, õrlõdik, kétkedik, õ Ábel; és van a tévedhetetlen, önmagában hívõ, másokon átgázoló, cinikus, bûneit bagatellizáló Káin. És ezek inkább jellemzõik, minthogy ki az idõsebb.
(Vagy idõsebb lévén én Káin vagyok, húgom pedig Ábel? Vagy ez csak fiúkra igaz, és akkor mondjuk a gyerekeimet stigmatizáljam? Szerintem mi inkább csak Ábelek vagyunk, születési sorrendtõl függetlenül...:)))

És érdekes, hogy elfogadod Shin TaeHwan és Lee GiChul Káin-Ábel megfeleltetését, de az elcserélt fiúknál ezt nem gondolod, mert ragaszkodsz DongCHul - az idõsebb testvér - Káinságához. Vagy nem?! :)))))
Szerintem itt van jelentõsége a sorozat címének, ami nem véletlenül lett Édentõl keletre - utalva Steinbeck regényére.
EMLÉKEZTETÕÜL (azoknak, akik régen olvasták, vagy akkor sem...):
"...A cselekmény két család története. Adam Trask halála után hatalmas vagyont hagy két fiára. Charles és Adam nem tud egymással megférni, ezért Adam Nyugatra költözik csodaszép és ördögien gonosz feleségével, Cathyvel. Édenkertet akar építeni imádott feleségének, de õ, miután IKREKet szül neki, otthagyja. Beáll egy bordélyházba, behízelgi magát a tulajdonosnõnél, majd meggyilkolja és õ lesz a tulajdonos. Adam évekig tompa kétségbeesésben él, fiaival sem törõdik, amíg végül a szomszédja, a Steinbeck nagyapjáról mintázott Samuel Hamilton erõszakkal talpra nem állítja. Samuel csodálatos ember, nagy álmodozó, afféle próféta.
A regény másik fõ szála Samuelnek és gyermekeinek története, akiknek a sorsa összefonódik Adamnek és két fiának, ARONnak és CALEBnek sorsával. A Káin-Ábel-téma másodszor Aron és Caleb sorsában felerõsítve jelenik meg: Aron apja kedvence, gyenge, álmaiban élõ fiatalember, akinek az élete szükségképpen katasztrófába torkollik; Caleb pedig csak látszólag gonosz, azért, mert úgy érzi, rossznak tartják." http://legeza.oszk.hu/sendpage.php?rec=li1966

Steinbeck szerintem nem véletlenül ír ikrekrõl, Caleb és Aron - Káin és Ábel...
Számomra a koreai változatban õk továbbra is DongWook és MyeongHun - a két anyától és két apától egy napon született, elcserélt sorsú fiúk.
Lee DongChul "csak" a bátyjuk, hiszen MyeongHun is mindig bátyjaként tekintett rá és tisztelte, míg DongWook ezen túlmenõen még apafigurát is látott benne; Te is írtad, hogy idõsebb fiúként õ volt a család feje, amíg kényszerûségbõl rossz útra nem tért, de ekkor is támogatta a családot.
DongWook is rajongva csodálta az erõs bátyját, egészen addig míg ki nem derült a csere - ekkor már szabadon elõtört az apja vére, az önzõsége, a mindenkin átgázoló, saját magában hívõ Káinsága. Amíg ki nem józanodott.

És igen, itt is a szereplõk jellemén van a hangsúly, ahol a szegénysorból származónak nemesebb a lelke, mint a kegyetlen dúsgazdagnak. És még ragozhatnám napestig...
Meg a másik családba került fiúk személyiségének alakulása, amit a "mi lett volna, ha?" szerint már megbeszéltünk - ott viszont minden gondolatoddal maradéktalanul egyetértek.
Amit még vitatnék: szerintem MyeongHun nem volt súlytalan, csak nagyon más, mint DongWook (bár nem mértem stopperral a jeleneteiket, de szerintem nem sok különbség lehet kettejük között... :)))

KÉP: a három "fivér"
(nem asszociál a három nõvérre és nem röhög...!!! :))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 23:20:47 8/10
(225819/239045)
Szép estét!

Telefonos történet nálunk is akad több is családban, ilyen és olyan elõjellel, nagyfiam egyet a villamoson "veszített", gondolom, emberi közremûködéssel, a másikat úgy kapták ki a kezébõl, amikor a válogatott gyõzelmét ünnepelve eufóriás állapotban volt és megkérdezték tõle az idõt, õ pedig óvatlanul telefonját vette elõ a válaszhoz... a kicsi fesztiválon hagyta el az övét, õt felhívta a megtaláló... így visszakerült.....

Emlékezetes Illiona esete az inchoni repülõtéren... ott a talált tárgyak osztályára leadták....

A bosszúságon túl plusz kiadás a családi költségvetésben.... és igen, a régi telefonszámok az pótolhatatlan veszteség.....

Sajnos többet nem tehetek, mint ezt a kis vigaszképet. Direkt neked vágtam ki!

KÉP: Saimdang - felirat - Látod, sokan osztják a véleményed!:)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 22:25:03 10/10
(225818/239045)
Azért volt DongChul-nak egy másik irodája is (24.rész), amikor szakított a kaszinóvilággal és saját földet vett, ahol roncstelepet üzemeltetett.
A falon itt is sok családi kép volt (Gook elnök nézegette õket korábban), egyébként roppant lepukkant iroda - de a 3 telefon azért ott van. :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 12. - 22:20:42 10/10
(225817/239045)
Szép estét!
Sajnos, a telefonom nem lett meg és egyre kevésbé látom esélyét. :(
Munkába menet a biciklim kosarában lévõ táskámból "ugrott ki", hülye módon így hordtam máskor is, csak sötétben nem vettem észre, bár hallottam egy tompa puffanást... Az öltözõben tûnt fel, hogy nincs meg, de kolléganõm rendes volt, gyorsan visszamentem érte, úgy 10-15 percen belül, de nem találtam. Késõbb kolléganõm is kereste hazafelé, meg Anyut is elment körülnézni - õ vigyázott a gyerekekre, mert férjemmel dolgoztunk -, de semmi. Egész este-éjjel-hajnalban kicsöngött, reggel is kerestem hazafelé; aztán reggel 9 óra óta már nem elérhetõ. Holnap bemegyek a szolgáltatóhoz új sim-kártyáért, egy darabig böjtölök a régi kis telefonommal büntibõl, aztán majd veszek új telót, tokot, memóriakártyát. Viszont a kb. 250-300 telefonszám - köztük nagyon régiek, talán már nem is aktuálisak - hiányozni fog... :(((((((

Most még ez a szépségeSSH félmosoly sem tud felvidítani, még õt is szomorkásnak látom. :)
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 21:17:26 8/10
(225816/239045)
EAST OF EDEN

Szerelmes tárgyak 2.

A másik "szerelmes" tárgy egy házaspár hálószobájának éjjeliszekrényén van. egy fából faragott, festett kacsapár. A kacsa a koreai esküvõk hagyományos kelléke. úgy tartják a kacsáról, hogy egy életre választ párt magának, így az összetartozást és hûséget jelképezi a házaspár között. A jelenetben a kamera az éjjeliszekrényen lévõ kacsapárról indul el felfelé az ágy irányába, míg eljut az abban éberen töprengõ feleség arcához, ahol megállapodik.... A feleség gondolatai nem szerelmesen a férje körül forognak, hanem vmi egészen máson... a kacsapár felbukkanása ezúttal épp az elhidegülést, a külön úton való járást erõsíti fel, mint azzal ellentétes szimbólum.

KÉP: East of Eden - kacsapár
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 21:05:28 8/10
(225815/239045)
EAST OF EDEN

Szerelmes tárgyak 1.

Néha érdemes a párbeszéd, a mimika és mozdulatok mellett a háttérben felbukkanó tárgyakra is felfigyelnünk. ezek néha plusz jelentést adhatnak a jelenetnek. most két ilyen "szerelmes tárgyat" hoztam.

Az elsõ egy olyan jelenetben bukkan fel a háttérben, ahol férfi és nõ együtt tartózkodik a szobában, szeretik ugyan egymást, de tisztában vannak ennek a szerelemnek a reménytelenségével, hogy sohasem lehetnek legálisan egy pár. A háttérben egy hagyományos viseletû babapárt látunk, tradicionális ruhában a võlegényt és a menyasszonyt. Ez a felbukkanó babapár jelzi a ki nem mondott vágyukat, miközben a szájról elhangzó szavaknak más az üzenete....

KÉP: East of Eden - tradicionális öltözékû võlegény és menyasszonybaba
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 19:34:49 8/10
(225814/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 6.

S végezetül következzék Lee Dong-Cheol irodája! Az íróasztalon 2 vonalas telefon, azért még nem érte utol Shin Tae Hwan!:)))))))))))))) Ott az asztalán a vitorláshajó, de egy kiterjesztett szárnyú madárszobor is, mindkettõ a haladás és dinamizmus megtestesítõi. Egyedül az õ asztalán látunk iratkupacokat, nem véletlen, ezer felé ügyködik egyszerre, folyton tervez, szervez, amikor épp nem rohan, hogy megmentsen vkit!:)))))))))))))))))))) Az ülõgarnitúra modern, fém, fekete és ezüst, igazi férfias kombináció, rohadt elegáns, hozzá az üvegasztal a könnyedséget jelzi... és igen, õ valóban férfias és olyan intelligens, hogy a könnyedség ott a problémamegoldásaiban.... A falon dekoráció roppant személyes, családi fotók és a bányászfalu rehabilitálásának projekt terve. Sehol másutt nem látunk családi fotót, csak nála. Igen, számára a család az elsõ, nem érdekli, ki mit gondol errõl, õ büszke rá. Ezért is nem tudja a pénz, a hatalom elcsábítani.

KÉP: East of Eden - Lee Dong-Cheol irodája.....

Hmm, milyen érdekes, hogy csak a két vérszerinti testvérnél jelenik meg személyes elem a dekorációban, Lee Dong-Cheolnál a családi fotók, projekt terv, míg Shin Myeong-hun-nál a madaras festmény...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 19:14:06 8/10
(225813/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 5.

Most pedig jöjjön egy igazi extravagáns, az eddigiektõl tökéletesen eltérõ.... a Kaszinósé... Pontosan kifejezi az õ összetettségét, ahol tekintély keveredik a felszínes bohémsággal, igazi rejtélyes pasas, a lilás szín , a franciabársony huzat, a díszpárnák így együtt jó tömények, a kecses posztamensen itt is megtalálható az elegáns telefon, a nyugatias berendezésben itt-ott felbukkan némi ázsiai dísztárgy, mint a fehér elefántszobor.

KÉP: East of Eden - a Kaszinós
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 19:01:20 8/10
(225812/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 4.

Következzék egy másik nõi iroda, Rebeccaé! Méretében nem éppen impozáns, bár mint egy bank elnöke megengedhetné magának, de inkább egy magán iroda, mint céges, érzékeljük a berendezésbõl. Nincs a dekoráció között semmi olyan, ami céges lenne, a földgömb a szekrény tetejére számûzve, tekintélyes, terpeszkedõ ülõgarnitúra helyett inkább válogatott ülõbútorok, két egészen különleges szék, hajlított, nõies vonalvezetés, a sötét tónusban megjelenõ rombuszminta ezzel szemben szabályosságot, jelzi, az asztalkán faragások és a márványlapborítás antik, egyedi darabot sejtet. Ugyanakkor a kiegészítõ bútorok, a szekrények modernek, faragás, aranyozás nélkül, õk inkább a háttérbe simulnak. A berendezés kettõssége a személyiség kettõsségét is jelzi valahol... Egy furcsa, titokzatos asszonyt....

KÉP: East of Eden - Rebecca irodája
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 18:43:39 8/10
(225811/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 3.1

Itt pedig a feleség irodájának ülõgarnitúrája... ej, bizony tekintélyesebb, mint a férjéé, itt már kevésbé érzékeljük a nemét, ez a garnitúra masszív és klasszikus vonalvezetésû, ami kényelmet, nyugalmat és megbízhatóságot sugall, az iroda kialakításából érzékeljük, hogy a feleség inkább a jövendõ utód, mint a fiú.... Igen, az asszonyka meglehetõsen ambíciózusm igyekszik apósának mindenben megfelelni....

KÉP: East of Eden - a feleség irodája
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 18:33:17 8/10
(225810/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 3.

Jöjjön a feleség irodája, elõször az íróasztal! Kecsesebb, nõiesebb darab, csak 1 vonalas telefon, a lámpa merész vörös, alakja nõies, gömbölyded. Az asztalon ugyan nincs virág, viszont a hatalmas padlóvázában virágzó ágak... a szekrény polcain a könyvek sorát megtörik a dísztárgyak....

KÉP: East of Eden - a feleség iróasztala
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 18:13:21 8/10
(225809/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 2.

Ezúttal nézzük meg a dia irodáját, Shin Myeong-hun-ét! Ami elsõre feltûnik, hogy jóval kisebb méretû, ez természetes, hiszen õ csak "kis" fõnök a cégnél. Jóval egyszerûbb, nincs dús aranyozás, a bútorzat is szerényebb, két világos színû érdekes vonalvezetésû fotel, három asztalka... itt is látunk elegáns telefont és élõ virágot, ami viszont nagyon meglep bennünket, az a kép a falon! Semmi köze a céghez, ez inkább Shin Myeong-hun rejtett, elfojtott belsõ világát tükrözi, azt a szelídséget, jóindulatot, amit apja akaratának behódolva kénytelen elnyomni magában. A hatalmas képen repkedõ hófehér galambok!!!!

KÉP: East of Eden - Shin Myeong-hun irodája
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 17:58:40 8/10
(225808/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 1.2

Most pedig nézzük meg Shin Tae Hwan irodájának ülõgarnitúráját! Elegáns vonalvezetésû, semleges szép szürke a huzat, a lámpa színében és alakjával tökéletes kiegészítõ hangulatelem, az asztalon friss virágkompozíció, gyönyörû telefon, ez már nem holmi gyári mosern szabvány, hanem klasszikus antik darab. Grat, Shin Tae Hwan, tökéletesen behúznál bennünket a csõbe, egy nyugalmat és eleganciát árasztó tér, ahol a virág felüdíti a szemet, mi pedig ellazulva szépen hagynánk magunkat átverni....

KÉP: East of Eden - Shin Tae Hwan ülõgarnitúrája....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 17:42:43 8/10
(225807/239045)
EAST OF EDEN

Árulkodó irodák 1.

Úgy gondoltam, hogy a sok lélektani, etikai eszmefuttatás után jöjjön egy kis könnyedebb vmi, játsszunk el a berendezésekkel. Iroda, funkcionális munkatér, státusszimbólum, a cég arculata kifelé.... Különbözõ vezetõk irodáiba tekintünk be a sorozatban. A tér két felé oszlik, egyik az íróasztal a fotellel, a másik rész pedig egy ülõgarnitúra, ahová az érkezõ vendéget, ügyfelet le lehet ültetni a beszélgetéshez.

Elsõként nézzük meg Shin Tae Hwan elnöki irodáját! Mirõl is árulkodik? Játsszunk!!!!!:))))))))))) Az íróasztala gyönyörû darab, hatalmas, elegáns és ugyanakkor masszív, megbízhatóságot, hatalmat és tekintélyt kíván kifelé sugározni, erre a célra tökéletesen megfelel. Az asztalon földgömb... jelezvén azt a törekvést, hogy nemzetközi projektekbe tudjon bekapcsolódni... a jobb szélén az elmaradhatatlan orchidea, a négy nemes növény egyike , aztán 3 vonalas telefon, elvégre a cégcsoport vezetõjérõl van szó. A háttérben a dekoráció a falon az impozáns cégfelirat. Ott a duzzadó vitorlájú hajó, mintegy a cég töretlen haladását, dinamizmusát jelképezendõ. Szóval nagyon is rendben, Shin Tae Hwan jól választott, bár nekem a szekrények dús aranyozása kicsit sok, de a gazdagságot, tõkeerõt kívánja reprezentálni... így ez is belefér...

KÉP: East of Eden - Shin Tae Hwan íróasztala
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 12. - 16:12:41 8/10
(225806/239045)
EAST OF EDEN

Azért az 56 rész ellenére is volt, aminél elviseltem volna egy kicsit, ha több szó esik róla. Az egyik ilyen volt Lee Dong-Cheol projektje, amivel apja álmát akarja megvalósítani, az azóta bezárt bánya és lepusztult bányatelepülés fejlesztését, azaz a pokol paradicsommá változtatását. Õ az egyetlen, aki a pénzét ilyenre szánná... ez is jellemzõ!!!
Senkit sem érdekel a közvetlen profitot nem hozó vállalkozás.

KÉP: East of Eden - a fej mögött látjuk az iroda falán a projekt plakátját... egy kis zöldövezeti lakópark... valóban paradicsomi állapot... kár, hogy csak plakát... és projekt marad.... Shin Myeong-hunra marad, hogy befejezze... a képzeletbeli 58. részben át is adnák!:)))))))))))))))))))) Hmm, a belsõ mozim már vetíti is a jelenetet, Shin Myeong-hun rövid beszédet mond, miközben átvágja a szalagot, a darabját a szemét törölgetõ Anyának adná át, miközben ott az egész "asztaltársaság" a az 56. rész végébõl.... Shin Myeong-hun pedig felnéz a kék égre... csapó!....