8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 10:53:58 8/10
(225905/239045)
GOBLIN

Pitypang mese - kiegészítés

A pitypang mellett a juharlevél lesz a másik szerelmi szimbólum…. Ezt a képet is az elõbbi oldalon találtam … Ez is gyönyörû, de nincs benne a juharlevél teljes „története”, csak az, ahogy ez a történet indul… ez is az elsõ Quebeck-i közös napjukhoz köthetõ...

A Lány fûz a juharlevél jelentéséhez magyarázatot... (Bevallom, nem néztem utána, hogy tényleg van-e ilyen "szerelmes" jelentése, vagy csak a Lány találta ki, hogy cukkolja vele a Dokkaebi.


Lehet, hogy csinálni kellene egy juharlevél mesét is?:))))))))))))))))))

Kép: Goblin – Quebeck – juharlevél – a kezdet
Forrás: https://xandddie.wordpress.com/2016/12/23/goblin-the-lonely-and-great-god-9/
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 10:30:52 8/10
(225904/239045)
Szép napot!:)))))))))) Remélem, hamarosan az is lesz hozzá... Aztán megkönyörülsz rajtam és átküldöd... Bár Micike igazi fanatikuSSH, de azért valljuk meg Zo In Sung komoly konkurencia azért a bizonyos címért… ahogy Micike fogalmaz: „a világ legjobb paSSHija”!:)))))))))))

KÉP: Zo In Sung
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 09:36:29 8/10
(225903/239045)
GOBLIN

Pitypang mese – kiegészítés

Egy kis emlékeztetõ, amikor a sorozatban elsõ alkalommal találkoznak egymással, ha ugyan ezt találkozásnak lehet nevezni…. csak elmennek egymás mellett az utcán… ránéznek a másikra… majd mennek tovább…

KÉP: Goblin – az elsõ „találkozás”
Forrás: https://xandddie.wordpress.com/2016/12/10/goblin-the-lonely-and-great-god-3/
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 09:35:32 8/10
(225902/239045)
GOBLIN

Pitypang mese – kiegészítés

SPOLER
Nem véletlen a sorozat zárójelenetében, hogy a reinkarnálódott Lány középiskolásként bukkan fel…. Visszautal a kezdetek kezdetére, hiszen a legelsõ találkozásukkor a Lány középiskolás volt…. Bár az egyenruha ugyanaz, de mennyire más az arc…. Ott van rajta a Tudás, a mindenre emlékezés… és a gyermeki derû helyett immár ott az arcon a felnõtt érettsége…… és a szomorúság… ez egy ilyen szerelem… ez egy ilyen választott sors….

KÉP: Goblin – „Megvagy!”
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 09:33:26 8/10
(225901/239045)
GOBLIN

Pitypang mese - kiegészítés

Jééé, másnak is megtetszett ez a pitypang!:)))))))))))) Én még elég bénácska vagyok a képszerkesztésben… az övé gyönyörû!!!!!

KÉP: Goblin
Forrás: https://xandddie.wordpress.com/2016/12/17/goblin-the-lonely-and-great-god-7/
Illiona 2017 febr. 16. - 08:43:35
(225900/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

The King

A film letöltõlinkje az Avistán!!!!!!!
https://avistaz.to/torrent/58820-the-king-2016-hdrip-1080p

Ez volt a 2016-os évvégi nagy sikerfilm Koreában! Zo In Sung (Hong Kapitány) uj filmje
Felirat egyenlõre nincs.

Kép: a filmbõl
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 07:54:37 8/10
(225899/239045)
További szép napot!:)))))))))))) Gaya go..................

KÉP: Arang and the Magistrate
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 07:53:12 8/10
(225898/239045)
A ronda ködön is átragyog ez a nevetés!:)

KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 07:42:05 8/10
(225897/239045)
Van, ami andalítóan melenget és van, ami élénkítõen!:))))))) A lényeg, hogy élvezzük!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 06:30:15 8/10
(225896/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))) Induljon jól a napunk, a reggeli csípõs hidegben is legyen vmi, ami megmelenget!:)))))))))))))))


KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 02:08:22 8/10
(225895/239045)
További szép haj/éjt!:)))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))


Kedves bori4, akkor a te kedvedért legyen ismét Gonlin az "elköszönõs"!:)))))))))))))))))))


KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 01:56:44 8/10
(225894/239045)
GOBLIN

"A csillagok elvihetik a szomorúságod c. verses antológia - ebbõl volt a szép szerelmes vers a filmben - ezt hangos könyvként venném meg úgy, hogy Gong Yoo olvasná fel õket.... "

Már ugyan egyszer feltettem, de én szívesen hallgatom többször is, tehát jöjjön a vers az elsõ szerelemrõl a Goblinból: https://www.youtube.com/watch?v=Kldqp4Byyuk

Na, ugye, hogy hangoskönyvként az igazii?:))))))))))))))))))) Talán még vajandi is bevállalna néhány fordítást, már csak a sorozat iránti rajongásból.... bár egyszerûen csak jó hallgatni...

KÉP: Goblin - a verseskötet a filmbõl....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 00:57:37 8/10
(225893/239045)
GOBLIN

Sunny és a Kaszás karkötõje...

SPOILER

Remek ötlet volt, hogy a az õket ismét "összehozó" gyönyörûséges , de tragikus Sorsot jelentõ zöld jádegyûrût a sorozat végén egy másik ékszerrel váltják ki... ezúttal egy páros karkötõvel.... Legutóbb sorozatban én páros karkötõt a Moonlight Drawn by Clouds-ban láttam... az kellõképpen míves is volt a felfûzött kövekkel....

A jelenetet imádtam, ahogy Sunny "megbilincseli" a szívét ellopó Kaszást vele, az oroszlán/kaszás megfeleltetési magyarázat is rendben volt, de a kivitel.... jaj, az az oroszlánfej, medál rajta... mit mondjak, ez is elég összecsapottnak tûnik ékszerként, hiányzik belõle az igazi finomság és az a plussz csavar, ami a sorozat sajátja volt... így aztán valahogy sem a fogam, sem a szívem nem fáj rá.... Szóval túlélem, ha nem hordhatom!:)))))))))))))))))


KÉP: Goblin - Sunny és a kaszás pátos karkötõje
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 00:33:31 8/10
(225892/239045)
GOBLIN

A nyakláncon kívül a sorozatban elõforduló más ékszerek és tárgyak is piacra lettek dobva... A sorozat népszerûségének köszönhetõen biztosan sokan vásárolnak belõle ízlésük/igényük és pénztárcájuk függvényében....

Egy rajongó ezt szépen össze is gyûjtötte, tízet szedett csokorba:
1. Piros sál - Ji Eun Tak - olyan bájos volt benne, hogy máson nem látnám szívesen.... nekem már "összenõttek"!:))))))))))))

2. Plüssfigurák - Dokkaebi/hajdina figurák - roppant idétlenek....

3. páros gyertya - hmm, megvenném, ha elfújva a lángját az történne, ami a sorozatban!:))))))))))))))

4. A csillagok elvihetik a szomorúságod c. verses antológia - ebbõl volt a szép szerelmes vers a filmben - ezt hangos könyvként venném meg úgy, hogy Gong Yoo olvasná fel õket....

5. "Tiszta szerelem" - parfüm (a Dokkaebi reklámozta még a sorozatban, amikor e téren is kipróbálta magát, de felsült vele)... megvan a kedvenc illatom, a reklámban nem volt túl meggyõzõ!:))))))))))))))

6. Kapucnis pulcsi - Ji Eun Tak

7. Nyaklánc - Ji Eun Tak - elég snassz megoldás, nekem nem túl eredeti a felirattal... ötlettelen!:(((((((

8. Retikül - Ji Eun Tak - bár rejtett táskamániás vagyok, de a végén mindig eggyel szaladgálok, nincs idõm reggelente átpakolászni minden fontosat... úgyhogy a szekrénynek nem venném meg....

9. A sorozat hivatalos CD-je ... a dalokat már letöltöttem... imádom!:)))))))))))))))))))))))))))))

10. Sunny és a Kaszás páros karkötõje - errõl külön hsz-ben

Itt találjátok a remek összeállítást képekkel és vásárlási lehetõséggel: https://travelwithkarla.wordpress.com/2016/12/29/goblinmerch/

KÉP: Királyné/Sunny jádegyûrûje.... - nagyon tetszik, de a tragikus története miatt biztos képtelen lennék az ujjamra húzni....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 22:16:55 8/10
(225891/239045)
GOBLIN

Pitypang mese 5.

SPOILER

A pitypang mese a sorozat zárójelenetében folytatódik, szinte az elsõ jelenetet lemásolva... de ahogy mást jelent itt már a "Megvagy!" a lány ajkáról, ugyanúgy a pitypang sem ugyanaz, mint régen, elsõ ízben.

"Megvagy!" Mi minden van benne? Öröm, elégedettség, várakozás, vágyakozás...... Ha a fejében kavargó gondolatokat "hallhatnánk" akkor kb. vmi ilyesmi.. Sikerült újjászületnem! Látod, én mindenre emlékszem az elõzõ életembõl! Tudom, hogy ki vagy, hogy mi vagy nekem, és azt is, én mit jelentek a számodra...... és azt is tudom, hogy hol találhatlak meg... nem számít az Idõ, nem számít, mennyit kellett várnunk... végre itt lehetek... "Megvagy!"

És mi a pitypang? A reinkarnáció adta esély, hogy még további három életben szerethessék egymást, de már tudatosabban, az elõzõ életek tapasztalataival bölcsebben, élményeivel gazdagabban... Ép ezért itt már nem kell a lánynak megfújnia a pitypangot, a sors szele teszi meg helyette, õk döntöttek így, õk választották ezt az utat, ezt a szomorú örök szerelmet....Ezért nincs a találkozás során örvendezõ nevetés, nem kell egymás nyakába ugrani... csak kimondani, amit ki kell... és a másik szemébe nézni...

Pitypang= a szomorú, örök szerelem

Jelképek.

Lepke:
A sorozatban elõforduló jelképek közül az egyik, a LEPKE, több jelentéssel is bír az ázsiai kultúrában. A képzõmûvészetben a virággal együtt ábrázolva a szerelmeseket, a nõt és a férfit... a fehér lepke a közeledõ halál hírnöke (lásd Óda apámhoz, Miss Granny) .... Láttuk már, hogy idõsíkokon, téren átlibbenve kapcsolja össze a szerelmeseket, mint a Rooftop Prince-ben a sárga lepke.... Ebben a sorozatban õ a Mindenható megtestesülése...

Pitypang:
Saját ötletem, hogy a Dokkaebi és a Lány közötti szerelemet testesíti meg, egy speciálisan a számukra kitalált jelkép itt a sorozatban (persze lehet, hogy jó nagy butaság volt a "pitypang mesém") Ha találtok vmit a pitypang jelentésérõl, akkor szívesen fõt hajtok elõtte....

Lepke, pitypang, mindkettõ viszonylag kicsi méretû, törékeny, sérülékeny vmi.... Talán ez is butaság, de az jutott eszembe, mintha a sorozat készítõi szándékosan választottak volna külsõre ilyen kicsit és látszólag ilyen sérülékeny élõlényeket, amik viszont olyan hatalmas "dolgokat" jelképeznek, mint Mindenható és a szerelem. Mintha arra akarnának inteni, hogy nem minden a külsõ látszat, sokkal fontosabb az, ami belül van.

Szendvics:
Zseniális, ahogy a Dokkaebi "csodáit nem vmi különleges tárggyal valósítja meg, nincs égzengés és földindulás... egy egyszerû szendviccsel változtatja meg az arra érdemesnek vélt emberek sorsát... A sorozat ebben is keretes szerkezetû, de a kerettörténet mégis fejlõdést tartalmaz, nem egyszerû ismétlõdést (lásd pitypangnál is), hiszen a végén a Dokkaebi kap szendvicset egy jószándékú embertõl...


Ha vmivel nem értesz egyet, szívesen várom a véleményed, az új nézõpontot, észrevételt.... Nem vagyok sértõdékeny (nagyon)... és túl makacs és fafejû sem!:)))))))))))))

KÉP: Goblin: Pitypang - találkozás ismét, de kicsit másként
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 21:02:06 8/10
(225890/239045)
GOBLIN

Pitypang mese 4.

SPOILER

Emlékszem, a 13,. rész vége után fogalmam sem volt, hogy a maradék három részt hogyan fogják kitölteni, a Mese milyen irányt vesz, hiszen a Kardot kihúzták, az áldás/átok beteljesedett, a menyasszony bevégezte küldetését... Aztán persze kiderült, hogy a forgatókönyv zseniális... és egyszer csak ott találtuk magunkat egy különleges térben... Élet és Halál, a földi világ és a Túlvilág közötti senki földjén, amire még Mindenhatónak sincs befolyása (Hmm, kissé ellentmondásos!) ... semmi más, csak kavargó lég és végeláthatatlan csupasz hómezõ, az életnek semmi nyoma... itt rekedt a Dokkaebi.....

... és a hosszú évek nyomorúságos vándorlása közepette a fehér hóban egyszer csak megpillantjuk a pitypangot... megviselt, bóbitáját elveszítette, a szára törött ....

Mit keres ott, mi a szerepe? Az elsõ pitypangos jelenet óta a játékosan induló fehér ejtõernyõcskékbõl épült kapocs, híd valódi mély kapcsolattá, igazi szerelemmé mélyült a Lány és a Dokkaebi között., de a lányból törlõdtek a közös élmények, amiket immár a Dokkaebi õriz kincsként... Az örökös hótaposós vándorlás közepette egyszer csak a fagyott ujjak szorításából a szél kiragadja a Szerzõdést, a Dokkaebi ígéretét a lánynak.... s a papír el is tûnne a semmiben, ha nem akadna fenn a pitypang tövén....

... és ez hozza mûködésbe a mechanizmust... a Földön esni kezd az elsõ hó (lásd Szerzõdés!)... torta gyertyával... a láng elfújása... és egy öntudatlanul elmondott mondat... és megtörténik a csoda: van út vissza a Senki Földjérõl, a köztes világból!

Akkor most mi is ez a pitypang itt? Számomra a szerelmük jelképe és ereje.... Hiszen a Senki Földje még a Mindenható hatókörén is kívül esik, oda nem teremtett életet, ott csak pusztaság van és örök hó... az egy szál magányos pitypangot a szerelmük ereje plántálta oda, mintegy esélyt....


KÉP: Goblin- Pitypang a Senki Földjén, a köztes világban
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 20:18:30 8/10
(225889/239045)
GOBLIN

Pitypang mese 3.

SPOILER

Domboldal, ahol a napsütésben párok élvezik a szép idõt és egymás társaságát... idegen országban, idegen városban a meghitt párok között a Lány keres... keresi azt az egyetlen vkit, akit ismer, már feltöltekezett az új élményekkel, most már igenis kell egy horgony, egy kapaszkodó, hogy nem vagyok egyedül.... és aztán meglátja azt a bizonyos valakit... a lezseren öltözött párok közül kitûnik fekete öltönyével... és azzal, hogy egyedül van... a lány érzi, nem illik megzavarnia a gondolataiba mélyedõ alakot... tapintat és empátia... ráérezni a másik szomorúságára, tisztelni az igényét az elvonultságra....és megérezni egy rokon vonást, a magányosságot.... Mert a lány mosolya, játékos szeleburdisága, kirobbanó energiája mögött ott az életét 9 éves kora óta kísérõ Magány.

"Megtaláltalak!"... nem csak egy vkit,nem csak egy a Sors által rendelt "võlegényt".... megtalálta azt a pontot, ahol emberileg tud kapcsolódni a másikhoz, ami közös bennük... a lelkitársat...

És akkor letépi a pitypangot, és belefúj, de nem vaktában és nem céltalanul... a pitypang kis ernyõcskéit a férfi felé repteti... nem akarja megzavarni, csak egy kapcsot, egy hidat akar építeni kettejük közé... nem vmi erõszakosan tolakodót, csak épp egy leheletnyit... én nem megyek a közeledbe, helyettem ezeket a kis ernyõcskéket küldöm... lám, észre sem veszed õket... nem baj... egyszerûen jó nézni õket, ahogy a fényben kis piheként érkeznek meg hozzád... én csak nézem õket... és várok...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 15. - 19:47:32 8/10
(225888/239045)
GOBLIN

Pitypang mese 2.

... aztán egyszer csak feltûnt a sorozatban a pitypangot fújó lány... de vajon van benne vmi közös a festményen lévõvel? Azt hiszem, igen. Benne is ott még vhol a gyermek tisztasága, és minden érettsége mellett a játékosság... az uralkodó szín nála a sálja pirosa.... a sálnak története van, de minket most a színe érdekel... piros.... A piros az ázsiai országokban a menyasszonyok színe, õ is az, még ha furcsa menyasszonya is egy furcsa lénynek... a piros az életöröm színe is Keleten... s valóban, a lányból sugárzik az életöröm... más a helyében sápítozna, siránkozna, panaszkodna... de õ nem ilyen... mosolya ragyogó, de ez csak belsõ erejét mutatja, ahogy a gondokon, a problémákon töretlen elszántsággal igyekszik felülemelkedni...

hmm. a pitypang csak egy bohó ötlet... csak játék? vajon milyen jelentést hordoz?
Illiona 2017 febr. 15. - 15:50:40
(225887/239045)
Saimdang

a hires kép "születése".
Illiona 2017 febr. 15. - 15:49:44
(225886/239045)
Ma ujra Saimdang!

mármint pár perc mulva!!!