8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 07:40:56 8/10
(225925/239045)
A virágos jókedv és a reggel nem feltétlenül szinonimák, fõleg, ha randa köd van. De egy kis segítséget ide készítek!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 07:00:51 8/10
(225924/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))) Gondolkodtam, mit is tegyek be a reggelt indító képnek, aztán megakadt a szemem a Goblin egyik képén... virágzó fa... Persze én is várom már a tavaszt... az indíttatás azonban más!:))))))))) Mi is történt, ha a Dokkaebi boldog volt? Virágba borult a fa a télben.... Lám, lám... forgatókönyvíró és a mi édes anyanyelvünk!:)))))))))))))) Mert mit is mond a magyar, ha vkinek fergeteges jókedve kerekedik? Hát persze , hogy virágos jókedve van!:)))))))))))))))))))))

A reggeli "beköszönõ" kép tehát egy kívánság: Legyen virágos jókedvünk!:)))))))))))))))))))))))))))

KÉP: Goblin - virágzó fa
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 01:18:18 8/10
(225923/239045)
További szép hajnal/éjt!:))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))

KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 01:16:17 8/10
(225922/239045)
Kedves Olvasó! Örülök, hogy idetaláltál.... Látod, gondoltunk rád... maggi még fel is rajzolt téged a mi nagy közös libagolyfánkra!:) A szemüveged nem a szemed minõségének szól, inkább az "üzemmód"-ot jelzi. Remélem, hamarosan már nem csak "Olvasó" leszel, hanem bekapcsolódsz valamelyik film/sorozat kapcsán a beszélgetésbe. Biztos van véleményed, gondolatod, meglátásod. Mi szívesen meghallgatjuk.... De ha csak továbbra is olvasgatni, nézelõdni szeretnél, az sem gond.... Légy velünk toleráns, nem vagyunk tökéletesek!:))))))))))) Remélem, te sem!:))))

Ja, egyébként én tõled lejjebbi ágon ülök, egy focilabda van mellettem!:)))))))))))) ... edimir vagyok, nem nemecsek, de ragaszkodom a kisbetûmhöz, okkal!:))))))))))))

Szóval csüccsenj le az ágra, fészkelõdj be kényelmesen... érezd magad otthon!:)))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 00:57:23 8/10
(225921/239045)
EAST OF EDEN

A "vér szava" 4.

Aztán van, amikor egyszerre látjuk a "vér szavát" mûködni és nem mûködni, ill. a kísérletet arra, hogy felülírják neveléssel....

Egyetlen kis pár másodperces jelenet csak az egész, mégis komplex...

- Amiben nem mûködik: a vér nem súgja meg nekik, hogy nem rokonok

- Amiben mûködik... úgy viselkednek, ahogy a vérük diktálja... Shin Myeong-Hun gyengéden... Shin Tae-Hwan szeretetét átszínezi az elégedetlenség (túl gyenge, túl szelíd a fia)

Felülírni a vér szavát neveléssel: a kisfiú ölelésre tárt karral rohan az apja felé... az ölelés helyett bokszolni kezd vele... így akarván keményebbre nevelni a fiát

KÉP: East od Eden - ölelés helyett boksz (bocs ismét a vacak minõségért, de a mozgást jól vágni nehéz tisztán)
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 00:42:42 8/10
(225920/239045)
EAST OF EDEN

A "vér szava" 3.

Shin Myeong-Hun ösztönösen vonzódik valódi bátyjához... Lee Dong-Cheolban viszont elnyomja a "vér szavát" , hogy apja gyilkosának fia merészeli így hívni, fõleg azok után, hogy épp most utaznak haza a kórházból, ahová az anyja épp Shin Myeong-Hun apja miatt került be, de még most sem egészséges, ráadásul neki van már egy imádott "öccse", így aztán az erõs érzelmek bizonyulnak erõsebbnek....

KÉP: East of Eden - a valódi fivérek
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 00:35:24 8/10
(225919/239045)
EAST OF EDEN

A "vér szava" 2.

És 10 év múlva még mindig érezni a "vér szavát"... Az Anyák ösztönösen vonzódnak elcserélt valódi gyermekük felé... A Bányaigazgatónénak könnyebb a dolga, benne nem munkál neheztelés a másik család felé, de az egykori bányászfelesének igencsak erõt kell vennie magán, hogy a gyûlölt ellenség gyerekében elismerje a jót....


KÉP: East of Eden - Anyák és fiaik...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 00:06:52 8/10
(225918/239045)
EAST OF EDEN

A "vér szava" 1.

"Persze, sokat számít a nevelés, a taíitás, a társadalmi közeg ahol felnövünk.
De fontosabb az a program, amivel megszülettünk, azok a Sors alakította történések, amikre mi azt mondjuk, "véletlen", de valahol a tudatalattiban valaki súg, hogy véletlenek meg nincsenek....."


Nézzük meg a pár órás újszülötteket, már a "program" szerit viselkednek... Annyira jellemzõ, hogy a csere ellenére is tudjuk, melyik melyik....

KÉP. East of Eden - csecsemõk cseréje...... a szülõ nem, de mi felismerjük!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 23:52:43 8/10
(225917/239045)
EAST OF EDEN

Lee Dong-Cheol jövõje - Mi lett volna, ha

"Bár történt gyerekcsere, bár Lee Dong Cheol magára vette a család által elkövetett bûnöket, tette amit kellett, hogy az öccsét megvédje, de ha nincs az öcsi, akkor lett volna más."

Igen, a gondoskodást, az áldozatvállalást nem csak a családjára vonatkoztatta, de vadidegenekre is... hiszen az apja beleoltotta kisgyerekként, hogy a bátor ember mindenkit képes szeretni, még az ellenségét is... hiszen oly hatalmas a szeretet, mint a Tae Baek hegy...

A sorozat felvezetõ képsora a Makaón játszódó autó kontra motorosbanda üldözéses jelenet. Utólag persze már a vad hajsza apró momentumait is megértjük a fõszereplõk jellemének ismertében. A kocsiban menekülõ Shin Tae-Hwan a sofõrét arra utasítja, hogy az emberek közé hajtson mit sem törõdve a gyalogosokkal... Bezzeg Lee Dong-Cheolnak még arra is kiterjed a figyelme, hogy megmentsen a gázolás elõl egy vadidegen lányt....

KÉP: Eas4 of Eden - a motoros bravúr ... elnézést a vacak minõségért, de ez tényleg csak egy szemvillanásnyi... A nõ ruhája világoskék!:)))))
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 23:31:32 8/10
(225916/239045)
EAST OF EDEN

Lee Dong-Cheol jövõje - Mi lett volna, ha

SPOILER
"Mert mi a bizonyosság, hogy akkor nem lavirozna a törvényesség és törvénytelenség határán?"

Az anyja rá a biztosíték, mert újra és újra elráncigálná az apja sírjához és megesketné, hogy nem tér le az Anya által megszabott útról... Ez pedig erõsebb fegyver mint bármely józan érv, az anyja nagyon ért ahhoz, hogy mivel tudja irányítani....

Én még ilyen anyafigurát nem láttam, aki ilyen kérlelhetetlen, szinte kegyetlen szigorral szeret... Képes a fiát megtagadni, a családi regisztrációból törölni, csak azért, hogy rávegye, hagyjon fel a "gengszter" élettel... Néha elcsodálkozunk, hogy nem roppan össze Lee Dong-Cheol ilyen lelki terrortól.

Számomra elképzelhetetlen, hogy ha nem szakítja ki a gyújtogatásos eset ebbõl a környezetbõl, akkor az anyai befolyás ellenében mer tenni bármit is...


KÉP: East of Eden - a kegyetlen szavak mögött ott a szeretet... a fiát kitagadja, a cipõjét elrendezi...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 23:00:46 8/10
(225915/239045)
EAST OF EDEN

Lee Dong-Cheol jövõje - Mi lett volna, ha

SPOILER

Még egy egészséges anya is belerokkanna a túlfeszített munkába, egy szinte nyomorékká vert bele is halhat... Ilyen és ekkora áldozatot egy fiú nem fogadhat el, fõként nem Lee Dong-Cheol! Az Anya épp azért hozta az apjuk sírjához a fiúkat, hogy lázadása ellenére is kierõszakolja idõsebbik fiából, hogy az apja sírjára tegyen esküt a tanulmányok folytatására az eredeti terv szerint...

Bocs, de a gyújtogatás (és annak következtében rossz útra térés) elõtt halvány ibolyája sincs a kaszinók világáról Lee Dong-Cheolnak, nemhogy egy saját kaszinó lenne a gyerekkori álma... ilyen anya mellett meg aztán különösen nem!!!!!

KÉP: East of Eden - felirat - Lee Dong-Cheol terve a jövõre 3.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 22:47:52 8/10
(225914/239045)
EAST OF EDEN

Lee Dong-Cheol jövõje - Mi lett volna, ha

SPOILER

Gyorsan fejszámol... egyetem + katonai szolgálat= 10 év. Az apja anno rábízta a családot, õ pedig megakarja tartani az apjának tett ígéretét. Ígéret, felelõsségtudat, önérzet és a család iránti szeretet együttesen készteti arra, hogy lemondjon az álmáról és anyjával szembe szálljon...


KÉP: East of Eden - felirat - Lee Dong-Cheol terve a jövõre 2.... õ nem akar, bezzeg majd az öcsike....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 22:36:06 8/10
(225913/239045)
EAST OF EDEN

Lee Dong-Cheol jövõje - Mi lett volna, ha

SPOILER

Tudom, hogy már régen láttad a sorozatot, azt is, hogy az elsõ részeket csak talán pörgetve.... Én most direkt újranéztem, hogy nehogy megalapozatlanul állítsak vmit.
Van egy rossz hírem... itt bizony nem lehet belepörgetéssel nézni, nagyon sok olyan félmondat, gesztus akad, amit csak a sorozatot újranézve az egész ismertében) értünk meg igazán....

Lee Dong-Cheol a gyújtogatás elõtt osztályelsõ, szorgalmasan dolgozik és egyre inkább belenõ nem csak testileg, de szellemileg is a család támasza szerepbe, felelõsséggel és nagy körültekintéssel gondolkodik a családja és saját jövõjén.... Hogy mit is gondol errõl, azt megtudhatjuk az apa sírjánál, ahová a kórházból saját felelõsségére távozó Anya viszi fiait... Az Anyát korábban motorosok verték össze a Bányaigazgató felbujtására, hogy megfélemlítsék és ellehetetlenítsék, állapota hosszú kórházi kezelést igényelne, mert különben lenyomorodhat...de erre nincs pénzük...

Lee Dong-Cheol aggódik az anyjáért, fel akarja adni az álmát, hogy jogot tanul és így lép fel apja gyilkosával szemben....

Most felteszek 3 képet, ahol a képfelirat a fiú teljesen reális és rá oly jellemzõ tervét mondja el a jövõjüktõl Hmm, mivel az akkor nagyon fiatal Kim Beom remekel a kamasz
Lee Dong-Cheol szerepében, így talán bocsánatos, hogy ennyi képet teszek fel errõl!:)))))))))))))))))))))))))))))))))

KÉP: Eazt of Eden - felirat - Lee Dong-Cheol terve a jövõre 1. Tehát az öccsének adja át a saját eredeti álmát az ügyészségrõl, õ pedig az anyagi hátteret biztosítaná hozzá...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 21:05:35 8/10
(225912/239045)
GOBLIN


Mekkora hatalma van a színeknek! Ugyanaz a ruhadarab, mégis mennyit elárul a viselõjérõl.... Az a bizonyos sál... Lám, nagyon nem mindegy, hogy piros v. fekete...
Ji Eun-Tak sálja a 13. rész végéig természetesen csakis piros lehet, amikor a 14. részben felbukkan a feketében, szívünk szerint leráncigálnánk a nyakáról.... Hol a piros? Ez nem illik hozzád!.... De sajnos ehhez az Ji Eun-Takhoz igenis a fekete illik... úgy érezzük, hogy elveszített vmi nagyon fontosat... nem csak azt a bizonyost, aki a legfontosabb volt a számára, de a belsõ ragyogása is megfakult....


KÉP: before - after
Illiona 2017 febr. 16. - 17:25:59
(225911/239045)
Saimdang

már nézhetõ a 8. rész.

Kép: a fiatal Lee Gyeom
Illiona 2017 febr. 16. - 16:36:08
(225910/239045)
Bár ujabban másról van szó, de azért egy gondolat erejéig visszakanyarodnék az East of Edenhez.

Arról beszéltetek micikével, hogy mi lett volna, ha....
Ha nem történt volna meg a gyerekcsere?

Lee Dong Cheol szerintem akkor is ilyen, vagy hasonló utat jár be.
Mert mi a bizonyosság, hogy akkor nem lavirozna a törvényesség és törvénytelenség határán?
Mi a biztosíték arra, hogy akkor elvégezve egy egyetemet, szépen végighivatalnokoskodná az életét? Semmi!
Abban az esetben is azt az utat járná be, amit igy, valahogyan megtalálnák a történések.
Hiszen minden vágya egy saját kaszinó volt!
Más gyerekek arról álmodoznak, hogy tûzoltó lesz vagy katona, nahát õ szegény bányászgyerekként megálmodott egy kaszinót, és mindenképp el akarta érni a vágyát.
Persze, sokat számit a nevelés, a tanitás, a társadalmi közeg ahol felnövünk.
De fontosabb az a program, amivel megszülettünk, azok a Sors alakitotta történések, amikre mi azt mondjuk, "véletlen", de valahol a tudatalattiban valaki súg, hogy váletlenek meg nincsenek.....
Az ember amivel megszületik, talentummal, képességgel, lehetõséggel, személyiséggel, azt formálja a családi nevelés, az iskola, a környezet. De mindeannyian, akik bátrak vagyunk az "élethez", 33 éves korunkra visszaalakulunk azzá a személyisséggé, aki 4 éves korban volt.

Bár történt gyerekcsere, bár Lee Dong Cheol magára vette a család által elkövetett bûnöket, tette amit kellett, hogy az öccsét megvédje, de ha nincs az öcsi, akkor lett volna más.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 16:27:55 8/10 Előzmény edimir
(225909/239045)
GOBLIN - JÁTÉK - ÉKSZEREK TERVEZÉSE

Ismertetõ:
"JÁTÉK: tervezz olyan nyakláncot/medált a Dokkaebi menyasszonyának, ami a a SORS-ot jelképezi!:))))))))))))) Jöhetnek a képes megoldások, szöveges ismertetõk, esetleg magyarázatok... Légy kreatív!:)))))))))))))))))))) (hsz: edimir: feb. 15. 13:31 | 268900/268923)

Természetesen a sorozat többi szereplõjének is lehet ékszert tervezni!:)))))))))

Az én ötletem:
- kör forma medál... mivel a kör a tökéletesség, a Menny jelképe

- három motívumot kombináltam össze benne, ami a Sorshoz, a sorozathoz, a szerelmükhöz köthetõ... (Mivel nem vagyok elég profi, így a neten talált rajzok, képek segítségével kombináltam össze, forrásukat megadom.)

1. a külsõ kört a pitypang bóbitája adja , indoklás (lásd pitypang mese)
KÉP forrása: http://hu.depositphotos.com/48183671/stock-illustration-dandelion-symbol.html

2. a belsõ kört a buddhizmusból a "Sors Kereke" adja. Indoklás: a Dokkaebi és menyasszony számára azt, hogy együtt élhessenek csak a reinkarnáció jelenti, ezért választottam a buddhista sors jelképet.
KÉP és ismertetõ forrása: http://termtud.akg.hu/okt/9/azsia/buddh.htm

3. a medál közepébe juharlevelet tettem, hogy ezzel is hangsúlyozzam a nyaklánc személyességét (csak a Dokkaebi és menyasszonya számára hordoz a juharlevél plusz jelentést, persze a kanadaiakat kivéve), a sorozathoz való kötõdését
KÉP forrása: https://www.google.hu/search?q=juharlev%C3%A9l+rajz&espv=2&biw=1280&bih=645&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwicw9vO7JTSAhXJDCwKHdeWB-8Q_AUIBigB#imgrc=kXapSMem4Wof8M:

Anyaga: bár a Sors Kereke a Napot jelképezi, így arany színû, de én inkább egységesen ezüstszínû fémet használnék a medálhoz

Mit szóltok hozzá? Várom a véleményeteket!

KÉP: az én nyaklánctervem
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 13:43:26 8/10
(225908/239045)
GOBLIN

Pitypang mese - kiegészítés

Juharlevél, hajdina, pitypang... kérdezhetnénk, miért van három? Van-e közöttük vmi különbség?

Hmm, amit írok, az lehet, hogy jó nagy butaság, csak úgy eszembe jutott lehetséges magyarázatként...

Már írtam mindháromról, de nézzük meg õket egymáshoz viszonyítva.

SPOILER
1. A hajdina (és virágja) a Dokkaebi növénye (lásd az elõbbi hsz-t). A Dokkaebi magyarázata róla: az örök szerelemet jelképezi. Vajon ez általánosan elfogadott jelkép, vagy egyedi, egyéni választáson alapuló?

Én inkább úgy gondolom, hogy van az egyetemesen elfogadott megfeleltetés, azaz általában a virág=szerelem õsi jelkép, ám itt ez egy egyedi kiegészítést kap. A Dokkaebi dönt úgy, hogy ezt a virágot teszi meg a saját szerelmi szimbólumává... mivel õ is halhatatlan, így az "örök" szerelem virága lesz. Egyedi, önkényes kinevezés....

2. A juharlevél szerelmi jelentését a Lány találja ki...


Hogyan válnak mégis valóban a szerelem szimbólumává? Az nem elég, hogy elfogadják a másik állítását/magyarázatát a növényrõl, hanem kell, hogy úgy érezzék, ez tényleg így is van. Miközben a másiknak ajándékozzák, eközben folyamatosan újabb és újabb emlékek, élmények, érzelmek fognak a juharlevélhez, ill. a hajdinacsokorhoz kapcsolódni, egyre fontosabbá válnak, azt testesítik meg, akitõl kapták... a hajdinavirág=Dokkaebi a Lány számára; míg a Dokkaebi számára a juharlevél=Lány... a kapcsolatuk mélyülésével pedig ezek (hajdina/juharlevél) egyre jobban a "mi együtt" értelmezést nyeri...


3. pitypang... róla egyikük sem állít semmit... és mégis! A juharlevél és a hajdina a 13. rész végéig játszik szerepet igazán...., de a Senki Földjén... a hópusztaságban egyiküket sem látjuk... ott egyedül a pitypang jelenik meg.... hmmm ...?????? van min elgondolkodhatunk... és a zárójelenetben is csak õ bukkan fel a három növény közül.... talán ezért nem volt felesleges a "pitypang mese"....

KÉP: Goblin - Senki Földje - pitypang és Dokkaebi a hópusztaságban.....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 12:08:13 8/10 Előzmény edimir
(225907/239045)
GOBLIN

Pitypang mese - kiegészítés

SPOILER

HAJDINA

És persze a pitypang, juharlevél mellett a hajdinavirág csokor is lehetne szerelmük jelképe.
Erõs szimbólum, többször felbukkan…

Elõször Kim Shin halálakor még Korjóban. Az "áruló" testét tilos eltemetni, ki kell dobni a pusztába, hogy a vadállatok marcangolják szét… E parancs értelmében látjuk õt haldokolni kardjával átszúrt testével egy hajdina mezõn…. Itt alakul át Dokkaebivé, itt kapja meg az átok/áldás új sorsot… késõbb ugyanez a mezõ lesz elsõ csókjuk és a Szerzõdéskötés helyszíne a Lánnyal...

Másodszor csokorként.. bukkan fel a hajdina… a Dokkaebi magyarázata róla, hogy az örök szerelem jelképe. A csokrot a Lány féltve õrzi, az egyetlen dolog, amit a régi házból elhoz, szárított maradványait a könyvben õrzi…. De ezeket a száraz maradványokat a szél kisodorja a könyvbõl, közvetlenül a Kard kihúzásos jelenet elõtt…

Harmadszor plüssfiguraként… hajdinafigura… a Lány magyarázta, azért képzelik el az emberek a dokkaebiket ilyen hajdinafiguraként el, hogy így csökkentsék a tõlük való félelmüket… Természetesen a Lány ágyában ott találjuk….

A hajdina tehát egyrészt a Dokkaebit megtestesítõ növény, másrészt az örök szerelem jelképe…


KÉP: a hajdinacsokor
Forrás: https://xandddie.wordpress.com/2016/12/14/goblin-the-lonely-and-great-god-5/
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 16. - 11:59:56 8/10 Előzmény edimir
(225906/239045)
GOBLIN

Pitypang mese - kiegészítés

JUHARLEVÉL - aztán a juharlevél újra és újra felbukkan a sorozatban, lesz a quebecki kirándulás emléke, lesz ajándék, és ott látjuk a versnél is...


KÉP: Goblin - vers... juharlevél
Forrás: https://xandddie.wordpress.com/2017/01/05/goblin-the-lonely-and-great-god-20/