8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 02. - 00:29:12 8/10
(225665/239045)
Family Honor / Glory of Family

Talán az egyik legszerethetõbb figura, a nagyapa... Néha volt olyan érzésem, hogy már lezárható lenne a sorozat, ugyan minek még további ennyi-annyi rész... de aztán kiderült, hogy mégis kellett... Miatta! A többnyire hallgatag, mindenki által megbecsült és tisztelt Nagyapa mindig meg tud bennünket lepni a megértésével, a bölcsességével... és a belsõ nemességével... no és a humorával....

KÉP: Family Honor / Glory of Family - felirat - tudom, elcsépeltnek tûnik, de a kapcsolódó jelenet a legfelemelõbb, érdemes érte kivárni a több mint 50 részt.... Mindenki érték - vallja a Nagyapa... és mi pedig csendben rábólintunk meggyõzõdéssel....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 02. - 00:20:41 8/10
(225664/239045)
Family Honor / Glory of Family

Az alap a két eltérõ család üzleti és magán kapcsolta... Újgazdagék pénzen minden megvehetõ.... és a nemesi család hagyomány tisztelete... persze aztán jön az árnyalás, hogy a képlet ne legyen ilyen egyszerû... és persze ahogy a családok tagjai hatnak egymásra.....


KÉP: Family Honor / Glory of Family - felirat - az új családi mottó
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 02. - 00:14:34 8/10
(225663/239045)
Family Honor/Glory of Family

Kíváncsiságból megnéztem ezt a 2008-as sorozatot. Igazi mai Tanmese az értékekrõl, a családról, a hagyományok ápolásáról. Igazi családi sorozat, nem rágjuk tövig tõle a körmöt, a tipikus Fõgonosz sincs benne, kevésbé pörgõs, mint amilyenhez mostanság szoktunk.... és néhol bizony kifejezetten idegesített.... és mégis, egyszer talán érdemes rászánni azt az 54 órácskát...

Két dolgot imádnak a koreai sorozatok, amit én kifejezetten utálok. Az egyik a tökrészeg nõ, a másik a hányás.... Értem a koncepciót, de akkor se rajongok érte. Az iszákos, verekedõs, erõszakos nõi karakter szerepeltetése nekem nem volt "aranyos", hanem végtelenül közönséges és undorító. ráadásul hiteltelenül túljátszott. Egyébként a furcsa karakterekbõl azért akadt még. Tudom, kellett az ellenpontozáshoz, fõként, ha ikrekrõl van szó, de nem igazán volt életszagú.....

Ugyanakkor vannak benne igazán szerethetõ karakterek... változások, belátás és megértés.... és minden didaktikussága mellett õszinte hit... és bizony a végére mi is szívesen leülnénk a Ha családdal egy étkezésre, vagy bekapcsolódnánk a Lee család kártyapartijába..... megkedveljük õket... azon vesszük észre magunk, hogy mennyire jó is, amikor generációk laknak együtt, milyen fontosak a közös dolgok... és igen, jó tartozni vhová.....

KÉP: a sorozat plakátja
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 01. - 23:50:38 8/10 Előzmény Illiona
(225662/239045)
Köszi az ajánlót, de besorolása "késõbbre eltéve".... vki nagyon kapacitált az East of Edenre!:))))))))))))))))))) Így aztán a napokban elkezdtem letölteni....mostanra szedtem le az 56 részt... bevallom, az elragadtatott ajánlódnál többet nyomott a latban, hogy a Sajt a csapdában fõszereplõje játszik benne, õt pedig megkedveltem, kíváncsi vagyok, hogy tényleg olyan tehetséges-e, amilyennek az általam eddig látott szerepei alapján vélem....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 01. - 23:40:23 8/10
(225661/239045)
Hmmm, kíváncsi lennék, mikor készült a fotó... két elem azért érdekes... A rendezõ jobb keze... és rajta a gyûrû.... no és az arcmaszk, amit gondolom nem betegség miatt viselt a színésznõ.... lehet, hogy a rendezõ válása elõtt kapta le õket egy élelmes paparazzi?
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 01. - 23:36:36 8/10 Előzmény Illiona
(225660/239045)
Gyönyörû ez a nõ, van benne vmi plusz egzotikum... És remek színésznõ, bár én csak A szobalányban láttam.....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 01. - 23:34:15 8/10 Előzmény Illiona
(225659/239045)
The Priests - A Papok

Én nem csodálkozom a civil barátnõd válaszán.... Nehéz errõl a filmrõl megnyilatkozni, ha hirtelen neked szegezik a kérdést... Ugyanis sokat elárul a válasz rólunk....
Van olyan, ami a legbelsõ magánszféránkhoz tartozik, ezt pedig nem szívesen adjuk ki.

Ez egy erõsen megosztó film, vagy magába szippant teljesen, úgy, hogy te is a részese leszel, vagy teljesen elutasítod.... nem lépsz be a "sókörön" belülre. Középút nincs, olyan erõs film, hogy nem ad más lehetõséget.

Az elõbbit érezheti cikinek vki bevallani, az utóbbit pedig nem szívesen mondjuk a filmet ajánló szemébe, fõként, ha az elõtte szívességet tett nekünk. Így sokkal egyszerûbb a malacka sorsán siránkoznunk, ügyes diplomatikus hárítás.....

A film témája sohasem érdekelt különösebben. Ha nem ajánlod, akkor vszínûleg sohasem nézem meg. És ez bizony kár lett volna. Köszönöm, hogy rávettél, és így egy különleges élmény részese lehettem....

Azt hiszem, a forgatókönyv, színészi játék emlegetése ennél a filmnél túl profán.... egyszerûen lenyûgözõ... engem bevitt a "sókörön" belülre, sõt, mint korábban írtam, hangosan beszéltem a film nézése közben.... hmm, talán kiabáltam, veszekedtem... a végén pedig erõt akartam adni .....mert a film meggyõzött, hogy igenis fontos.... nem lehettem csak tétlen, csendes szemlélõ.... Hmmm, pedig nem szokásom... bármennyire is magával ragad némely film, azért vhol az önkontroll mindig mûködik, itt viszont a kritikus pontokon kiiktatódott....

Egy dolog jutott eszembe anélkül, hogy a film témáját spoilerezném... A hétköznapokra lefordítható igazsága is van... Mindünknek az életében van/volt olyan idõszak, amikor ránk tört a félelem, a szorongás... ez pedig borzasztó lélekromboló.... Egészen addig, amíg nevén nem nevezzük azt a bizonyos vmit, mert akkor már csak probléma lesz belõle, ami megoldható. NÉV... lám, milyen fontos.... az arctalan, névtelen, megfoghatatlan a bizonytalanság.....

A másik. Választhatjuk a kényelmes utat, hihetjük, hogy a problémával együtt élhetünk, kitérhetünk, elfuthatunk elõle.... hiszen ott a fényárban úszó utca, ott a hétköznapok "realitása", tettethetjük a boldog tudatlanságot, de ez csak olcsó önáltatás...."Gyere vissza!!!" - kiabáltam.... és igen, vissza kell menni a sötét sikátorba... vissza az épületbe... fel a lépcsõn.... egészen a szobáig.... egészen a probléma gyökeréig... és szembe nézni vele..... és megküzdeni vele... legyen az bármi is....

KÉP: The Priests - plakát
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 01. - 22:41:47 8/10 Előzmény dorombka
(225658/239045)
Végreeeeeeeeeeeeeeeeee!:))))))))))))))))))))))))))Már nagyon hiányoztál....Neked is legyen "bearanyozott" az éved!:))))))))))))))))))))))))))))
Úgy látszik, nálam már évek óta tart a Tûz Kakas éve...szeretem a gyümölcsöt!:)))))))))))))))))))))))))))))

Remélem, gyakrabban fogsz felbukkanni... a Libalex-bõl mindig hozol vmi érdekeset, különlegeset, inspirálót....de én annak is örülök, hogy vagy!:)))))))))))))))


KÉP: Family Honor - egy csésze tea, a Kannák Királynõének!:))))))))))))))))
K. Judit 2017 febr. 01. - 20:24:25
(225657/239045)
A nõi fõszereplõre :)
Forgatás közben készült a fotó (kb. öt éve), és valószínûleg egy gyûrû van a csomagban.
Sajnos a sztori nem volt nagyon jó, de sokat repültek közben ...
Illiona 2017 febr. 01. - 19:10:13
(225656/239045)
Saimdang

ma volt a 3. része, nagyon jó!
De most nem googlezom a feliratot, hanem megvárom a rendes magyart, 1-2 napon belül az is meglesz.

Kép: ez a jelenet még nem volt azt hiszem, csak ugy lementettem a facéról, a mai részt ugy néztem végig, hogy még képet is elfelejtettem kivágni, és amikor vége lett, csak néztem, hogy ennyi!
Illiona 2017 febr. 01. - 19:06:25
(225655/239045)
Köszi!
nagyon könnyû a táska, vagy nincs benne semmi, vagy csak egy kis valami!
Vajon kire is várhat?
K. Judit 2017 febr. 01. - 11:31:06
(225654/239045)
Ezt találtam, de a szatyor felirata miatt nektek ajándékozom :))
Illiona 2017 febr. 01. - 10:13:00
(225653/239045)
http://www.allkpop.com/article/2016/06/director-hong-sang-soos-wife-comments-on-his-affair-with-actress-kim-min-hee

A rendezõ Hong Sang Soo 56 éves, a szinésznõ Kim Min Hee pedig 34.
Már sok ilyen mûvészházasságot megéltünk, legyenek boldogok!
A rosszakarók pedig azt mondanak amit akarnak!

és itt a 2015-ben forgatott right Now, Wrong Then c film plakátja.

a koreai címét is ideirom: jutalmat kap tõlem (mondjuk egy virtuális csokit) aki ki tudja ugy egyszuszra mondani:

Jigeumeunmaggogeuttaeneuntteulrida
Illiona 2017 febr. 01. - 10:03:38
(225652/239045)
Itt egy ujabb fotó a szinésznõ Kim Min Hee a rendezõ társaságában.

Kim Min Hee a The Hausemaid - A Szobalány fõszereplõje volt.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 01. - 07:59:49 8/10
(225651/239045)
Húúúúúúúúúúúúúúúú, ma azért is megdolgoztam, hogy a dolgozóba érjek..... Hmm, egy koreai kifejezés jutott az eszembe.... "csusime, csusime"... hát tényleg csúszott....

Vigyázzatok magatokra! Szép reggelt!:)))))))))))))))
Illiona 2017 jan. 31. - 15:48:00
(225649/239045)
The Handmaiden - A Szobalány

egy érdekes hir, talán a mai napon a rendezõ Hong Sang Soo, és a szinésznõ Kim Min Hee titokban Szöul külvárosában összeházasodtak.
Nem verték nagydobra, ugyanis a rendezõ volt felesége nagyon nem szerette volna, de hát ugye...

Az élet a frissességrõl, az ujdonságról, a közös célokról szól...
Illiona 2017 jan. 30. - 20:17:14
(225648/239045)
Rebel...

ime egy forgatási kép az elõbb feltettrõl.

Itt már látszik a lába alá tett pici támaszték.
és egy googlee fordítóval idatett magyarázat:

"Voltak erõs szél és a hõmérséklet ment a mínusz kilenc Celsius fok (15,8 fok). Szélhõmérsékleti körülbelül mínusz 20 Celsius fok (mínusz négy fok). A személyzet minden helyszíni remegett a hideg ", mondta a produkciós csapat. "A tetején egy vékony hanbok, Chae Soo Bin feje és keze közvetlenül kitéve a hideg, és ajka olyan fagyasztott alig tudta mondani a szövegét. Tényleg sokat szenvedett. "

On January 30, MBC’s “Rebel: Thief Who Stole The People” released a set of behind-the-scenes cuts of actress Chae Soo Bin, who plays Song Ga Ryung in the drama.
In the cuts, Song Ga Ryung is tied to a pole while blindfolded, but although her life is at stake, she worries more for Hong Gil Dong (Yoon Kyun Sang) instead, causing him to feel anguish.
Song Ga Ryung is a character who lives in fear of being persecuted as a woman, but after meeting Hong Gil Dong, she learns how to enjoy life like a human being. But in a twist of fate, she comes face-to-face with tragedy, and has to take a gamble on her life to stand up to it.
Despite the cold spell, Chae Soo Bin immersed herself fully into the character of Song Ga Ryung, Hong Gil Dong’s one and only love.
“There were strong winds and the temperature went to as low as minus nine degrees Celsius (15.8 degrees Fahrenheit). Wind chill temperature was about minus 20 degrees Celsius (minus four degrees Fahrenheit). All the staff on-site were shivering from the cold,” said the production team. “On top of a thin hanbok, Chae Soo Bin’s head and hands were directly exposed to the cold, and her lips were so frozen she could hardly say her lines. She really suffered a lot.”
Chae Soo Bin also talked about filming for that scene, saying, “It was so cold I thought I would die. But it was a scene that was very important to the drama’s development, so I was happy that the scene turned out wonderfully thanks to the strong winds.”
“Rebel: Thief Who Stole The People” premieres today, on January 30. Watch the trailer below!

Szegények!
Illiona 2017 jan. 30. - 19:31:07
(225647/239045)
Rebel

nos, még egy fõszereplõrõl kép.
Õ még csak érintõlegesen szerepelt, azután visszamentek a gyerekkorba!
Illiona 2017 jan. 30. - 19:28:30
(225646/239045)
Az biztos hogy a filmet az MBC Dramiában forgatták, viszont egy teljesen uj parasztházak vannak, uj nádtetõvel, ezeket én nem is láthattam.