8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 21:30:47 8/10
(225765/239045)
Ezt a "kórt" itt többen is ismerjük, neked legalább nemesebb okod volt rá, nem holmi sorozatocska nézése, mint nekünk!:)))))))))))

Hmm, mivel én úgyis mesepárti vagyok, had tegyem ide az egyik kedves meseíróm egyik sorát:
"- Hát aludj - mondta Mikkamakka -, feküdj le és aludj!" .... :))))))))))))))))))))))))))

Forrás: LÁZÁR ERVIN : SZÖRNYETEG LAJOS JAJ DE ÁLMOS. - In: LÁZÁR ERVIN: A NÉGYSZÖGLETÛ KEREK ERDÕ. - Magyar Elektronikus Könyvtár.- http://mek.oszk.hu/02700/02753/02753.htm#3 [letöltés dátuma: 2017.02.10.]
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 21:14:47 8/10
(225764/239045)
Bocs, de az ábra, térkép, fotó annyira lekötötte a figyelmek, hogy elõször az a fura számot észre se vettem. Mondjuk célszerû lett volna képaláírást alkalmaznod. És külön csinálnod egy képjegyzéket, akkor az az egyéb forrásoktól elkülöníthetõ, így a számozás is egyszerûbb.

Értelek én, hogy iszonyú munkát vettél a nyakadba, és az is természetes, hogy mivel ez egy komoly kutatói teamnek is több éves vállalkozás, így egy idõ után nekik szeretnéd átadni a stafétát ... de elsietted a dolgot. A stílusod helyenként pátoszos, helyenként kedélyesen fecsegõ, nagyon egyenetlen... látszik, hogy nem volt idõd eltenni a kész munkát, hónapokkal késõbb újra elõvenni... és egy kicsit már higgadtabban újra elolvasni. Túl sok személyes dolgot adsz ki magadról, a családodról. A dolgokat jól el kell különíteni....
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 21:03:23 8/10 Előzmény micike_MSc
(225763/239045)
Valószínûleg a státus és vagyoni állapot fokmérõjének érzékeltetésére használták az európai típusú bútorokat, tapétákat és dekorációs elemeket. A képek (a nagy zeneszerzõk portré másolatain kívül) elég gyatruskák a falon, ahogy elnéztem, a keret többet ért általában.

Igen, a kevesebb néha a több. De azért ne felejtsük a koreai másként viszonyul a színekhez, motívumokhoz, mint mi, szóval a túlburjánzás náluk a hagyomány/kultúra része, míg a mi ízlésünknek túldíszített, esetenként giccsbe hajló ugyanaz.
10/10
Ljerk 2017 febr. 10. - 20:51:51 10/10
(225762/239045)
"A még mindig nem teljes" akart az lenni az elõzõ hozzászólásomban, kiütközik az alváshiányom.
10/10
Ljerk 2017 febr. 10. - 20:49:28 10/10
(225761/239045)
Az 260 oldalas 1972-es szamizdatos Arvisura bizonyítása vagy feldolgozása is kb 100 tudósév. Ha elolvasod - meg fogod érteni. Például Csaba hajóflottájának útja 3600 évvel ezelõtt a Sárga-folyó öblébõl Indián át Afrikát megkerülve a Brit szigetekhez az igazi Atlantiszt keresve. :) Hogy bizonyítom ezt be innen a karosszékbõl ? A még nem mindig nem teljes 1998-as 1400 oldal feldolgozása meg ki tudja mennyi ideig tart majd.
10/10
Ljerk 2017 febr. 10. - 20:40:20 10/10
(225760/239045)
Gyorsan akartam megszabadulni a tehertõl, amit felismertem, ezért választottam a például [00200] hivatkozást, mert ha azt csináltam volna, hogy [2] majd [3], akkor ha a kettõ közé kellett volna beraknom az újat mondjuk a legvégén, amikor már majdnem megvagyok, akkor az összes számozást, 1-tõl mondjuk 30-ig át kellett volna írni. Így viszont ha a [00200] és a [00300] közé új hivatkozás került, akkor az [00210] lett, azaz nem kellett átszámoznom semmit. Lustaság, fél egészség. :)
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 20:08:57 8/10
(225759/239045)
Bocs, most vettem észre, hogy a fotókhoz és képekhez tettél vmilyen számomra szokatlan formában hivatkozási számot.

Az internetes forrás megjelölésére nem elegendõ a link megadása, ott is kell az oldal adatai, illetve az utolsó letöltés dátuma. Ügyelj arra, hogy a linknél le kell venned a kék színt és az aláhúzást.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 19:52:32 8/10
(225758/239045)
Kedves Ljerk!

Az önálló gondolkodás, az összefüggések keresése mindig megbecsülendõ erõfeszítés. Külön elismerésem a bátorságodért, hogy belevágtál, a kitartásodért, hogy végigcsináltad. De talán kicsit elsietted a közreadást. Az általad fejtegetett témával én behatóan sohasem foglalkoztam, ezért ehhez a részéhez nem tudok hozzászólni.

Viszont formailag komoly gondok vannak a munkádban, ez pedig a nem megfelelõ hivatkozás. Hivatkozás alkalmazásával különítjük el a saját gondolatainkat más szellemi termékétõl, ezt így kívánja meg a szerzõi jog védelme, az etikus forráshasználat. Ez történhet úgy, hogy a szövegben folyamatos számozást alkalmazol a mástól átvett adat, gondolat, idézet, kép, térkép, ábra stb. kapcsán, majd ezekhez a számokhoz megadod a pontos forrást vagy oldalanként lábjegyzet formájában, vagy összesítve a dolgozat végén egy hivatkozási jegyzékben. Ez nem csak a szerzõi jog védelmét szolgálja, de minden mástól átvett anyag így kereshetõ vissza az eredeti kontextusában, magyarán ellenõrizhetõ. Az internetrõl leszedett anyagok esetében is van speciális hivatkozási mód, amit be kell tartani. Ezt már általános iskolában is tanítják manapság. Elnézést, hogy erre így kitérek, de ez nem csak egyszerûen a szívügyem, hanem bármilyen dolgozattal kapcsolatban elvárt, legyen az középiskolai gyûjtõmunka feldolgozása egy témában, fõiskolai, egyetemi szakdolgozat, tanulmány, szakcikk.... Ha ennek a kritériumnak nem felel meg az írásmû, akkor SEHOL se fogadják el, egyszerûen visszadobják!!!!!

Nálad teljességgel esetleges és nagyon következetlen a források megadása. Néhol a szövegben megjegyzed zárójelben, hogy XY mûvében hányadik oldalon említõdik az a bizonyos dolog, de a mû teljes bibliográfiai adatait nem adod meg, úgy teszel be a szövegbe fotót és térképet, hogy annak semmilyen forrását meg nem adod, hivatkozási számmal el nem látod.

Elnézést, hogy ezt ilyen hosszasan és részletesen fejtegetem. Nem piszkálódásnak szánom, épp ellenkezõleg. Nagyon sajnálnám, ha formai hibák miatt nem vennék komolyan a szakértõk a dolgozatod tartalmi részét. Sajnos elõfordulhat, hogy így amatõr, dilettáns bélyeget sütnek rá, mielõtt ténylegesen elgondolkodnának a benne kifejtetteken.

Még egy apró megjegyzés. Gondolkodj el a dolgozatod mûfaján! Mit akartál írni? Nem ártana az ehhez szükséges felépítés, gondolatfûzés és nyelvezet megválasztása. Mert a jelenlegi egy öszvér állapot, kevert.

Nagyon szívesen segítek a formai hibák javításában, ha igényled.
10/10
Ljerk 2017 febr. 10. - 17:35:34 10/10
(225757/239045)
Sziasztok fórumtársak!

Nagy oka volt, hogy nem voltam itt néhány napig, és lehet, hogy nem is leszek majd sokáig. A koreai filmek iránti szenvedélyem és a sok beszélgetés ezen a fórumon veletek, hozzájárult ahhoz, hogy valami hihetetlen dolgot vegyek észre.

Az emberiség és közte a magyarság egyik õshazáját, az elsüllyedt Ataiszt fedeztem fel. Én sem akartam sokáig elhinni amit Paál Zoltán még elõször 1972-ben adott közre, de azzal hogy ismertem Gojoseon azaz õsi Csoszon történetét a Jumong kapcsán, összekapcsolódtak a dolgok és egy hihetetlen kép tárult ki. (mindenesetre egy hatalmas ivû csalásról is szó lehet, de akkor az õsi koreai krónikákat is meg kellett hozzá hamisítani).

A Köztársasági Elnöki Hivatal és a Magyar Tudományos Akadémia felé most küldtem el a bizonyításomat.

Nem kérem, hogy higgyetek nekem, de amit nekik is írtam, a saját bizonyításomból a VI. fejezetet ha elolvassátok, ami mindösszesen két oldal, azt hiszem érdemes lesz.

A csillagösvény vezesse utatok!


Császár István - Az Anyatermészet áldó és sújtó keze - egy õsi emlék a Szövetségrõl (2017).pdf
- https://drive.google.com/file***moderálva***

Császár István - Civilization of Ata-Is (Ata-Is).bmp
- https://drive.google.com/file/***moderálva***

Paál Zoltán - A palócok regevilága (Arvisura scanned version from 1972)(without missing pages 68 and 136-142).pdf
- https://drive.google.com/file***moderálva***
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 10. - 16:27:06 10/10
(225756/239045)
Most viszont nekem "gaya goooooooooooooooooooooooooo" (edimir bocs a plagizálásért!)
Ma és holnap éjszakás leszek...

További szép estét, jó hétvégét Mindenkinek!
:))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 10. - 16:24:45 10/10
(225755/239045)
A szobalány.
Mivel Illiona mindig hatalmas fájlokat tesz fel, kerestem egy kisebbet (a 2,9 giga helyett ~970 MB-osat).
Meg is néztem, aztán egyre jobban csúszott a felirat (mindig elõbb jött, mint az adott jelenet), mire rájöttem, hogy én egy vágatlan verziót töltöttem le.
Nem sok a különbség, úgy 5-6 perc, de néha nem volt könnyû összerakni a korábban olvasott feliratot a látott képpel. Azóta már letöltöttem Illi óriásfájl-ját is, ott stimmel a felirat, majd megnézem valamikor így is, biztos jobban fogom élvezni.
(Mindenesetre azért az elcsúszott felirattal is hajtott a kíváncsiság, így hajnalig néztem anno, pedig csak bele akartam pislantani... :))

Ami a történelmi hátteret, közeget illeti, nekem teljesen klappolt az 1930-as évek Koreája a japán megszállással, ezzel mintegy hangsúlyozva a koreai-japán ellentétet (persze a koreai nagybácsi japánabb volt a japánoknál), miközben a film elvileg a nõk férfiak általi elnyomásáról, kihasználásáról szól, de addig folyik a manipuláció, hogy a két nõ végül kijátssza a csúnya férfiakat...
Mivel én mérhetetlenül szimpatizálok a koreaiakkal, teljesen azonosulni tudok az õ japán-ellenességükkel, pedig alapvetõen nem vagyok elõítéletes (pl. magyarként egyetlen nemzettel szemben sincsenek ellenérzéseim, pedig a történelmünkbõl adódóan akár lehetne is...) A japánokat viszont - egy kicsit a koreaiak szemüvegén át - mindenképpen erõszakos gyarmatosítóknak, és a mindent szabad szexualitásukat teljesen perverznek tartom (lsd. a polipos kép - na, nekem attól áll a hátamon a szõr).
A II. világháborúban elhurcolt nõk története is csak erõsíti bennem ezt az elõítéletet - de hangsúlyozottan csak az AKKORI japán férfiakkal szemben.
A maiakkal nincs bajom...
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 10. - 15:36:20 10/10
(225754/239045)
Türelem? Na, az nekem sincs feltétlenül, de az erre fordítható idõm sajnos véges (fõleg családilag). Bár mióta a telefonom is kéznél van, azért könnyebben belefeledkezem egy-egy sorozatba. Én is nosztalgiázom az Édennel, sokszor bele-belenézek (most is, a Saimdang heti 2-2 részei között)
Viszont minden rész hosszabb volt 1 óránál (az elején akár 15 perccel is), így összességében volt az 60 óra is!
Ettõl függetlenül értem én, hogy az utolsó 15 percre gondolsz...
Remélem, majd írsz róla (ha már Illi-vel megbeszélted), mert engem is érdekel a véleményed, a kérdõjeleid... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 10. - 15:25:51 10/10
(225753/239045)
Ja, mint tudjuk, a pénz nem feltétlenül párosul ízléssel. Minél több van belõle, annál kevésbé (újgazdagéknál legalábbis).
A kevesebb néha több lenne... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 10. - 15:23:33 10/10
(225752/239045)
Az elsõ benyomásom, amikor csak felvillant a sorozat nézése közben, egyértelmûen Liszt volt, kivágás után már egyre kevésbé.
Liszt jellegzetes hajkoronája és Wagner pajeszos, szakállas képe sem jött be.
De Brahms egybõl megvan (még tán motoszkált is a fejemben) - és akkor meg ott vannak a Magyar Táncok... :)))

Szeretem, amikor európai klasszikusokat használnak a sorozataikban, pl. mikor a Personal Taste-ben ChangRyeol apja Rimszkij-Korszakov Dongójára érkezett dühödten, vagy éppen a BOF-ban Sosztakovics No.2 waltzer-ére táncoltak a "szalagavatón"..., vagy a Summer Scent-ben Schubert Szerenádja volt visszatérõ motívum..., stb...
https://www.youtube.com/watch?v=QjP7bLBUPNk

De persze számtalan példát lehetne sorolni, a lényeg, hogy az egyébként is fantasztikus, sokszor szimfonikusra hangszerelt OST-okat néha vegyítik a nagy klasszikusokkal.
Zene füleimnek. :))))
"A zene a hangok és a csend érzelmeket kiváltó elrendezése, létezésének lényege az idõ. A pontos meghatározás nem könnyû, de abban általában egyetértés mutatkozik, hogy a zene a hangok tudatosan elrendezett folyamata. A zene egy mûvészi kifejezési forma, a hangok és „nem-hangok” (csendek) idõbeni váltakozásának többnyire tudatosan elõállított sorrendje, mely nem utasít konkrét cselekvésre, viszont érzelmeket, indulatokat kelt és gondolatokat ébreszt." https://hu.wikipedia.org/wiki/Zene
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 13:55:25 8/10
(225751/239045)
Este majd jövök, de most sajna gaya goooooooooooooooooooooooooo
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 13:54:00 8/10
(225750/239045)
Csodálatos, ahogy a színekkel dolgozik, ahogy az õsi motívumokat beépíti, összhatásában pedig vmi fantasztikus erõ, energia és tisztaság árad belõlük.

Még a tél is varázslatos!:))))))))

A tél virága

23. Üvegkompozíció
Méret: 16x18 cm
Forrás: http://www.davidjulia.hu/galeria-uvegkompoziciok.php
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 13:46:27 8/10
(225749/239045)
Ez Brahms, ha az arcképre gondolsz a falon.... Egyébként érdekesek voltak ezek a nagyon európais lakásbelsõk, néha borzasztó giccsesre sikeredtek.
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 13:40:57 8/10
(225748/239045)
Szombaton délután kezdtem, tegnap este fejeztem be... Tudod, a türelem nem tartozik egyébként dús erényeim tárába!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kb. 55 óra 45 percig tartott egy eksztatikus állapot... aztán... hmm, nem véletlen, hogy tegnap este Illionát többször is hívtam telefonon...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 10. - 13:35:17 8/10
(225747/239045)
Neked még a 40 órás ingyenes is szükségtelen....
A négy mondatodból három tök felesleges, egy viszont létfontosságú!:))))))))))
pl "nem kérek csipõset!". - ej, mi ez a kényeskedés, az ízlelõbimbók regenerálásához majd legfeljebb több sört fogyasztasz!:))))))))))))
"merre van a mosdó?" - ez viszont az alapszókincs része!:)))))))))))))
"Nõs?" :))) - te kis naiv!:)))))))))))))))))
"nálad vagy nálam?" :))) Támogassátok a helyi szállodaipart, a hotel pedig nemzetközi szó!:))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 10. - 12:49:20 10/10
(225746/239045)
Nem tudom, hogy ez végül ugyanaz a film-e (valószínûleg nem), de a téma ugyanaz.
http://koreainhungary.blog.hu/2015/03/02/_snowy_road

Kép: Béke Emlékmû Szöulban.