8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 07:42:04 8/10
(225945/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Jó hétvégét!:))))))))))))))


KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 03:01:11 8/10
(225944/239045)
További szép hajnal!:))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))) Jó hétvégét!:)))))

KÉP: Goblin
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 02:57:44 8/10 Előzmény edimir
(225943/239045)
GOBLIN

Sunny és a Kaszás karkötõje...

Úgy tûnik, nem csak a memóriám romlik, hanem vaksi is lettem!:(((((((((((( Hát persze!!! A Kaszás teázójának az ajtaján van az oroszlánfejes fogantyú/kopogtató, épp ilyen köralakban, mint a medálon.... Mondjuk nekem akkor sem kellene... Bár megbékéltem a teázóval, de azért rá emlékeztetõt tuti, hogy nem hordanék....

KÉP: Goblin - a karkötõ oroszlánfejjel...
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 01:08:58 8/10
(225942/239045)
GOBLIN

Szavak bölcsessége 1.

Némely mondat annyira megtetszett a Goblinból, hogy úgy gondoltam, megérdemelne egy szerkesztett képet. Köszönet a remek fordításért vajandinak, az õ fordításából vettem ki ezeket a szép és a sorozat mondanivalója szempontjából üzenet értékû mondatokat.

Jöjjön az elsõ!:)))))))))))

KÉP: Goblin - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 00:58:35 8/10
(225941/239045)
GOBLIN

HAJDINA - javítás

SPOILER
A sorozat zárórészében ott van bizony a hajdina, nem is akármilyen fontos a szerepe, hiszen a nevezetes hajdina mezõn tartja az esküvõjét a Dokkaebi, ráadásul Ji Eun-Tak menyasszonyi csokra, a fején a koszorú is hajdinából van!!! Hajdina, mea culpa!:(((

KÉP: Goblin - esküvõ
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 18. - 00:48:04 8/10
(225940/239045)
GOBLIN

JUHARLEVÉL - javítás

SPOILER
Képet szerettem volna kivágni, de aztán beszippantott a Goblin, újra elvarázsolt, de közben rá kellett jönnöm, hogy mivel az elsõ nézése óta több sorozatot is beiktattam, így bizony volt, amire nem, vagy nem jól emlékeztem... Így jártam a juharlevéllel és a hajdinával is!:((((

Akkor most elsõként szegény juharlevelet követem meg... Mert igenis késõbb fontos szerepet kapott.... Hiába tért vissza a Dokkaebi a senki földje hófödte vidékérõl, ha egykori kedvese memóriájából az isteni kegyelem törölte az emlékét, mintha sosem találkoztak volna.

Egy furcsa levél nyomát követve Ji Eun-Tak Quebeckbe utazik, ahol az õt követõ Dokkaebvel "futnak össze". Séta közben Dokkaebi mesél elsõ szerelmérõl és a juharlevél jelentésérõ, amitõl Ji Eun-Tak féltékeny lesz., ezért késõbb próbaként egyet maga is felvesz a levelek közül, a szökõkút peremére teszi ... és ez beindítja az az emlékezetét, minden korábbi közös élményük, a szerelmük minden mozzanata visszatér.

Készítettem róla egy képet, az szemléletesebb minden szónál...

KÉP: Goblin - az emlékeket visszahozó juharlevél Ajaj, a ginkgo bilobának annyi!:)))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 17. - 22:39:25 10/10
(225939/239045)
Na, a kép meg jól lemaradt, pedig direkt kivágtam egyet! :)))))

Viszont most tényleg megyek mosogatni, aztán Saimdang 7-et nézni, aztán szombat-vasárnap nappalos leszek, úgyhogy nem tudom mikor jövök, pedig sokat írtatok, amire majd reagálni szeretnék...

Szép álmokat, jó éjszakát és kellemes hétvégét!
:)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 17. - 22:35:18 10/10
(225938/239045)
Saimdang és SSH.
Továbbra is nagyon tetszik a történet, már a (felirat nélküli) 7-8. rész megtekintése is nagy élmény volt, egyre több a párhuzam a két idõsíkban és erre csak ráerõsítenek az azonos színészek-karakterek megjelenítésével.
Viszont felirat nélkül több idõm van gyönyörködni SSH-ban, ahogy hallgatom és próbálom értelmezni a szöveget, imádom a gesztusait, roppant pimasz egy fráter, tökre kilóg az akkori környezetbõl - de hát egy kitalált karakter ugye bármilyen lehet.
Idõnként csak azt veszem észre, hogy nyitva marad a szám, elfelejtek levegõt venni és csak annyit tudok kinyögni, hogy "azanyáddeszííípvagy!"
Úgyhogy Zo InSung ide vagy oda, "A világ legjobb paSSHija" nálam csak SSH lehet, egyebek nem léteznek... :)))))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 febr. 17. - 22:21:00 10/10
(225937/239045)
Szép estét Mindenkinek!
Persze, hogy érdekel, már én is láttam a 7-8-at és ma még meg akarom nézni a 7-et felirattal.
Csakhogy még mosogatnom kell, mert egész délután az új telefonommal molyoltam - mert persze a "régi" nem került elõ, bár azért a reményt még nem adtam fel...
Viszont néhány napos böjt után tegnap végül megrendeltem az új telót + a 64 gigás memóriakártyát, ami ma már meg is érkezett, és így ezidáig az SSH-összest (meg néhány egyéb apróságot) pakoltam a telefonra.
Sajnos ugyanolyan egyszerû kék tokot nem tudtam venni, úgyhogy a választékból végül erre a Li(lali)BAGOLY-kásra szavaztam.
Nekem mondjuk túl rózsaszín és túl nõcis, de azért alapvetõen cuki, úgyhogy jól megleszünk. :))))))))
Illiona 2017 febr. 17. - 21:52:36
(225936/239045)
Saimdang

közben mát megvan a 7. rész magyarja.
micike, meg akit érdekel!
Illiona 2017 febr. 17. - 19:53:03
(225935/239045)
The King

és oldalnézetbõl.

Megannyi szög, ahogyan fel lehet venni egy jelenetet.
De azért ez nagyon beszédes képsor!
Ki a Király? aki fönt van?
Vagy akik feldobálják, azok biztosan csak alattvalók?
Vagy aki kivülrõl látja, az mit is gondol?
Illiona 2017 febr. 17. - 19:49:43
(225934/239045)
The King

Ugyanaz alulnézetbõl
Illiona 2017 febr. 17. - 19:47:51
(225933/239045)
The King

Zo IN Sung uj filmje, a multkor már feltettem a letöltõlinkjét.
Most megnéztem felirat nélkül csak ugy "meztelen"

Hát nem semmi film az biztos!
Ismét a gengszteréletbe csöppenünk bele, ugy tünik, hogy ha már Zo In Sung bevált mint gengszter, akkor arról le lehet még pár bõrt húzni.
De ez nem kritika, minden klappol, csak megjegyeztem, felõlem jöhet a következõ...
A többi szereplõ említésre sem méltó, bár jól játszanak, de ez egy egyszereplõs film.

Sok érdekes képi megoldás van benne, de nem akarok spoilerezni, majd mindenki nézze csak meg!
Kép: a filmbõl
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 14:26:38 8/10
(225932/239045)
Mennyi mindenen mennek át közösen, míg eljutnak eddig a meghittségig!

KÉP: Goblin - a harmónia
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 13:27:23 8/10
(225931/239045)
GOBLIN

Árulkodó mozdulat

SPOILER
Hmmm, mennyit elárul egy férfiról, hogy hiába 937 éves, mégis egy 19 éves kislánynak kell megtanítania arra, hogy a fejen a hajat nem ütögetni, hanem simogatni kell. Hát milyen élete volt ennek a férfinak 37 évig Kim Shinként, és mit csinált õ Dokkaebiként 900 évig a földön, ha még ezt se tudja?!!!!!!

Már a sorozat felvezetõ képsorai megadják az alapot, hogy fogalmat alkothassunk Kim Shin emberi életérõl. Korjói hadvezérként többszörös túlerõben lévõ ellenséget kaszabolja… Mintha a hadak istene kelt volna benne életre, rettenthetetlen és legyõzhetetlen… Késõbb azt is megtudjuk, hogy az élete szinte másból se áll, mint háborúk, csaták végeláthatatlan sorából. Még a húgának sincs ideje levelet írni. Mást se lát maga körül, csak vért, a harcok nyomorúságát és a halál aratását, akinek õ is besegít félelmetes kardjával…

Igazi lélekölõ közeg, ahol nem igazán van lehetõség arra, hogy tapasztalatokat szerezzen a „normális” emberi kapcsolatokról, megtanulja, megélje a hétköznapok egyszerû dolgait. Igazi szeretet csak a húgához fûzi, de ennek kimutatásában esetlen, egymástól távol (az egyik otthon – a másik a harcmezõn) élve új közös élmény nem adódik hozzá a gyermekkoriakhoz, nincs ott, hogy lássa, miként lesz nõ a húgocskából. Mi foglalkoztatja, mi érdekli? – szegény hadfinak fogalma sincs róla. Nincs kulcsa a nõkhöz, még a saját húgához sem…

Dokkaebiként sem fényesebb a helyzet. Az áldás, hogy halhatatlan, hamarosan átoknak tûnik inkább a szemében. Hiszen a segítõje/szolgája (és annak leszármazottai) halandó, minél jobban megkedveli, annál nagyobb fájdalmat okoz neki az elvesztése, halála…. Így aztán a földi létezését egy idõ után már csak ennek fényében ítéli meg, mint a veszteségek végeláthatatlan sorát, nem akar újabb fájdalmat, nem keresi a közvetlen kapcsolatot az emberekkel. Alkalmanként egy-egy arra érdemesnek vélt vkit megsegít („szendvics-csoda”), de kötõdni nem akar senkihez. A halhatatlansága teherré válik… szabadulást belõle csak a „menyasszony” hozhatja el.

Hol van ebben az érzelmi sivárságban gyengédség, melegség?!

KÉP: GOBLIN - Ji Eun-Tak szemléltetve elmagyarázza a 937 éves Dokkaebinek, mi a simogatás…
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 12:34:29 8/10
(225930/239045)
GOBLIN

Póló és felirata 2.

Egy ruhadarab nagyon is sokat elárulhat viselõjérõl. Itt a felirat Ji Eun-Tak karakterének egy fontos összetevõjére hívja fel a figyelmet. „Szende”… nézzük meg milyen szavak rokoníthatóak hozzá…szerény, ártatlan, szemérmes, naiv, csöndes, szolid, szûzies… és igen, ezek valóban felfedezhetõek nála. Most nézzük magát a pólót! Ezt a fajta tartalmat a felirat fehérje hordozza, amit ellenpontoz és egyben kiemel a póló sötét alapszíne….

DE Ji Eun-Tak nem csak ennyi, ennél jóval összetettebb karakter, ezért ott a másik jellemzõ(bb) ruhadarab, a piros sál. Már írtam róla korábbi hsz-ben, hogy mit is jelent a piros szín ( Keleten a menyasszonyok és az életöröm, energia színe)… és valóban, ha csak az „ingénue” lenne, akkor nem õ lenne a megfelelõ menyasszony a Dokkaebi számára. Mert kell ennek a kislánynak a bátorsága, a bölcsessége, saját fájdalmából táplálkozó empátiája, a magánya, az áradó életöröme és életigenlése, a határozottsága, alkalmatlanként akár a pimaszsága, de elsõsorban a szeretetre való képessége és hozzá a hatalmas szíve….

Hiszen sokkal fontosabb a sorozatban a szerepe annál, hogy a Kardot kihúzza.
A Dokkaebit kell megtanítania az élet szeretetére, élvezetére, az emberekhez való kapcsolatok kiépítésére, gazdagítására… E nélkül a Dokkaebi továbbra is csak a halált várná, hogy a végzetétõl végre megszabadulva meghalhasson, békére leljen.


KÉP: Goblin - Ji Eun-Tak arcai - karaktere
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 10:58:45 8/10
(225929/239045)
GOBLIN

Póló és felirata

Néha érdemes felfigyelni arra, hogy milyen felirat, rajzolat, ábra van a szereplõk pólóján, általában nem véletlen. Szerinted mennyire passzol Ji Eun-Takhoz pólója felirata: Heroine Ingénue = "szende" hõsnõ!:)))))))))))))))))))))))))))

KÉP: Goblin - Ji Eun-Tak pólófelirat
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 09:37:17 8/10
(225928/239045)
GOBLIN

Szerinted hogy jön össze egy Kard, egy Fehér Lepke és a Pitypang? Jaj, ez a gond gaya-val, hogy nálunk pénteken is "nõ a fû"... csak egy gyors bekukk... többre most nincs idõm... Addig is várom a megoldásokat a felvetett kérdésre.....


KÉP: Goblin - kard és lepke
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 07:50:48 8/10
(225927/239045)
További szép napot!:))))))))))))))))) Sajna gaya goooooooooooooooooooooo

KÉP: Arang and the Magistrate
8/10
offtopic
edimir 2017 febr. 17. - 07:49:30 8/10
(225926/239045)
PITYPANG - újratöltve!:)))))))

Február 17 - a jóság spontán megnyilvánulásainak a napja

Hogy kerül a képbe a pitypang? A magyarázat egyszerû... A pitypang - a jóság jelképe

A pitypang szoborról és a a mozgalomról itt találjátok az írást:
http://hungarian.ruvr.ru/2010/02/17/4506535.html

Majd vmikor ennek kapcsán szeretnék írni, de hogy mikor fér be a napba?:(((((((

KÉP: Goblin