8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:45:03 8/10
(225545/239045)
Valójában egy elõre megfontolt árulás elõkészítése.....


KÉP: ahová a rajzocska került...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:43:15 8/10
(225544/239045)
A SZOBALÁNY

Szokás szerint semmi sem véletlen, a lényegtelennek tûnõ részlet is jelent kap a film során


KÉP: azt hisszük... csak egy kis rajz készül....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:40:50 8/10
(225543/239045)
A SZOBALÁNY

Aztán elkészül a Terv szemléltetése... tárgyak és emberek....

KÉP: tudatos elrendezés.. a Buddha szobor elszigetelten külön, azaz kiiktatva.... a Terv alapja a celadon váza, rajta az összecsukott cigarettatárca, a kis tárgy-torony teteje pedig a szakés-butélia.... Ha minden a terv szerint történik, akkor a tornyocska stabil...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:30:38 8/10
(225542/239045)
A SZOBALÁNY

A Tervbe beszervezni szeretné a banda fiatal nõi tagját, õ lenne a szobalány, aki segít a kivitelezésben

KÉP: a Szobalány - korjói celadon váza... gyönyörû darab... talán túl szép is egy ilyen kis semmi lányhoz... de koreai, ahogy a lány.... Hmmm, a nõi szereplõk mindig vmilyen edény, a keleti felfogás szerint ez felel meg a hagyományos nõi szerepnek, ami csak és kizárólag a férfi jang befogadására szolgál....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:23:29 8/10
(225541/239045)
A SZOBALÁNY

A Tervben természetesen a Gróf is aktívan részt venne... ötletgazda... az áldozat manipulátora... majd kifosztója, a haszon lefölözõje...



KÉP: saját magát a szétnyitott ezüst cigarettatárcával jelzi... a cigarettának és doboznak még fontos szerepe lesz természetesen a filmben... eszköz egy újabb csavarhoz a történetben...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:17:08 8/10
(225540/239045)
A SZOBALÁNY

A Terv következõ szereplõje a becserkészendõ unokahúg....
KÉP: unokahúg (õ valódi japán) - japán szakés butélia... színes, karcsú nyakú.... melyen beszéd közben az ujjai játszanak...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:13:08 8/10
(225539/239045)
A SZOBALÁNY

Tudjátok, hogy a tárgyak (is) érdekelnek... nos, a rendezõ is nagyon figyelt a legapróbb részletre is... Már másik hsz-ben beszéltem Kelet és Nyugat harmóniájáról.... Most jöjjön vmi más...

Tárgyak és emberek....

A "Gróf" az orgazda bandájának vázolja a Tervet. A terv szereplõnek érzékeltetéséhez tárgyakat használ....

KÉP: Buddha szobor - "nagybácsi".... a pénz- és kéjsóvár önzõ, csak a saját vágyai kielégítésével törõdõ emberi söpredéknél semmi sem állhat távolabb Buddhától
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:00:09 8/10
(225538/239045)
Nem rossz ez a plakát sem, de nekem a másik jobban tetszik, az rafináltabb, jobban érzékelteti a kapcsolatok szövevényét....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 19:57:55 8/10
(225537/239045)
SPOILER

A "Szobalány" az alvilágban felnõve az utca gyermekeként egyszerûen a saját túlélése miatt is arra kényszerül, hogy nyitott szemmel járjon, villámgyorsan átlásson helyzeteket, embereket, kapcsolatokat... rózsaszín felhõcskék nincsenek.... csak a kõkemény valóság körülötte.... az orgazda bandájában akad egy lányanya is... így elsõ kézbõl vannak értesülései a férfi - nõ kapcsolatról.... nem vszínû, hogy hinne a gólyamesében... egy suta csókélménye van a film szerint, a testiségben inkább lelkes a késõbbiekben, mint tapasztalt....


Az Úrnõ kicsi lányként a nagybácsihoz kerülve elsõ olvasási leckéi a nemi szervekrõl szólnak.... Belekényszerítik, hogy erotikus irodalom felolvasója legyen a meghívott különleges vendégek számára.... Bár csak villanásnyira, de sejteti velünk a film, hogy nem pusztán felolvasó, de szolgáltató is... Hol õt vesszõzik, hol õ a vesszõzõ domina az urak serkentésére.... Körülötte minden a túlfûtött testiségrõl szól, a "szakirodalmát" betéve tudja. Hmm, talán szeretõje még nem volt, vagy csak néhány alkalmi aktustárs, de természetes, hogy egészséges fiatal nõként van szexuális igénye. Ezért is olyan fogékony a Szobalány rajongására....


KÉP: nagybácsi tenyere.... unokahúg alfele... milyen szép is a család! Pont, pont.... VESSZÕ!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 19:34:39 8/10 Előzmény Illiona
(225536/239045)
"Az õszinte, igaz ember nem is szerepel a filmben, talán nincs is, hiszem a 30-as évek Koreájában nem volt létjogosultsága egy ilyen embernek."

SPOILER
Igen, valamennyi szereplõ körül van vmi bibi....Fals és torz minden, a társadalom leképezése kicsiben... Kik érvényesülnek a japánok megszállta Koreában? A kollaboránsok, a csalók, az ügyeskedõk... A Szobalány és Úrnõje se a megtestesült ártatlanság, de ez nem az õ "bûnük", beleszülettek a körülményeikbe, akiknek gondoskodniuk kellett volna róluk, azok rontották meg õket....

A Szobalány anyja a szakmájában profi volt, egyetlen lebukása az életébe került, felakasztották lopásért.... A "Szobalány"-t egy orgazda bandája neveli fel és bele a "szakmába", zsebmetszés, drágakövek felismerése, érmék hamisságának megállapítása.... Hát nem éppen az angolkisasszonyokhoz jár.....

Az Úrnõ egy japán nemesi család életben maradt egyetlen sarja, akit pechére anyja halála után anyja húga vesz magához, akinek férje egy kollaboráns koreai, aki japánabbá akar válni a japánoknál, fizikailag és lelkileg egyaránt terrorizálja. Hiába örököl hatalmas vagyont a szülei után, kiskorúként teljesen kiszolgáltatott a "nagybácsi" gyám "nevelésének". Bár a nagynéni próbál segíteni neki, de õ maga is kiszolgáltatott, megalázó helyzetben van....
Olyasmire kényszerítik, ami nem egyszerûen undorító, hanem már beteges....

Miért éppen õk? Mert a körülményeik ellenére õk azok, akik a szenvedélyen keresztül képesek "megtisztulni", a másikért harcolni, ha kell akkor csalni, hazudni, színészkedni....Mindent bevállalni és megtenni a másikért, hogy aztán együtt lehessenek. Miért saját nemükben találnak igazi társra? Mert a körülöttük lévõ férfiak önzõk, szerelmet nem ismerõk, csak a testiség egy fura, betegességbe hajló változatát.....


KÉP: A nagybácsi "neveli" a feleségét és a gyámsága alá helyezett unokahúgát..... A kesztyû ellenére se bánik velük kesztyûs kézzel.....
Illiona 2017 jan. 12. - 08:48:42
(225535/239045)
A Szobalány

Szeged és környékiek figyelem!

mától, vagyis 01 12- 01.18-ig játszák Szegeden, a Belvárosi Moziban, (mégpedig a Grand Café-ban), minden este 19 órától.

Nem tudom milyen lesz a hóhelyzet, és a barátnõm (nem koreai-film rajongó) mikor ér rá, de mindenképp megnézném nagyvásznas változatban, moziban.
Illiona 2017 jan. 11. - 23:27:34 Előzmény edimir
(225534/239045)
A Szobalány

A film máshol is téma, átolvastam, amit a szomszéd fórumokon írtak róla. :)))

Egy kicsit belemenve, azokba a részekbe, -ahol oda sem nézünk,- azért a két lány elég tapasztaltnak tünt nekem.
Arra nem tért ki a film, hogy honnan szereztek korábbi életükbõl már ilyen jellegû tapasztalatokat.
Mondjuk a szobalány az szerezhetett, könyvekbõl, meg elég szabados volt a közösség is, ahonnan érkezett.
De a japán lány csak megjátszotta a tapasztalatlant, amugy meg elég gyakorlott volt.
ez egy kicsit furcsa volt.
Illiona 2017 jan. 11. - 23:18:57
(225533/239045)
Sziasztok!
Bocs hogy megint (vagy még mindig) mezõgazdaság, de ezt nem lehet kihagyni!

Mandarinültetvény Gyeongjuban!
Egyszerûen gyönyörû!
El is küldtem a tavalyi utitársaknak, ha itthon nem is lesz mandarinültetvény (rizs is volt!!!), de érdekességnek megnézendõ!
(helyileg nincs messze Matyitól!)

http://blog.naver.com/gyeongju_e/220906359040
Illiona 2017 jan. 11. - 16:24:44
(225532/239045)
A Szobalány

most kivételesen egyet értek veled, az utóbbi évek legnagyszerûbb koreai filmje a A Szobalány.
Gyönyörû képek, jó szinészek, izgalmas történet.
Az is tetszett, hogy a vezetõ szinészek nem az ismert sztárokból kerültek ki, igy sokkal könnyebb volt elfogadni õket!
Én ezt az öregasszonyt sem láttam még semmiben, (az általad emlitett sorozat is tiltólistán van nálam.).

Jó kis feladvány, hogy mi is a bizalom, a feltétel nélküli bizalom, kire számithatsz, és kire nem a barátaid közül, ki is az ellenséged, és miért!
A puhatolózás, a megjátszás, megtévesztés mestersége, különben nem lehet túlélni!
Az õszinte, igaz ember nem is szerepel a filmben, talán nincs is, hiszem a 30-as évek Koreájában nem volt létjogosultsága egy ilyen embernek.
Az azért érdekes, hogy egy tolvajlány és egy házassággal játszó nõ lett ennek a filmnek a pozitiv hõse!
(elõször házasságtörõt irtam, azután kijavitottam. Ez akkor házasság volt, avagy sem?! Kérdésem elméleti!)
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 11. - 00:14:00 8/10
(225531/239045)
Ajaj, micsoda elütés... gyártottam 2 hullócsillagot!:))))))))

Jav... Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:)))))))))))))


KÉP: ha már ekkorát bakiztam, akkor jöjjön egy igazi sillás elköszönõ... a kamasz Deokman... ahol még az a bizonyos Göncöl is sillás, azaz 8!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 11. - 00:02:15 8/10
(225530/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))) Silla 6 csillaga vigyázza álmaink!:)))))))))))


KÉP: ezúttal az elköszönõs mi más is lehetne, mint A szobalányból....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 10. - 23:51:27 8/10
(225529/239045)
Minden színész kiváló a fõszereplõkön át az epizodistáig... meg tudják teremteni és fenn tudják tartani a feszültséget... egy plusz csavar: játék a játékban... amikor szerepük szerint is színészkednek, hogy megtévesszék a többi szereplõt... és persze bennünket, nézõket is.... engem sikerült átverniük!:)))))))


KÉP: egy kis fátyolfellebbentõ a titkokról.... az Illiona által feltett fura robot szerkezet......
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 10. - 23:43:56 8/10
(225528/239045)
The Handmaiden/ A szobalány
... és egy épp csak felbukkanó szereplõ... Illiona, rá gondoltam... ennek a nõnek nagyon erõs a kisugárzása... Már a Master's Sun kínai lélekárusaként is hátborzongató volt, nem lehet nem észrevenni abban a pár percben, amikor megjelenik a vásznon...

KÉP: a banda nõi vezetõje... ezúttal mosolygósan.... hiába, jó üzlet van kilátásban...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 10. - 23:37:42 8/10
(225527/239045)
KÉP: szobalány és úrnõ..... de melyik, melyik?????,,

A filmben kiválóan manipulálnak bennünket, látszat és valóság, rejtett szándékok, ki van kivel és ki ellenében????? Hát bizony lesznek fordulatok, amíg minden a helyére kerül....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 10. - 23:33:01 8/10
(225526/239045)
KÉP: a megbabonázott hallgatóság... hmm, vajon mi lehet, amit férfiak ilyen feszült figyelemmel, elvarázsolva hallgatnak???????