Illiona 2017 jan. 16. - 17:38:26
(225565/239045)
My Princess

azt irták róla egy blogban, hogy rózsaszin vattacukor történet, és hát az is!
Nekem az elsõ modern dorámám volt, ma már nem biztos hogy végignézném, bár SSH miatt esetleg mégis.

Nem hiszem, hogy komolyan gondolták az államforma megváltoztatását, vagy egyáltalán, hogy bármi ráhatása lenne egy hercegnõnek a napi politikára.
Magát az épületet már azóta egy tucat sorozatban láttam.
A mellékszereplõk: a Két Hét nyomozója pl itt nagyon merev, sznob. Látszólag nem érezte magát jól a bõrében. Az Endless Love vagy a Szöul 1945 inkább voltak számára elfogadható.
A hercegnõi szerep Kim Tae Hee szinésznõnek volt egy jutalomjáték, csak ugy lubickolt ebben a szerepben. Már mint akit érdekelt persze, engem pl egyáltalán nem.

Song Seung Hun viszont nagyon jó volt, mindig is jellemzõ rá a lovagias viselkedés, a választékos beszéd.

Én innen vettem azt a szólásomat hogy "miattad". Kim Tae Hee is ezt gyakorolja az autóban, Misil után, szabadon.

Azt, hogy Raint is megemlíti a napi teendõi között, hát nem csodálkozom rajta, ez õt minõsíti!
Illiona 2017 jan. 16. - 08:24:39
(225564/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Megjelent ma reggelre a Pandora c nagy sikerû mozifilm az Avistán!!!

Kim Nam Gil legujabb filmje!

edimir, majd este fogok reagálni, de most még munka van...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 21:49:48 8/10
(225563/239045)
My PRINCESS

S ha valakinek ennyi rózsaszín cukormáz nem feküdte meg a gyomrát, akkor annak jöjjön egy kis alvást segítõ édes tejecske... egyenesen a hercegnõi kezecskékbõl.....

KÉP: tejecske, de édeSSH!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 21:46:29 8/10
(225562/239045)
MY PRINCESS

KÉP. - felirat - ajaj, a Mr Szempilláról illene leszoknom, elnézéSSHt!:))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 21:43:41 8/10
(225561/239045)
MY PRINCESS

Ezt csak Illiona kedvéért vágtam ki!?)))))))))

KÉP: - feilrat - a hercegnõi tanmenet, ahogy õ elképzeli... a zene és tánc oktatót azt hiszem te is szívesen felkérnéd!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 21:40:59 8/10
(225560/239045)
MY PRINCESS

Van ugyan egy népszavazás attól, hogy a lány elfogadja-e hercegnõjének, de aztán semmi jogi aktus nem követi ezt. Nem látjuk, hogy a parlament törvényben rendezné az uralkodócsalád és az állam viszonyát, avagy az államformáét. Mi van? Maradt a köztársaság, amiben van egy szem hercegnõ, mint aki az egykori királyi családot képviseli az országban... lebeg , mint Mohamed koporsója? Vagy netán alkotmányos monarchia lettek? Sehol semmi a hercegnõ jogkörérõl, kötelezettségeitõl, csak van az alapítvány és annak igazgatósági tagjai... meg egy édes bábucska, akit hercegnõnek titulálnak.... Hmmm, ahhoz képest, hogy mekkora vagyon felett rendelkeznek, elég dilettáns az egész társaság... Lesz valamikor koronázás is, vagy csak örökös hercegnõ marad... netán örökös pártában, avagy férjhez mehet... szabad a vásár, vagy van megkötés a férjválasztás terén? Mi lesz férjuram címe, jogköre?

KÉP: - felirat - ha segítenél jó ötlettel nekik, hát csak írj!:)))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 21:20:38 8/10
(225559/239045)
MY PRINCESS

A kedves, ám tök jelentéktelen leszármazott apuci halála után megkapjuk kislányát hercegnõnek. Azért az fájdalmas, hogy a koreai történelembõl az elsõ tesztje 0 pontos, persze Mr. Szempilla igyekszik kicsit kikupálni, de valljuk meg, a libuska libuska marad, bár a vége felé némi elõrelépést tapasztalunk.... A szentem olvasni kezdi nagy sokára a könyveket, még árvákat is hív a palotába, kajagümön játsziik, fõzöcskézik, hogy így reklámozza a koreai hagyományokat... és a nagyvonalúság netovábbjaként a népet is beengedik a palotába... sõt a hercig hercegnõ papírmasé alakjával fényképeszkedhetnek.... brrr úgy elképzeltem mindezt II. Erzsébettel a Buckingham palotában...., de valahogy nem igazán ment....

KÉP: - felirat - hercegnõnk a sorozatokból próbálja ellesni, mit és hogyan kéne csinálni... a példakép nem rossz, de sajnos hiányzik belõle Mishil elkötelezettsége...
a besározták apucit, én majd tisztára mosom az emlékét nem éppen a közért való elhivatottság
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 20:59:48 8/10
(225558/239045)
Míg vártam a most futó sorozataim újabb részeire. gondoltam, hagyom megfertõzni magam micikétõl... így megnéztem a My Princess-t...

SSHok jót nem igazán tudok róla mondani... A sokadik olyan sorozat volt, ami így vagy úgy, de a királyi családot a mában próbálja meg elhelyezni, mintha egy alkotmányos monarchia lehetõségével játszana el.... Mit mondjak, tudom, hogy vígjáték, tudom, hogy nem szabadna komolyan venni, csak illene elájulnom a Tündibündi hercegnõtõl és Mr. Szempillától. De be kell vallanom, hogy az eddig e témában forgatottak közül ez volt a leggyengébb. Nem tehetek róla, de rettenetesen bosszantott ez a fokú bárgyúság.
My Princess
Jó, belementem a mese kedvéért, hogy az utolsó uralkodó képes volt terhes feleségét úgy elküldeni az udvarból, hogy azt senki se szimatolta ki, istenem, ezúttal az eunuchok és az udvarhölgyek között senki nem volt megvesztegethetõ, a kémek pedig nem álltak a helyzet magaslatán..... Ami az uralkodó titkos vagyonának sorsáról a történetben szerepel, az már jóval hihetõbb, mármint az, hogy a hûségesnek hitt megbízott hûtlenül kezeli, azaz lenyúlja. Még hihetõbb, hogy a fia mindent elkövet, hogy a bûnbánó "Nagypapa"/Elnök ne tudja visszajuttatni az uralkodó leszármazottjának...

De mire is szolgálna az idõközben hatalmassá duzzadt vagyon, amit a Királyi Alapítványon keresztül juttatnának vissza a néphez? A szent cél, hogy a visszaállított uralkodó családon keresztül a megszakadt történelmet kijavítsák, a hagyományokat ápolják. Ez még nem hangzana rosszul, de lássuk a megvalósítást- Elõször is épülne egy Királyi Palota. Mondjuk minek, ha már van, igaz, az mûemlék. Hmm, pedig hát igazán visszaigényelhetné a kis hercegnõnk a családi jussot... de jobb a békesség, épüljön neki egy vadiúj...


KÉP: az új Királyi Palota.... francia park elõtte, az épület vmi eklektikus borzadály, amitõl illene elájulnunk, de csendesen a kisördög azt duruzsolja, hogy mi a frász köze van a történelemhez, meg a hagyományokhoz az épületnek... hát a koreaihoz bizony semmi....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 15. - 20:30:14 8/10 Előzmény Illiona
(225557/239045)
Így beleolvasva az ismertetõdbe, a fiú jobban járt, hogy elrabolták anno, legalább így lett egy normális gyermekkora, arról nem is beszélve, hogy értékesebb emberré vált.

Tudom, Koreában a "vérvonal" a minden, de nekem emberségesebb, ahogy Brecht fogalmaz A kaukázusi krétakörben: "„Hogy minden azoké legyen itt, akik bánni tudnak véle,

A gyermek az anya-szívûeké, hogy fölnevelõdjön..."

Azt hiszem a legjobb szót találta meg rá, "anya-szívû". Nem ragozandó fogalom....


Sokan szerettük/szeretjük A váratlan utazást... Az anyai szeretet c. részben is az "anya-szívûek" mellett voksol az írónõ, így lehet a vénkisasszony Hetty néni az év édesanyja

Olyan jó sokadszor is újranézni!:)))))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=t4eRQHp_RDQ
Illiona 2017 jan. 15. - 13:19:02
(225556/239045)
említettem tegnap a scandal c filmhez, és itt a hír, most is szembejött, nem is kellett keresni:
http://vs.hu/magazin/osszes/18-eves-es-most-derult-ki-hogy-elraboltak-a-szuleszetrol-0114/?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_content=0115-szulesze&utm_campaign=szm

azért ez egy érdekes szituáció, sokkal több van benne, mint csak egy jól megírt krimi!

Mert ugye? ki az igazi szülõ, aki felnevel, szegényen, szeretetbõl, vagy a kõgazdag, de lelketlen, csak a pénzt nézõ vérszerinti?
vannak a nevelõ szülõnek is inditékai, és késõbb indokai! (a saját 5 éves fiát a gazdag vérszerinti egyszerûen el tette láb alól).
vannak érvei a vérszerinti szülõnek: az "õ" fia, az õ vére, rá akarja hagyni a vállalatbirodalmat, igy még örökös sincs.

Vannak érvei a vér szerinti anyának: az õ értékes gyereke hová lett egy pillanat alatt - még csak váltságdijat sem kértek érte?
na persze, õ is csak "használta" a fiút, mig vele élt: elhallgatta a terhességét, és csak 5 évesen hozta az apa tudomására a létezését, amikor a vállallat további létérõl kellett dönteni.
Akkor a féltestvér, aki lány ugyan, de mindent akar - majd lesz õ olyan örökös, hogy csak na! és annak "szeretõ" státuszu anyja !!! pedig fûti ezerrel!

és még van egy csomó szereplõ, akik csak érintõlegesek a történetben, de mégis fontosak az információáramlásban
Egy férfi terhes menyasszonnyal, aki szembemegy a kõgazdag vérszerintivel, a nevelõapa régi munkahelyén a helyettes, aki ugyanugy végzi,
a nevelõszülõ vérszerinti lánya, akinek a világa egy pillanat alatt felborul, és a szeretett testvérbõl egy pillanat alatt idegen lesz!
Cselédek, sofõrök, titkárok - ezek mind hozzátesznek egy mondatot, vagy épp elhallgatnak.

Vérszerinti apa vagy nevelõapa? ez itt a kérdés!

kép a fõszereplõ: Kim Jae Won (nagyon nagy szerep, és jól megoldja + jó is ránézni!)
Illiona 2017 jan. 15. - 00:24:53
(225555/239045)
Scandal

itt egy kis ismertetõ:
http://asianwiki.com/Scandal:_A_Shocking_and_Wrongful_Incident

mondhatnánk, hogy a sorozatban jól összehozták, és egy izgalmaz történetet csináltak, de pont a mai reggeli hirekben olvastam egy ilyen valóságban, Amerikában megtörtént esetrõl, hogy a pár napos csecsemõt valaki elrabolta a kórházból, és 21 év mulva találták meg az elrablójánál.
már a hirt nem találom, gondolom olvastátok.
Kép: még mindig a filmbõl, az idõs szereplõk, a szülõk
Illiona 2017 jan. 15. - 00:12:37
(225554/239045)
Scandal

36 részes sorozat, most befejezve!

25 évet - kemény évet - ölel fel a film, sokat maszkiroztak, az biztos, de volt akit nem.
Végig nagyon izgalmas!
25 évvel ezelõtt egy 5 éves gyermeket elrabolnak, a emberrabló neveli fel, és 25 év mulva szépen elkezd minden kiderülni.
Részrõl-részre mindig van valaki, aki már többet tud, mint a többi, és az próbálja manipulálni a történéseket.
A tét nem kevesebb, mint Korea 3. legnagyobb épitési vállalatát igazgatni, annak örökösövé válni.

De ez az örökös éppen egy ebédre való pénzzel a zsebében piti huligánokat üldöz.- rendõr lévén-. És fogalma sincs arról, hogy nem az, akinek hiszi magát.

Googlees fordítással néztem, nagyon rossz minõségben, a szöveg közel felét nem is értettem, de nem zavart, igy épp elég volt a feszültségbõl.
Illiona 2017 jan. 13. - 18:11:45
(225553/239045)
Naked Fireman - Meztelen Tüzoltó

tegnap volt az 1. része.
Hát eléggé nem voltak körültekintõek, amikor a címet választották.
Persze lehet nem is gondolták, hogy ez más nyelven mit is jelenthet.
Én jóhiszemûleg beütöttem a címet a googleeba+ képek, és nem kellett volna!
Hogy ott mi jött ki!
Végül is 3 poszter a képek között ott volt, megbújva...

Maga a filmsorozat egy lányról szól, aki gyermekként átél egy tüzet, és látja is a gyujtogatót, majd 10 évvel késõbb felismerni véli annak sebhelye alapján, egy tûzoltóban.
Elég zsúfolt volt az 1. rész, a fõszerepben Lee Yoon Hyuk, akit már a Bluebirds House c 50-részesben láttam.

http://asianwiki.com/Naked_Fireman

azt hiszem 4 részes lesz, és nagyon jónak igérkezik!
Illiona 2017 jan. 13. - 12:35:20
(225552/239045)
a The Age of Shadowsnak nincs még magyar fordítása.
Én mindenesetre belenézek, tegnap letöltöttem, de egy vélemény szerint elég kemény...

most nézem a képeket, hogy Gong Yoo is szerepel benne, nekem ugyan egyáltalán nem szimpatikus az ember, egyszerûen csúnyának tartom, bár tudom hogy sokaknak tetszik, sõt, vannak olyanok, akik egyenesen rajonganak érte! Csak nyugodtan...
Remélem itt ebben a filmben valami negatív figurát fog alakitani...
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 13. - 07:51:11 8/10
(225551/239045)
További szép napot!:))))))) Sajna gaya gooooooooooooooooo.....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 13. - 07:49:52 8/10
(225550/239045)
Egy kis kitartás, aztán jön a várt hétvége!:))) Addig is egy kis csipegetni való a Konyhában, kell az energia a mai pörgéshez....

Remélem, a hétvégén mások is úgy döntenek, hogy néznek egy kis mozit/sorozatot... Jó lenne, ha Illionán kívül mással is beszélgethetnék A szobalányról.......
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 13. - 07:44:33 8/10
(225549/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))) Péntekhez méltatlanul pocsék az idõ... így bizony elkél a Tatuin fíling... Igen, nekem két Nap kell!:)))))))))))))))


KÉP: Két Nap...by maggi
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 21:08:22 8/10
(225548/239045)
Bármennyi elismerést és díjat is söpört be a The Handmaiden/A szobalány, a Golden Globe-ra Dél-Korea egy másik filmmel nevezett, a The Age of Shadows c. filmmel.
Érdekes, hogy ez is a japán megszállás idején játszódik. Fordulatokban ez is bõvelkedik, ahogy lélektani játékokban, de a feszült atmoszférát nem a testi szenvedély teremti meg....

KÉP: a film plakátja

Forrás és ismertetõ: http://asianwiki.com/The_Age_of_Shadows

Hmm, talán egyszer ezt is megnézhetnénk.....
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 21:00:49 8/10
(225547/239045)
A SZOBALÁNY

SPOILER
Az érzelmek elementáris ereje... Megérteni/átérezni a másik traumáját, dühödten bosszút állni érte.... A pusztító orkánként söpör végig... hogy aztán a jelenet zárásaként a már klisének számító lábbal taposva mosást átlényegítse......

KÉP: taposás.... nem a könyvek... a lélek tisztul.. tökéletes bosszú
8/10
offtopic
edimir 2017 jan. 12. - 20:50:36 8/10
(225546/239045)
A film ritmusa jó, a vágások tökéletesek... Következzék két egymást követõ filmkocka....Két étel... két Sors.... zsigerileg hatnak... érezzük az ízt, az egyiknél a a gyomorfogató émelygést, a másiknál a szánkban összefutó nyálat....
Két filmkockával minden tökéletesen érzékeltetve.....

KÉP. ételek és sorsok