8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 01. - 23:47:21 8/10
(225305/239045)
További szép hajnál/éjt!:))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány Kék mosolya!:)))
8/10
offtopic
edimir 2016 dec. 01. - 23:45:35 8/10
(225304/239045)
A hosszú történelmi sorozatok után akartam nézni vmi mait, idõ híján lehetõleg rövidet... Így esett a választásom a 2002-es Friends minisorozatra, ami csak 4 részes...
Semmi technikai újdonság, a mobil õskori, csak ritkán használják... Két fiatal találkozása egy táskalopás kapcsán... Egy japán lány és egy koreai fiú egyetlen közös napja Hongkongban... így indul a történet. Átlagos fiatalok, semmi chebol családi háttér, semmi gyermekkori trauma... Csak egy szeszélyes Sors, ami egymáshoz sodorja õket, hogy aztán próbára tegye az egymás iránt érzett szimpátiájukat. Nem "nagy" történet, amitõl igazán kedves, az egymásnak adott bátorítás, inspiráció, hogy a céltalan célt találjon, s akinek álma van, az ne adja fel. És természetesen mindezt tovább színezi a két nagyon is eltérõ kultúra. Persze itt is akadnak "jóakarók", akik megmondják a tutit, hogy reménytelen.

Kedves sorozat, amit egyszer érdemes megnézni, ha egy kis emberségre vágyunk. Ha látványos és akciódús jelenetek helyett "beérjük" azzal, hogy nyomon követünk két fiatalt, aki felnõtté válik, megtanul felelõsséget vállalni.

KÉP: a film plakátja
http://asianwiki.com/Friends_(2002-South_Korea)
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 30. - 22:15:40 8/10
(225303/239045)
TÉLI LIBAGOLY TALÁLKOZÓ
Közeledik a tél, még az ünnepek elõtt jó lenne egy kicsit összejönni, beszélgetni. Ha Te is így gondolod, akkor iratkozz fel és gyere. Mindenkit szeretettel várunk!:)
FIGYELEM - VÁLTOZÁS - HELYSZÍN!!!!!

Helyszín: K POINT ÉTTEREM
http://etterem.hu/k-point-restaurant-cafe
Maggi lefoglalta a belsõ termet, ahol a múltkor is voltunk. Az étterem 11.30-kor nyit, onnantól lehet jönni.
VÉGLEGES IDÕPONT:
december 3.
1./ edimir
2./ dorombka
3./ Illiona
4./ MH
5./ Crutia
6./ szakire
7./ micike
8./ Cilia
9./ maggi
10./ Tilli

SZERETETTEL VÁRUNK MINDENKIT!:))))))))))))))))))))
Illiona 2016 nov. 30. - 11:55:16 Előzmény micike_MSc
(225302/239045)
Még egy kép az East of Eden gengszterérõl:

Ugy tünik a jóképûség jó lelket is takar!
Itt nincs annyira kifésülve a homlokából a haj, csuda hogy nem ismertem fel?
Illiona 2016 nov. 29. - 22:03:38 Előzmény micike_MSc
(225301/239045)
Ez a fotó a most játszott 1 %-ból. Hogy mennyire más arca van, tökéletesen eljátszotta a gengsztert, és most az urifiút.
Illiona 2016 nov. 29. - 22:00:22 Előzmény micike_MSc
(225300/239045)
Sziasztok!

megkerestem az East of Edent, nem hagyott nyugodni ez a szép fiú, Kim Hyeong Min.
és meg is találtam, tényleg õ az, aki rossz oldalon kezdi, azután átmegy a jó oldalra, és gyõz! Õvé lesz a lány is, meg egyáltalán, egy élhetõ élet.
Vagyis akik tudnak változtatni, azok nyernek!
Akik benneragadnak a régmultba, és azt hiszik, nem lesz semmi változás, azok halálra vannak itélve!

Most persze a fiút kerestem, de napokra benneragadtam a sorozatban, ujranéztem a 15. résztõl.
Összehasonlithatatlan ez a kidolgozottság a mai, hebehurgyán összedobált sorozatokkal szemben.
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 20:05:41 8/10 Előzmény micike_MSc
(225299/239045)
Ha nem is tökéletes, de vágyunk a Tökély-re!:))))))))))))))))))))) Maggi ebben a profi, én csak kontárkodtam!:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 19:25:20 8/10
(225298/239045)
Egy vmire azért jó volt a King's Dream... hónapokkal ezelõtt nézni kezdtem a Gye Baek c. sorozatot, de vhogy a vége felé belassultam és abba is hagytam. Tudtam, hogy mi lesz a vége, így aztán nagyon nem akaróztam látni Baekje bukását, se a nekem szimpatikus szereplõk halálát. A King's Dream szörnyû Beakje-i jelenetei után azonban már megszûnt a gát... és jól tettem, mert itt a tragédia ellenére is igazán míves a lezárás, finom jelzések... a sziklán ott maradt cipõ... a kifosztott palota trónján ülõ király.....
és Gye Baek halála is méltó a hõshöz... nem egy nyilakkal teletûzdelt sündisznó, hanem egy az utolsó erejéig harcoló hazája földjét védõ harcos.....

Milyen érdekes, ahogy mindkét sorozatban ott a közös forrásból származó történet, de a két sorozat teljesen máshová teszi a hangsúlyt, így aztán más az érzet, amit belõlünk kivált. Milyen más értelmezést kap, ahogy a döntõ ütközet elõtt Gye Baek megöli a feleségét és a gyermekeit.... és itt bizony nincsenek pátoszos szavak, a mûkönnyek árjába se fulladunk bele, van barátság, szerelem és mindezek elárulása... és van megbánás és megbocsátás... és itt is van varázs, ami fontos...

Érdekes, hogy Gye Baek alakját az általam látott sorozatok milyen pozitívan mutatják be, a kiváló stratéga, a hazájához tántoríthatatlanul hû hazafi, a gáncstalan lovag, akinek szava hiteles, mert egy jellem szavatolja....Azt hiszem én a koreaiak helyében neki is állítanék szobrot....

KÉP: Gye Baek a döntõ csata elõtt
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 18:23:52 8/10
(225297/239045)
TÉLI LIBAGOLY TALÁLKOZÓ
Közeledik a tél, még az ünnepek elõtt jó lenne egy kicsit összejönni, beszélgetni. Ha Te is így gondolod, akkor iratkozz fel és gyere. Mindenkit szeretettel várunk!:)

FIGYELEM - VÁLTOZÁS - HELYSZÍN!!!!!

Helyszín: K POINT ÉTTEREM
http://etterem.hu/k-point-restaurant-cafe

Bocs, de így a MÚZEUM ELMARAD!!!!!

Javaslat érkezett a helyszín megváltoztatására, az érvek elõtt fejet kellett hajtanom. Az egyik a Venezetiában szerencsétlenül kialakított dobogó (szegény Cilli!), a másik, hogy viszonylag korán távozásra kértek bennünket a múlt alkalommal, ez kicsit kellemetlen utóízt hagyott. A K Point-ban már voltunk. Nagyon vendégszeretõ, viszonylag drága, de hatalmasak az adagok, akár ketten is osztozhatnak étken és számlán. És a koreai ízek mellett hangulatosabb koreai sorozatokról beszélgetni.
Program javaslat:
- ebéd - finom falatok beszélgetéssel fûszerezve...
Mirõl?
- Bálint gazda helyett Illiona mesélhetne a koreai kertészetekben szerzett tapasztalatairól
- Ez történt velem, ezt láttam, ez jutott eszembe róla....
- jelentkezés a rendkívüli filmes-bulizós szilveszterre
- és mindaz, ami fontos és kevésbé fontos!:)))))))))))))))))))))))))))))))

VÉGLEGES IDÕPONT:
december 3.
1./ edimir
2./ dorombka
3./ Illiona csak az étterem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4./ MH
5./ Crutia (csak az étterem)
6./ szakire
7./ micike (múzeum is érdekel, de a kezdéstõl függ, illetve nekem csak ez a nap jó, ha szabadnapot kapok; és a királyi pecsétet is vissza kellene már szállítanom... :))
8./ Cilia
9./ maggi


SZERETETTEL VÁRUNK MINDENKIT!:))))))))))))))))))))

Ha nehézséged van a Portra belépéssel: azt az e-mail címed írd be, amelyre a portról kapod az értesítést (PÜ, filmfigyelõ, portos ajánlások stb.), jelszóként pedig a portos jelszavad írd be, amivel regisztráltál, ne az e-mailod jelszavát!
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 18:18:43 8/10
(225296/239045)
Üdv Mennyei Harmónia!:)))))))))))) Nomen est omen... a napjaidban legyen ott a nicked!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 18:16:43 8/10
(225295/239045)
Üdv sz.kati!:) A madárkád kicsit a fõnix és a "zöld sas" egyvelege... két szenvedély... Sok olyan szenvedélyt kívánok, ami örömet és vidámságot hoz az életedbe!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 18:12:17 8/10
(225294/239045)
Üdv ReppeNÕ!:)))))))))))))) Tillikém, jó egészséget kívánok házad kétlábú és négylábú lakóinak, találd meg, amit keresel és legyél nagyon boldog!:)))))))))))))))))) Megérdemled!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 18:09:11 8/10
(225293/239045)
Üdv Kószám!:) Jó egészséget kívánok, fitt térdet és szárnyas sarut, hogy oda repítsen, ahová csak szeretnéd!:))))))))))))) Minden nap hozzon vmi szépet a tarsolyában, hogy azt Hathor tovább édesítse, Hórusz pedig tárja föléd védelmezõ szárnyát!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 29. - 18:02:49 8/10
(225292/239045)
Egy kis restancia péntekrõl.... Isten éltesse a Katalinokat, Katákat, Katusokat, Katikat és Tilliket!:))))))))))))))))) Szerencsére Sillán nekünk olyan csodálatosak és különbözõek vannak, mint az õket köszöntõ virágok!:))))))))))))))))))))))))))))))))
10/10
Ljerk 2016 nov. 27. - 22:26:08 10/10
(225291/239045)
Nagyon szép........a takaró szélsõ motívumai is úgy látom a tûzzel kapcsolatosak, a táltos repülõ ló is tüzet "parazsat" fúj......
Illiona 2016 nov. 27. - 21:02:18
(225290/239045)
Amikor 2014-ben visszajöttem Koreából, akkor utána néhány utitársammal elmentünk Százhalombattára, hogy az ottani halomsirokat összehasonlitsuk.

És valóban, nagyon sok hasonlóság van a két temetkezési mód között, csak a a százhalombattai sirokat vagy 1 000 évvel mondták öregebbnek a Gyeongjuban találtakkal, valamint Százhalombattán a magas rangúak temetkeztek igy, mig Gyeongjuban a királyok.

Akkoriban irtam is ide róla, ha jól emlékszem.
Illiona 2016 nov. 27. - 20:53:55
(225289/239045)
Sziasztok!

ezt a lovat én láttam, amikor Gyeongjuban voltam, ott van a Nemzeti Muzeumban.

Az egyik feltárt királysirból került elõ, viszonlag épen.
Egy áldozati ló takarója volt.
Amikor viszont a friss levegõvel érintkezett, szinte azonnal elporladt, ami a régész lelkiismeretfurdalását kiváltotta, nagyon megviselte, de végül csak bocsánatot kért a nemzettõl.(megkimélve a Han folyót...)
Viszont abbahagyták a királyi sirok feltárását, ha jók tudom akkor kettõt tártak fel a 35-bõl. Összesen 350 sír van egyébként Gyeongjuban.
Ebbõl a 2 sirból vagy 20 ezer tárgy került elõ, képzelhetjük, mi lehet akkor a sirokban még...

a fotón ez a lótakaró, ami saját fotóm, még 2014-bõl.
10/10
Ljerk 2016 nov. 27. - 20:44:10 10/10
(225288/239045)
"csapnivaló forgatókönyvre, mûpátoszra és gyenge színészi játékra épülõ sorozat, ahol nagyon kilóg a lóláb..... és az sajna nem 8, hanem több.... és szárnya sincs!:))))))))))))))))"

:))

Az Égi Ló elõkerülési helyérõl szóló wiki cikkben szó esik róla, hogy maga a sírhalom teljes hasonlóságot mutat a néhány ezer kilométerre nyugatra levõ Altáj hegységbeli sírhalommal - így aztán biztos van valamilyen összefüggés a sillai királyi család (valamint a nemesség egy része) és valamelyik magas színvonalú kultúrával rendelkezõ nomád törzs között. Maga a nép az nem biztos, hogy nomád származású - csakúgy mint Baekjében, ahová Mandzsúriából (Goguryeo) érkezett Jumong feleségének törzse, és annak leszármazottai uralkodtak a baekjei "õslakos" népesség felett.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 27. - 19:17:45 10/10 Előzmény Illiona
(225287/239045)
Hm, kösz az ajánlást - ha találok hozzá egyszerû (nem torrentes) letöltést, akkor majd egyszer (elõbb-utóbb) megnézem.
Elfér a rengeteg megnézésre váró film és sorozat között. :))))

További szép estét és jó hétkezdést Mindenkinek!
Mentem. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 nov. 27. - 19:04:42 10/10 Előzmény Illiona
(225286/239045)
SSH-ról ódákat tudnék zengeni, de megkímélem tõle a többieket... :)))))
When a Man Loves: "Han TaeSang" szerelme miatt én is aggódtam kicsit eleinte, mert bár igazán szép, babaarcú színésznõ (nevezzük nevén: Shin Se Kyung), de elõzetesen csak a Mélygyökerû fában láttam a néma SoYi szerepében. Viszont a WAML-ban szerintem tökéletesen illett SSH-hoz, aki szerepe szerint és a valóságban is 37-38 éves volt akkoriban, míg "MiDo" csak 26 (a színésznõ pedig 23). Nekem tetszett, ahogy a színésznõ alakította ezt a szomorkás, a koránál érettebb leányzót, aki elõször csak a pénz miatt, de végül elfogadja TaeSang segítségét, közeledését, majd fokozatosan elbizonytalanodik, fõleg mikor a korban és gondolkodásban hozzá közelebb álló JaeHee kezdi ostromolni, és ezzel párhuzamosan idõnként látja TaeSang negatív arcát, ami a gengszter múltjából ered. Az is tetszett, hogy mindig becsületes, mikor majdnem "lebukik" TaeSang elõtt néhányszor, akkor sem kamuzik, hanem õszintén válaszol neki. Egészen addig, amíg a körülmények és ChangHee (JaeHee bátyja) miatt nem kezd el rettegni Han TaeSang-tól... de végül minden a helyére kerül...
És nagyon szerettem a sorozatban elhangzó, megjelenõ idézeteket, amikkel a könyvesbolt tábláján üzengettek egymásnak. :)

East of Eden és Yoo Dong Geun. Utána kellett néznem kire gondolsz, de így már értem: Gook DaeHwa elnök, a kaszinómágnás nekem is nagy kedvencem volt. Mikor félelmetesen, fenyegetõen, halkan beszélt, akkor is mindig bíztam benne, hogy azért bírja ezt a DongChul-gyereket - és úgy is volt! :)))) Azt meg külön bírtam, amikor vagy mérgesen vagy lelkesen csak úgy pörgött, ezt a jellegzetes krrr-hangjukat nagyon bírom a koreaiaknak... :)

A Summer Scent és az Autumn in My Heart is hamarosan sorra kerül, még nem tudom melyik, de a telefonom memóriakártyájára mindenesetre hamarosan átmásolom õket (csak valamit meg le kell törölnöm; pedig 64 gigás, de tele van...)