10/10
offtopic
kimbin01 2016 nov. 13. - 19:05:53 10/10
(225165/239045)
Na jó, legyen fekete! Az slankít, és a fehér hamar piszkolódik. :)))))))

Ugyanezt a témát a kínaiak is megfilmesítették, és a végén ott is lett egy "herceg".
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 16:00:14 8/10
(225164/239045)
Fehér autós herceg az már nyálas befejezés... a komor 4. herceghez vhogy nem passzol, hozzá illik a fekete!:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 15:52:56 8/10
(225163/239045)
Ugyanez a kanna A Frozen Flower-ben, de itt a szirmok pereme nincs festéssel kiemelve, csak a forma azonos.

KÉP: 133. nemzeti kincs - celadon melegítõ kanna lótuszvirág alakban - A Frozen Flowers - Egy fagyott virág....


Hmm, mindkét filmben a király használja!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 15:48:39 8/10
(225162/239045)
A Moon Loversben is találni nemzeti kincset a berendezésben.

KÉP: 133. celadon melegítõ kanna lótuszvirág alakban _ Moon Lovers
10/10
offtopic
kimbin01 2016 nov. 13. - 15:47:45 10/10
(225161/239045)
Sziasztok!

Nem is tudom mit is nézzek, mert valahogy egyik sem hoz izgalomba.

Nekem így megfelelt a sorozat befejezése, de sokaknak nem. talán annyi, hogy egy fehér autós herceg a jelenben is megjelenhetett volna.
(Megjegyzem a Rebirth-Next, pont ezt a dolgot boncolgatja)

Ha jól emlékszem 1-2 éve ajánlottam a God of Wart, de nem ezek szerint kevesen tették túl magukat az elsõ részek véres mivoltán, és
talán nem folytatták. Pedig......, de ezt edimir már megfogalmazta, nem akatom ismételni.
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 15:45:33 8/10
(225160/239045)
Szép napot! Hmm, nem olvastam más fórumokon a véleményeket, így azokhoz nem tudok hozzászólni. Az égi jelenségek befolyásolják az idõsíkokat az egyes sorozatokban. Különleges naptevékenység kíséretében nyílik meg a Faith-ben az idõkapu, a Roofrop Prince-ben a Hold az, aminek segítségével idõsíkot váltanak, hiszen a menekülõ lovasok a Hold segítségével repülnek át a csoszon-korból a jelenbe.

A Moon Lovers forgatókönyvírója eléggé sejtelmessé teszi a dolgot, elég nagy hézagokat hagy, ránk bízza, hogyan töltsük ki. A kerettörténet a jelenben nem igazán kerek, indulásként a Nõ a vízbe esik..... a múltban találja magát egy az övéhez hasonló, de fiatalabb testben... aztán jönnek a történések... majd halála szívbajban ..... és a kerettörténet a jelenbe új helyszínt kapcsol be, az ágyában ébred!

A hézagot szerintem 3 magyarázat vmelyikével tölthetjük ki:
1. A lány csak álmodta az egészet
2. Idõutazás, de csak a léleknek
3. reinkarnáció fordított elõjellel, azaz egy "korábbi" életét lett képes újra átélni

Játszunk el a 3 megoldási lehetõséggel!

1. Csak álom.... Hogy ez több annál, azt abból sejthetjük, ahogy a kiállítás képei felkavarják a végén, ott szembesül, hogy amit álomnak hitt, az megtörtént...

2. Idõutazás a léleknek. A Moon Lovers-ben is a Hold az, ami megkavarja a dolgok szokásos menetét, itt csak a lélek utazik és landol egy olyan testben, amely több száz éve élt, s melynek eredeti tulajdonosa épp kiszállt, hiszen vízbe fulladt. A test hasonló az övéhez, de fiatalabb kiadásban!:) Jelenkori én egy több száz éve élt testben. És itt jönnek a klasszikus idõutazós problémák, felismerni, hogy a régmúltba csöppentem, hogy immár az a valóság, beilleszkedni a korba.... Ami szokatlan, hogy MEGHAL. Ilyen idõutazóval még nem találkoztunk a sorozatokban, aki a másik idõsíkban meghalt volna. Hogy vele miért történik? Mert további létezése abban a korban már indokolatlan. A maga választotta küldetés, hogy a hercegek közötti összecsapásokat a hatalomért úgy tompítsa le, hogy az ne kerüljön egyikük életébe se. Ez a lehetetlen küldetés, a számára kedves emberek halála fokozatosan õrli fel, aminek következménye a szívbaj (fizikai és lelki értelemben egyaránt) és a halála...

3. reinkarnáció fordított elõjellel... Persze mondhatja erre vki, hogy a halál kapujában a víz alá esve a jelenkori Nõ lelke egy idõre egy korábbi "életét" válik képessé megismerni. De ez nem egészen így van, az utazó lélek nem a csoszoni lány életét szemléli, hanem annak testét felöltve, ha úgy tetszik tovább éli, mégpedig a korábbi tulajdonostól nagyon is eltérõ módon. Hiszen a környezete is észreveszi és szóváteszi a változást a magatartásában, a jellemében. A csoszoni lányka szerény, magának való, illedelmes, a beköltözõ lélek azonban nagyon is öntudatos, merész és kezdeményezõ.
bori4 2016 nov. 13. - 13:59:37
(225159/239045)
Ezt most nagyon jókor összegezted, legalábbis az én számomra.... sehogy sem sikerült eldöntenem eddig, hogy idõutazás volt-e vagy nem... a különbözõ fórumokon is megoszlanak errõl a vélemények.
Megvilágosítottál, köszi :)))
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:59:11 8/10
(225158/239045)
További szép napot!:))))))))))))))

Isten éltesse Fõpapnõnk, aki a nem oly rég ünnepelte szülinapját!
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:53:34 8/10 Előzmény kimbin01
(225157/239045)
Pihenj, van kint épp elég babaringató!:) Én mindig találok restanciát, bár elég sokszor inkább régi kedves sorozatot nézek újra... és nem belepörgetõsen, inkább újraízlelgetve szép nyugodtan.
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:45:57 8/10 Előzmény Illiona
(225156/239045)
Hmm, én történelmi drámában eddig csak a Dr. Jin-ben láttam, mondjuk nem voltam annyira oda érte, hiába, elfogult vagyok a Faith-szel kapcsolatban, így óhatatlanul is összehasonlítottam magamban... és bizony az utóbbi felé hajlottam... Lehet, ha elõbb látom a Dr. Jin-t, akkor más lett volna a hatás, de így még SSH sem volt elég....
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:36:19 8/10
(225155/239045)
Azért milyen érdekes... a lapok egyformák, nincsenek kiemelt évek... ez is egyfajta szemlélet..... az Idõ egységeiként a lapok tehát egyenértékûek...

Náluk az Idõ vhogy másként mûködik... a koreai sorozatokban néha nem is igazán értjük a szereplõket, akik hosszú éveket képesek várni... szerelemre, bosszúra, mi ennél türelmetlenebbek vagyunk....
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:28:14 8/10
(225154/239045)
Megjegyzem, érdemes nézni a fotón az utca emberét... némelyikük kíváncsian elolvassa az idõpatakot....
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:24:50 8/10
(225153/239045)
Ahogy az egészet beillesztették a városképbe... amolyan velünk élõ múlt!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:22:54 8/10 Előzmény Illiona
(225152/239045)
Köszönöm, aranyos vagy, azóta már találtam róla képet, egy városfejlesztési pályázathoz kerestem ötletként, mert anno még egy Szöulról készült dok.filmben láttam, magamban "idõpatak"-nak kereszteltem el és vmi hasonlót szívesen látnék itt is...

Szerintem fantasztikus, ahogy a víz az évszámokon... és a hozzájuk kapcsolódó fõbb eseményeken átfolyik, mintegy kontinuitást adva....
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 13:11:42 8/10 Előzmény kimbin01
(225151/239045)
Hmm, egy második évad már nincs benne... kevés lenne hozzá a kettejük románca, még ha újabb idõutazással kötnék is össze, akkor is soványka alapanyag a sztori újabb mondjuk 14 - 16 részéhez... Kikoptak mellõlük azok a mellészereplõk, akik vitték a történetet elõre (pl. a többi herceg). Másrészt a Lány nem tudna visszamenni a múltba, hiszen ott õ már "meghalt", a Király viszont nem igazán tudna mit csinálni a jelenben, ehhez vmi kapcsolódási pontot már be kellett volna építeni az elsõ évadba....

Egyik Moon-os sorozat sem tudta igazi happy enddel zárni...

A Moonlidht-ban ugyan együtt vannak a végén, de a kapcsolatuk legális kimenetele erõsen lebegtetett, nincs tisztázva....

A Moon Lovers-ben pedig ténylegesen magányra ítéltetnek két külön idõsíkban, a király a múltban, kedvese a jelenben.... bár tettek oda néhány közös idilli jelenetet a végére, de ez a tényen nem változtat.

Az idõutazásosoknál a happy endhez mindig vmelyik fõhõsnek a másik világába kellett maradnia... Lásd Queen In Hyun's Man-ben a fiatal tudós választja a 300 évvel késõbbi jelent, hogy kedvesével élhessen
A Faith-ben pedig a Doktornõ dönt úgy, hogy az idõkapun át visszatér a korjói Kapitányhoz
Tehát van a múltat és a jelent is választó szerelmes.
Ez a fajta megoldás nem járható a Monn Loversnél az említett okok miatt

Másik verzió:
A Rooftop prince-ben pedig a reinkarnáció hozza össze a múlt szerelmes párját a jelenben.... Ezt még el tudtam volna képzelni, de nem újabb évadként, hanem a zárórészben mondjuk úgy, hogy amikor a Lány a kiállításon látja a Király magányos képét a Palota udvarán, akkor mögé áll egy férfialak, a lány hátranéz, az arcába tekintve elõször hitetlenkedik... velünk pedig sejtetik, hogy az alak a Király reinkárnálódása új, immár a jelenben létezõ testben....
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 12:26:10 8/10 Előzmény Illiona1
(225150/239045)
Elég kényes helyzet, nem árt meghúzni a megfelelõ határt, mielõtt a média összeboronálja õket egy párrá, mert aztán jóval nehezebb lesz szabadulni ettõl a valós rajongástól.
Okos fiú, nem csak a szerepében, a valóágban is!!!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 12:18:45 8/10
(225149/239045)
A kép giccsesnek tûnhet, de a filmben ez az egyik legmegindítóbb jelenet.... A munka elõrehaladtával a szent szöveget másoló és kifaragó szerzetes a munka során mind jobban eltávolodik a földi dolgoktól, mind inkább egy kivételes lelki állapotba kerül... már csak fenyõmagvakat eszik, szinte nem is alszik.... Az egyszerû emberek pedig zarándokolnak, hogy megcsodálják ezt a különleges szerzetest, aki a szemükben "élõ Buddha"....

KÉP: God of War - a szerzetes elkészül az utolsó tábla kifaragásával... ültében meghal... de mögötte feltûnõ fény jelzi, hogy csak a test végezte be földi pályáját.... a hosszan tartó súlyos aszályt pedig égi áldásként a zuhogó esõ szünteti meg....

- felirat - az elsõ gyûjtemény pusztulásának évszáma
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 12:04:00 8/10
(225148/239045)
Ez pedig az egyik elkészült tábla... Az új Tripitaka Koreana arra is lehetõséget nyújtott, hogy a korábbiban történt szövegpontatlanságot korrigálják.

KÉP.: Egy a 80 ezerbõl!!!
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 12:01:20 8/10 Előzmény edimir
(225147/239045)
Aki már próbálkozott a fafaradással, az tudja, milyen fantasztikusan csodálatos anyag a fa. Lenyûgözõ látni az elkészítés egyes lépéseit a sorozatban.
1. megfelelõ méretû fák kivágása
2. egyen méretû lapokra fûrészelése
3. azok szabvány méretû táblákra vágása
4. a táblák elõkezelése: tengervíz, szárítás
5. papírra az adott szöveg felírása, ráragasztása a táblára, majd az írás kifaragása
6. a kifaragott tábla festése
7. megfelelõ páratartalmú és szellõzésû tárhely/könyvtár megépítése

Közben mindvégig hibátlanul dolgozni... 80 ezer táblán nem lehet egyetlen rosszul írt/kivésett jel sem, hiszen ez szent szöveg... egyetlen tábla sem lehet berepedt, csorba... hiszen a hordozó felületnek is tökéletesnek kell lennie..... nos, van mire büszkének lenniük a korjói emberek erõfeszítése láttán az utódoknak... s mindez nem a béke virágzó, jólétet adó éveiben, hanem a legsötétebb, legnyomorúságosabb években készült!!!

KÉP: az egyik tábla faragása
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 11:43:41 8/10
(225146/239045)
Következzék egy szólás is, amit eltennék a KÕTÁRba



KÉP: A király és a trónörökös beszélget - God of War