8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 11:41:19 8/10
(225145/239045)
KÉP: 96. - Teknõs alakú celadon boros kanna/kancsó

A filmbeli bizony kevésbé míves, az apró részletek kidolgozása elmaradt, mint pl. a páncél mintázata
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 11:37:22 8/10
(225144/239045)
KÉP: 95. celadonból készült áttört füstölõ
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 11:35:16 8/10
(225143/239045)
Természetesen mivel korjói idõszakban játszódik a történet, így a celadon tárgyak ott szerepelnek az elõkelõk lakberendezésében, terítékeinél....

Kép: 61. - sárkány alakú celadon boros kanna
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 11:31:25 8/10
(225142/239045)
Korábban már gyûjtögettünk néhányat a koreai nemzeti kincsekbõl, amik az egyes sorozatokban felbukkannak...
A God of Wat-ban is akadt néhány.

KÉP: elõször jöjjön a nevezetes gyûjtemény még korábról: Tripitaka Koreana, a 32. a nemzeti kincsek sorában.

Az elsõ változatát a mongolok felgyújtották, hogy ezzel is megtörjék a korjóiak lelkét és ellenállását, de azok 12 év alatt heroikus erõfeszítéssel újra elkészítették.
8/10
offtopic
edimir 2016 nov. 13. - 11:25:45 8/10
(225141/239045)
Na, ezt is megértem!:((((((((((((((((( Közel 50 ezer hsz után kb. 3 órás vacakolás kellett, hogy a megszentelt partokra tehessem a lábam.... Ha Illiona nem segít, hát még tipródnék..... de hagyjuk, inkább élvezem a megszentelt partok régi fövenyét....

Szép napot Mindenki! Kicsit eltûntem, benyelt gaya és a filmnézés. Elég sok sorozatot néztem az utóbbi idõben. Most inkább csak az egyikrõl írnék. Még az indulásakor kezdtük el vonderral nézni angol felirattal, most rászántam magam, hogy újra nézzem magyarral. God of War/Soldier.

Hogy miért volt érdemes újra elõvenni? Elsõsorban a közös pont érdekelt a két nép történelmében, és a rá adott válasz. Nálunk is volt mongol támadás, ami „tatárjárás” néven szoktunk emlegetni. Ez a mi esetünkben egy tragikus, de idõben viszonylag rövid lezajlású folyamat. Korjó esetében közel 40 évig húzódott el, elõbb kezdõdött és késõbb zárult, a végkimenetele is másként alakult. Ami érdekes, az a Korjó ellen indított több mongol támadás ( a közel 40 év alatt nem folyamatos harc dúl, hanem megszakításokkal több alkalommal hadjáratokkal igyekszik a mongol a hódításra), hadjárataik eltérõ jellege, és az, ahogy Korjó igyekszik ezeket átvészelni. Közben persze kattog az agyunk, hogy mi hogyan döntöttünk volna, milyen intézkedéseket hoznánk?

Némely dolog ismerõs lesz a magyar történelembõl, némely viszont meglep. Amin felkapjuk a fejünk, hogy itt bizony kõbõl épült erõdöket ostromol a mongol! És módunk nyílik a korabeli haditechnikát megfigyelni a támadó és védõ oldalról.
Ismerõs elem viszont, ahogy a tenger parton tehetetlenül áll a mongol, mint a IV. Bélát Trau váráig üldözõk, mint a szigetre áttelepített korjói fõvárost bevenni képtelen mongolok esetében.

Itt is találkozunk egy kis ismeretterjesztéssel. Ez pedig a Tripitaka Koreana újbóli elkészítése. Láthatjuk azt a fantasztikus vállalkozást, ahogy 12 év alatt a 80 ezer fatáblát
újra kifaragják Buddha tanításairól. És mindezt akkor viszik végbe, amikor történelmük egyik legválságosabb idõszakát élik át. Megdöbbentõ a munkafolyamatok nehézsége és precizitása, a szervezés és kivitelezés. Lélekemelõ a mögötte lévõ összefogás.
Míg nézzük, számtalan gondolatot vett fel bennünk. Az egyik, a múlthoz való kapcsolatunk, hogy mit emelünk ki belõle, mire tesszük a hangsúlyt? És e téren bizony van mit tanulnunk a koreaiakról.

KÉP: God of War/Soldier - A király az ünnepségen átadja a Tripitaka Koreana egyik utolsó fatábláját a 80 ezer darabból.
10/10
Ljerk 2016 nov. 13. - 01:25:03 10/10
(225140/239045)
Nincs róla hír, de mivel a 3 másik régebben már vetített történelmi témájú koreai sorozatot adják vagy leadták nemrég - lehet hogy Silla is sorra kerül valamelyik csatornán (Izaura TV vagy Duna TV).
10/10
abisztriczky 2016 nov. 12. - 20:53:48 10/10
(225139/239045)
Ezt a sorozatot (A Silla királyság ékköve) le fogják újra adni?
Illiona 2016 nov. 12. - 14:39:51
(225138/239045)
Az elõzõhöz:

KÉP: ezt a plakátot illegálisan helyezték ki az egyik dohányzó konténer falára!
Állitólag mindennnap leszedik ezeket a provokáló plakátokat, de mindig ujrarakják!

Ez egy ilyen nép!
Illiona 2016 nov. 12. - 13:53:09
(225137/239045)
Már Koreában tart a hatalmas tüntetés az elnökasszony ellen!

ezt a videót a mult héten, vagyis pont egy héttel ezelõtt én magam rögzitettem:

https://youtu.be/OXRi7IoMAbc

Remélem jól tettem fel a yt-ra, már vagy 2 éve nem csináltam ilyesmit.
Hiába, a forradalom szele elkapott!
Illiona 2016 nov. 12. - 13:38:00
(225136/239045)
Szerintem nem vizes edényben tartják melegen, hanem valamilyen sütõben, mert nem vizes, és nem is zár annyira jól.
Viszont mikrohullámúban nem lehet melegiteni, mert fém, de nem is láttam sehol mikrohullámút!
Az a jó ezekben a kis kifõzdékben, hogy egy légtér van, vagyis látod, hogy mikor milyen technikát használnak!

Az egyik nap elmentünk csirkét enni, és sörözni ("csirke és sör") és végignézhettem, hogy a húst elõveszik, és rántják kifelé, valami fenséges ize volt.
Nemcsak a csirke, de a sör is : könnyû, frissitõ, nagyon jó!
10/10
Ljerk 2016 nov. 11. - 17:29:52 10/10
(225135/239045)
Köszönöm a válaszod, lehet hogy nagy vizes fazékban melegítik fel a rizzsel telt fémedényeket - gondolom a rizst elõre megfõzték, és amikor kell: elõveszik és belerakják a fazékba melegíteni. De lehet, hogy tévedek. :)
Illiona1 2016 nov. 11. - 07:52:51
(225134/239045)
Six "Flying" Dragons
Illiona1 2016 nov. 11. - 07:29:03
(225133/239045)
Korrupció azóta van, amióta történelem létezik!

"legfeljebb kihagynak belõle :)))"

Persze, csak a Távol-Keleten :)))))))))

A The Flower in Prison az MBC azon drámasorozatába illeszkedik, amely valamely történelmi nõalak életét tárja elénk - és mellesleg bemutatja azt a történelmi kort, amelyben élt.
A Hwajung is ilyen volt.

Ezek a nõalakok soha nem voltak igazi irányitók, mégis mindig nagy ráhatással rendelkeztek az aktuális politikára.

A Six Fix Dragons pedig egy másik csatorna más célú sorozata volt, nem volt ilyen mellékzönge, hogy egy nõi alak köré szötték volna a történetet.
Illiona1 2016 nov. 11. - 07:17:32
(225132/239045)
Az a kis fémedénynek van teteje is, szorosan ráilleszkedik, és ebben kizárólag mindig rizset szolgálnak fel.
Szerintem igy tartják melegen, mert olyan forró amikor kihozzák, hogy alig lehet a tetõt leszedni :)))
Ezt az edényt mindenütt lehet kapni egyébként, és másmilyenben soha nem kaptunk rizset, pedig minden étkezéskor kapunk, ha koreait ettünk.

A hallevest abban a nagy barna edényben hozták ki, aminek az alja is forró, vagyis amikor az asztalra tették, akkor még 5 percig rotyogott.

A fehér kis edények pedig nem müanyag, és nem is porcelán, hanem a kettõ közötti átmenet.
Ez egy olcsó étterem volt, az egyetlen a környéken, vagyis nem drága kellékekkel dolgoznak.
Szöulban a közepesen drágább helyeken sem használnak porcelánt, csak ezt az átmenetet.
Igazi drága étteremben pedig pont most nem volt alkalom, hogy elmenjünk :))))

A legkisebb fehér edényben volt egy pici wasabi, arra kellett önteni szójaszószt, összekeverni, és abba kellett (volna) mártogatni...
Volt az asztalom némi nyers halbelsõség, és volt szintén nyers, de valamiben pácolt kis halhusdarabok.(én kihagytam, de volt köztünk olyan aki megkóstolta, azt mondta finom, de még egy falat nem menne le)
Azonkivül mindenféle bekevert züldség, ami nagyon erõs volt...
És volt némi disznóbõr megfõzve és kockázva, felvágva, na én azt ettem, mert hasonlitott az itthoni kocsonyára és nem volt erõs.
10/10
Ljerk 2016 nov. 10. - 23:55:43 10/10
(225131/239045)
Nézve a A börtön virágszála címû sorozatot, azt nem értem, hogyha a Hwajung nagyszerû politikát jelent, akkor ez miért nem a Csodálatos korrupció címet viseli ? :) A Six Flying Dragonsban az volt az egyik ok Goryeo megdöntéséhez és egy új ország megszületéséhez - hogy hihetetlen nagy volt a korrupció. Lám 150 év eltelt és még a jókedvû aranyszívû mesehõseink is vígan korrumpálnak. :)
10/10
Ljerk 2016 nov. 10. - 23:37:25 10/10
(225130/239045)
Lehet tudni, hogy a kép alapján sok porcelán (esetleg mûanyag?) tányér/tál van az asztalon, de mit adtak a kis fémedényekben (nem a poharakra gondolok) és azt miért nem porcelánban ?
Illiona1 2016 nov. 10. - 20:15:04
(225129/239045)
És még egy személyes élmény:

a limuzin buszon befelé Incheonról ment a tv, és egy játékos müsort sugároztak.
A két szereplõje a Moonlight két fõszereplõje volt, bohóckodtak.

A kislány olyan szerelmesen nézett Bo Gumra, hogy az már nyilt vallomás volt, mig Bo Gum csak kényszeredetten nevetgélt, értett mindent, és nem volt a kedvére, csakhát ugye a kamera... a lány is nevetett, azt hitte ezzel mindent elrejt. Hát nem sikerült neki!
Pedig gyerekszinészként kezdte, lehetne ennyi tapasztalata!
De nincs! Már a sorozatban is feltünöen hitelesen rajongott a koronahercegért, de mostmár bizonyos, hogy nyakig szerelmes!

Kép: Park Bo Gum egy üzlet elõtt, papirból
Illiona1 2016 nov. 10. - 17:52:32
(225128/239045)
A Kiemsta kiállitásról is irnék, de csak pár szót!

440 kiállitó volt itt, mind kizárólag agrotechnológia.
az elsõ napon 70 000 embert regisztráltak, belépõ nem volt.
Mi is beregisztráltunk, egy néhány kérdésbõl álló ürlapot kellett kitölteni. Elég nagy feltünést keltettünk itt is!
Rajtunk kivül egy olasz és egy holland delegáció volt ott!

Aután egy 10 perc mulva visszahivtak a portára, hogy pár fotót megengedünk e!

Hát megengedtük!!! Hosszú kézfogás, mosolygás a kamerába, közben fényképezõgépek hada kattogott!!!
Azóta sem ellenõriztem a Kiemsta honlapján, hogy feltették-e vajon!

Kép: miután egyetlen képet akartam a kiállitásról, igy egy csúcstechnológiát választottam: egy robotrepülõt!
kn 35 millió az ára, de megvehetõ, hazavihetõ.
Az Ember kimegy permetezni, megnyom egy gombot, és utána õ szépen elolvassa az ujságot, megreggelelizik, meglátogatja a szomszédasszonyt, telefonozik a barátaival, és mindeközben a robotrepülõ, feltölt, felszáll, bepermetez, utána ujratölt, ujra permetez .....
Szép jövõ!
Illiona1 2016 nov. 10. - 17:39:03
(225127/239045)
Amikor kiérkeztünk, még semmi diszkivilágitás nem volt, de mire már hazafelé tartottunk, már teljes karácsonyi pompában ragyogott a város!

Persze a LOTTE ebben is viszi a pálmát, az õ épületei a legszebbek!

Ezért a fotóért mentünk vagy 200 m-t kétszer átmentünk a föld alatt, vagyis 49 lépcsõ le, 49 lépcsõ fel, majd 49 lépcsõ le, és 49 lépcsõ fel!!!
Illiona1 2016 nov. 10. - 17:32:57
(225126/239045)
Virágárverés a virágnagybanin Szöulban

Már korábban írtam errõl, de most sem lehet elmenni mellette, annyira szép volt itt.
Ebben az épületben volt a virágárverés. Kocsikon tolták be a különbözõ növényeket, és közben lehetett rá licitálni!

Odajött hozzánk egy ember, hogy mit szeretnénk, a tolmács elmondta neki.
(Elõzetes bejelentkezés nélkül csak odamentünk)
Utána az árverés közepette a kikiáltó (spíker) mondta a mikrofonba, hogy magyar kertészek vannak itt, és köszönti öket!
ugy mindenki odanézett!!
Azt hiszem nem megszokott hogy Koreán kivüli vendégek vannak, sõt hogy Európából!