10/10
offtopic
kimbin01 2016 okt. 21. - 10:16:26 10/10
(225005/239045)
Szép napot mindenkinek!

Azé' ennyire nem lehettek elfoglaltak, hogy még egy-egy beköszönésre se futja!?
Minden nap megnézem a postámat, megnézem a facét, és megnézem a portot. Ez kb. 5 perc.
Kellemest a hasznossal, kávészünetben meg lehet tenni, idõ is van rá, és alkalom is.
Illiona 2016 okt. 18. - 18:01:09
(225004/239045)
Moonlight

és vége!
Nagyon ... befejezés volt, nem irok róla, mindenki csak nézze meg, izguljon értük.
Ami viszont nem spoiler: ez a fõszereplõnõ is visszatérhet a rendes beszédhez, mert 18 (na jó, az elején még normális volt) akkor 15 részen keresztül elhaló hangon suttogva lassan, odaadóan, baromi nehéz lehetett.
Azt hittem a végén majd visszatér a hangja, de nem.
Vagy ez a nõ ilyen is?
Tudom hogy gyerekszereplõ volt, lehet hogy éppen mutál?
Illiona 2016 okt. 17. - 22:37:04
(225003/239045)
Moonlight...

megnéztem felirattal.Hát eleget panaszkodtunk, hogy részeken keresztül szinte semmi nem történt, az epekedõ pillantásokon kívül, most azutám minden volt benne, ami kell!
És semmire nincs válasz, még minden kétesélyes!

Úgy, hogy fogalmam sincs, mi fog történni holnap, van egy vizióm, ami vagy bejön, vagy nem.

Ez a mérgezés nem mérgezés, a trónörökös szervezte meg, igy halottként kijut a palotából, és álnéven boldogan élnek mig meg nemm halnak, koronaherceg, So Ra, és a testõr.
Az uj király a volt virusos barát lesz, a saját nagyapját elûzve.
A koronaherceg felesége viszont szüzen fog meghalni, örökké siratja az elveszitett lehetõséget:. Neki eredetileg a virusos pasit szánták, nem kellett neki, nagyratört, sikerült, megkapta, de minek!

Nagyon kiváncsi vagyok a holnap estére!!!
10/10
Mara60 2016 okt. 17. - 19:30:55 10/10
(225002/239045)
Moonlight
Nekem is elsõ dolgom volt megbizonyosodni, hogy testõrünk túlélte-e.
Ami a végét illeti, azért én itt még várnék a következtetésekkel. Nem tudhatjuk pontosan mi áll mögötte. Young annyira magabiztos volt. Vagy csak a remény hal meg utoljára? :)
Illiona 2016 okt. 17. - 18:30:55
(225001/239045)
Igen, iróniának!
Csak ez nem mindig jön át a szövegbõl!
Illiona 2016 okt. 17. - 18:29:35
(225000/239045)
Moonlight...

Hû, még a szivverésem is kihagyott!
elõször a testõr miatt, és azután ujra!

Én gondoltam, hogy ez a nõ, a feleség, vagy akármi csak bajt hoz, mit édeskedett ott, hogy õ teázni akar!!!
Maradt volna vénlánynak apucival megöregedni!!!

Nagyon mérges vagyok!
10/10
Mara60 2016 okt. 17. - 18:26:18 10/10
(224999/239045)
Ha jól értelmezem, akkor ezt iróniának szántad. :)))
Mert hogy is lehetne, hogy egy radikális politikusból egy évtized alatt hataloméhes, korrupt vezetõ váljon. :)
Illiona 2016 okt. 17. - 16:31:33
(224998/239045)
K2
egyetértek!
de, méghogy radikális ellenzéki!!!
Hazudik minden szavával, de amikor nem beszél akkor is!

Ha az lett volna, akkor nem szelidül nyulacskává, hiszen a radikalizmus pontosan a józan ész hiányát, és a kompromisszum nélküliséget takarja!
Még jó hogy ilyen csak kizárólag a Távol-Keleten és csak filmekben lehet!!!!

:)))))
10/10
Mara60 2016 okt. 17. - 06:55:52 10/10
(224997/239045)
K2
A kiegyensúlyozatlansághoz elfelejtettem hozzátenni, hogy amíg bizonyos jeleneteket túltolnak, addig fontos információkat viszont csak jelzés értékûen mutatnak be.
Persze ez valamilyen szinten érthetõ, hiszen hazai nézõknek készült a sorozat, akik minden gond nélkül képesek kikódolni a rejtett információkat. Mint ahogy számunkra is teljesen világosak egy olasz, vagy amerikai gengszterfilmben elõforduló gesztusok vagy szófordulatok.
Persze úgy négy-öt koreai maffiásfilm után már az európai szem is felfigyel néhány jelzésre.
Ilyen például a testõrök száma. Egy sima chebol családnak nincs testõre, politikusoknak van kettõ-három, tehát azok az emberek, akik körül hemzsegnek a kigyúrt emberek, azok tuti gengszterek.
Mivel náluk teljesen természetes a kenõpénz, így csak a mértékébõl lehet valamilyen következtetést levonni. A pénzmosás, viszont náluk is tilos. Márpedig a film elején a riporter csaj pont erre kérdezett rá. Mire a fõnökasszony azonnal befenyítette. Innentõl kérdés sem volt miféle csoportba tartozik. :)

Érdemes az elnökjelölt úr beszédeire figyelni. Szörnyen ripacskodó és populista, de nagyon ügyesen, az igazságra vannak felépítve. És ha az ember olvas a sorok között, akkor ki tudja hámozni belõle az igazságot. Így mondta el ugyanis azt is, hogy õ fiatal korában radikális ellenzéki volt, és emiatt börtönben ült. Gondolom ez a másik dolog, amit a felesége szemére vet, hogy kénytelen volt feladni az elveit, hogy befutó lehessen.
Illiona 2016 okt. 17. - 00:06:01
(224996/239045)
K2

http://www.hancinema.net/hancinema-s-drama-review-the-k2-episode-8-99599.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Azt hiszem az utolsó elõtti bekezdés rám is vonatkozik!
Muszáj lesz egy kicsit magasabb agytevékenységre kapcsolni, ha meg akarom érteni ezeket a játszmákat!
10/10
Mara60 2016 okt. 16. - 20:51:39 10/10
(224995/239045)
K2
Adott egy gazdag örökösnõ, aki valószínûleg nem chebol. Vagyis új generációs gazdagék. (Más szóval maffiacsalád) :)
A lány ambiciózus, de mivel van egy öccse, így a családi vállalkozás elvileg nem rá száll. Megismerkedik egy jóképû, radikális fiatalemberrel. Minden valószínûség szerint beleszeret. (a 7. rész után ez szinte bizonyos) Úgy gondolja, a pasi tehetséges, és segít neki politikai hatalomra jutni. Azt viszont kötve hiszem, hogy a pasi valaha is szerette. Vagy ha igen, akkor ez csak addig tartott, míg a barátnõje vissza nem tért Amerikából a kislánnyal. Akkor nyilván kitört köztük a háború, aminek az lett a vége, hogy a barátnõt meggyilkolták, a kislányt elpaterolták, a pasit pedig megzsarolták. Így most a férfinak nincs más lehetõsége, mint elõre menekülni a miniszterelnöki székbe. Cserébe viszont igyekszik minden módon beletaposni a felesége lelkébe. Erre pedig mi más lehetne a legjobb módszer, mint hogy fûvel fával megcsalja.
Illiona 2016 okt. 16. - 18:30:28
(224994/239045)
K2

Nekem még mindig nem tiszta a házaspár 2 tagjáról, hogy milyen emberek.
Ott van a képviselõ, aki elnök akar lenni: azt már tudjuk, hogy házassága elõttrõl származik a lány.
De közben azért eltelt 20 év!
20 évig titkolni egy ember kilétét, ugy, hogy közben vagy 30 titkosugynök, orvos, meg még nemtudomkicsoda tud róla?
ez lehetetlen!
Akkor ott a felesége, szinte megdermed a levegõ, ha csak feltünik.
De miért nincs nekik maguknak gyermeke?
Amugy meg, most hogy kiderült a lány személye, ugyan milyen hátrámy éri a képviselõt? semmilyen!
Szóval van még titok bõven!
Ez a túszként tartás inkább mintha a feleség mûve lenne. De nem hiszem hogyha elengednék a lány kezét, akkor normális életet volna képes élni.
A diagnózis pedig tény: villogó fényeket látva rohama lesz.
10/10
Mara60 2016 okt. 16. - 16:31:27 10/10
(224993/239045)
K2
Igen, pontosan ezek miatt a túlhúzott jelenetek miatt írtam, hogy nincs kiegyensúlyozva a történet. Ami a cselekmény rovására megy vagy félre érthetõ válik egy-egy szituáció.
Nem hiszem, hogy a lánynak volt választási lehetõsége, mióta az anyja meghalt. A diagnózist pedig az ellenségei állították ki róla. Szóval én azért nem venném készpénznek. Csak így könnyebb volt õt õrizni. Mert hogy õ voltaképpen egy túsz. Mint a régi korokban, amikor a szülõket a gyerekeikkel tartották sakkban. Az apja tehát nem taszította el magától. Nagyon is félti õt. Ennek már néhányszor jelét adta. De gondolom a feleségével való megállapodás szerint, nem veheti fel vele a kapcsolatot. Nyilván úgy szólt az alku, hogy ha kiderül, miszerint az õ lánya, akkor elteszik láb alól.
Illiona 2016 okt. 16. - 14:38:10
(224992/239045)
K2
egyébként nem is érdekelne a lány személye, ha nem õt nem érdekelné a testõr.
Egyszerûen át lehetne nézni a karakterén.

De az a táncikálás is kilógott, amikor a rament fõzte, akkor a túlzott aggodás, meg ujraélesztés a parkbea, akkor a "mindenképpvigyükkórházba" ...
Vagyis sajnos lényeges karakter.

Ezek a túlkapások teszik egyébként hiteltelenné magát a történetet.

A Come Back Misterben nem éreztem ezt, hogy a részek nem függnének össze, egy logikusan felépitett sorozat volt, amibõl a vége felé eltünt már a humor, ennyi hibája volt.
Illiona 2016 okt. 16. - 13:58:42
(224991/239045)
K2

Bocs, de a lány nagyon is õrült!
Még a diagnózis is elhagzott.
Inkább ez a kis "normális" idõszak a félrevezetõ.
Ott van a gyerekkor.
Az anyja amikor õ volt kb 4-6 éves, akkor már töményen alkoholista volt.
Amikor meghalt is, az altatós dobozzal, mi az hogy 2 métert nem tudott elmenni, és ugy kellett odaadni neki a dobozt?
Mi ugyan tudjuk hogy megölték, a lány még nem, (az árnyék az ajtó mögött) de egy életképtelen, embernek már nem is nevezhetõ személyt öltek meg.
Hogy ez mikor kezdõdött, hogy a lány megfogantatásakor is alkoholista volt-e már, ezt még nem tudjuk, pedig lényeges.
Utána a lányt bevitték Spanyolországban egy kolostorba!
Ahol csupa rettenetes öregasszony gondjaira bizták! Ott voltak a sátáni árnyak a templomnál, hideg, élettelen környezet. Brrr!!!! Én ha keresztény lennék, tiltakoztam volna az ilyen elferdített bemutatás ellen, de igy...
Így nõtt fel a lány, egy kietlen környezetben, társak, barátok, oktatás nélkül.
Azután megszökik: mezitláb, egy szál pöndölyben, ziláltan menekül utcákon át, mindenki, az össze járókelõ ráfigyel.
Nem egy -két percig, hanem hosszú percekig, egyáltalán nem váltott ki részvétet, inkább ellenkezõleg.

A hibás persze az apa, aki eltolja magától a lányt.
De elsõsorban a lány a hibás, hogy az életét mindig másokkal oldatja meg, egy lépést sem tesz azért, hogy a saját érdekében saját maga valamit is cselekedjék. Csak az, hogy mások segitségével, valami nagy bajt keverni, azzal felhivni magára a figyelmet.
Õ egy élõsködõ a társadalom nyakán, aki semmit nem tesz önmagáért.
Vagy igen? mert ha igen, akkor persze nem bolond!!!
Még sok mindent irnék...
10/10
Mara60 2016 okt. 16. - 10:58:44 10/10
(224990/239045)
K2
A lány nem dilis. Ez a 6. részbõl egyértelmûen kiderült. Kidolgozott magának egy túlélõ taktikát. Kényes helyzetekben ehhez folyamodik.

Amúgy a sorozatnak nem a logikátlanság a hibája, hisz viszonylag ésszerûen épülnek egymásra az események. A probléma a kiegyensúlyozatlansággal van. Képtelenek eltalálni a megfelelõ arányokat. Ezért van aztán az, hogy hiába jók az egyes jelenetek, mégsem állnak össze egy egésszé, nem elég gördülékeny a történet. A koherencia hiányzik a sorozatból.
Ugyanez volt a bajom a Goodbye Mr. Black-kel is.

Pedig a Moonlight bebizonyította, hogy ezerszer használt anyagból is lehet tökéleteset alkotni, ha megvan az összhang.
Illiona 2016 okt. 16. - 09:36:49 Előzmény edimir
(224989/239045)
Moonlight

igen, ez szimpla együttalvás.
Két nagyon szerelmes embertõl?
Csak azután kiderül hogy a lány terhes? Láttunk már ilyet!
Most a 2 utolsó részbe csak belekukkantottam, hogy történik-e benne valami komoly, de semmi.
Az apa megjelenik, 20 évig bujkált, hogy fél óra alatt letartóztassák!!!!!!!!!!!
Az anyát meg látni sem birom, annyira bennem van a Hwajungbéli alakitása, szinte rosszul vagyok tõle.
Illiona 2016 okt. 16. - 09:31:34
(224988/239045)
Remélem hogy jól leszek, de mindenképp kell, hogy "tartsd a frontot".

A téli táborra le van foglalva a szállás, ugyhogy lehet rá jelentkezni.

De tegnap már tudtam filmet is nézni, vagyis a jóllét mércéje, hogy hány részt birok egy este!!!
Illiona 2016 okt. 15. - 21:34:41
(224987/239045)
K2

megnéztem a 7. epizódot, és már csak 3 pont jár a 10-bõl.
Mint akciófilm oké lenne, de annyi benne a logikátlanság, hogy képtelenség elhinni, hogy ilyen lehetséges.
Oké, hogy élnek a túlzásokkal, és valószinûleg unalmas is lenne, de itt logikátlanságról van szó.

A bolond lány még gázosabb, mint aminek elõször kinézett!!!
Ja, és az anyja nem volt narkós! ezt rosszul gondoltam.
Alkoholista volt!!!

Viszont Ji Chang Wook még mindig nagyon jó!!!
10/10
offtopic
kimbin01 2016 okt. 15. - 21:31:03 10/10
(224986/239045)
Nono! Csak nem? Remélem rendben leszel, mire menned kell.
Majd megpróbálom tartani a frontot, mert ha itthon vagyok a gép állandóan be van kapcsolva,
csecsemõ-tanácsadás végett.
Most egyébként is pihenõ üzemmódban vagyok, mert lumbagó gyötör.
Mindenesetre jó utat!