Illiona 2016 okt. 25. - 23:09:59
(225045/239045)
És egy kis zene a végére.

Az énekes Son Jun Ho egy videóját ajánlom figyelmetekbe, valami gyönyörûség!!!
Mindez az Immortal Songs c mûsörban!
Sajnos a kameraman nem szerette õt annyira, mint pl én, de hát ez van:

https://www.youtube.com/watch?v=BNgtFbpngwI
Illiona 2016 okt. 25. - 22:53:29
(225044/239045)
K2

Amit a hatalomról irtál, az nagyon igaz!!
és amit a képvilelõnérõl is!

Csakhogy néha legalább egyet is értünk valamiben!!!
Illiona 2016 okt. 25. - 22:48:33
(225043/239045)
Monnlight...

Ebben nem igazán értek egyet, kell ilyen sorozat is.
És elõre megmondták hogy egy laza, könnyed sori lesz, ezt vártuk, ezt kaptuk.
Lehet hogy aki valami nagyon keményet, véreset, világmegváltót várt, annak talán csalódás.
A vége talán tényleg sziruposnak mondható, mondjuk ez engem most nem annyira zavart.

Azonkívül 2 Holdas sorozat ment egyidõben, mindenki nézte mindkettõt. A másikban volt vér literszámra, hatalomért való harc, sokkal keményebb mint itt. Ha hasonlóra veszik ezt a sorozatot is, akkor mindenki hasonlitgatja, és talán az érdeklõdést ki is oltja.
Igy viszont lehetett nézni mindkettõt, ami könnyet elsirtunk az egyiken, az felszáradt a másikon. Ennyi.

És csak egy apróság: a miniszterelnöknek nem fia volt a vírusos meghalt srác, hanem az unokája.Bár ez a történet szempontjából nem fontos.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 22:41:21 8/10
(225042/239045)
További szép estét!:))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))))))))


Egy régi elköszönõs!:))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 22:39:19 8/10
(225041/239045)
Szívesen megnézném, de nekem nincs meg letöltve... Biztosan jó, ha harmadszor is ajánlod, egyébként van egy sajátos hangulatuk a régebbi sorozatoknak, ha tehetem, én is szemezhetek belõlük.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 22:36:01 8/10
(225040/239045)
Ez a fontos, az elsõ gyógyszermentes napod!:)))))))))))))) Vigyázz magadra, nem semmi út elõtt állsz, muszáj a legjobb formád hoznod, ahhoz pedig nem elég, hogy már nem vagy beteg, vissza is kell nyerned az energiád, hogy bírjad az extra terhelést!:))


FIGHTING!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 22:31:50 8/10
(225039/239045)
Áldozat, de nem tetszeleg ebben a szerepben, hanem igyekszik kitörni belõle. Sajnos épp a Nagybácsival szövetkezve. Nézd meg a 9-10. részt, van egy olyan jelenet (nem akarok spoilerezni), amiben nyilvánvalóvá válik, hogy nem pusztán kihasználni akarja K2-õt, hanem akár a saját élete árán is megmenteni a fiút. Szóval nem pusztán csak egy élõsködõ dög!
Illiona 2016 okt. 25. - 22:30:47
(225038/239045)
K2

Én még nem néztem meg az utolsó 2 részt.
Már nem is fogom indulásig...
Igaz, még egy hét hátravan, de egészségesen kellene menni, ma volt az elsõ gyógyszermentes napom...
Egyszerûen nem merem elinditani, pedig még felirat is van!!!!, mert csak felhúzom magam rajta!
és enélkül is nagyon ideges vagyok!

Amit megnéztem az a The Gentlemen... , ott tovább hömpölyög a cselekmény, továbbra is kiegyenlítetten jó, érdekes.
Még megnéztem az 1 %-ot, az is jó, a két fõszereplõ férfit hasonlítom még mindig össze, minden egyes jelenetben.
És éppen megnéztem a Blow Breeze 18. részét is, ez is jó, szerintem csak én nézem, majd irok róla, ha hazajöttem.
A The Flower in Prisonnak meglesz a a hétvégén az utolsó két része, még szerencse!!!
Bár nincsenek illuzióim, valószinûleg nem az a befejezés lesz, amit én szeretnék, dehát valahogy túl fogom élni!
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 22:25:36 8/10
(225037/239045)
Nem semmi farkasfogacskák, amit Anna a mostohamamiba mélyeszt az élõ adásos talk show-ban!:) Én már sajnáltam Mostohamamit...

Egyébként szenzációsan jó karakter a Mostohamamié. A hervadásában is még mindig szép nõ, aki nem kell a férjének, sõt... Aki vas kézzel dirigálja a magánhadseregét, de végtelenül magányos. Szerintem nem lehetett gyereke, ezért is külön szálka a szemében Anna, férje hûtlenségének élõ mementója, akinek létezése csak még jobban kiemeli a hiányt, annak a gyereknek a hiányát, akit õ szeretett volna szülni a férfitól, akiért kezdetben akkora áldozatokat hozott, s akit olyan nagyon szeretett....

Kíméletlen, de nem kisstílû... K2 is értékeli a korrektségét, bízik benne. Érdekes kettejük kapcsolata. Mintha Mostohamami megkedvelte volna K2-öt, hatott rá a fiú önzetlen lovagias gesztusa, ahogy két alkalommal is megmentette... Talán csipetnyi gyengéd érzelem is vegyül ebbe a megbecsülésbe. Érezzük, hogy fáj neki, amikor K2 Anna mellé áll, egy újabb ok, amiért Annát még jobban gyûlölheti... Mert valljuk be K2 egyedi, nem pusztán egy tökéletes élõ fegyver, megfizetett zsoldos, bár alkalmazásban áll, de eléggé önfejû és öntörvényû, tettei, hûsége belsõ indíttatásból fakadnak, ettõl lesz megfizethetetlen és különleges.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 22:06:00 8/10
(225036/239045)
Vmi ilyesmi lehetett a kapcsolat, nem tiszta, csak sejtetik. A színésznõmami egy rendkívül szép nõ lehetett anno, hiszem a cég topmodelljei is volt egykor. Nem egy vaslady, na bumm, és nem tökéletes, de szerintem nem rosszabb az átlagnál és semmiképp sem egy alkoholista már a kezdetektõl, inkább csak egy a viharokat rosszul tûrõ vki, aki gyengeségében az italhoz menekül alkalmilag...
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 21:56:52 8/10
(225035/239045)
Megnéztem idõközben a 9-10. részt. Teljesen nyilvánvaló, hogy Anna igyekszik változni, beilleszkedni. Erre példa az együtt étkezés javaslata, nyitás más emberek felé, ahogy próbál kapcsolatba lépni az emberekkel. Ez már hatalmas lépés. De azért ott motoszkál bennünk a Mostohamami intelme... Farkas gyerekébõl sosem válik Bárány, azaz Anna sem az az egyszerû ártatlanság....


Ez a sorozat egyértelmûen a látványelemekre épít, kitûnõ koreográfiájú verekedések, remek színészi játékkal hozott szélsõséges karakterek. Nekünk kevés a Titok, hogy az egész forgatókönyv ráépüljön, nyugati szemmel szemmel ez kevésnek tûnik, csípõbõl hozod te is az ellenérveket, ezért is tûnik a számodra hiteltelennek a sorozat.

Mostohamaminak megint csak volt egy fontos meglátása/mondata a politikus ellenfél megölése kapcsán... hogy elvenni tõle a politikai ambíciós álmát sokkal inkább jelenti számára a véget, mint a fizikai halál. Ha belegondolsz, akkor ez Politikusapucira is épp így igaz. Ez a sorozat is a Hatalom körül folyó ádáz harcot mutatja be, amiben a "család" mint olyan halálra ítéltetett, kõkemény meccsek folynak nyíltan és a színfalak mögött....
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 25. - 21:35:02 8/10
(225034/239045)
Valljuk be, igazi nézõbarát volt a befejezés. Én nem a történelmi hûséget kértem rajta számon olyan értelemben, hogy perce pontosan akkor kell a valós történelmi alaknak meghalnia a filmben, ahogy az anno történt.... de SPOILER azért az, hogy egy király a trón lépcsõjére üljön, a koranahercegnét csak úgy minden következmény nélkül elengedjék az udvarból SPOILER VÉGE ... ezek abszolút nem illettek bele az egyébként nagyon is kötött udvari szokásokba, nekem ezért volt hiteltelen, túlságosan is meseszerû ... és bizony negédes....


Annyira igyekeztek megfelelni a nézõk elvárásainak, hogy minden szálat optimálisan zártak le, kivéve SPOILER a szegény miniszterelnökfiét, õt meghalasztották... megjegyzem, a Testõr sokkal komolyabb sérüléseket élt túl, de õt is muszáj volt megmenteni. Ha halni kell, hát akkor a rendkívül szimpatikus miniszterelnökfi lett a forgatókönyv áldozata, mintegy levéve a Trónörökösrõl a fiatalon elhunyás átkát a gyermekkori ruhacserével. És tényleg olyan a befejezés, mint a mesékben, minden rossz elnyeri jutalmát... olyan, mintha vmi idealizált királyságba csöppennénk a végén. Lázadó Apuci is felbukkan elégedetten egy röpke jelenetre... Anyuci sehol(!)... a végén pedig a pinkszínû virágtengerben a párocska roppant épületes párbeszéde.... SPOILER VÉGEN bocs, de nekem ez tényleg limonádé a javából...
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 okt. 25. - 08:12:09
(225033/239045)
Szép reggelt! Erre jártam és most olvasom, hogy Illiona nincs jól. Jobbulást kívánok. Küldök hozzá egy kis gyógyító teát. :) Remélem, hogy egyre jobban leszel, Illiona, mert nemsokára itt az év vége. :) És rád még az idén nagy dolgok várnak.... :) Délután visszaolvasok. :)
10/10
Ljerk 2016 okt. 24. - 23:51:10 10/10
(225032/239045)
A három díjkiosztóból csak egy volt saját csatorna, a másik kettõ általános (tv sorozat illetve all-in (mozi-tv)). Az elsõ rész egy kicsit felszínesnek tûnhet, bár engem pont evvel az átmászkálással már megfogtak :) - de késõbb azért több lesz a mélyebb jelenet - igazából egy közepesen fajsúlyos szép-szomorúan humoros, de roppant hangulatos drámának tartom.
Illiona 2016 okt. 24. - 23:40:08
(225031/239045)
K2

Az az oldal, ahonnan a feliratokat szedem le, a K2-bõl részenként 24 félét kínál!
Még soha egyetlen sorozathoz nem csináltak ennyi feliratot.
Ez objektíven mutatja, mennyire népszerû!

https://subscene.com/subtitles/the-k2
Illiona 2016 okt. 24. - 21:13:50
(225030/239045)
Nos, le van töltve, már 1-2 éve örzöm.
egyszer el is kezdtem nézni, de az elsõ rész nemigen fogott meg, ott mindenki küldte a másik családnak az ételt, és olyan kavalkád volt. Talán ha egyszer lábam törik...
Úgy emlékszem, ugy éltek, mint valami kommunában, nem volt igazán intim élete egyik családnak sem.
A korebeli koreai szegény rétegei biztosan igy éltek, így könnyebb volt átvészelni a nehéz idõket, összetartva, összetartozva.

A dijak pedig: ezek közül melyik az, ami nem egy csatorna dija?

Most jön az év vége, és mindegyik nagy tvtársaság megtartja a maga évzáróját, és kioszja a saját dijait.
Itt Magyarországon is sokan online nézik, és fel vannak pörögve, hogy hú, ki az aki megérkezett, meg integet, a tv társaságok bevételei pedig az egekben, a reklámból, nézettségbõl.

Akkor jön a dijesõ: mindenki a saját filmjeit osztályozza, és a résztvevõknek, szinészeknek, rendezõknek, iróknak jut még egy kis figyelem, -végül is nem kerül semmibe, sõt...
Én nem is szoktam ezeket nézni, és még olvasni sem, egyszerûen túlpörgetem az ilyen hireket.
Na most akkor, kigyomlálva a dijak közöl a saját eredményeket mennyi is marad?

Persze nem vitatom, hogy ez a korabeli élet egy naturális ábrázolása, és egy komoly mû.

De most éppen az érdekel, hogyan élnek és dolgoznak a mai korban, idén, novemberben, hogyan viszik be a high-tech vívmányait a napi termelésbe, mennyire van jelen az automatizálás, hogy olcsóbb e a munkaerõ, mint a gépek költsége stb stb stb...
10/10
Ljerk 2016 okt. 24. - 17:19:38 10/10
(225029/239045)
Nézzük milyen díjakat nyert õ és a sorozat (Reply 1988):
2016 (52nd) PaekSang Arts Awards - June 3, 2016
Best Director (Shin Won-Ho)
Best New Actor (Ryoo Joon-Yeol)
2016 (5th) APAN Star Awards - October 2, 2016
Best New Actor (Park Bo-Gum)
Best New Actress (Hyeri)
Best Director (Shin Won-Ho)
tvN10 Awards - October 9, 2016
Grand Prize (content)
Scene Stealer Actor (Kim Sung-Kyun)
Scene Stealer Actress (Ra Mi-Ran)
Popular Actor and Actress Award (Ryoo Joon-Yeol/Hyeri)
Content Main Prize
10/10
Ljerk 2016 okt. 24. - 17:17:08 10/10
(225028/239045)
Elsütöm harmadszorra is :) , itt robbantott õ is többekkel együtt: Reply 1988

(csak azért nem került be annyira a köztudatba, mert kisebb nézettségû kábel tv-n ment a sorozat, viszont minden idõk legsikeresebb kábel tv-s sorozata lett).
Illiona 2016 okt. 24. - 16:50:28
(225027/239045)
K2

Azt hiszem ezeket az információkat a testõrhadsereg fõparancsnoka osztotta meg K2-vel, amikor felvette.
Én nem emlékszem egyéb infókra a régi, 20 évvel ezelõtti dolgokról.

A Mostoha!
Brilliáns szinésznõi alakitás!!!
Hát valahogy vele tudok legjobban azonosulni most.Lehet azért, mert betegen nem zavar az kis vér :)))
Végül is õ is csapdában van, amit a férje készitett neki, és egyedül a férj dolga lenne megoldani Anna problémáját.
Ja, hogy az áldozatokkal jár?
Hogy le kellene mondani akkor a politikusi ambíciókról?
hogy valami hasznosat dolgozni kellene?
Hogy fel kellene venni a harcot a feleséggel Anna érdekében?
egy pipogya alak! Ez az õ dolga, õ problémája, de mással oldatja meg, hogy õ tiszta maradhasson!

Aki még nagyon unszinpatikus, az a meleg nõ, aki a képviselõné titkára. Még a tekintetétõl is megfagy a levegõ!

Ennyire nyiltan "imádni" a fõnököt, hát nem tudom mi lesz a vége!
10/10
Mara60 2016 okt. 24. - 15:02:45 10/10
(225026/239045)
K2

Áldozat mindaddig, amíg függõségben van. Én már láttam negyvenévesnél idõsebb áldozatokat is, akik egyszerûen képtelenek voltak kikecmeregni a csapdából, amibe kerültek.
Itt viszont Je Ha tett róla, hogy Anna valamelyest kiszabaduljon a csapdából. Meg is lett az eredménye. Bár szerintem a csajszi eléggé vérszemet kapott. Ahogy látom már növeszti a farkasfogait. Nem tudom Je Ha hogyan fogja rendszabályozni a két nõstényfarkasát, amikor majd összemarakszanak. :)