Illiona 2016 okt. 11. - 18:52:54
(224965/239045)
The Flower in Prison

a 43. részt néztem meg tegnap, és most fordult elõ elõször, hogy valami kivetnivalót találtam benne.
A fõszereplõnõ már tudja hogy kicsoda, de mindenképpen el akarja titkolni a király elõl, pedig nincs semmi oka rá!
Legalábbis amit õ mond az olyan mondvacsinált semmilyen ok.
De térdenállva sopánkodik, hogy inkább meghal, stb, stb...

Persze ha nem lesz benne több ilyen, hogy a forgatókönyvirónak épp semmi nem jutott eszébe, akkor oké, benyeljük.

Kép: a börtön igazgatója. Olyan igazi szeretetreméltó figura, pedig nincs benne semmi szeretnivaló.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 okt. 11. - 08:07:56 10/10
(224964/239045)
Sziasztok!

Itthon vagyok pár napja, kicsit pihengettem, és közben filmet néztem. Nagyjából képben voltam, mert olvasni
tudtalak benneteket, de a kis tableten a regisztrálás, és a hozzászólás alig sikerült. Nem tudom, hogy a
wifi, vagy a nyelv okozott nehézséget a holland googleban.

Megszületett a 2. unoka is, aki szintén lány, 3,84 kg a "picike"és a Milou nevet kapta.Igaz, lassan 5 kg lesz.
Illiona 2016 okt. 08. - 13:15:40
(224963/239045)
K2

Ott van az én nagy félelmem, hogy ezzel a bolond lánnyal hozzák össze!
Hát csak azt ne!!!
Annak a lánynak az anyja sem volt már normális, biztos drogozott, azután pár éves volt amikor az anyja meghalt.
Most 20 éves, és semmit nem csinál.
Nem tanul, nem néz tv-t, nem dolgozik, nincsenek barátai.
Lehet ezt a neveltetésre fogni, de ahhoz olyan természetûnek kell lenni, hogy hasson ez a fajta nevelés!!!

Erre a lányra nem lehet számitani, ha igazából baj történik.
Elmehetne akár apácának is, talán ott okozna legkevesebb bajt, és ott tünne ki legkevésbé, mennyire alkalmatlan a normális életre!
(megnéztem az elõzetest is!!!!!!)

Kép: a kedvenceim a mesterséges esõben: szavak nélkül is érteni, hogy a másik mit akar!!!
Illiona 2016 okt. 08. - 13:07:30
(224962/239045)
K2

Nagyon jó volt az 5. rész is!
Most meg lehet szólni engem, de igazából a képviselõnénak szurkolok! Meg a több mint testõrnek természetesen!

Igaz, hogy 14 év van köztük, de hát mennyiszer túlléptek ezen!
pl a Secret Love Affair!
Meg ezek a testõrök ugy sem érik meg a 80 évet, közben kilövik öket, hát legalább arra a kis idõre...!!!

Akkor ott van ellenérvként, hogy a nõ az egy kegyetlen, szivtelen teremtés, csak int, és már hullanak is az emberek, a jól képzett testõrök ( a kevesebb mint testõrök).
És?

Hõsünk micsoda tulajdonképpen!??? egy gyilkos, akinek csak ugy odaintenek, hogy "parancs van" és már öl is! Akiket megöl, azok a társadalom ellenségei!
Biztos ez? és ki az ellenség? Melyik oldalról? azoknak is van anyja, apja, testvére, szerelme, gyereke!!!

Egy szó mint száz: megérdemelnék egymást!!!!!!!!!!
Illiona 2016 okt. 07. - 17:51:04 Előzmény edimir
(224961/239045)
Moon Lovers

én konkrétan arra gondoltam, hogy a nõnek talán herpesz volt a száján.
10/10
Ljerk 2016 okt. 06. - 14:04:20 10/10
(224960/239045)
Reply 1988 (Answer Me) - másodszor is ajánlom, most az okból, mert a tv csatornákon sugárzott drámák közül is az egyik legkiemelkedõbbnek találták (APAN Star Award 2016) - 3 díjat is nyert. Tudjátok, hogy oda vagyok a történelmi sorozatokért, viszont olyan filmet mint ez, szívesen megnéznék minden évben.
Illiona 2016 okt. 05. - 13:27:48
(224959/239045)
És a másik nagy Song, a The Princess Man vesztese, legalábbis a szerepet illetõen, mert mint szinész megnyerte, Song Jong Hoo. Nem csak hogy mindkettõ Song, hanem egy napon is születtek, ugyanazon évben!

Erre mondta a facén az egyik földim (nem Kimbin) " a Songokat külön tenyésztik Koreában, hogy ilyen szépek?"

Ezt a rajongói videót egyik fórumtársunk készitette, nagggyon jóóó!!

https://www.youtube.com/watch?v=Z7HCUrGQ6VQ

ezt pedig már tettem ide fel, ha máskor nem, akkor tavaly ilyenkor, de van amiból nem lehet elégszer:
https://www.youtube.com/watch?v=peAFsP_nFmE
Illiona 2016 okt. 05. - 12:50:28
(224958/239045)
Ma van a szülinapja Song Seung Hunnak!
1976 október 05-én született.

Már nagyon vártam az uj történelmi sorozatát, a Saimdang-ot, amirõl azt mondták hogy októberben kezdõdik, de most néztem az ázsiawikin hogy csak 2017-ben lesz belõle valami.
Már több mint egy éve, hogy jönnek ki ezzel kapcsolatban fotók, meg forgatási jelenetek.
http://asianwiki.com/Saimdang,_Light%27s_Diary

Kép: a Saimdang c soriból
Illiona 2016 okt. 05. - 12:44:23
(224957/239045)
Az akkor volt, amikor megnézted az Empress Ki-t.
Arra mondtam, hogy Jo Jin Mo beleszólhatott a forgatókönyvbe, de mégis a népakarat másképp döntött, és a fiatal Ji Chang Wook simán lejátszotta.
Jo Jin Mo szerepe annyira egysikú volt, a játéka szintén, és bár megmaradt számomra nagy szinésznek, de azért vannak elõtte tizen-huszon páran, és nem lépett elõrébb egyetlen egyet sem.
Ji Shang Wook viszont úgy robbant be, egybõl mindenki kedvence lett, tele voltak vele a hirportálok, és azóta két nagysikerû filmsorozatot is produkált. (az egyik még félig, csak remélem ilyen marad!!!))

Eddig erre az egy filmsorozatra használtam a "lejátszotta" kifejezést.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 05. - 00:57:28 8/10
(224956/239045)
További szép estét!:)
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 05. - 00:56:34 8/10
(224955/239045)
Szerintem gyönyörû ez a lány, nagyon kifejezõ a szeme.... Asztmás hatású csaj? Hmm, én inkább törékenyen bájosnak tartom.

A seb azért tûnt el a szájáról az idõutazás során, mert másik testben "születik újjá", megváltozik a hajszíne, örömmel fedezi fel, hogy eltûntek az apró ráncai, feszesebb a bõre... stb. Nekem nem tûnt fel, hogy olyan közhelyesek lennének a mondatai, a koreai sorozatokban azért elég sûrûn elõfordulnak a szövegben is a klisék...

Egyébként többször látni, hogy komoly testi kínzás után a szereplõk seperc alatt regenerálódnak, mintha mi sem történt volna. Itt a kínzás után még 1 év elteltével is vánszorog a lány...

Hmm, nem mind a 8 hercegnek lesz a szívszerelme, más nõk is feltûnnek a hercegek látóterében...igazából csak két herceg jön számításba, mint lehetséges jelölt...

Megjegyzem, engem is zavart a hercegek számmal és nem névvel való illetése, mintha Királyapunak így könnyebb lenne sarjait számon tartania.... Talán azért is a számokkal operálnak, mert így a hercegek közötti idõrend és hierarchia is kifejezõdik. Nekem is feltûnt a számmisztika!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 05. - 00:34:59 8/10
(224954/239045)
Mivel idõlen idõk óta nem olvastam vissza a fórumon, így ez egy korábbi telefonbeszélgetésünkre volt a reagálás, nem a hsz-eidre, amiket ide írtál a sorozat indulásakor....Ha neked nem rémlik, nem baj, csak bennem azért maradt meg annyira a beszélgetésünknek ez a része, mert én kedvelem Junkit... hmm, egy kis elfogultság a részemrõl....


Emlékszem, akkor a két Moon-os sorozatot vetetted össze közvetlenül az elsõ benyomásaid alapján, még gondolkodtam is, hogy egyáltalán belevágjak-e a Moon Loversba.... Ennyi, ragozni felesleges....
Illiona 2016 okt. 04. - 20:35:37
(224953/239045)
The Flower in Prison

Izgalmas rész volt ez is! (40-41) Na végre már tudni, hogy ki Ok Nyeo apja!
Mondjuk eddig lehetett sejteni, de mostmár biztos.
Viszont a szerelmi szál is tisztul lefelé, bár nem az én elvárásaimnak megfelelõen.
Na de sebaj, ezt még túlélem!
De hiába az elszánt küzdelem, az özvegy királyné, és az öccse hatalmát még nem sikerült megérinteni sem, és már csak 9 rész van hátra!
Illiona 2016 okt. 04. - 17:22:29
(224952/239045)
Most várva a letöltõ linkekre, most visszanéztem vagy 15 oldalt, oda, ahol a Moon Lovers elsõ részeit néztem.
Megjegyzem, a 3. rész után abbahagytam, de persze folytatni fogom, mihelyt egy pici idõ lesz rá.

Amiatt kerestem vissza, hogy miket is irogattam róla, mert ez a Te megjegyzésed nagyon szíven ütött. Hogy mikor irhattam én azt, hogy Jun Ki-t lejátszák a fiatalok????

ezt irtad:
"Kedves Illiona, szerintem Junkit nem "játsszák le" a fiatalok. Külön erénye a sorozatnak, ..."

ezzel szemben ezt irtam anno:
"Moon Lovers
Már egész káosz kezd kialakulni a fejemben a sok uj sorozat miatt.
Azért Így, hogy ma 3 uj részt néztem meg a Moon Loversbõl, azért valahogy kiigazodom.
Akkora nagy volt a beharangozás, fotók tucatjait árasztották ránk, elõzetesek, szerencsére nem néztem meg egyet sem, igy nem befolyásolt.
Hát, vannak hiányosságai a sorozatnak, ez sem lesz egy nagy siker, de hát a Jun Ki rajongók legalább gyönyörködhetnek.
Az álarc egyébként hasonlít arra, amit Operaház Fantomja viselt, nálunk is, és ott Koreában is!
Most gondolkodtam, és szerintem egész Szöul kiürült a szép, eladható fiatal szinészfiúk tekintetében!!

Most olvastam, hogy a 3. részre nagyon lezuhant a nézettsége Koreában.
Vagyis azok a túlkapások, ki nem dolgozott részletek másnak is feltünnek, nem csak nekem.

Azért nézem tovább...
Azért az furcsa, hogy a hercegeket számozzák, ez olyan személytelen, és kinai történelmi filmekben volt ez m,egszokott.
És a hibás, az elátkozott herceg ugya a 4-es számot viseli!!!!!!

és mégegy: a csajnak volt egy seb a száján. Talán herpesz!!!????
Mégis ivott az üvegbõl, nekem már akkor vakaróznom kellett.
Amikor a hajláktalan férfi kinézi tõle a félig üres, (vagy inkább teli) üveget, odaadja, és õ is abbõl iszik...
Ettõl már nekem nagyon nagyon kellett vakaróznom.
Ott volt, hogy menekült, meg lökdösõdés más asszonyokkal, de arra nem emlékszem, hogy valaki szájon is vágta volna.
Amikor az idõutazás után kijön a vizbõl, akkor már gyógyult a szája, hová tünt egy-két perc alatt a seb?

Ez a nõ amugy elég közhelyes dolgokat mond, és nem logikus, amit csinál, ráadásul olyan asztmás hatása is van a beszédének, de azért hogy 8 fiatal férfira egy ilyen asztmás hatású csaj ( a csaj itt minõséghatározó) jusson, hát azért ez túlzás."

idetettem mindent amit a Moon Loversrõl irtam és 3 megnézett rész van mögöttem.

Várom a választ!
Illiona 2016 okt. 04. - 12:24:40
(224951/239045)
Ez az együtt alvás sem világos, hogy akkor volt valami, csak elszemérmeskedik, és nem mutatják, vagy mutatták, de pont pislogtam, vagy csak szimplán összebujva aludtak, de nem volt semmi, akkor pedig hol is van a nagy szerelem???

Ez pl konkrét kérdés!!!

Kép: koronahercegünk szöveget tanul
Illiona 2016 okt. 04. - 12:20:23
(224950/239045)
Moonlight Drawn by Clouds

Tegnap megnéztem a hétvégén leadott 2 részt, és ugyanaz a topogás, romantika felsõfokon, de semmi más!
Oké, hogy egyre többen megtudják közben hogy a az eunuch az nõ, hogy a felkelõ lánya, de ez kevés.

Na de Bo Gum sose fárad ki ha mosolyogni, grimaszkodni, jópofáskodni kell, és ez elvitte a sorit.
Olyan mintha valami rossz történne, és nem mernének belevágni!
Lehet hogy rossz nyomon járok, amikor várok valami nagyon drámait, és a saját csapdámba esem, de hát ez van...
Illiona 2016 okt. 03. - 23:31:43
(224949/239045)
Na még egy kép róla.

(a több sem lehet elég...)
Illiona 2016 okt. 03. - 23:30:37
(224948/239045)
K2

Viszont feltünt a mai részben a képviselõné fiútestvére: hogy öccs, vagy bátty nem tudom.
Õ egy nagyon nagy kedvencen, igaz itt gonosz karaktert kell neki játszani, de hát már a Temptationban is az volt, és birta, sõt jól állt neki!

http://asianwiki.com/The_K2

Kép: Lee Jung Jin. Az ázsiwikin nem is jutott neki fényképes hely!!! Tiltakozom!!!
Illiona 2016 okt. 03. - 23:24:56
(224947/239045)
K2 3-4 rész

Ez jó volt!!!
Izgalmas, bunyós, pörgõs!
Adok rá 5 pontot a 10-bõl.
Mert ugyan nézhetõ, fenntartja az érdeklõdést, de azért vannak jókora hibái is.
Pl. a kórházban a ripacskodást azzal az interjuval legalább 10 percig nézhettük, 2 is elég lett volna.
Vannak olyan túlzások, amikért nagyon kár, dehát ez egy ilyen film, még igy is jobb, mint sok másik.

Az ázsiavikin lévõ posterbõl meg azt lehet kikövetkeztetni, hogy a lányba fog majd beleszeretni.
Mármint a bolond lányba???

Én arra gondoltam hogy a hüvös-hideg képviselõné fog majd beleszeretni, az az ölelés ott a robbanó autónál, ugy izzadtan, véresen, testközelbõl nagyon érzékire sikeredett. De 14 év van köztük...

Kép: a képviselõ ripacskodik... Hogy a választóik milyen naivak lehetnek!!!
Illiona 2016 okt. 03. - 23:15:33
(224946/239045)
Oké, azt mostmár értem, hogy a Kutya és a Farkas Órája c filmrõl irtál. Csak még az az ing szorulna némi magyarázatra: ))))))