10/10
Mara60 2016 okt. 24. - 14:54:41 10/10
(225025/239045)
K2

Jaj, te mindent elhiszel, amit a mostoha mond? Az még nem jutott eszedbe, hogy ezekkel a hazug információkkal hitelteleníti el a lány vádjait?
Az igazság mindig valahol középen van. Azt még nem lehet tudni, hogy az elnökjelölt elõször a színésznõvel volt együtt, vagy azután állt össze a csajjal, hogy már házas volt. Szerintem az utóbbi. Mert amikor a színésznõ rájött, hogy gyereket vár, akkor gyorsan férjhez ment egy rendezõhöz, akivel Amerikába költöztek. Azonban a házasság nem jól sült el, így hazatért Koreába, és felvette a kapcsolatot a kislány apjával. Aki persze továbbra sem tudta nyíltan felvállalni sem õt, sem a gyereket. Ekkor kezdett el inni. Ezt támasztják alá a lány emlékei. Ekkortájt jöhetett rá az asszony, hogy a férjének van egy másik családja is, és úgy döntött, megszabadul tõlük. Lehet, hogy elõször pénzt ajánlott fel. (erre húzta rá azt a hazugságot, hogy a csajszi zsarolta õt) de mikor a színésznõ pénzért se akart lelépni, akkor drasztikusabb eszközhöz folyamodott.
Illiona 2016 okt. 24. - 14:18:47
(225024/239045)
K2

Igen a lány áldozat!
ez tény!
Meddig?
21 éves koráig?
30 éves koráig? 45 éves koráig? vagy éelete végéig?

Valamikor le kell vetnie ezt a nyûgöt a válláról! (mármint ha normálisan akar élni)
És ezt neki magának kell megtennie, senki mástól nem várhat segitséget!

Meddig akar az áldozat szerepében tetszelegni?
Oké, persze lehet akármeddig is, a papa adja a pénzt, fiú akad a testõrök között elég, élhet mint Marci hevesen!

Amikor felelõsség van az életéért, akkor bolondként, de amikor az élet egyéb dolgai vannak, akkor persze normálisként!!!

Hát ilyen nincs!!!!!!

Még nem láttam az utolsó két részt, csak belepislantottam, és ugy emlékszem a 7-8-at sem láttam felirattal, de már nem vagyok biztos semmiben.
Most naponta 1-2 órát nézek csak filmet, és csak ennyi fér bele.
De
Illiona 2016 okt. 24. - 14:07:09
(225023/239045)
K2

Hogy az anya házas lett volna, arra nem emlékszem, viszont arra sem, hogy olyan idilli lett volna a párkapcsolat.
Az oké, hogy van fénykép, de az sokszor a valóság elleplezésére szolgál.
Az biztos, hogy amikor elmegy a korábbi szeretõ (Amerikába ???) akkor férjhez megy, valakihez, de nem hagyja annyiban a dolgokat, és zsarolni kezdi a képviselõt.
Aki ekkorra már boldogan jövedelmezõ családban él.
Ebbe a sztoriba simán belefér, hogy az anya már a gyermek fogantatása körül is alkoholizált.
Az biztos, hogy gyenge volt ugy akaraterõben, életerõben, céltudatosságban.

De nagyon hangsúlyosan gyengének bizonyult a gyermeke iránti felelõsségben!!!
Illiona 2016 okt. 24. - 13:58:04
(225022/239045)
K2

Hû, itt azután össze kell szednem az összes indokaimat, hogy válaszolni tudjak!

Az elsõ fontos kérdés, hogy a lány akkor MOST bolond avagy sem.
Szerintem igen.
Azt te magad is elismered, hogy a gyerekkorból hozott traumák jelen vannak, és befolyásolnak.
Hogy ez csak okozat, az magán a tényen nem változtat.
Hogy ki a hibás? Vitatható!
De a mi szempontunkból ez a kialakult helyzetben teljesen mindegy.
Az hogy egy terápia ezen mennyit segit, nem tudom. Talán panaszmentessé tehetõ, láttunk már ilyet. De ez csak a távoli jövõben képzelhetõ el.

Ennek a sorozatnak a nagy hibája, hogy eltúlzottak a jelenetek, túlkapások vannak benne, amik az egészet hiteltelenné teszik.
Ezt magad is elismerted.
A zenéje viszont tényleg egyedi, és különleges.
Ez a zene megérdemelt volna egy különb sorozatot!

Kép: oh, az a hátizsák!!!! Ha a W-bõl megrajzolná nekem az, aki most a rajzgépet birtokolja :)))))))))))))))))
Illiona 2016 okt. 24. - 13:19:54
(225021/239045)
Ez a sorozat egyébként nagy sikert hozott Park Bo Gumnak, és bár olyan kis romantikusra sikeredett, de biztos, hogy látjuk viszont még nagy, drámai szerepekben.

A testõr neve pedig Kwak Dong Yeon, az ismeretlenbõl egybõl a mindenki által megismertbe váltott, nem kis teljesítmény egy ilyen fiatal szinésztõl.
Illiona 2016 okt. 24. - 13:16:17
(225020/239045)
Egy órán át kerestem a neten olyan fotót, ahol a 3 fiú együtt van, és nem a filmbõl, hanem ugy forgatás közben.
Nincs ilyen, vagy legalábbis nem fellelhetõ, vagy csak ketten vannak, vagy ott van rajta a nõ is.
Illiona 2016 okt. 24. - 12:25:03
(225019/239045)
Sziasztok!

Még mindig félholtan ugyan, de azért válaszolgatok.

elõször is Moonlight.

Egy kedves kis sorozat volt, semmiképp sem limonádé.
Én a végéig vártam, hogy a fõszereplõ srácot kinyirják, ugyhogy olyan reszketõsen ültem le mindig, de hogy nem, ez külön öröm.
Igaz, hogy akkor már meghagyhatták volna volna a vírusos szépfiút is, de hát annyira nem akartak a történelemtõl sem elrugaszkodni (na jó egy picit)

Külön felüdülés volt nézni, hiszen az uj sorozatokat ha összehasonlitjuk, akkor mindegyikben az ármány, a cselszövés, a hatalomért folytatott harc, a szerelmi háromszögek, és négyszögek dominálnak. Itt a szerelem dominált, kellett már ilyen is.
Amugy ez sem volt azért konfliktusmentes sorozat, volt cselszövés bõven, de nem kapott akkora hangsúlyt.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 okt. 24. - 10:40:46 10/10
(225018/239045)
Sziasztok!

Örülök, hogy megnézted, egy könnyebb fajsúlyú film, melynek nincs más célja a szórakoztatásnál.
"Nem kell mindig kaviár"

Most Junki folytatását várom, szerintem a Moon Lovers, sokkal jobb az éjszaki tudósnál és az Arangnál is.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 16:43:04 8/10
(225017/239045)
Úgy tûnik, mindenbõl szeretnek listát készíteni. Három ok, hogy miért igyunk sojut, avagy......

KÉP: Hmm, lám, megint egy lista!:))))))))))))


Köszönet unikornisnak a fordításért!
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 16:37:41 8/10
(225016/239045)
Valóban jó kis film!:) Emlékeztet bizonyos elemeiben a Master's Sun-ra. De míg ott csak a lány látta a szellemeket, addig itt más emberek is. A humor remekül oldja fel a feszült pillanatokat, így inkább vígjáték, mint igazi horror film. Azok az ingtépõs jelenetek!:)))))))))) Tényleg szórakoztató....
10/10
offtopic
kimbin01 2016 okt. 23. - 09:41:28 10/10
(225015/239045)
Sziasztok, kellemes hétvégét!

Tegnap mégis rászántam magam, hogy elmenjek a koreai film vetítésére, és egészében nem bántam meg, mert
elég szórakoztató volt, a horroros, szellemes jelenetekkel együtt. Néhol egész szellemes volt.:)))

http://www.programok-debrecen.hu/apollo-mozi-deesy-alfred-terem/szellemes-szerelem-korean-movie-road-vetites

(Zárójelben megjegyzem, hogy alig lehetett a fõszereplõ lányt felismerni!)
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 03:04:27 8/10 Előzmény Illiona
(225014/239045)
"Az anyja amikor õ volt kb 4-6 éves, akkor már töményen alkoholista volt.
Amikor meghalt is, az altatós dobozzal, mi az hogy 2 métert nem tudott elmenni, és ugy kellett odaadni neki a dobozt?
Mi ugyan tudjuk hogy megölték, a lány még nem, (az árnyék az ajtó mögött) de egy életképtelen, embernek már nem is nevezhetõ személyt öltek meg.
Hogy ez mikor kezdõdött, hogy a lány megfogantatásakor is alkoholista volt-e már, ezt még nem tudjuk, pedig lényeges."

Nem volt az Anya eredendõen alkoholista. Hiszen a gyermekkorból voltak olyan képfelvillanások, amiben szinte idilli családként látjuk õket. Még fotó is készült róla. Szerintem az Anya fokozatosan menekül az alkoholhoz, ahogy az politikuspapa egyre másra okozza neki a csalódást, hogy az ígéreteit nem tartja be. Az altatóért el tudna menni, ha akarna. Itt nem ez a lényeg. Hanem az, hogy korábban a kislány adott az anyjának altatót, ha az részeg volt, pont azért, mert nem akarta ilyen állapotban látni. A végzetes estén is így történik... épp ezért lesz a kislánynak bûntudata késõbb...


"Utána a lányt bevitték Spanyolországban egy kolostorba!
Ahol csupa rettenetes öregasszony gondjaira bizták! Ott voltak a sátáni árnyak a templomnál, hideg, élettelen környezet. Brrr!!!! Én ha keresztény lennék, tiltakoztam volna az ilyen elferdített bemutatás ellen, de igy...
Így nõtt fel a lány, egy kietlen környezetben, társak, barátok, oktatás nélkül." Mindkét állítással egyetértek. A kolostor ilyen fajta megjelenítése a hívõ keresztényben biztosan kiveri a biztosítékot, de azt hiszem, itt inkább a képi világ a gyermeki szemszöget mutatja be, szinte a kislány szemén keresztül látjuk, minden hatalmas, csupasz, hatalmas kõfalak...Szinte vele együtt fagyunk oda...

"Azután megszökik: mezitláb, egy szál pöndölyben, ziláltan menekül utcákon át, mindenki, az össze járókelõ ráfigyel.
Nem egy -két percig, hanem hosszú percekig, egyáltalán nem váltott ki részvétet, inkább ellenkezõleg."
Azt hiszem te is ledöbbennél, ha összefutnál egy ilyen jelenséggel az utcán...annyira hihetetlen... Nem véletlen, hogy a híres tervezõ is mintegy furcsa látomást lefotózza "Angyalként"...

"A hibás persze az apa, aki eltolja magától a lányt.
De elsõsorban a lány a hibás, hogy az életét mindig másokkal oldatja meg, egy lépést sem tesz azért, hogy a saját érdekében saját maga valamit is cselekedjék. Csak az, hogy mások segitségével, valami nagy bajt keverni, azzal felhivni magára a figyelmet.
Õ egy élõsködõ a társadalom nyakán, aki semmit nem tesz önmagáért.
Vagy igen? mert ha igen, akkor persze nem bolond!!!"

Elsõsorban a Mostoha és az Apa hibás. A Lányt semmiképp sem okolnám, õ áldozat. Túl keményen mondasz felette ítéletet.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 02:40:34 8/10 Előzmény Illiona
(225013/239045)
Mért túlkapás, túlaggódás az újraélesztés? K2-nek szörnyû bûntudata van, hiszen õ adta a lánynak az epres fagyit, mintha az apja küldte volna. Szerintem ez egy reális reakció.Szükséges, hogy még kontrasztosabb legyen a rideg utasítás... kórház helyett a Központba... Azaz inkább haljon meg a Lány, mint a Titok kiderüljön....
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 02:33:18 8/10 Előzmény Illiona
(225012/239045)
K2

"20 évig titkolni egy ember kilétét, ugy, hogy közben vagy 30 titkosugynök, orvos, meg még nemtudomkicsoda tud róla?
ez lehetetlen!"

Úgy lehet eltitkolni, hogy mind a testõrök, mind az orvosok tudják, hogy az életükbe kerülne a fecsegés... Ismerik az "ügymenetet"... az emberélet nem számít, ha a titkot kell megõrizni!

"Amugy meg, most hogy kiderült a lány személye, ugyan milyen hátrámy éri a képviselõt? semmilyen!"
De igen, ezt már az elõbb kifejtettem. A Színésznõ anya férjezett nõ volt, a vele való intim kapcsolat, amibõl a Lány született, az kõkemény házasságtörés, amit a koreai törvények anno bûntettek. Azért ezt így felvállalni azzal együtt, hogy kedves híveim éveken át átvertelek benneteket, mégsem vagyok ma született bárány... Ki a csoda hinne ezek után egyetlen szavának is?


"Ez a túszként tartás inkább mintha a feleség mûve lenne. De nem hiszem hogyha elengednék a lány kezét, akkor normális életet volna képes élni."Egybõl nem, de ha kapna támogató segítséget, akkor fokozatosan beletanulna....

"A diagnózis pedig tény: villogó fényeket látva rohama lesz." Ez tény, de ha belegondolunk az életének az alakulásába, akkor ez nem csoda, ettõl még késõbb élhetne normális életet.
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 02:18:34 8/10 Előzmény Mara60
(225011/239045)
Nagyon jól összefoglaltad. Egy dologban nem értek egyet, a nõ igenis chebol. Hiszen elhangzik, hogy az ország 1. számú vállalatának volt egykor az örökösnõje, amirõl a férjéért mondott le... legalábbis a TV-és interjú szerint, de sejtetik velünk, hogy vállalati részvényei vannak, amit az Alapítványába mentett át.

Maffia? Hát nem tudom. Legális nagyvállalat, de persze emellett lehetnek alvilági kapcsolataik...
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 02:08:06 8/10 Előzmény Illiona
(225010/239045)
Olvastam a K2-rõl folytatott beszélgetéseteket. Nekem kifejezettem tetszik. Fõként a zenéje.
Így egybe reflektálnék arra, amit te és Mara írtatok.

A Lány. Õrült, dilis, élõsködõ? Nem, csak egy fiatal nõ egy gyermekkori traumával, aki a világtól elzárva nõtt fel úgy, hogy mindvégig önmagát okolta az anyja haláláért. Az anyja halálát követõen nem volt esélye, hogy normális emberi kapcsolatokat alakítson ki, nem voltak barátai, senki, akivel õszintén megbeszélhette volna a problémáját. Ráadásul a Mostohamami még mérgezi a lelkét azzal, hogy az apjának se kell, sõt csak a múlt egy olyan szilánkja, ami terhes.

Könyörgöm, csoda, hogy nem lett ennek ellenére egy eltorzult személyiség. Mert igenis nem dilis, csak megfélemlített és bizonytalan. A rámenfõzés, vagy ahogy a cicával eszik a tetõn... talán eltúlzottnak tûnõ jelenetek, de ezek hivatottak megmutatni a gyermeki ént, ami egy felnõtt nõ testében még mindig ott van. A Lány nem tudott normálisan felnõni, bizonyos dolgokban ott ragadt a gyermekkorban.

Hmm, hogyan lehetne önálló, és nem "élõsködõ"? Nincs végzettsége, szakmája, amivel pénzt tudna keresni. Még önmagát sem tudná egyedül ellátni, hiszen a hétköznapok legegyszerûbb dolgaiban is tájékozatlan... lásd gázcsap elfordítása a fõzéshez...Ez nem az õ hibája, esélyt sem kapott rá, hogy beletanuljon, hogy bármit kipróbálhasson....

Szerintem hallatlan bátorság a Lánytól, hogy belemegy K2 ötletébe, és kilép a nyilvánosság elé az anyját felvállalva, de van annyira bölcs, hogy apjának a filmrendezõt nevezi meg. Így már nem lehet megölni mindaddig, amíg ráirányul a figyelem.

Hmm, miért nem lehet a politikus papát bevallani? Mert az nem szimpla politikus, hanem elnök aspiráns. Azért az elnökjelöltnek nem hiszem, hogy a szemforgató, álszent közvélemény elnézné a balkézrõl való gyereket. Ráadásul ott a politikai ellenfél, aki azonnal lecsapna erre a lehetõségre és joggal kérdõjelezné meg politikusapuci szavahihetõségét. Onnantól pedig a jól felépített imidzs kártyavárként omlana össze, ezen a populista, hatásvadász fellépése se segítene.

Nekem tetszik a film építkezése, ahogy apródonként kerülnek helyükre a dolgok. Ahogy K2 kapcsolata egyre szövevényesebbé válik ennek a furcsa "családnak" a tagjaival.... és lassan mindhármuk számára nélkülönözhetetlen...


Azért a "Tükröm, tükröm"-öt én is kérném, ha elgurul a cavintonom, akkor lenne kihez fordulni!:))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 01:18:39 8/10 Előzmény Illiona
(225009/239045)
Hmmm, én sem írok a végérõl spoilert... csak annyit, hogy lám, nem követték a történelmet.... számomra egyre jobban felhígult a történet... már émelygõs limonádé....
8/10
offtopic
edimir 2016 okt. 23. - 01:14:20 8/10 Előzmény Illiona
(225008/239045)
Szia! Gyógyulj meg végre teljesen! Ez a visszaesés elég aggasztó. Próbálj meg minél több ágynyugalmat, van, amit ki kell rendesen feküdni....


Most épp azt a teát kortyolgatom, amit tõled kaptam a Latin Negyedbõl.... küldök egy védangyalt erõsítésként!:))))))))))))
Illiona 2016 okt. 21. - 21:29:04
(225007/239045)
K2

Már csak 2 pontot kap a 10-bõl.

A lány vagy tisztára bolond, vagy teljesen normális, de akkor szemetebb az összes szemét szereplõnél, ami a sorozatokban elõfordul.

pont.
Illiona 2016 okt. 21. - 12:12:37
(225006/239045)
Sziasztok!

én megvagyok, bár majdnem a halálomon, visszaestem.
Nem nézek napok óta filmet sem, épp csak annyit dolgozom, amit muszáj.
Pedig kellene gyorsan gyógyulni, már csak 11 nap van hátra.

És egy igazi zenei csemege: Somló Tamás énekel együtt a kinai Zhang Hu -val.

Aki a dal hatására ingerenciát érez, hogy személyesen találkozzon a mûvésznõvel, Szegeden megteheti november 2.án.
(én magam Koreáig menekülök elõle!!!!)

https://www.youtube.com/watch?v=3Xr4q4AvOOY

Majd kiváncsi leszek a véleményetekre...