Illiona 2016 febr. 21. - 14:10:24
(222985/239045)
The Empress of China 35/96

epizódismertetõ

Wu levelet ir a trónörökösnek, amit Xu erõszakkal elolvas.
Ezután biztosítja Wut, hogy bárhogyan dönt, õ mellette lesz, és akkor dönt jól, ha a trónfosztásra készülõ trónörökös mellé áll, mert késõbb ez biztosítja a jövõjét.
Már hiába a volt barátnõ szenteskedõ beszéde, és bájolgó arca, átsüt rajta az álnokság.
Xu hamisit egy levelet, és amikor az eredetit Wu szolgája viszi a trónörökös házába, Xu szolgálólánya bokaficamodást szinlelve egy óvatlan pillanatban kicseréli.
Az eredeti levélben az áll, hogy a trónörökös mesterének temetésén inditják a lázadást a császár ellen, és hogy semmiképp ne tegye.
Kép: a szolgálólány és az eunuch. Kis gyalogok egy nagy játszmában...
Illiona 2016 febr. 21. - 13:08:40
(222984/239045)
The Empress of China 34//96

epizódismertetõ

Xu - a volt barátnõ- elárulja a császárnak, hogy Wu titokban találkozott a háziõrizetben lévõ trónörökössel, csakhogy a császár már tudott errõl, viszont a forró helyett hideg kéztörlõbõl rájött, hogy a lány már régóta hallgatózott. Kérdõre vonja, és Xu az árulkodását próbálja a féltés és aggódás köntösébe burkolni.
a 4. királyi ágyas -látva Wu egyre nagyobb befolyását, és a trónörökössel való közeli kapcsolatát,- nyomoztatni kezd utána, a régi család, barátok személyérõl.
A 2. herceg ideges, a trónörökös kapott 1 hónapot, és nem lehet tudni, a császár lemondatja-e a trónvárományosságról, és akkor õ lesz az utód, vagy sem.
Wu titokban találkozik a trónörökös mesterével, és kéri, beszélje le a herceget arról, hogy megdöntve apja hatalmát, erõszakkal legyen császár.
Kép: a trónörökös és a 4. herceg
Illiona 2016 febr. 21. - 12:07:06
(222983/239045)
Assorted Gems


és egy utolsó kép: nem én mondtam!
Illiona 2016 febr. 21. - 12:05:30
(222982/239045)
Assorted Gems

a buddhista szerzetesnövendék.

folyamatosan érték olyan impulzusok ebben a családban, amik ujra és ujra megerõsítették, hogy mégis inkább végleg szerzetes lesz.
Az õ szemével nézni egy ilyen összetett és kelekótya családot egészen más!
Illiona 2016 febr. 21. - 12:01:37
(222981/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki?
Gondolom filmet néz!

én magam az Assorted Gems címû 50 részes családi sorozatban vesztem el.
Adva van egy család, a 4 gyerek -2 fiú, 2 lány már túl a 20-on.
A két anyós pedig a környéken, messze, de mégis túl közel lakik.
Írhattam volna akár két anyát is, de maradok az anyós jelzõnél, mindkét idõs hölgy "nagyonanyós"!!!
A sorozat a 4 fiatal életkezdésével, párkeresésével, és 2 gyerek esetében késõbb pártalálási problémájával foglalkozik.
Szinesíti a történetet az albérlõként beköltözõ amerikai buddhista "majdnemszerzetes"!
Beköltözik késõbb szintén albérlõként gazdagék kitett fiacskája, egy igazi macsó, õ az álruhás kiráylfi.

Jópofa, aranyos történet, jó szinészekkel, sok humorral.Nincs világmegváltás benne, de feldobódott lesz az ember a nézésétõl!

Ami nagyon meglepõ volt, hogy az anya és az apa, -a két szülõ- , önzõ, egoista emberek, akik a kötelezõ tisztelet miatt soha nem veszik gyerekeik érdekeit figyelembe, itt a gyerekek elérik, hogy õk ketten költözzenek ki a házból.
A koreai sorozatokban, fõleg ezekben a hétvégi családi drámákban a szülõ legyen bármennyire is önzõ, soha nem lázadhatnak fel a családtagok.
Itt megtették, és a két szülõt az egyik nagymamához küldték.
Megjegyzem jogosan! Fõleg az anya bicskanyitogatóan viselkedett.
A papa esetében semmi bicskanyitogatás, csak némi félrelépés,... és következményei (egyéves gyerek személyében)

a képen nem az -egyébként tüneményes- egyéves látható!
Illiona 2016 febr. 19. - 03:01:15
(222980/239045)
Illiona 2016 febr. 18. - 21:13:35
(222979/239045)
kje !!!

és persze minden filmrajongó figyelmébe!

megkaptam az Isten Veled Ágyasom c kinai nagy sikerû film rendes magyar feliratát.

Akit érdekel, és letöltötte, vagy tölteni fogja, az emailcímet küldjön privát üzenetként.

Akik tudják már az emailcímemet azok oda csak pár szót, és már megy is!

Az avistán Farewell my Concubine címmel találjátok, nekem simán lejött.

Egyébként aki a feliratot elkövette, Mohr Richárd,(李察德) a Szegedi Konficius Intézet Igazgatója.
Meg is köszöntem neki.Magyarul...
Illiona 2016 febr. 18. - 20:57:56 Előzmény edimir
(222978/239045)
Igy van, ez a bizonyíték, hogy a sorozatot 2-3 héttel korábban forgatják, mint ahogy adásba megy.
:))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 18. - 00:06:59 8/10
(222977/239045)
Milyen érdekes, ha egy éppen futó sorozatba beépítenek egy a mozikban sikerrel debütáló filmet. Ez történt az I Have Lover esetében is. A 38. részben még csak egy villanásnyira látjuk, hogy kinézik a mozifilmet, a 39. részben már a fiú teszteli a segítségével az apját, hogy utána járjon, vajon megölte-e a barátját az apa anno. A hegymászó baleset valódi történéseinek megismeréséhez a Himalaja c. filmre viszi el az apját, figyeli annak reakcióit. Ügyes forgatókönyvi húzás, hiszen összekapcsolja a sorozatot a mozifilmmel, kettõs reklám.
Illiona 2016 febr. 16. - 20:20:08
(222976/239045)
ezzel szemben mit eszik a fehér kék szemû ember?

rizst rizst rizst.

hát ezért szeretem a koreaiakat!

(nem emlékszem melyik filmbõl vettem ezt a képet, de koreaiból)
Illiona 2016 febr. 16. - 20:18:15
(222975/239045)
Dal Ja's Spring

menü?

babaludtej

sült kimcsi turbánkagylóhússal

???
Illiona 2016 febr. 16. - 20:16:05
(222974/239045)
Dal Ja's Spring

Ha
és
akkor
igaz?
Illiona 2016 febr. 16. - 00:24:20
(222973/239045)
A my Lovebly Girh jól irtad, helyeske volt, de olyan semmilyen.
Nem volt mondanivalója.
Az hogy hogyan mûködik a sztárgyártás, azt enélkül is tudtuk.
Nem adott a sorozat semmi ujat,
És ami nagyon bosszantott vele kapcsolatban, hogy Raint bekorlátozták ebbe a merev szerepbe, a cégvezér, akinek tartása van, aki súlyos sebeket hordoz, aki nem vidám, nem játszik, nem fintorog, nem nevet.
Egy ezerarcú szinésznek ugy irtak szerepet, hogy csak 3 arcát használhatta.
Magyarul, nem a szinészi tehetsége kellett, hogy eladják a filmet, csak a hirneve.

Ezzel az uj sorozatával meg majd meglátjuk.
Az ide-oda pottyanást a meghalunk-visszajövünk esetre értettem. Ennek a számomra kicsit mese felnõtteknek érzete van, de attól még éppen lehet jó is.

Nekem is van Rain fotógyüjteményem, hogy hány darab, azt nem tudom, több gépen is van mappákban de talán 2 ezer körül.
Alex egy helyes férfi, de hiányzik számomra belõle a tûz, ami viszont Rainban ott van.
És a szinészi játékuk is nagyon különbözõ.
Azt hiszem a fájdalmat ahogy Rain meg tudja mutatni, szinte kézzelfoghatóan, arra más nem képes.
Alex semmiképp nem ennyire tehetséges szinész, de hát azért szeretjük, mert ilyen.
Ja, és a képrõl jut eszembe, ebben az uj filmben is lesz kutya, csak sokkal rondább, mint a My Lovebly Girlben.
Igazán használhatták volna régi kutyust, ez legalább szép volt.
Mennyei Harmónia 2016 febr. 15. - 23:59:13 Előzmény Illiona
(222972/239045)
Köszönöm, köszönöm. Azon kaptam rajta magam, hogy nekiálltam a Rain-képeket elmenteni. Pedig én Alex-rajongó volnék, nem? De kicsit Rain is. Mit jelent az, hogy ide-odapottyanásos? Gondolod, hogy olyan tingli-tangli? NEkem a My lovely girl tetszett, egyértelmûen megmutatta a zeneipar nagy buktatóit és az állandó feszkót és jóindulatot. Na meg a nagy rajongói image-felépítést. Rain helyes volt, Krystal is helyeske volt, bár nem nagy színésznõ, nyilván Tokmán nyomába sem ér. :)))))
Illiona 2016 febr. 15. - 23:06:57
(222971/239045)
Dalja's Spring

ez a férfi szinész szerepelt az oh! My Lady c sorozatban is, és pont ugyanezzel a nõvel, ugyanugy szerette volna magáénak tudni, és ugyanugy esetlenkedett csak.
Impotens a négyzeten, akkor és most is.
(Csak akkor Choi Siwon volt az ellenfél.)
Ez a pasi most is ugyanazt a karaktert adta elõ, nem is tudom ez a szinész képes-e valami másra?
Persze, ha nem lett volna ilyen akkor nem ellensúlyozta volna a másik fiú éretlenségét.
Illiona 2016 febr. 15. - 23:00:21
(222970/239045)
Dal Ja's Spring

az ismertetõje:

http://asianwiki.com/Dalja's_Spring

A képen a szegény és túl fiatal srác, Lee Min Ki.
Már csak az a kérdés ki számit szegénynek, és ki fiatalnak.
Illiona 2016 febr. 15. - 22:57:30
(222969/239045)
A hétvégén megnéztem egy 22 részes sorozatot Dal Ja's Sping címmel.
miután van magyar felirata, valamint 2007-es film, gondolom már mindenki látta.

Azt kell mondjam, hogy úgy tökéletes ahogy van, semmilyen negativ momentumot nem tudnék mondani róla.
A történet ugyan nem igazán eredeti, de nem is elcsépelt kliséözön.
Egy 33 éves nõ keresi párját, szeretne szerelmet találni, ahhoz férjhezmenni, gyerekeket szülni.
A Nõ, Dal Ja igényes, szép, okos, melegszivû.
A sok magányos év után azonban egyszerre két férfi is felbukkan körülötte, az álomlovag gazdag üzletember személyében, valamint egy 6 évvel fiatalabb, ágrólszakadt csavargó képében.

Nagyon jó a szereplõgárda, a fõszereplõnõ az Oh!My Lady c soriból már ismerõs, tökéletes választás erre a szerepre.
De az összes többi szinész is nagyon jó.
Ami még külön tetszett, hogy nincsenek gõgös, sznob, gonosz karakterek.
Persze van, aki nem a jó uton jár, de az is csak azért, hogy tudja terelgetni ezáltal egymás felé a szerelmeseket.
Csak az a probléma, hogy akkor ki is szeret kit, és ki kit nem, és ki mit vesz észre, és mit nem.
Sok humoros mondat, mosolyogtató szituáció,
Igazi felüdülés volt egy esõs hétvégén.
a képen a fõszereplõnõ, Chae Rim
Illiona 2016 febr. 15. - 22:37:15
(222968/239045)
The Empress of China 33/96

A 4. herceg felkeresi Wu-t, hogy tájékozódjon, és hogy megkérje, segitsen a trónörökösnek.
Naivan sajnálja a trónörököst, félti az apjukat, és az egész családot.
Eközben a miniszterek a trónteremben azon vitáznak, kezdjenek-e háborúba, vagy ne.
A trónörökös öreg mestere kéri a császárt, ne fossza meg címétõl a trónörököst.
Felhivja a figyelmet, a többi herceg mögött nincs támogatottság, a hercegek anyai ágon gyenge családokból születtek. ilyen hatalmi válság közepette háborút inditani nem lehet.
A trónörökös egész nap megjátsza a részeget, de valójában víz van a boros tömlõkben.
Éjjel a fejvesztett kedves barátjának ás az erdõben siremléket, amelybe annak ruháit temeti el.
Wu titokban felkeresi. Nagyon megdöbben, amikor a trónörökös közli vele, egyszerûen trónfosztásra készül.
Az apja mindent elvett tõle, ami kedves volt számára, így más választása sincs, õ már nem veszíthet.
a képen az 1 és a 4. herceg
10/10
offtopic
kimbin01 2016 febr. 15. - 10:00:48 10/10
(222967/239045)
Sziasztok!
Sajna a gepem szervizben,csak egy kis tablet a segitsegem.Remelem nehany nap,es
ujra Jumongozhatok.Hiaba, az evek ota tarto nagyuzem megtette a hatasat.
Asszem intezek egy tartralek gepet.
Illiona 2016 febr. 15. - 00:11:37
(222966/239045)
Az East of Eden nagyon hosszú, talán rámegy a tavasz, akár a nyár is.
Én amikor néztem, amikor a végére értem, ujra visszakerestem részeket, és szinte az egészet ujranéztem.
Azóta is többször, talán 4 alkalommal.
Hogy Song Seung Hun jól alakit benne, ez várható is.
De mindegyik szereplõ szines, érdekes karakterré van megírva.
Van két maffiafõnök, de az egyik öltönyös, fegyelmezett, a másik bohém típus.
Vannak a fiatalok, a testvérek, barátok, mindegyik szinész itt amit alakít, azt más sorozatokban nem képesek fölülmulni.
Talán egyetlen szinésznõ szürke itt, mégpedig Lee da Hae, õ a negativan kilógó a sorból.
Van 4 anya, 2 apa a sorozatban,mindegyik másképp szeret, vannak politikusok, pénzemberek, bankárok és bankárnõk, árva fiúk, sõt árvaház pappal.
Vannak múló szerelmek, és olyanok is, amelyek örökké tartanak.
Van hûség az elõljáró felé, van eskü, amit férfiember ugye nem szeg meg.
Van sírig tartó barátság, van bizalom a barátban...
Vannak bandák, verõlegények, fekete öltönyben, és fahusángokkal.
Ügyészek elhivatottan.
Kép: a postere az East of Edennek.
Hiába a nagy bandahösszecsapások, közben pisztolyt nem használnak, gondolom példamutatásul.Talán egyszer sül el egy pisztoly.
Van egy szegény fiúba szerelmes lány, de csak hozzámegy a gazdag pasihoz, azután a gazdagból szegény lesz, a szegénybõl gazdag, hát megpróbál visszacserélni, de hát ez azért nem olyan könnyû, családdal, gyerekkel.
Van a sorozatban soha el nem múló végzetes nagy szerelem, ami végigkíséri az 56 részt.
Ha igy végiggondolom, mi minden van ebben az egyetlen sorozatban, akkor akár csodálkozhatunk is, hogyan préselték bele ebbe a piciny 56 részbe.