Illiona 2016 jan. 13. - 20:44:50
(222785/239045)
és a My Sprig Days másik fõszereplõje.
A nagytesó aki mindent visz. (Mármint minden nõt.)
Ismerõs?
Illiona 2016 jan. 13. - 20:42:53
(222784/239045)
a 9 Seconds c kis sorit tudom, hogy igértem, hogy megnézem, de el vagyok csábulva.
Most éppen a Goodbay Dear Wife c sorit nézem, 5. résznél tartok, nagyon jó egyenlõre.

Viszont befejeztem a My Spring Days c sorit.
Komoly témát feszeget, nem vígjáték!
Nagyon jó a szereplõk, jó a történet.
A egyik fõszereplõ a Blue bird's House c 50 részesbõl a fõszereplõ, a másik pedig a Király és a Bohócból az idõsebb vándorszinész.
A történet kezdetén kiderül, egy fiatal lány szivátültetésen ment keresztül, és egy évfordulón ellátogat a nõi donor halála helyére. Ott találkozik az özvegy férjjel, akivel természetesen rögtön holtiglan szerelem...

Igen, de a lánynak van már võlegénye, aki nem más, mint az özvegy férfi öccse, akitõl anno a szerelmét az idõsebb testvér elcsábitotta, feleségül vette, volt 2 gyerekük, és nõ meghalt, csak a szive él tovább a lányban.
Megcsinálhatja-e egy férfi kétszer, hogy elveszi a testvére nõjét??? ha igen, lehet e ezt megbocsátani, illetve ha meglehet, lehet e ezek után boldogan élni?

Kép: a My Spring Days fõszereplõje
Illiona 2016 jan. 13. - 20:23:31
(222783/239045)
Azt hiszem összekeveredtek az unszinésznõk.
Akire a "konyhalány" jelzõt aggattam, és olyan "tenyerestalpas" jelenség, az a Pasta konyhalánya.
Most 2015-ben a Producerben húzta le a szivonalat, a többiek pedig erõlködtek...

Ez a hölgy itt a képen a City Hall elsõ részeiben iratkozott ki nálam, amikor is egy dohányzóasztal fölé hajolva vakarta irtózatosan a fejét, ugy, hogy az asztalon két elfogyasztásra várakozó kévé gõzölgött.
Ez annyira undoritó érzést váltott ki belõlem, hogy azóta ehhez a szinésznõhöz csak a hányingert tudom társítani.
(Akkor megfogadtam, soha nem fogyasztanék szinpadi kellékekbõl, ha pl szerepelnék filmben vagy szindarabban :)))) zb)

Pedig voltak jó szerepei, pl a Scent of a Wuman. Azért ugy magunk között, a téma melyik szinésznõvel nem aratott volna sikert? Hogy van hátra 6 hónapom, és ennyi. Van-e egyetlen olyan filmnézõ, akit hidegen hagyna egy ilyen élethelyzet. Ebben a sorozatban ezt jól meglovagolták, és nagy sikert hozott számukra, minden szereplõnek.
Lee Dong Wook pl. azóta a kedvencem. A szinésznõ is az lenne, csak az a fránya City Hall ne lett volna...
Illiona 2016 jan. 13. - 20:11:35
(222782/239045)
Sziasztok!


És ne feledkezzünk meg a krizantémvirágteáról sem.
Jó a fáradt szemre, és gyulladáscsökkentõ hatása van.
Kínában olyan általánosan használják, mint mi a kamillát.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 jan. 13. - 15:52:11 10/10
(222781/239045)
Sziasztok!

Ma elkezdtem nézni a King Gwanggaeto sorozatot, maga a történet izgalmasnak ígérkezik, de a fordító
munkája kritikán aluli. Egyszerûen nem hiszem el, hogy értelmes, iskolázott személy, ennyire tudja csak
becsülni, és mûvelni az anyanyelvét!! Nem, nem elütésrõl van szó, hanem következetesen elõforduló
hibák a felszólító módnál(pl.: hallgass helyett hallgas), múlt idõ, amikor kell nem 2 t, hanem 1, de ennél
meredekebb dolgok is vannak, engeddj, tiszteletett,foglalj helyett...... és égeti a szemem!
8/10
offtopic
edimir 2016 jan. 13. - 14:52:22 8/10 Előzmény Illiona
(222780/239045)
Nem véletlen a krizantém, mint virág választása sem. Hiszen ez egy kitüntetett növény az ázsiai kultúrákban. Kínában már a Kr.e. 6.században nemesítették!!! Koreában a négy nemes növény egyike, Japánban pedig uralkodói jelkép (Krizantém-trón). A készítõk biztosan számítottak a nézõk asszociációjára, hiszen a méltán híres "Az Aranyvirág átka"
(aranyvirág=krizantém) c. filmben is a királyi hatalomhoz kapcsolódik a virág (az összeesküvõk titkos jele lesz), itt pedig a lány hívja fel magára fel a figyelmet a segítségével. A mutatványban szerepelhetne más is, de így külön üzenetet is hordoz, hogy nem akármilyen növényt tart a szájában, amire az uralkodó céloz....

Ez a kép Az Aranyvirág átkából van... palotaudvart beborító krizantémok... hm, nem emlékeztetnek a krizantémmezõre, amit te feltettél?:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jan. 13. - 14:40:59 8/10
(222779/239045)
Ezt pedig még régebben készítették, 2008-as a When it is at night c. sorozat. Aki ismer, az megérti, hogy miért is csaptam le rá. Ugyanis egyrészt a koreai nemzeti kincsek körül forog, másrészt mûkincstolvajlás/védelem témáját járja körül. A nõket szédítõ mûkincsszakértõ kontra egy elkötelezett mûkincsvédõ pengeváltásaival indul a sorozat, amiken jót kuncogunk... aztán természetesen a sorozat elõrehaladtával belátunk a felszín mögé.
Az elsõ részben a Nemzeti Múzeumban is járunk, háttérben felvillan a sillai arany királyi korona is!:))))))))))

Talán a nõi fõszereplõt kevesen szeretik, nem egy finom, törékeny jelenség, hanem amolyan tenyerestalpas "konyhalány" (Illionától lopva az átvitt értelmû használatot) típus, de aki látta õt anno a Nevem Kim San Soon-ban, az tudja, hogy vannak olyan szerepek, amikhez igenis õ kell, nem pedig egy kecses, üde virágszálacska... õ bizony amolyan kaktusz... vaskos és szúrós!:)))))))))))))))))))))

Még nem láttam a végét, 4 rész hátravan, de eddig nagyon tetszik...
8/10
offtopic
edimir 2016 jan. 13. - 14:25:55 8/10
(222778/239045)
Érdemes korábbi évek még nem látott sorozataiba is belenézni. Nekem nagyon bejött a Me, too Flower, ami 2011-es.
Elsõsorban a nõi fõszereplõ miatt akartam megnézni, hogy végre újra láthassam nagy kedvencem, a Legendben Sujini-t alakító Lee Ji Ah-t. Nagyon eredeti, feledhetetlen karaktereket sikerült a filmben bemutatni, egytõl egyig zseniálisak.
Hm, mitõl család egy család? Apa, anya, gyermek - testvérek... húhhh bizony a mélyére ás a kapcsolatoknak és nem csak a felszínt kapirgálja! Azt hiszem, hogy a 8. rész végén láttam vmi olyat, ami úgy ütött szíven, ahogy már régen semmi, de ezt csak akkor értheted meg, ha nem gyorsan odatekersz, hanem eljutsz a film végignézésével odáig. Hol nevetünk, hol sírunk, igen, ez is ilyen sorozat... és vmi több is, nekem legalábbis... remélem, neked is....
8/10
offtopic
edimir 2016 jan. 13. - 14:12:51 8/10
(222777/239045)
Az év egyik talán kevésbé klisés sorozata a Divorce Lawyer in Love volt, bár a szélsõséges szereplõk/karakterek itt is megtalálhatók. Ha kíváncsi vagy a koreai házasságok buktatóira, itt találsz rá érdekes példákat. A válás áldás, hirdeti az egyik ügyvédi iroda szlogenje, vajon tényleg az? Könnyed szórakozásnak nem rossz. Mondjuk a cédulákat mázsa számra ragasztó anyóstól én is becsavarodtam volna.:)))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 jan. 13. - 14:06:33 8/10 Előzmény Illiona
(222776/239045)
Ha nem is csömör, de egyfajta telítettség tényleg jelentkezhet. Én mondjuk nem nézek olyan sok sorozatot, mint te, de azért az érzet ismerõs.
2015 egyik különleges, nekem fel/megrázó rövid sorozata a 9 seconds....

Tényleg, 9 másodperc, ez a szemrebbenésnyi idõ szinte semmire sem elég, vagy mégis? Mai siránkozós világunkban egy kicsit helyre tesz, hogy mi az igazán fontos, hogy az evidens dolgok sem evidensek mindenki számára... és csak akkor tudunk vmit a helyén kezelni, kellõen megbecsülni, ha már elvesztettük.

A 7 rövidke rész akár egy estére beütemezhetõ.... szerintem kár kihagyni, én klisére nem emlékszem, csak torokszorulásra....
Illiona 2016 jan. 13. - 08:18:52
(222775/239045)
100 szinész - 100 olvasott koreai irodalom

Van egy ilyen kezdeményezés, hogy 100 szinészt kértek fel, és rádióban felolvasnak egy egy rövidebb hosszabb irodalmi alkotást.
Január 14 és 18-án Song Il Gook fog felolvasni, Song Yeong Kõfaragó c alkotását.

A Bandi és Kakao alkalmazást használók talán foghatják az adást.
Nekem le van töltve a Kakao alkalmazás, ezt használtam beszélgetésre amikor Koreában voltam,
Majd próbálkozom.
a hir eredetije:
http://www.hancinema.net/song-il-gook-to-narrate-korean-literature-90350.html
Illiona 2016 jan. 13. - 00:23:07
(222774/239045)
és egy nekünk kedves hír Koreából:

10-én bemutatták Szöulban Alföldi Róbert rendezésében a Téli Rege c szindarabot.

http://www.newsis.com/ar_detail/view.html?ar_id=NISX20160111_0013828661&cID=10701&pID=10700

Remélem késõbb láthatunk belõre részleteket, vagy az egészet is,
Illiona 2016 jan. 13. - 00:16:27
(222773/239045)
The Empress of China 17/94

A nagy verseny után rögtön el is készül a vágtázó Wu-t megörökítõ festmény.

Természetesen a két kép felcserélve!

Hiába, késõ van.
Illiona 2016 jan. 13. - 00:14:33
(222772/239045)
The Empress of China

a lázadók egyik vezére.
A fiatal fiú a hasonmás ágyas unokaöccse.
Egyszerûen az öreg dörzsölt politikusok bevitték az erdõbe...
Illiona 2016 jan. 13. - 00:13:01
(222771/239045)
The Empress of China 17/94
Illiona 2016 jan. 13. - 00:11:53
(222770/239045)
The Empress of China 17/94

Wu veszélyes tervet talál ki, hogy a király különleges képességét felhasználva, legyõzzék a barbárokat.
A törzsi vezér a sapkáját dobja fel, és azt lövi keresztül az íjával, nem nagy ügy.

Wu viszont a szájába vesz egy virágot, (krizantém! !!) és nagy sebességgel lovagol körbe, és igy lövi ki íjjal a virágot a szájából az uralkodó Wunak.

Mindenki megdöbben a lány bátorságán, hogy szeme sem rebben a veszélyes mutatványnál. Azonkívül a vágtató lovat megülõ büszke nõ látványa megdöbbenti a férfiakat, garantált, hogy a személyét mindenki ismerni akarja.

De a nõk is megdöbbennek, akik még nem ismerték Wut, azok is most megértik: ezzel a nõvel számolni kell!

A gyõzelemi öröm mámorító az udvarnál, a király némi borral ünnepel.
Míg a palotában bõszen koccintgatnak, addig a palotán kívül csapatok sorakoznak fel, a császár elleni lázadó erõk meg akarják ölni és átvenni a hatalmat.
Erre az ünnepségre vártak, ilyenkor a palotaõrök máshol vannak , és a templomot, ahová évente ilyenkor megy a király, csak pár katona örzi.
Bentrõl is vannak segitõk, jópár szolga, és kiderül, a 3. ágyas, aki korábban felakasztotta magát, (legalábbis ezt hiresztelték el róla) az bizony nagyon is él, és próbál segiteni a lázadóknak.

A császár és Wu elmennek kényelmesen megnézik a tüzijátékot, majd gyanutlanul besétálnak a templomba.
Ahol a lázadók már túlerõben várják õket…

Kép: Wu a krizantémvirággal
Illiona 2016 jan. 12. - 23:58:37
(222769/239045)
Moorim School

és a lelketlen apa.Vagy nem.

a szinész szerintem öregedéshormonzavarban szenved, már fiatalon is öregember látszatát keltette.
A Giant c 60 részes film is miatta volt alig csak nézhetõ.(és más miatt sem)
Most itt talán jobban a korához illik, mint a korábbi filmjeiben.
Láttam a Gianton kivül a Last c 2015-ös soriban, hát itt majd meglátjuk, hátha egyszer felnõ.
Illiona 2016 jan. 12. - 23:53:27
(222768/239045)
Moorim School

az ügyeletes ripacs...

Jukbang bizony nagyon lefogyva, és mindig szemüvegben.
Remélem nem sokat lesz képernyõn.
Illiona 2016 jan. 12. - 23:51:47
(222767/239045)
Moorim School

már 9 egész perc eltelt az elsõ részbõl, de még mindig semmi...

Semmi tusolkodás, pedig egy valamire való soriban ugy 6 perc környékén.

Már éppen kezdtem elkeseredni, mikor 9 perc 40 másodpercnél végre...
Illiona 2016 jan. 12. - 23:49:08
(222766/239045)
Moorim School

a másik fõszereplõ fiú