Illiona 2016 febr. 10. - 19:32:19
(222945/239045)
Sziasztok!

Rainra nem kell sokat várnunk, most február 24.én indul egy uj sorozata!!!!
egy kis elõzetes:
https://www.youtube.com/watch?v=1pgt5kADK2o

Nem informálódtam (nem is akarok), kivárom, hogy adják az 1. részt, remélem ez komolyabb szerep lesz a számára, mint a My Lovely Girl.
A témáját tekintve ez ilyen ide-odapottyanásos, hát majd meglátjuk.
A biztos csalódás ellenszere, ha eleve nem várunk tõle túl sokat, és igy minden kis jónak már tudunk örülni.
a kép a netrõl, az uj soriból...
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 febr. 10. - 08:55:35
(222944/239045)
Kedves Libagolykák! Olyan jó látni, hogy együtt vagytok és beszélgettek sok érdekes témáról és filmrõl. Kicsit elsodort az élet, de hûséges vissza-visszatérõ vagyok. Hoztam is egy csésze teát Nektek és mivel ma indul a böjt, így remélem, hogy a munka stresszének böjtéjét fogom most élni húsvétig. :)) Mindenkinek szép napot és jó kedvet kívánok! Illiona, köszönöm a korábbi Rain írásokat, még jövök és reagálok. :))) Gyertek teázni!!!
Illiona 2016 febr. 09. - 21:15:15
(222943/239045)
A multkor, ha emlékeztek, tettem fel egy videót, ahol JK KIm Dong Wook az édesanyjával énekelt egy szép duettet.

Most hasonló:
Kim Tae Won, a Boohwal együttes gitárosa a lányával lépett fel, és egy gyönyörû, lélekmelegítõ dalt elõadtak ketten:

https://www.youtube.com/watch?v=pdnq6yhH3CY&feature=em-hot-vrecs

Hogy ez most az Immortal Songs versenybõl, vagy másból van, fogalmam sincs.
Illiona 2016 febr. 09. - 20:53:09
(222942/239045)
Azt azért soha nem hittem volna, hogy magyarázkodnom kell a filmekkel, sorozatokkal kapcsolatos izlésem miatt.

Azokat a filmeket, sorozatokat hagyom abba, amelyben lelki terrort alkalmaznak bárkivel szemben, vagy a kilátástalan, nyomorúságos, reménytelen életet nem bírom látni.

Hogy ez honnan jön, nem tudom, gondolom elõzõ életeimbõl, vagy épp ezen életem korábbi szakaszaiból. Azt hiszem, ezzel mindannyian igy vagyunk, mindenkinek vannak prioritások, amiket mindenek felett szeret, és vannak tabuk, amiket semmiképp sem. ÉS EZ NEM A FILM MINÕSÉGÉTÕL FÜGG!!!

Azt hiszem, nincs okom szégyenkezni, sok nagyon értékes sorozatot néztem meg, és sok olyat hagytam félbe, amit gagyinak gondoltam.
Illiona 2016 febr. 09. - 20:28:49
(222941/239045)
és a Greatest Love, részemrõl már utoljára.
ez egy közepesnek mondható sorozat volt, nem volt benne éppen semmi olyan momentum, ami a jó sorozatok közé vitte volna.
Az az igazság, nem is emlékszem már minden részletre, pl az orvos anyjára sem, inkább azok az érzések benyomások maradtak meg, amelyeket a nézése közben éreztem.

Én nem emelem a fõszereplõ csajt egyetlen celeb fölé sem!!!
Ezt a véleményemet arra a jelenetre alapozom, amikor ezen a versenyen a háttérben kialakított menetrend szerint ki kellett esnie, és ezt tudta, de nem érdekelte.
A szinfalak mögötti megegyezés még ha hátrányára volt is, de a következõ, további, -akár ujabb megalázásokat hozó müsor miatt bevállalta.
Ez volt az a megalkuvás, ami nálam a süllyesztõbe tette.
Hogy a családjáért? hát!? Önmagáért, hogy túlélni tudjon.
Volt -e más lehetõsége?
Volt!
Elmehetett volna pincérnõnek, akkor a menedzsere (a bátyus ha jól emlékszem ) is elmehetett volna pl kubikusnak...
Lehetett volna belõle egy bárénekesnõ, vagy énektanár, vagy - éppen könyvelõ!-
Aki benne él a celebvilágban, abban aközegben nem tünik annyira fel ennek az üres lét volta, mint kívülrõl, ahogy mi éppen látjuk.
Hogy a sorozat bemutatta ezt a show mûsorokat készitõ számunkra idegen világot?
Azt hiszem, nekem sok ujat nem mondott. Mindennap jönnek évek óta hirek, hogy mi hogyan készül, minek mi van a hátterében. Egyes énekesek, együttesek, sztárok szinfalak mögötti életérõl, botrányokról, producerekrõl nap mint nap több friss hir érkezik, mint amit én pl el tudok olvasni, (mondjuk annyira nem is érdekel)
Illiona 2016 febr. 09. - 20:10:17
(222940/239045)
Veszem sorba a válaszolandókat: a dohányzás.

azt hiszem maga a dohányzás nem osztálykülönbségeket takar, hanem a mozifilmekben teljesen elfogadott hogy dohányoznak.
Minden valamirevaló mozifilmben rágyújtanak, egyébként Dél-Korea vezet a dohányzási listákon, bár küzdenek ellene, de az idõsebbeknek szinte mindnek a szájában van a cigi.
Pl a The Shameless c 2015-ös mozifilmben maga Kim Nam Gil is dohányzik!!!

A sorozatokban más a helyzet.
Azokkal szemben elvárás, hogy példát mutassanak, és némi népnevelést csempésszenek bele.
Emiatt van, hogy sorozatokban szinte soha nem gyujtanak rá, a hétvégi hosszú családi sorikban meg végképp soha.
De nem csak bagótilalom van, a cipõket is mindig leveszik, az egyik sorozatban még nevettem is, gengszterek rohantak be szétverni, de õk is kiugráltak a cipõikbõl.
Soha nincs olyan hogy valaki - legyen autósüldözés akár- és nem kapcsolja be a biztonsági övet.

Kép: az Obsessed c filmbõl
Illiona 2016 febr. 09. - 19:59:13
(222939/239045)
Sziasztok!

Most jöttem meg, ma volt a Kínai Kaleidoszkóp rendezvényeként Szegeden elõadás a varázslatos Kínáról.
Elérte a célját, engem pl sikerült teljesen elvarázsolni.
Olyasvalaki tartotta, aki sok évet élt kint, és közelrõl ismeri azt az "országot".

de ami fontos!
Az Isten Veled Ágyasom c film feliratát elkértem magától a fordítótól!!!
Megigérte, van benne egy-két elütés állítólag, -bár én nem vettem észre semmilyen hibát a vetitéskor- azt kijavitja és küldi.

Az ember, amikor meglátta a névjegykártyámon az emailcímemet, ami ugy kezdõdik hogy "korearajongo" , nagyon felkapta a fejét. Azt hiszem még lesz pár beszélgetésünk ugy a Távol-Kelet kapcsán.
Rögtön meg is említette, hogy ha nem csak Koreába akarnék utazgatni, akkor itt a jó lehetõség, Kínában egy hónapos nyelvtanulási táborba épp el lehet menni, csak a repülõjegyet kell fizetni egyébként ingyenes.
Én már soha nem tudok sajnos 1 hónapot a munkám miatt bevállalni, de rajtunk kivül volt ott kérdezni a táborról 2 fiatal kislány, akik viszont még nem voltak 18 évesek.(viszont átlagéletkorban pont jók lennénk)
Ha megkapom a filmfeliratot, rögtön jelezem.

A kép: ennek az elõadásnak a nyitóképe volt. Amikor megláttam, azt hittem, ez valójában valamiféle festmény, de nem , ezek valódi rizsföldek.
Az elõadó tolmácsolni volt ott, egy magyar filmet forgattak, ami ugyan soha nem készült el, de õ legalább járhatott ezen a varázslatos helyen.
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 23:15:29 8/10
(222938/239045)
vannak bizonyos alaptörténetek, amiket Illiona nem szeret, nem vagyunk egyformák, nincs ezzel semmi gond!:))))))))))))

azt hiszem ez is ebbe a kategóriába tartozik.

érdekes, nekem errõl a sorozatról még így évek távlatából sem holmi megaláztatások jutnak eszembe, hanem a beteg kislány fantasztikus lelki derûje, ami a körülötte lévõ szegényes világot a szeretet paradicsomává varázsolja. nekem nagy élmény volt, eltért az addig látott sorozatoktól, ráadásul vonderrel közösen nézve még egy plusz élmény is társult hozzá, a közös hullámhossz, ahogy vettük a film rezdüléseit... ez tényleg nagyon jó dolog. A Sillaféle nagy beszélgetések mindenkinek hiányoznak... sajnos azóta is ritkán jön össze, hogy a sorozatok között bóklászva egyidõben ugyanabba botoljanak bele a libaglyok. ezért aztán írunk az épp aktuális filmélményeinkrõl, kicsit kibeszélve azt magunkból, hátha érkezik visszhang!:))))))) Ha Illiona nem is kedveli az ilyen típusú történeteket, vondernek és nekem bejött!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 23:02:51 8/10
(222937/239045)
nem teljesen ezekkel a szavakkal, de nagyjából én is így gondolom, hogy ki az igazi sztár. bár a tehetség a mûvészeknél hatalmas energiákkal és emóciókkal együtt jelentkezik, ezért némelyikük ezt nem mindig tudja kontrollálni, így önsors rontóvá válhat. mondjuk számomra Som sosem volt kiemelkedõ sztár, én sose kedveltem, rám nem hatott....de ízlések és pofonok... szóval ezen nem érdemes vitatkozni!:))))))))))))))))))))))))))

a Kiszel Tünde párhuzam nekem erõs... a The greatest love fõhõsnõje nem a kislányát használja naptárhoz, épp a családját nem akarja olcsó módon kiárusítani. Hiszen felajánlják neki, hogy a családját bemutatva hasson az emberekre, de õ nem akarja az apját és a bátyját lúzerként a világ elé állítani, sem a kis unokaöccsét kitenni a megjegyzéseknek. Vele csinálhatnak, amit akarnak, de a szeretetteit megvédi... hogy jön egy ilyen karakternek még akár a lába nyomába is az általad említett magyar celeb, nem írnék ez utóbbiról, méltatlan dolog lenne. ... ha nem is szereted a színésznõt (ami szíved joga), de a filmbeli karaktert nem kell ennyire lekicsinyelni, lehet, hogy több van benne, mint az neked feltûnt.
Illiona 2016 febr. 08. - 19:38:37
(222936/239045)
Nem!
az ajánlód nagyon is szimpatikus volt, csak a hatása pont az ellenkezõjére sikeredett.
a sikertelen sokkal finomabb és árnyaltabb, mint az unszinpatikus szó!
Illiona 2016 febr. 08. - 19:36:12
(222935/239045)
Akkor most nézzük ezt a "sztár"ságot!
már nem emlékszem, hogy mikor és mi kapcsán volt errõl szó, azt tudom, hogy több alkalommal is beszélgettünk- vitatkoztunk akár- az is biztos, hogy valami hasonlókat mondtam, de igy a környezetbõl kiragadva olyan amiket tõlem idézel, mintha mégsem az én gondolataim lennének.

Ugyhogy összefoglalnám amit errõl gondolok:
ahhoz hogy valaki sztár legyen, kell tehetség. Ha énekes, akkor kell tudnia énekelni, ha táncos, kell tudnia táncolni, ha festõ, kell tudnia festeni. Magán a tehetségen kívül tudnia kell a "szakmát" is, minden mûvészetnek kell egy technikai tudásalap.
De sok ilyen tehetséges ember van, és ezek közül csak kevesen lesznek sztárok! pedig mindegyikük tud énekelni, táncolni, festeni, stb...
Ahhoz, hogy a nagyon tehetségesek közül kibõl lesz majd sztár, ahhoz az kell, hogy legyen benne valami plussz kisugárzás, valamiféle kiáradás, ami odavonzza a szemet, ami kinyitja fület. Hogy amikor nézed, hallod akkor a lélek is halljon, lásson, ne csak a fizikai test.

Csak egy magasabb szintû lélek kiáradása tud megérinteni egy magasabb szinten rezgõ lelket.

Egész nap azon gondolkodtam, ki is lenne erre igazi példa? (A magyar mûvészek, sztárok közül.)
Olyanon gondolkodtam, aki részérõl megérintett az amit csinált, és amikor kiment alóla az ÉLET, és fizikai szinten vegetált, akkor is megmaradt sugárzónak, ami fiatalon volt. Most egyetlen példám van erre, Som Lajos.
Lássam bármilyen szánalmasra sikeredve, médiahirnek tálalva, nekem õ a SOM, akire igy is fel tudok nézni, akit csillogónak tudok látni.

Van a mai fiatalok között is, aki nagyon tehetséges, de mégis hiányzik valami belõlük. Pl egyik borfesztiválon Szegeden egy ingyenes szabadtéri szinpadon fellépett egy akkor nagyon nagyon menõ hölgy, a neve nem lényeges, és vagy 30-an ott ácsorogtak, hallgatták, amikor belehallgattam és megláttam, hogy ki is õ, mondtam a barátnõmnek, hogy haladjunk gyorsan, és elmentünk a tér másik oldalára.

Most visszatérnék a The Greatest Love c sorozatra.
A lányt fiatalon felkapta a média, nagyon ment a szekér, egy vezetõ sztár volt- gondolom rövid ideig-.
Azután lett belõle ez a szánalmas- megélhetésért küzdõ celeb.
Én õt koreai Kiszel Tündének hivtam, becéztem.
Ahhoz, hogy õ ott maradjon az élen, hogy ujrakezdjen, kellett volna benne hogy legyen elhivatottság, sõt!!! megszállottság, hogy zene és tánc nélkül élni se legyen kedve.
Hogy kikerült ebbõl, és szánalmasan élt, az nem csak a körülmények hatása, hanem az õ döntése is volt.
Amikor elõször mindegy volt, milyen mûsorba kerül be, csak képernyõn lehessen, és ki tudja ebbõl a számláit fizetni, akkor kiderült, hogy egy üres héj csak, semmilyen sztárságról nincs szó.
Hogy nem a mostani helyzete a tévedés, hanem a korábbi sztárság volt a félreértelmezett!

Egy igazi csillag soha nem huny ki. Millió évekig ontja fényét. Van amelyiket nem látjuk, mert nappal van, vagy mert felhõk takarják az eget (a szmogról most ne beszéljünk).
Ezt a plusz fényességet hiányoltam a nõ karakterébõl. Mert az õ szürkeségén semmi nem sütött keresztül.
bori3 2016 febr. 08. - 19:28:46 Előzmény edimir
(222934/239045)
Iliona biztos ezt is olvasta - csak nem reagált -, úgyhogy kicsit megnyugodtam..... :)))
bori3 2016 febr. 08. - 19:03:48
(222933/239045)
Tényleg? - ennyire unszimpatikusra sikerült az ajánlóm?? Sajnálom ... :)
Illiona 2016 febr. 08. - 18:51:52 Előzmény bori3
(222932/239045)
Köszi az ajánlást, és bocsánat, de ebbõl semmi nem fogott meg, sõt!
ennek a pastás nõnek a filmjeit azért megnézem, még ha nem is szimpatizálok vele, ha jó a sztori, és vannak húzó szinészek akik átlenditik a sorozatot.
Jang Hyuk már eladta magát teljesen a ripacskodásnak, a mostanit, A Kalmárt is miatta nem nézem. Régebben, fõleg a Chuno körül nagyon jó volt, ma már valahol Jukbang szintjére lekerült, remélem még észhez tér, és játszik normális karaktert is filmben.
Ahhoz, hogy valamit megnézzek, legalább az ajánlónak kellene valami felemelõt tartalmaznia.
De hogy valami csak a megalázásról, sárbatiprásról szóljon csak, Hát...
Hogy ha menet közben kiderül, hogy mégiscsak végig szenvedés, akkor már mindegy, nem hagyom abba, de igy már biztosan bele sem kezdek.
Azért már több olyan sorozatot végignéztem, amiben végig szenvedés volt, pl Õsz a Szivemben, a Nyári Illat, a most nem rég látott Honesty, és hirtelen nem is jut eszembe, pedig van még néhány.
Nem is szégyellem, annyi sok sorozatot és filmet nézek, hogy a válogatásom miatt nem kellene szégyenkeznem.
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 17:14:53 8/10
(222931/239045)
Mozifilm? Akkor tényleg lehetne egy péntek esti filmes randevú témája, 2 óra belefér mindenkinek!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 17:13:19 8/10
(222930/239045)
Kár, pedig a hínárlevest kipróbáltam volna, mondjuk szülinap nélkül is, csak úgy!:)))))))))))))))))))))))))))))))
Azt hiszem, végképp megfizethetetlenek lennének az árak, ha a friss zöldséget Koreából szállítanák, bár a néhány fõzéssel kapcsolatos filmjüket elnézve a zöldségek nagy részét vmilyen eljárással (többnyire erjesztéssel) kezelik/tárolják, de így is körülményes a szállítása ekkora távolságban. Mindegy, azért a fíling adva lesz, no meg egy ezt értékelni tudó társaság is!:))))))))
Illiona 2016 febr. 08. - 16:44:17
(222929/239045)
Sziasztok!

Micike az Obsessed c filmrõl írt, ami 2 órás NAGY mozifilm!
Vagyis egy fílmõrültek éjszakáján hajnal 2 és 4 között simán belefér majd!!!!

nem habkönnyû, de mégis nézhetõ.

A képek jók amiket feltett, ezek nekem is megvannak. DE! ezek a nagyon konszolidált képek, és aki már látta a filmet az tudja mire gondolok.

én nem félek elmenni egy Távol Keleti étterembe Budapesten, az élet amugy is nagy kaland, miért kellene félni bármitõl?Ezekben az étkezdékben ismerik a nem csípõs fogalmát, még Koreában is tudták, mit jelent a "NOt Spicy".
És tengeri herkentyû még ha van is, de zömében itteni husok vannak, és sajnos itteni zöldségek.
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 14:48:40 8/10 Előzmény micike_MSc
(222928/239045)
Majd csak megtaláljuk közösen, nekem tetszik. Mondjuk én a tengeri herkentyûket kihagyom, a csirkés ételek jöhetnek, imádom a fûszereket, szóval ettõl nem félek!:)))))))))))))

Köszönöm, hogy gondoltál a szempontomra. Igen, azért vagyunk páran, akiknek nagyon nem mindegy, hogy tömegközlekedéssel mennyire egyszerûen közelíthetõ meg vmi. Örülnék néhány tradicionális étel megkóstolásának, ha már annyit látjuk õket a filmeken... mondjuk a rámen a fedõrõl nem épp ez a kategória!:)))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 14:11:03 8/10 Előzmény micike_MSc
(222927/239045)
Ajaj, már megint egy olyan sorozat, amit nem láttam, de az ismertetõd alapján kedvet kaptam hozzá.

Csak néhány gondolat így látatlanban, amit az írásod nyomán felmerült bennem... mivel nem láttam, így lehet, hogy nagyon mellétrafálok....

Az jutott eszembe, hogy egy háborút megjárt ember a poszttraumás stresszen túl vhogy átlépi a saját korábbi belsõ Rubiconját, olyasmiket lát, tesz egy háborúban, amelyik korábbi erkölcsi értékrendjét, világlátását esetleg gyökeresen átírják. Ha nincs elõtte a háború, talán kevésbé lenne fogékony egy másik nõ jelzéseire, ahogy a szavaidból kivettem, itt elõször azzal kelti fel a nõ a figyelmét, hogy szókimondásával áttöri a férfi maga építette magányának falát. E fal mögé húzódott az ezredes a háborús traumáival. Talán egy idõ után a feleségével is vissza tudna zökkenni egy kevésbé gépies kapcsolatba, fõként, ha a vágyott baba összejönne, ha más nem, akkor az apai felelõsség lendíteni ki az ezredest a lelki mélypontról. De így úgy tûnik, õ és a feleség a saját kis világukba zárkóznak külön-külön, csak a saját problémájukra koncentrálnak, a házastársukéra nem, így közéjük lehet állni...

Hmm, írtad a férfi dohányzását, ami a belsõ feszültségét jelzi. Szerintem a "lecsúszását" is. A koreai filmekben nekem már klisének tûnik, hogy csak a gengszterek, bûnözõk és az alja nép dohányzik kizárólag, mintha ezzel is jeleznék, hogy társadalmilag elítélt cselekvésrõl van szó, ezért egy megbízható, jól szituált, követendõ példakép kezébe még véletlenül sem adnának egyetlen filmben sem cigarettát, csakis a társadalom söpredékének....
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 08. - 13:48:20 8/10 Előzmény micike_MSc
(222926/239045)
Mi is élveztük, így nem kell szabadkoznod!:)))))))))))))))) Jó képek!!!