10/10
aron68 2009 jan. 05. - 05:41:31 10/10
(51/351)
Nemrég láttam a filmet,vártam mikor adják már a tévében valamely adón,s végre a cinemaxon levetítették.Személy szerint eme esetben kedvenc színészemrõl,Al Pacinoról van szó,ezért talán kicsit elfogult is vagyok a film milyenségét illetõen.Vérbeli igazi maffiózós mozi.Szerintem egyszerüen kurva jó.
Dyrtyho 2008 dec. 29. - 01:43:48
(50/351)
Nem tudjátok,hogy mikor fogják ezt vetíteni a hazai adók is ?? Vagy már vetítették ezt valamelyiken,csak én nem tudok róla ?? Hmmm ???
ondok 2008 dec. 29. - 00:56:27
(49/351)
Nem a legeslegjobb maffiózófilm,de a jobbak közé tartozik.Engem pl sokkal jobban lekötött mint pl a Volt egyszer egy Amerika hamis giccses romantikája.Pedig arról általában áradoznak.
bogdandy 2008 dec. 27. - 11:23:59 Előzmény leopard28
(48/351)
hál isten a te családi videód tökéletes
suti_88 2008 dec. 21. - 01:25:40
(47/351)
na én is megtekintettem ezt a remekmûvet. érdekes érzéseket keltett bennem...a film zenéje nagyon jó...egyszerûen zseniális....a vágás és az operatõri munka sajnos csak közepes, a szinészek is jók persze nem életük legjobb alakitását nyújtják...a sztori amugy nagyszerû, nem hiába, oliver stone irta....és mégis miért ilyen nagyszerû ez a film? mert annak ellenére, hogy a korai filmes de palma nem végzett tökéletes munkát, ugyanis a film sok helyütt "nyers" és kidolgozatlan, ám mégis sikerült 3 órába belesûrítenie egy remekbeszabott sztorit egy kubai senki felemelkedésérõl és bukásáról...és mindenzt sikerült a 3 órába tökéletesen belesûríteni nagyobb idõugrásokkal...a szinészek pedig a számukra kitalált karaktert jl formálják meg...de a dícséret itt a dramaturgiát illeti, ugyanis maguk a karakterek érdemelnek dícséretet..Tonyi montana, az ambivalens személyiség, aki ha kell öl, ha kell szeret, megöli a legjobb barátját, közben segíti a családját, ugyanakkor fair "üzletember" is egyben, habár mérhetetlen a hataloméhsége...ez a változatosság elmonható Manolo-ról is, aki szerethetõ karakter, mégha kérdezés nélkül is lõ fejbe valakit...ugyanakkor Tony emberei a végsõkig kitartanak fõnökük mellett...szóval sztem a hibái ellenére nagyszerû alkotás, Pacino pedig a leghíresebb gengszer karaktert formálhatta meg a színen...nagy élmény volt...8 pont
leopard28 2008 dec. 20. - 13:24:08
(46/351)
a Sebhelyesarcú játékban csak az irányítás volt az idegesítõ!Jobb is kisülhetett volna belõle,de elszúrásban nem érte el azt a szintet ahogy a The Godfathert elcseszték
offtopic
norton15 2008 dec. 20. - 13:21:08
(45/351)
A Vice Cityben lévõ villa az pont ebbõl a filmbõl szedték.:) Vannak még benne elemek a filmbõl, pont pl Gomez, meg a város látképe, illetve a játék kezdetén lévõ utca, ahol a filmben a drogos ügyletet lebonyolították.;)
Tenebra Mors 2008 dec. 20. - 13:02:33
(44/351)
Hát igen... E filmtõl mindig kedvet kapok a Vice Cityre :D.
Kiváló játék-paródiája az e filmnek.
Kár, hogy az igazi játékadaptáció egy gyalázat... Senki ne próbálja ki, szerintem, aki a filmnek hatalmas FAN-ja (mint én is). SPOILER: Ugyanis eleve azzal kezdõdik, hogy megfordulhatunk Montanaként és széttrancsírozhatjuk a bérgyilkost. Ekkora szentségtörést régen láttam már... Jó, persze-persze, "naqyon eredeti ötlet". De én jobban örültem volna, ha a film sztoriját vihetjük végig. Elvégre a Mafia-ban is tökéletesen megoldották, hogy a fõhõs meghaljon, s még sem volt olyan érzésünk, hogy interaktív filmet lesünk játék játszása helyett SPOILER.
A Vice City kapcsán érdekes, hogy inkább Gomez volt olyan jellemû, mint Tony, Vercetti inkább Manolora hajazott. Bár voltak pillanatai, mikor kurvára berágott (pl.: telefon földhöz vágása Sonnyval való beszélgetése után :D), de szerintem Vercetti = Many. A villa viszont tök ugyanolyan, rohadt nagy!

Amúgy a film maga zseniális! Nekem kedvencem lett azonnal, ahogy megnéztem, még kb. 2,5 éve. Bár az eredeti persze sokkal jobb, de a magyar szinkronját is nagyon jól eltalálták, szerintem (azt viszont nem értem, Al Pacinonak minek kellett ilyen "öreges" hangot adni - tök más a saját hangja).
Al Pacino ezt a filmet is simán elviszi, akkora alakítást nyújt. Tökéletesen variálja a néha vicces, néha pongyola, olykor meg igencsak idegbeteg figurát. Minden egyes jelenet, epizód a filmben emlékezetes, melyet fõként Al Pacino tesz azzá, szerintem. A többi figura annyira nem erõs. Michelle Pfeiffer mondjuk nagyon jól hozzá a hisztis drogos picsát, illetve Tony hugocskája is jó, bár õ csak az utolsó jelenetben alakít nagyot szerintem.
Képileg is nagyon rendben van. Különösen tetszett az a jelenet SPOILER: mikor ugye Tony és társai a film elején a kolumbiaiakkal kötnek üzletet. A láncfûrész elõkerül, jó nagy szarban vannak, a kamera azonban, amolyan "Foglalkozása: Riporter"-szerûen kimegy a redõnyön, és a kintiekre koncentrál. Igaz, itt van vágás is, de nagyon tetszett a megoldás.SPOILER.
De Palma és Olivier Stone nagyot alkottak. Nem is tudom, eleinte hogy utálhatták, szerintem már elsõ nézésre mestermû.
S egy gyönyörû "tribute" Hawksnak, aki a '30-as "Scarface"-t megcsinálta.

10/10
10/10
_DREAM_ 2008 dec. 19. - 12:01:27 10/10 Előzmény JetiRulez
(43/351)
De igen, többek között a Sebhelyesarcú ihlette a Vice City hangulatvilágát (meg a Miami Vice:)).

Egyik kedvenc filmem, Al bácsi óriási mint mindig.
9/10
JetiRulez 2008 dec. 13. - 15:58:26 9/10
(42/351)
Nem errõl a filmrõl mintázták a Vice City-t? Valamikor megnézem.
10/10
Atish 2008 nov. 30. - 13:40:08 10/10
(41/351)
Történetileg nem lehet belekötni, meg Pacino alakítása is tökéletes. Fõleg mikor Manolo szemébe néz mielõtt megöli. Viszont De Palmával szemben az "The Untouchables" film miatt vannak elõitéleteim. Abban a babakocsis jelenet félelemtesen sz*r, a filmrõl nem is beszélve.
Mókusfiú 2008 nov. 21. - 23:33:05
(40/351)
Szerintem ez Al Pacino elsõ, vagy második legjobb filmje! És legjobb karaktere(mármint ahogy játsza). Megjelenésekor nem igazán tetszett a kedves publikumnak, mára azonban kultuszfilm a javából. És nem CSODA! Szerintem mestermû a javából! Egy kötelezõ film, ami a filmtörténelem eggyik legnagyobb darabja. Annyira jó a forgatókonyv, színészi játék, rendezése, !zene!
Sokan mondták hogy nem tudnak azonosulni Pacino szerepével, nos nem tudom. Én végig tudtam, a vége pedig méltó befejezés.
plakatabc 2008 nov. 16. - 12:28:28
(39/351)
Hali
Sacarface poszter a www.plakatabc.extra.hu oldalon
Fekete fehér nagyon durva Alpacinoval.
norton15 2008 nov. 15. - 19:56:49
(38/351)
"Ráébredt arra, mekkora pénzéhes, szemétláda g...i lett"

Szerintem mindig is egy pénzéhes, szemétláda g*ci volt, de a végén vette észre magát néhány percre. Hiszen a zöldkártyáért gyilkolta le azt a szerencsétlent, a pénz miatt vállalta a drogos melót, ami miatt az egyik embere meghalt, részben a pénz és a hatalom miatt nyírta ki a volt fõnökét is (másrészrõl az meg ki akarta végezni). Elég nagy tetû volt a filmben, de valami istenien alakított Pacino.:)
10/10
GMontana 2008 aug. 21. - 21:32:54 10/10
(37/351)
Nagyon nagy színész Al Pacino! És ez a film szerintem a legnagyobb alkotása. De ez az én véleményem. Nekem ez a kedvenc filmem. Azt váltja ki a nézõbõl mintha igaz történetet játszana el és T.M mintha valós személy lett volna.
Brávó! Õ a példaképem!
10/10
GMontana 2008 aug. 21. - 21:32:27 10/10
(36/351)
A sebhelyesarcú
10/10
offtopic
GMontana 2008 aug. 21. - 21:30:42 10/10
(35/351)
Nagyon nagy színész Al Pacino! És ez a film szerintem a legnagyobb alkotása. De ez az én véleményem. Nekem ez a kedvenc filmem. Azt váltja ki a nézõbõl mintha igaz történetet játszana el és T.M mintha valós személy lett volna.
Brávó! Õ a példaképem!
efes 2008 jún. 26. - 21:05:05
(34/351)
Minden relatív, a világ legjobb, de minden bizonnyal legismertebb filmje nem a Taxisofõr, hanem a Casablanca. Esetleg az Aranypolgár. De mivel minden relatív, sõt a filmek megítélése pedig szubjektív, nincs is értelme az ilyen "legjobb" jelzõknek.

De Palma akkor, amikor ezt a filmet rendezte, egy státuszban volt Scorsesevel, am. "hollywoodi fenegyerekek". Egyik sem jobb vagy rosszabb rendezõ a másiknál, de Palma inkább a zsáner felé, míg Scorsese komplexebb formák felé orientálódott.

Jó ez a film, úgy ahogy van.
Redfield 2008 jún. 26. - 20:41:04
(33/351)
sztem úgy jók ahogy vannak. Az utolsó jelenet, és fõleg a záróképek tökéletesek.
10/10
Travis Bickle 2008 jún. 26. - 19:57:04 10/10
(32/351)
Nekem is csak a rendezéssel volt egy kis bajom.Valahogy rossz volt a világítás az egész film alatt.Viszont Al Pacino játéka annyira elvonja a figyelmet ezekrõl hogy így is az egyik legérdekesebb gengszterfilm.Sajnos köztudott De Palmáról,hogy elõszeretettel másolja le az ÖSSZES filmjében Hitchcock( és még egyéb rendezõk)stílusát ami nem lenne olyan nagy baj csak totálisan nem jön be neki és elcsúszik a rendezésen.Hát igen ha Scorsese mester rendezte volna akkor a már most is híres film talán minden szempontból a legjobbak között lenne.(A film pont Scorsese stílusa lett volna mert pörög a javából az elejétõl a végéig)Ez van,így is jó film. Viszont olvastam hogy 1976-ban De Palma neve is szóba került a Taxisofõr rendezéséhez.Nos ha azt õ rendezte volna szegényebbek lennénk a világ egyik legjobb és leghíresebb filmjével.