leopard26 2009 jan. 10. - 22:11:45
(53/353)
Tévedés!Csak a középsõ villát!A Sebhelyesarcúnak van egy külön játéka
Kata original 2009 jan. 05. - 07:22:15
(52/353)
Azért egy két mûkedvelõnek jó lenne figyelembe venni azt is, hogy mikori a film és azóta mennyit fejlõdtek,mind az emberek (na jó ez nem biztos),mind a technika. Távol álljon tõlem,hogy valakit meggyõzzek,na de ez a film alap. És,hogy nem Pacino egyik legjobb alakítása? Hm. Amit a végén a házában mûvel, nem is tudom mi az, ha nem maximális színészet.
10/10
aron68 2009 jan. 05. - 05:41:31 10/10
(51/353)
Nemrég láttam a filmet,vártam mikor adják már a tévében valamely adón,s végre a cinemaxon levetítették.Személy szerint eme esetben kedvenc színészemrõl,Al Pacinoról van szó,ezért talán kicsit elfogult is vagyok a film milyenségét illetõen.Vérbeli igazi maffiózós mozi.Szerintem egyszerüen kurva jó.
Dyrtyho 2008 dec. 29. - 01:43:48
(50/353)
Nem tudjátok,hogy mikor fogják ezt vetíteni a hazai adók is ?? Vagy már vetítették ezt valamelyiken,csak én nem tudok róla ?? Hmmm ???
ondok 2008 dec. 29. - 00:56:27
(49/353)
Nem a legeslegjobb maffiózófilm,de a jobbak közé tartozik.Engem pl sokkal jobban lekötött mint pl a Volt egyszer egy Amerika hamis giccses romantikája.Pedig arról általában áradoznak.
bogdandy 2008 dec. 27. - 11:23:59 Előzmény leopard28
(48/353)
hál isten a te családi videód tökéletes
suti_88 2008 dec. 21. - 01:25:40
(47/353)
na én is megtekintettem ezt a remekmûvet. érdekes érzéseket keltett bennem...a film zenéje nagyon jó...egyszerûen zseniális....a vágás és az operatõri munka sajnos csak közepes, a szinészek is jók persze nem életük legjobb alakitását nyújtják...a sztori amugy nagyszerû, nem hiába, oliver stone irta....és mégis miért ilyen nagyszerû ez a film? mert annak ellenére, hogy a korai filmes de palma nem végzett tökéletes munkát, ugyanis a film sok helyütt "nyers" és kidolgozatlan, ám mégis sikerült 3 órába belesûrítenie egy remekbeszabott sztorit egy kubai senki felemelkedésérõl és bukásáról...és mindenzt sikerült a 3 órába tökéletesen belesûríteni nagyobb idõugrásokkal...a szinészek pedig a számukra kitalált karaktert jl formálják meg...de a dícséret itt a dramaturgiát illeti, ugyanis maguk a karakterek érdemelnek dícséretet..Tonyi montana, az ambivalens személyiség, aki ha kell öl, ha kell szeret, megöli a legjobb barátját, közben segíti a családját, ugyanakkor fair "üzletember" is egyben, habár mérhetetlen a hataloméhsége...ez a változatosság elmonható Manolo-ról is, aki szerethetõ karakter, mégha kérdezés nélkül is lõ fejbe valakit...ugyanakkor Tony emberei a végsõkig kitartanak fõnökük mellett...szóval sztem a hibái ellenére nagyszerû alkotás, Pacino pedig a leghíresebb gengszer karaktert formálhatta meg a színen...nagy élmény volt...8 pont
leopard28 2008 dec. 20. - 13:24:08
(46/353)
a Sebhelyesarcú játékban csak az irányítás volt az idegesítõ!Jobb is kisülhetett volna belõle,de elszúrásban nem érte el azt a szintet ahogy a The Godfathert elcseszték
offtopic
norton15 2008 dec. 20. - 13:21:08
(45/353)
A Vice Cityben lévõ villa az pont ebbõl a filmbõl szedték.:) Vannak még benne elemek a filmbõl, pont pl Gomez, meg a város látképe, illetve a játék kezdetén lévõ utca, ahol a filmben a drogos ügyletet lebonyolították.;)
Tenebra Mors 2008 dec. 20. - 13:02:33
(44/353)
Hát igen... E filmtõl mindig kedvet kapok a Vice Cityre :D.
Kiváló játék-paródiája az e filmnek.
Kár, hogy az igazi játékadaptáció egy gyalázat... Senki ne próbálja ki, szerintem, aki a filmnek hatalmas FAN-ja (mint én is). SPOILER: Ugyanis eleve azzal kezdõdik, hogy megfordulhatunk Montanaként és széttrancsírozhatjuk a bérgyilkost. Ekkora szentségtörést régen láttam már... Jó, persze-persze, "naqyon eredeti ötlet". De én jobban örültem volna, ha a film sztoriját vihetjük végig. Elvégre a Mafia-ban is tökéletesen megoldották, hogy a fõhõs meghaljon, s még sem volt olyan érzésünk, hogy interaktív filmet lesünk játék játszása helyett SPOILER.
A Vice City kapcsán érdekes, hogy inkább Gomez volt olyan jellemû, mint Tony, Vercetti inkább Manolora hajazott. Bár voltak pillanatai, mikor kurvára berágott (pl.: telefon földhöz vágása Sonnyval való beszélgetése után :D), de szerintem Vercetti = Many. A villa viszont tök ugyanolyan, rohadt nagy!

Amúgy a film maga zseniális! Nekem kedvencem lett azonnal, ahogy megnéztem, még kb. 2,5 éve. Bár az eredeti persze sokkal jobb, de a magyar szinkronját is nagyon jól eltalálták, szerintem (azt viszont nem értem, Al Pacinonak minek kellett ilyen "öreges" hangot adni - tök más a saját hangja).
Al Pacino ezt a filmet is simán elviszi, akkora alakítást nyújt. Tökéletesen variálja a néha vicces, néha pongyola, olykor meg igencsak idegbeteg figurát. Minden egyes jelenet, epizód a filmben emlékezetes, melyet fõként Al Pacino tesz azzá, szerintem. A többi figura annyira nem erõs. Michelle Pfeiffer mondjuk nagyon jól hozzá a hisztis drogos picsát, illetve Tony hugocskája is jó, bár õ csak az utolsó jelenetben alakít nagyot szerintem.
Képileg is nagyon rendben van. Különösen tetszett az a jelenet SPOILER: mikor ugye Tony és társai a film elején a kolumbiaiakkal kötnek üzletet. A láncfûrész elõkerül, jó nagy szarban vannak, a kamera azonban, amolyan "Foglalkozása: Riporter"-szerûen kimegy a redõnyön, és a kintiekre koncentrál. Igaz, itt van vágás is, de nagyon tetszett a megoldás.SPOILER.
De Palma és Olivier Stone nagyot alkottak. Nem is tudom, eleinte hogy utálhatták, szerintem már elsõ nézésre mestermû.
S egy gyönyörû "tribute" Hawksnak, aki a '30-as "Scarface"-t megcsinálta.

10/10
10/10
_DREAM_ 2008 dec. 19. - 12:01:27 10/10 Előzmény JetiRulez
(43/353)
De igen, többek között a Sebhelyesarcú ihlette a Vice City hangulatvilágát (meg a Miami Vice:)).

Egyik kedvenc filmem, Al bácsi óriási mint mindig.
9/10
JetiRulez 2008 dec. 13. - 15:58:26 9/10
(42/353)
Nem errõl a filmrõl mintázták a Vice City-t? Valamikor megnézem.
10/10
Atish 2008 nov. 30. - 13:40:08 10/10
(41/353)
Történetileg nem lehet belekötni, meg Pacino alakítása is tökéletes. Fõleg mikor Manolo szemébe néz mielõtt megöli. Viszont De Palmával szemben az "The Untouchables" film miatt vannak elõitéleteim. Abban a babakocsis jelenet félelemtesen sz*r, a filmrõl nem is beszélve.
Mókusfiú 2008 nov. 21. - 23:33:05
(40/353)
Szerintem ez Al Pacino elsõ, vagy második legjobb filmje! És legjobb karaktere(mármint ahogy játsza). Megjelenésekor nem igazán tetszett a kedves publikumnak, mára azonban kultuszfilm a javából. És nem CSODA! Szerintem mestermû a javából! Egy kötelezõ film, ami a filmtörténelem eggyik legnagyobb darabja. Annyira jó a forgatókonyv, színészi játék, rendezése, !zene!
Sokan mondták hogy nem tudnak azonosulni Pacino szerepével, nos nem tudom. Én végig tudtam, a vége pedig méltó befejezés.
plakatabc 2008 nov. 16. - 12:28:28
(39/353)
Hali
Sacarface poszter a www.plakatabc.extra.hu oldalon
Fekete fehér nagyon durva Alpacinoval.
norton15 2008 nov. 15. - 19:56:49
(38/353)
"Ráébredt arra, mekkora pénzéhes, szemétláda g...i lett"

Szerintem mindig is egy pénzéhes, szemétláda g*ci volt, de a végén vette észre magát néhány percre. Hiszen a zöldkártyáért gyilkolta le azt a szerencsétlent, a pénz miatt vállalta a drogos melót, ami miatt az egyik embere meghalt, részben a pénz és a hatalom miatt nyírta ki a volt fõnökét is (másrészrõl az meg ki akarta végezni). Elég nagy tetû volt a filmben, de valami istenien alakított Pacino.:)
10/10
GMontana 2008 aug. 21. - 21:32:54 10/10
(37/353)
Nagyon nagy színész Al Pacino! És ez a film szerintem a legnagyobb alkotása. De ez az én véleményem. Nekem ez a kedvenc filmem. Azt váltja ki a nézõbõl mintha igaz történetet játszana el és T.M mintha valós személy lett volna.
Brávó! Õ a példaképem!
10/10
GMontana 2008 aug. 21. - 21:32:27 10/10
(36/353)
A sebhelyesarcú
10/10
offtopic
GMontana 2008 aug. 21. - 21:30:42 10/10
(35/353)
Nagyon nagy színész Al Pacino! És ez a film szerintem a legnagyobb alkotása. De ez az én véleményem. Nekem ez a kedvenc filmem. Azt váltja ki a nézõbõl mintha igaz történetet játszana el és T.M mintha valós személy lett volna.
Brávó! Õ a példaképem!
efes 2008 jún. 26. - 21:05:05
(34/353)
Minden relatív, a világ legjobb, de minden bizonnyal legismertebb filmje nem a Taxisofõr, hanem a Casablanca. Esetleg az Aranypolgár. De mivel minden relatív, sõt a filmek megítélése pedig szubjektív, nincs is értelme az ilyen "legjobb" jelzõknek.

De Palma akkor, amikor ezt a filmet rendezte, egy státuszban volt Scorsesevel, am. "hollywoodi fenegyerekek". Egyik sem jobb vagy rosszabb rendezõ a másiknál, de Palma inkább a zsáner felé, míg Scorsese komplexebb formák felé orientálódott.

Jó ez a film, úgy ahogy van.