ondok 2009 máj. 20. - 00:09:30 Előzmény GMontana
(111/351)
Puzsérék a Szabó család szomszédai a Vág utcából:)
bruce1 2009 máj. 19. - 19:56:49
(110/351)
Igen, a Cinemaxon -szóval más forrásból fogom beszerezni. De már úton van!
7/10
zee944 2009 máj. 19. - 19:43:53 7/10
(109/351)
Bár érteném, mirõl beszélsz.
offtopic
norton15 2009 máj. 19. - 18:02:58 Előzmény bruce1
(108/351)
Valahol pont ma lesz a Dog Day Afternoon.;)
10/10
GMontana 2009 máj. 19. - 16:08:56 10/10
(107/351)
Nem tom kik azok a Puzsérék! lehet hogy ezt illene tudnom de nem baj, felvállalom de hogy te milyen vagy!
Látszik hogy te neked mások vélemye a mérvadó és a szerint oszályzol.
Ha azt mondják puzsérék hogy ez jó film meg állat jó Pacino akkor "hopp lehet megnézek pár Pacino-s filmet meg ezt is párszor hátha..."
Gusztustalan!
Ha Puzsérék aszondják hogy el kell menni amerikába és ki kell nyalni Pacino valagát akkor elkezdenél gyüjteni??
Már bocs de kicsit ideges vagyok.
De Puzsérék szerint jobb ha lenyugszom..
Ugyhogy lenyugszom.
10/10
GMontana 2009 máj. 19. - 16:00:01 10/10
(106/351)
Fújjjj neked vannak olyan gusztustalan hozzászólásaid hogy nem igaz!
Naon nem szeretem azokat az embereket akiknek nem tetszik egy film vagy színész és elmennek oda ahol csípik és ott jön rá a szófosás!
Oké hogy leirhatod a véleményedet de azért jobbnak veszik ha inkább ne!. Fõleg ha tudod hogy ezzel sok emberbe rugsz bele!
***moderálva***
Én nem hiszem hogy láttad volna 1 tõl több riportba is, csak mondod hogy nagyképünek találod (hozzáteszem ha valakinek akkor neki van oka hogy nagyképü legyen). Lehet hogy elvakult vagyok de én nem vettem észre riportjaiban hogy az lenne. A filmekben meg annak kell lennie! Egy gengszter nem lehet naám aszony katonája és viszafogott szerény unalmas g*ci.
Azzal meg hogy Hollywoody csinált szinész lenne..
De komolyan! Te halod magad amikor beszélsz?? Vagy érted mit mondasz? Szerintemte valaki vel összekevered! Õ nem Chuk Norris! Õ nem menti meg a világot egy lábrugással. Pedig az ilyen beálitotságu szinészek az ugynevezett csinált szinészek amikrõl beszélsz.
A filmzene szerintem meg nagyon jó! Megvan az összes filmzeéje. És a Bolivia a csengõhangom és a Pushi To The Limit-re ébredem!:D
Egyébként Giorgio Moroder jelöltették Golden Globe díjra a legjobb filmzenéért 1984-ben.
bruce1 2009 máj. 19. - 14:19:26
(105/351)
Akkor legalább nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel. Köszi a filmajánlást, ezt is meg fogom nézni.
7/10
zee944 2009 máj. 19. - 10:56:56 7/10
(104/351)
Hogy ne csak az osztásd kapd itt mindenkitõl, én is írok. Teljesen érthetõ az álláspontod. Az emberekben kialakult egy automatizmus, hogy ha Al Pacino játszik valakit, akkor az jó. Ez valószínûleg attól van, hogy hajlamosak a szerepei alapján megítélni egy színészt. Ha komoly szerepeket játszol, pláne elismert filmekben, akkor fontos ember vagy, és fel kell rád nézni. Ha komikus figurákat, amiket sokszor nehezebb megformálni, akkor meg egy puhaszájú puttó, és simán rádlegyintenek. Kicsit sarkítok, de a lényeg ebben van. Pacino többet köszönhet a kisugárzásának és markáns arcberendezésének, mint a tényleges színészi tehetségének.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne jó színész. Néhány filmjében zseniális, és mást szinte el sem lehetne képzelni a szerepre (pl. Az ördög ügyvédje, hogy gyorsan mondjak egyet). Rengeteg másikban viszont abból él, hogy õ Al Pacino, és faarccal végigsétál a filmen. Egyébként sok nagy sztárra jellemezõ, hogy végignyomnak rutinból egy csomó filmet, mégis szolgalelkûen istenítik minden egyes alakítását.

A sebhelyes arcúról ugyanaz volt a benyomásom, mint neked. Nagyképû és primitív. Viszont tizenévesen láttam és Michelle Pfeiffer miatt néztem meg, úgyhogy lehet, hogy most teljesen másképp vélekednék róla. Elképzelhetõ, hogy ilyennek kell lennie.
bruce1 2009 máj. 19. - 09:54:47
(103/351)
A Dog Day Afternoon-ra nem emlékszem, de meg fogom nézni. Az Egy asszony illata sem gyõzött meg, igaz rég láttam. Köszi a tippet.
norton15 2009 máj. 19. - 06:27:16
(102/351)
Te biztos, hogy láttál a Keresztapán kívül más Al Pacino filmet? Mert hogy az Egy asszony illatában nem egy mûmájer nagyszájú ember, az biztos. Ugyanez a helyzet az Álmatlansággal is. De hogy egy régebbi szerepét is említsem: Dog Day Afternoon. Ott pont õ volt a bizonytalankodó, szerencsétlen, de alapvetõen jólelkû bankrabló.
bruce1 2009 máj. 19. - 01:46:07
(101/351)
Meghallgattam a Puzsérék mûsorát errõl a filmrõl. Õk is nagyon odavannak érte, ugyanakkor többször itt is elhangzik, hogy gagyi, de azt mondják, nagyon ott van AlPacino, és hogy ez a létezõ legjobb gengszterfilm. Úgyhogy újra meg fogok nézni jópár AlPacino filmet, és ezt is még egyszer-kétszer, hátha rájövök, mirõl beszéltek.

Most azt mondja a csávó, hogy még Robert De Nironál is sokkal nagyobb -hát errõl az életben senki nem fog engem meggyõzni.
ondok 2009 máj. 19. - 01:42:51
(100/351)
Apropos mitõl olyan jó nõ az az anorexiás Michele Pfeiffer?
ondok 2009 máj. 19. - 01:41:34
(99/351)
Te se tehetsz róla:)
bruce1 2009 máj. 19. - 00:57:57
(98/351)
Többek hozzászólásaira reagálnék.
Ez egy szubjektív dolog. Ha nem filmen látom AlPacinot, hanem riportban, gálán, akárhol, rögtön az jut eszembe, mennyire el van szállva magától ez a fószer. Igazatok van, a Keresztapában (az elején még) tényleg nagyot alakít, de lényegében ennyi. Sok filmjét láttam, biztos nem az összeset, de számomra egy karakterszínész, szinte minden szerepe egyforma, nagyképû, irritáló, mûmájer, jó eséllyel azért, mert õ maga ilyen. Szerintem egy csinált sztár, csak Hollywood jobban ért ehhez, mint pl. a Bp. TV.
A film tényleg annyira nem volt gagyi, mint egy valódi 'B' kat. de majdnem. Ha figyeltétek a párbeszédeket, már az elején az idegenrendészettel, aztán jött az a kosaras jelenet, a végén meg ez a lövöldözõs. Mesterkélt, sokszor túljátszott, nem igazán érdekes. És hozzá ez a nagyképû, rágózós, magabiztosnak látszó tárgy.
Amin végkép kiakadtam, a film zenéje, az már annyira sz*r volt, hogy sokszor kínszenvedés. És ez nem azért van, mert régi a film, hanem mert gagyi.

Kérdeztétek, akkor minek néztem meg? Mert ez is egy film, szeretem a filmeket, és máshogy hogyan tudnék véleményt alkotni róla.

Elnézést kérek azoktól, akiknek megbántottam az érzéseit, nekem ez a véleményem.
Ti meg nem tehettek róla :))
10/10
GMontana 2009 máj. 18. - 19:44:11 10/10
(97/351)
Jó ég! ide irtam a mai nap vagy 2 hoszabb megjegyzést egy két értetlenkedõnek. És most nyoma sincs.
Létezik hogy moderálták vagy törölték??
Mégegyszer nem irom le elég hosszú volt:D
ÓÓÓÓ pedig olyan választékosan oltogattam le az embereket az üzikben!!!:D
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 18. - 18:58:00 10/10
(96/351)
Hagyd el. Aki nem bír képolvasni, annak aztán írhatnak bármi képet.
6/10
kgyuri0 2009 máj. 18. - 18:45:06 6/10
(95/351)
Ti is úgy tudjátok, hogy a Sebhelyesarcú (AlPacino szerepe) ellentétben a "történelmi" Sebhelyesarcúval, aki AlCapone volt, pusztán fiktív személy volt? Tehát merõ kitaláció!
norton15 2009 máj. 18. - 15:35:00
(94/351)
Biztosan Végvári volt, ezer közül is felismerem ezt az orgánumot.

A csávóka egy olyan mellékszereplõ volt, akin már azonnal éreztem, hogy ez veszélyes, tipikusan a csöndes, lassú, de halálos fickó (az tény, hogy érdekes feje volt).
6/10
kgyuri0 2009 máj. 18. - 15:26:15 6/10
(93/351)
Szigorú, de igazságtalan vélemény!
6/10
kgyuri0 2009 máj. 18. - 15:23:51 6/10
(92/351)
Nekem olyan helyeis volt.
De akkor is jó volt,ha nem õ. Ritka z manapság.

Lehet, hogy a sötétszemveges mácsó pár perccel elõbb már elsült, de akkor is csak egy véletlenszerûen odatévedt mellékszereplõ, ez szvsz enyhe dramaturgiai hiba.