9/10
rea1 2009 nov. 26. - 09:12:45 9/10
(2574/3054)
Nem mondjátok,hogy megint lemaradtam G.Y. sorsáról! Eddig háromszor néztem meg a sorozatot,de azokat a részeket sosem láttam,mikor Choi-ék megbuknak. Tegnap is dolgoztam. :// De: ma viszont látom,és holnap is.Remélem ,hogy legalább Choi udvarhölgyet "elkapom",ha már hû segítõjérõl sikerült lemaradnom.
9/10
oncogito 2009 nov. 26. - 00:18:12 9/10
(2573/3054)
Meglehet, Güm Jongot azért "hagyták meg", mert gondolták, lesz még sorozat - és kell hagyni maradékot az ellenségbõl is.
csancsy 2009 nov. 25. - 23:56:20
(2572/3054)
Ja, lehetséges, nem figyeltem fel rájuk, mondom királynál vettem észre így nagyon:):):):) fõleg mikor így mesélik az ebéd jótékony hatását, meg azt hiszem orvosi részeknél is mondja párszor:):):):)
Nem tudom, csak ezekkel a szavakkal olyan kis butuskának állítja be a királyt, hogy mi mindenen meglepõdik:):):):):):)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 25. - 22:23:25 10/10
(2571/3054)
"valóban? tényleg? hogy történhetett?"
ezen most jót nevettem, amikor olvastam!
mennyire igaz! néha már én is vigyorgok rajta! de kiegészíteném azzal hogy szerintem nem csak a király mondja ezeket mindig hanem az összes "nemes" a palotában!! :D
csancsy 2009 nov. 25. - 22:09:42
(2570/3054)
Amúgy jaja, tényleg Güm büntetése nem volt nagy, pedig azért megérdemelte volna, nem szabad elfelejteni mennyit áskálódott féltékenységbõl, ráadásul õ találta ki a tengeri csillag vagy csiga dolgot!!! Szóval én nagyobb szigorúbb büntit adtam volna, nem is értem, hogy sajnálta Güm-öt Jang Deum meg Min Jong Ho is.

A szinkronnal kapcsolatban is vnanak észrevételeim. Annyira azért nem rossz a szinkron, bár azért 1-et kifogásolok. A királyé!!! Nem is a hangot, hanem a forditást kifogásolom. ujjamon nem tudom megszámolni, hányszor mondta a király, hogy valóban? tényleg? hogy történhetett? szavakat, kicsit lehetett volna változtatni szinonima-val.:):):):) sokszor el is mosolyogtam mindig, mikor ezeket mondta:):):) Amúgy mondom azért a többi jó:)
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 21:31:12 10/10 Előzmény mester65
(2569/3054)
Igen, sorozatban lesz még fordulat, bár nekem az elsõ 27 rész tetszik a legjobban. Lehet, hogy Han udvarhölgy miatt :)

Mester, kérlek, írd le röviden, mirõl szól az a sorozat, mert lehet, hogy más néven már láttam :) A lényeget: kort, uralodót, esetleg milyen posztot töltenek be a legfontosabb szereplõk. Elõre is köszönöm :)
Jah, és mikor van az a sorozat, és melyik román adó az :) Tudom, sok kérdés, de érdekel a válasz is :)
10/10
mester65 2009 nov. 25. - 20:54:41 10/10
(2568/3054)
Ritkán szólok hozzá, de most kivételt teszek.
megkapott ez a sorozat. Kisé más amihez mi európaiak szokva vagyunk.De jó, hogy van. Élvezettel néztem. Remélem lesz majd folytatása. A román adókon megy egy máasik sorozat Vihar a palotában cimmel. Több szereplõ is játszik benne, s a téma, történelmi idõ is hasonló. Remélem majd azt is közvetítik a magyar adók.
9/10
oncogito 2009 nov. 25. - 20:51:07 9/10
(2567/3054)
Igen, remek a film felépítése.
És még nincs vége, még lesz izgalom.

Azt hiszem igen nagy ûrt tölt be ez a sorozat.
Van benne szerelem, de diszkréten, az érzelmeket remekül éreztetve, ami többet mond minden közönséges szex jelenetnél.
Van benne izgalom, de durva akció jelenet nélkül.
Azon kívül rengeteg értékes gondolat van benne, rengeteg tanulság - és közben még szép tájakat és fínom ételeket is lehet látni.
Változatlanul csak azt tudom mondani, az év sorozata -- nekem nagy kedvencem.
Még másodszorra nézve is.
10/10
Lily1 2009 nov. 25. - 20:24:53 10/10
(2566/3054)
Jaj, a mai rész eszméletlen jó volt! Fõleg a csattanó, hogy a királyi orvos megjelenik!! Tökéletes fordulat! :-) Ekkora sokkot arcokon már régen láttam :)))
Millagro 2009 nov. 25. - 19:24:24
(2565/3054)
Szavaztál a sorozatra, aminek az értékét a csillagok jelzik.
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 19:01:26 10/10
(2564/3054)
Melyik kis csajra gondoltál? Csangra, aki mindig evett és Min udvarhölgy mellett van?
Jövõ héten pénteken, ha jól számoltam, vége a sorozatnak :(
Bizony, máris vége :(((( még én is bánkódom, pedig sokszor láttam.

Meg tudja valaki mondani, hogy a nevem mellett mi az a sok csillag?
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 18:24:16 10/10
(2563/3054)
Jól van... nem tartottam be :)
Amúgy a Yi San c. filmet, nem csak nektek ajánlom, mint koreai sorozatot, hanem a mai kormánynak, ellenzéknek. Megtanulhatnák belõle, hogyan kell kormányt vezetni. Már a XVIII. sz.-ban Koreában is csökkentették a kormány létszámát, hogy olcsóbb legyen és a pénzt inkább a nép között tudják szétosztani. Már akkor fontosabb volt a nép a király szemében, mint a párt kis politikája és ezért mindent meg is tett a népért. Tanagyagnak, házi feladatnak adnám, minden politikusnak!
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 16:48:04 10/10
(2562/3054)
Ez nem jött volna létre, ha nincs az M1-aki megvette a sorozatot nekünk! Köszönjük!
Remélem, egyszer megjelenik a Yi San és a Király és Én sorozat is, ami szntén koreai és nagyon érdekes, izgalmas, jó, sõt tanulni is lehet belõle.
Sokkal jobbak, mint a Rosalinda félék, amik, én úgy érzem, csak butítanak!
Ma már nem írok többet, mert meguntk :DDDDDD
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 16:45:22 10/10
(2561/3054)
Jah, a csillagokat is ki kell törölnöd :)))) A lényeg, hogy így lesz e teles link, csak a moderátorok megtréfáltak :)
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 16:44:33 10/10
(2560/3054)
A moderálva szót ki kell cserélni a mega-uploaddal kötöõjel nélkül, egybe írva. Hátha így sikerül. Remélem ezt nem moderálja.
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 16:42:44 10/10
(2559/3054)
Ehhh.
A film zenéjét is megtalálod ezen z oldalon :)
10/10
regiGigi 2009 nov. 25. - 16:41:55 10/10
(2558/3054)
Hoppá, moderált, a fene egye meg :)
Akkor magát az oldalt adom meg, ahol a letöltés menüpontban megtalálod a linkeket :)

***moderálva***
10/10
peppermint 2009 nov. 25. - 14:46:22 10/10
(2557/3054)
Hahó! Kérek szépen linket a letöltéshez!!!
Ti már piszkosul elõreszaladtatok... :-)
csancsy 2009 nov. 25. - 10:09:09
(2556/3054)
Na, most néztem meg végig:):):):):) sajnos m2-ön nincs lehetõségem megnézni, így letöltöttem, mert nagyim is nézi, mondom milyen sorozat lehet ez, kíváncsi voltam:)

Sztem nagyon jó volt:) bár elején volt 1-2 unalmas részlet, de azért úgy már 20-diktól már felgyorsultak az események.

Elõzõhöz komment: Hát, én is örültem volna, ha egy pici csók elcsattan:) Legalább akkor, mikor Jang Deum bevallja min jong ho-nak (bocs nem tudom pontosan leírni a neveket), hogy a király tud róluk. Dehát igen, az a tûzeset tényleg fordulópont volt:) A másik dolog, hogy igen, én is nagyon sajnáltam Han-t, egyetértek, nem kellett volna kiiktatni még a 27-dik részben sem, de legalább addig láthattuk. Sztem igazán élhetett volna, ez azért igazságtalan volt! De legalább a szerelmesek boldogan élhettek:):):)

SPOILER!!!

Na, a sorozatról:) Nagyon jó:):):) Nekem tetszett, pedig nem szoktam kosztümös filmeket, nemhogy sorozatot nézni:) Hát, Choi, ha nem az utolsó pillanatban bánta volna meg tettét, sajnáltam volna, de így nem annyira, csak utolsó pillanatban gondolkozott el. Még azt a segédudvarhölgyet is képest volt megöletni. Na, õt jobban sajnáltam!!! Jang Deum-nak tényleg nem kellett volna így elengednie!!! Hát Choi unokahúga pedig azt hittem nagyobb büntetést kap majd, de ez semmiség volt, pedig aztán õ is gonosz volt a javából, hiába csak a családja nyomására, akkor is:)
Amúgy Jeng Deum nevelõszüleit nagyon bírtam, õk a kedvenceim Han-Jeng Deum és Ming Jong ho mellett:) Mindig vitatkoztak, és mégis szeretik egymást, fõleg a nevelõapu volt vicces, kis bátortalan volt, az asszony meg csak zsrötõlödött de jó volt:):):):) Meg az az orvos is vicces volt (aki beleszeretett Jang Deum-ban), aki zöld ruhában volt a 3 orvos mellett, és gyógyszereknél dolgozott, azzal a vicces segéddel:):):)
Jaj, az olyan szép és szomorú jelenet volt, mikor Jang Deum és Ming Jong Ho is rájöttek, hogy Jang Deum-ból ágyas lehet, és min Jong ho megsérti a kezét íjjal féltékenységbõl, és utána Jang Deum ellátja, és így amit gondolnak, hogy nem érintheti meg a kezét mostmár, hát én azon elbõgtem magam egy kicsit. Nekem az volt a kedvenc jelenetem.
Viszont vicces volt, mikor ármánykodás után a közispotályba kerül saját akaratából Jang Deum és Ming jong ho is ott tanít:) És akkor Jang Deum próbál közeledni, de ming jong ho meg mondja, hogy szenvedjen a lány is:):):)Mondjuk igaza volt, eddig csak szegény min jong ho szenvedett így a szerelem miatt, persze Jang Deum-nak is meg volt a maga baja:) Meg mikor Min jong ho meg akarta büntetni a gyereket, mert lusta, és akkor úgy veszekednek mint férj és feleség:):):):)
10/10
regiGigi 2009 nov. 24. - 17:41:05 10/10
(2555/3054)
Egy kis érdekesség:
Lee Yeong-ae és Ji Jin-Hui-nek eredetileg csokolódzni kellett volna, mikor kihozta a tûzbõl, de a rendezõ úgy gondolta, nem kell megtenniük, hiszen így is nagy hatása van a jelenetnek, megjelenik a levegõben a szerelem.
2.Han üdvarhölgynek (Yang Mi-gyeong) már a 18. részben meg kellett volna halnia, de a rajongók annyira tiltakoztak, hogy a rendezõ késleltette (27.részig) ezt a szomorú jelenetet.
3.Park Eun-hye eredetileg Lee Yeon-Saenget játszó színésznõnek akarta adni a Jang-Geum szerepét,de miután meglátta Leee Young-Ae-t a szerepformálásban, a Lee Yeon-Saeng szerepét kapta meg.
4.A redezõ Gyeon Mi-Rinek (Choi udvarhölgy) szánta Han asszony szerepét,de a meghallgatáson a bíróság elõtti szerepet kellett játszania Yang Mi Kyeong-nak Han udvarhölgy szerepét és annyira jól sikerült, hogy megkapta Han udvarhölgy szerepét és Gyeon Mi-Rinek maradt Lady Choi. Késõbb, a filmbemutatón mondta a rendezõ, hogy elõször Gyeon Mi-riben látta meg Han udvarhölgyet.akkor azonnal mondta, "Õ határozottan Lady Han."