Téma: A klón

10/10
Boyocka 2008 dec. 14. - 15:32:26 10/10
(268/628)
Ezzel teljesen egyetértek. Lukasz nem is néz ki jól...bezzeg Zein :) Még Said is jobb...
Ezt az egyet elszúrták a sorozatban...Lukasz annyira nem foglalkozik semmivel csak magával...Majsát is teljesen megértem. De én nem hiszem az ilyen szerelemben ami örökké tart. 20 év alatt én már bõven elfelejtettem volna Lukaszt és simán beleestem volna Saidba, vagy most elfelejteném Lukaszt és ott van Zein...
Még a lányával se foglalkozik aki drogos...nekem fontosabb lenne a gyermekem mint egy nõ...
Ez a Jáde..ez a Jáde... :))))
10/10
Pink Pearl 2008 dec. 13. - 23:33:01 10/10 Előzmény Boyocka
(267/628)
Szia Boyocka!

Egyetértek veled azzal kapcsolatban amit Raniáról írtál.Nekem se szimpi (pedig egy darabig az volt).
De láttam videón egy olyan jelenetet ami még nem volt :DDD SPOILER!!!!! Egyszer lesz egy olyan amikor Jade és Rania megint összeverekszik (azt nem tudom mi miatt)és közben ott lesz Kadizsa is aki közben jókat kacag és egy párnával Raniát fogja püfölni :DDD Végül bejön Szaid és szétválasztja õket.A 2 csaj nagyon csúnyán néz egymásra és kiabál egymással mikor Szaidnak magyarázkodnak.

Amit Zeinõl írtál az nem lep meg :) Ha olvastad ennek a topiknak a legelejét, én már akkor is mondtam, hogy ez a Lukasz nekem semilyen szempontból nem jön be. Se kinézetre, se jellemblileg, sem pedig a temperamentumát illetõen.Nem igazán így képzelek el egy "hõsszerelmest"! Lukasz egy tutyimutyi, önálló döntésre képtelen,határozatlan, kényelmes pasi.....
Bezzeg Szaid és Zein :))) Csupa tûz, csupa szenvedély az a 2 pasi :)) És mindenre képesek az "imádott nõért" :))))
Nem tudom, hogy Zeint választanám vagy Szaidot, de az biztos, hogy nem Lukaszt! :DD
10/10
Boyocka 2008 dec. 13. - 12:35:02 10/10
(266/628)
Sziasztok!

Tegnap teljesen kiakadtam Ranya (nem tudom, hogy írják a nevét) viselkedésén. Nagyon gonosz szerintem! De nagyrész Amina befolyása alatt van az tény, de az a lány nagyon sötét és hazug! Ki nem állhatom. Jáde helyében pedig nem foglalkoznék Lukasszal és Zeinnel maradnék.
Most fog találkozni Leo-val? Mármint Jáde? És Lukasz??
Kacatka01 2008 dec. 05. - 13:18:48 Előzmény Pink Pearl
(265/628)
Köszönöm szépen Pink Pearl! Megkaptam.
10/10
Pink Pearl 2008 dec. 05. - 05:11:37 10/10
(264/628)
Kacatka! Írtam neked privát üzenetet, hogy hol kaphatod meg a könyveket :)
Kacatka01 2008 dec. 04. - 20:09:23
(263/628)
Mármint nem sikerült megszereznem õket :))
Kacatka01 2008 dec. 04. - 20:08:46 Előzmény Pink Pearl
(262/628)
Nagyon jó volt olvasni a kis sztoridat Pink Pearl! :) Szívesen elolvasnám a könyvet(ket), egyelõre azonban még nem sikerült. :(((
10/10
Pink Pearl 2008 dec. 03. - 19:08:05 10/10 Előzmény Kacatka01
(261/628)
Igen, értem már mit akartál mondani Kacatka :) Az arabokat valóban így nevelik, hogy bizonyos alkalmakkor ékszert "illik" ajándékozni a nõknek.:)
De azért hidd el, hogy az arabok között is vannak "bunkók", akik max akkor adtak ajándékot a feleségüknek, amikor feleségül kérték.Mert az alap dolog náluk,hogy ha egy nõt feleségül kérnek, akkor valami értékes arany ékszert "kell" ajándékozni neki :)

Az ajándékozási szokásaikról elég sok érdekességet olvashatsz abban a 3 könyvben amit pár napja említettem neked :) (A fátyol mögött,A hercegnõ lányai,Királyi sivatag)

Egyik érdekes történet ezekbõl a könyvekbõl:A hercegnõ és a férje, valamint a hercegnõ kedvenc nõvére Szarah és az õ férje és még néhány ember elment piknikezni a sivatagba.Ott találkoztak egy beduin csoporttal és a vezérük meghívta õket legyenek a vendégeik egy teára.A hercegnõ és a többiek elfogadák a meghívást.Természetesen a férfiak és a nõk külön sátorba mentek.Amikor beléptek a nõk a sátorba minden nõ levette magáról a csadort, hiszen a nõknek egymás elõtt nem kell csadort hordani....A fõnök felesége is ott volt.Egy Fatin nevû fiatal lány.Nem lehetett több 18-19 évesnél és nagyon ellenszenves és beképzelt volt a viselkedése és a beszédstílusa is.
Amikor Szultána hercegnõ nõvére Szarah is levette a csadort és Fatin meglátta Szarah csodaszép arcát,elsápadt az irigységtõl.
A beduin fõnök többi felesége (akik szintén ott voltak a sátorban)rögtön azt mondták Fatinnak:"Ha a férjed meglátná ezt a nõt, biztos õt is feleségül kérné és többé nem lennél a kedvenc felesége.."
Fatin nagyon dühös lett és rátámadt Szarah-ra,karmolni kezdte....
A hercegnõk és kiséretük azonnal kimentek a sátorból....Fatin még ott is átkozta Szarah-t......
A nagy zajra kijött a beduin fõnök is a férfiak sátrából és kérdezte, hogy mi történt......Amikor megtudta nagyon dühös lett és hallani lehetett,hogy lekevert néhányat Fatinnak és nagyon szidta Fatint " Mit tettél velem?? Szégyent hoztál a sátramra.."

Szultána hercegnõ mindig harcolt a nõk jogaiért és a brutális férfiak ellen de....õ is megjegyezte, hogy ezt a gonosz,rosszindulatú nõt most kivételesen õ sem sajnálja, hogy kapott egy pár pofont a férjétõl....

A beduin fõnök néhány különleges fehér kis tevével ment oda Karimhoz (Szultána hercegnõ férjéhez)és kérte, hogy fogadja el bocsánatkérése jeléül és nagyon szégyelli, hogy a felesége így viselkedett velük.
Karim legszívesebben azt mondta volna (látva a beduinok szegénységét), hogy nyugodtan tartsa meg és õ akkor sem haragszik rá......Igen ám de ott ez is másképp mûködik.
Az ajándék visszautasítása ÓRIÁSI SÉRTÉS a beduinok szemében (hiába jó szándék és nemes gesztusból eredõ lenne)és azzal vérig sértette volna azt a beduin fõnököt....ezért elvitték a fölajánlott különleges kis fehér tevéket....

Ez a kis történet is egy érdekes szokást mutat be az "ajándék" jelentõségét illetõen az arab világban :)))
Kacatka01 2008 dec. 03. - 14:40:44
(260/628)
Persze, persze, igazad van. Természetesen nemzetiségtõl független az, hogy egy férfi hogyan viszonyul egy nõhöz,nem is úgy értettem, arra céloztam, hogy azért a muzulmánoknál ez mégiscsak máshogy van. Nehezen tudom megfogalmazni amit akarok, /ma valahogy nem vagyok a helyzet(ek) magaslatán :))))/ de arra gondolok, hogy õket így nevelik, szóval nem romantikusság kérdése az, hogy ajándékozok, vagy nem, ez náluk evidens...nem tudom érted-e, amit próbálok magyarázni /hozzá tenném: nagyon kevés sikerrel :DDD /

No mindegy. :) Jádéról meg annyit: valahol magamat látom benne. Sajnos... :) Én teljesen olyan vagyok, mint õ, ha szerelemrõl van szó. Sajnos sokszor én sem gondolok bele, a másik helyzetébe, bár mondjuk azért senkit nem sodornék veszélyes helyzetekbe csak azért, hogy én elérjem a célomat. Minden esetre a szerelem nálam szintén egyenlõ az elvakkultsággal! :) :(

Viszont az már tényleg oltári nagy hülyeség volt - véleményem szerint is, amikor megkérte Lukas-t, hogy rabolja el a lányát! Hát ez már a nonszensz kategória tényleg! Ja, meg persze idegesítõ is, amikor már nem elõször hozakodik elõ a dologgal... Hm.
10/10
Pink Pearl 2008 dec. 03. - 04:03:46 10/10
(259/628)
Kacatka!

Hát akkor úgy látom sokmindenben egyetértünk :)

Azzal mondjuk nem értek egyet amit az ajándékvásárlásról mondtál. :) Szerintem az nem csak az arabokra jellemzõ.Ez inkább személyiség és szokások (stb) kérdése.Európai és amerikai férfiak között is vannak akik imádják ajándékokkal elhalmozni az "imádott nõt".:))) Az "ajándék" nem feltétlenül kell, hogy aranyékszer legyen.Lehet az egy sokkal olcsóbb és hétköznapibb dolog is,vagy egy szép virágcsokor :))
Szerintem ez nem igazán országtól vagy nemzetiségtõl függ, hanem attól, hogy ki mennyire érzelmes,romantikus, figyelmes a párjával.:))

Poinsettia!
Jade szerintem butának nem buta csak tényleg nagyon önzõmódon viselkedik elég sokszor :((
Pedig kedvelem Jadét és drukkolok neki a kezdetektõl és azt is értem, hogy mindent megtesz a szerelemért....De az is tény, hogy sokszor nagyon nagy bajba sodorta pl Zoraidét és másokat is a túlzott önzésével :((( Csak magára gondolt,arra viszont nem gondolt, hogy mi lesz pl Zoraidéval ha kiderül, hogy segített neki??!!

Az is egy abszurd volt amit Lukasztól kért, hogy "rabolja el Kadizsát"! Na ez már fájt :DDD
De ezt tényleg nem értem, hogy gondolta ezt?? Hiszen az emberrablás minden országban bûncselekménynek számít, nem csak az araboknál...
Nem sajnálta volna a "nagy szerelmét" ha börtönbe kerül?!?
poinsettia 2008 dec. 01. - 10:25:08
(258/628)
Pink Pearl, én viszont fõleg a sorozatról írok és az ottani szereplõkrõl, cselekményekrõl, stb., és a véleményem, álláspontom, szimpátiám, antipátiám kizárólag erre vonatkozik. Ha az általános elveimet és nézeteimet szándékoztam volna közölni a világgal, akkor egy blogot nyitottam volna és nem ezt a témát. :)
Hogy Jade miért nem az úrinõ mintapéldánya? :) Hát nem a házasságtörés miatt, mert ez magánügy, amely csakis a házastársakra tartozik és elsõsorban a házasságukat jellemzi és csak ezután magukat a házastársakat. De mi jellemzi az úriembert vagy az úrinõt? Elsõsorban a méltóság, a tisztesség, az ön- és mások megbecsülése – nem sorolom tovább a közismert dolgokat, inkább megkérdezem: Jadében sok van ezekbõl? Sajnos, nem. Tény és való, hogy egy férfiember esetében igen nagy snassz és gyalázat kezet emelni egy nõre (vagy gyerekre, ami még rosszabb, mert az védekezni sem képes ellene), de egy nõi embernek :) sem válik becsületére egy olyan helyzet szándékos megteremtése, amelyben olyasmi elõfordulhat akár vele, akár mással. Egyébként egy igazi úrinõ eleve irtózik a botrányoktól és igyekszik azok elkerülésével megoldani a problémákat, Jade viszont olyan feszült és vészterhes helyzeteket teremti meg állandó jelleggel, saját maga és mások kárára… :( Durván mondva, már mindenkinek herótja van a viselt dolgaitól, és a renoméja sem a házasságon kívüli viszonya miatt nullázódott le a környezete szemében, hanem az önzõ, felelõtlen és destruktív viselkedése miatt, és ha tényleg van a sorozatban az, akire illene az „ostoba tyúk” kifejezés, akkor ez egyáltalán nem Noémia. :DD

Kacatka, a Szaid „bunkósítása” tényleg Glória Perez eltúlzott és nem igazán eredményes húzása volt, sok kritikát is kapott érte a szerzõ, de ami sikerült, az sikerült, és már nem lehet visszaforgatni. Sajnos, ez nem az egyetlen jellemábrázolási baklövés a sorozatban, csak ez a legfeltûnõbb. :(
Kacatka01 2008 nov. 30. - 22:18:14
(257/628)
Ma ugyebár megnéztem a múlt heti részeket, a történéseket én is. És olvasgattam itt a hozzászólásaitokat is Pink Pearl és Poinsettia... Engem már annyira felháborít Said viselkedése, hogy magamon is meglepõdöm :) Az elején, ahogy te is Pink Pearl, nagyon kedveltem õt, sõt sajnáltam, hogy ez a Jade miért nem tudja õt megszeretni, mikor milyen jó hozzá, és mennyire szereti. De amióta Rióba költöztek, egyre negatívabb ez az ember és a viselkedése, viszont ez az utolsó "produkciója" már tényleg túlzás volt. Gondolok itt én is arra, hogy megütötte Jade-t, meg ez az egész, hogy õ mégsem akar elválni. Nonszensz. És valahol érhetetlen is, mert miért kell neki egy olyan nõ, aki - ahogy azt õ is nagyon jól tudja - egy másik férfit szeret sok éve, és aki - ahogy azt õ is nagyon jól tudja - sosem fogja õt szeretni, vagy ahogy õ mondta: sosem fogja megtalálni a szívéhez az utat. Számomra felfoghatatlan. Na de ilyenek a sorozatok ugyebár. Meg hát emlékszem egyik hozzászólására Poinsettiának, aki elmondta, hogy ez tulajdonképpen az írónõ egyik úgymond "fogása" volt a nézõk számára, akik szintén megkedvelték Said-ot és értetlenül figyelték, miért nem szeret bele a hõsnõ ebbe a kedves, láthatóan nagyon érzelmes emberbe. Muszáj volt egy kicsit negatívabbra venni a figuráját.

Mondjuk az, hogy Said mindig is elhalmozta Jade-t ajándékokkal, az szerintem az arab emberekre jellemzõ, míg a nyugatiakra nem feltétlenül, vagy legalábbis nem olyan mértékben.

Mindenesetre azt azért megállapítottam, hogy mindenféleképpen jó az, ha egy sorozat vagy bármilyen film kivált belõlünk akármilyen érzést is, legyen az öröm, harag, indulat, bármi... mert hiszen ez is a lényege, sõt akkor van csak baj, ha semmilyen érzés, semmilyen godnolat nem merül fel bennünk egy-egy film megtekintése után. Nem? :)) Mert sajnos ilyenekkel is lehet találkozni.
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 30. - 01:48:32 10/10
(256/628)
Poinsettia!
Persze, hogy nem kell komolyan venni :) Én nem is "a filmet" veszem komolyan , hanem magát a szituációt. Mert az ezelõtti beírásodból valahogy úgy jött le, minha te ezt nem tekintenéd elítélendõnek, hogy egy férfi megüt egy nõt.
Az én szememben ez ÓRIÁSI BÛN!! És én ilyet sose bocsátanék meg, ha engem megütne valaki.Én most ezt úgy általánosságban mondom és nem csak a Klón címû sorozat miatt.Az csak az alap szitu amirõl elõjött mint gondolat. :)

Ahogy említettem is már, tudom, hogy az araboknál ez másképp van....ott nem ítélik el azt ha egy férfi megüt egy nõt.Sem jogilag sem morálisan....hiszen ott a nõ csak egy "tulajdontárgy".....(kivétel a kulturált, felvilágosult arabok.És olyanok is vannak)

Amit Jadéról mondtál...háát...részben egyetértek, részben nem :)
Olyan szempontból egyetértek, hogy Jade is sok baromságot csinált már.Fõleg amiatt mikor annyiszor veszélybe sodorta Zoraidét, aki pedig olyan jólelkû asszony....de Jade sokszor elég önzõmódon viselkedett....anno az a szökési kísérlete (nem az utolsó hanem ami még régen volt)végzõdhetett volna másképp is ha lebukik....és akkor Zoraidét is büntették volna....emiatt pl haragudtam Jadéra, hogy csak magára gondolt, de arra nem, hogy olyan embereket (is) bajba sodorhat akitõl õ csak jót és szeretetet kapott.

Azt nem tudom mire értetted, hogy "Jade sem kifejezetten Úrihölgy"?!
Ha arra értetted, hogy mert megcsalta Szaidot?! Hát amiatt én nem ítélem el.Miért kéne elítélni Jadet? Hiszen õ megmondta, hogy válni akar és azt is, hogy nem szereti Szaidot....hát akkor?? Ha egy férfi ekkora barom és betegagyú, hogy magához akar láncolni egy olyan nõt aki nem szereti....háát az magára vessen :((
Most már nem tudom sajnálni Szaidot :(( Pedig a sorozat elején nagyon kedveltem és emberileg is nagyon szimpi volt, mert sok olyasmit elnézett Jadénak,ami miatt egy "tipikus muszlim hím" azonnal elvált volna tõle vagy megköveztette volna vagy akár meg is ölte volna.....De Szaid nem tette.......SÕT! Folyton ajándékokkal halmozta el Jadét....Emlékszem ez a téma akkor is felhozódott mikor még eléggé az elején jártunk a dolognak :))
Emlékszem te is mondtad, hogy Lukasz milyen smucig :DD Milliomos létére soha semmit nem vett Jádénak, még egy szál virágot se :(( (hát ez tényleg fura egy hõsszerelmestõl)Ellenben Szaid szinte naponta hozta Jadénak a méregdrága ékszereket....

Nade aki megüt egy nõt :(( Az az én szememben nem ember többé :((
poinsettia 2008 nov. 30. - 00:37:33 Előzmény Pink Pearl
(255/628)
Pink Pearl, hát te is nagyon megleptél engem ezekkel az enyhén szólva alaptalan feltételezéseiddel, úgyhogy nincs bocsi. :) Viccelek. :) Elõször is én nem vagyok egy bíróság, hogy jogom lenne ítélkezni bárki felett, de a bíróság is az ítélethozatal elõtt általában megvizsgálja az eset körülményeit. Egy dolog a becsületkódex szabályai, amelyekkel én egyetértek férfiakra és nõkre vonatkozólag egyaránt, és más dolog az, amit Jade és Szaid csinálnak egymás ellen. Ott már rég nem a szerelemrõl vagy annak hiányáról van szó: ez egy családi háború, szó szerint, ráadásul egy olyan világban, ahol férfinek eleve több eszköze és esélye van nõvel szemben, és a nõnek nagyon okosan és körültekintõen kell viselkednie ahhoz, hogy nyerjen. Jade nem igazán képes erre, sõt, néha ki is provokálja a rázós helyzeteket, pedig elvileg tisztában van azzal, hogy hol él és kivel van dolga, de ehelyett, hogy rendbe tegye az életét és megpróbál egyességre jutni Szaiddal Khadizsát illetõen (Zeinnel való házasság adna rá lehetõséget), ehelyett mindent és mindenkit tönkretesz maga körül.
Sajnos, egy férfi nagyon is képes megütni egy nõt (akárcsak egy nõ is képes megütni egy férfit), sõt, sokkal borzalmasabb dolgokra is vetemedhet, ráadásul minden indok nélkül, és a világban egyébként is sokkal több a gazember, mint Grál-lovag, de annál is több a "felemás eset" - olyanok, mint Szaid, akinél van egy bizonyos tûréshatár, melyen túl õ már nem tud talpig úriember lenni. De Jade sem az a kimondott úrinõ, úgyhogy egy-egy. :-) Mármint a Rachidiéknél. :) És hogy félreértés ne essék megint, szeretnék kihangsúlyozni azt, hogy ez itt részemrõl nem az etikai nézeteim deklarálása, hanem a Klónban történtekkel kapcsolatos véleményem. Hiszen ez a téma errõl a sorozatról szól, nem? :) Ezennel visszaadom neked a "Hát nézd!", mert én már egyszer végignéztem az egészet és másoknak is merem ajánlani. Szórakoztató darab, de nem érdemes ENNYIRE komolyan venni. :)
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 29. - 17:42:12 10/10
(254/628)
Szia Poinsettia!
Hát bocsi de nem értek egyet azzal amit Szaid "ütésérõl" mondtál.Ha jól értem akkor te NEM ÍTÉLED EL azt a férfit aki férfi létére megüt egy nõt???? Hát most nagyon megleptél....
Egy férfi nem üthet meg egy nõt soha semilyen indokból!! Aki megteszi az egyrészt gyáva (hiszen nála gyengébbet bántalmaz) másrészt egy primitív,szadista állat.Nincs olyan indok ami felmentene egy férfit az alól ha megüt egy nõt......
Ha jól értem te Jade "ostobaságát" hozod föl indoknak? Hát nézd! Ott nem Jade a hibás hanem Szaid! Jade NEM HAZUDOTT neki! Sose mondta, hogy szereti! SÕT! Nyíltan megmondta, hogy NEM SZERETI SZAIDOT ÉS EL AKAR VÁLNI TÕLE! Ha egy férfi ennek ellenére magához akar láncolni egy nõt, az nem szerelem hanem beteges rögeszme.
Én sose tudnék olyan pasit szeretni aki nekem azt mondaná, hogy nem szeret vagy mást szeret.......Én nem vagyok betegagyú mint Szaid.....

A könyvvel kapcsolatban amit megemlítettem (A fátyol mögött címû) igazad van,valóban az öccsét Alit nevezi "tipikus szaudi hím"-nek, de az apja is ugyanaz a kategória.Ha olvastad a könyve(ke)t akkor biztos emlékszel, hogy az apjáról is mennyi negatív dolgot mesélt.......pl amit szegény Saraval tett......és még akkor sem sajnálta meg mikor a szerencsétlen öngyilkos akart lenni.......pff...hát én egy ilyen apát csak gyûlölni tudnék....
Amit Szultana hercegnõ férjérõl írtál,abban is igazad van, hogy "felemás" figura....(sejtem mire gondolsz) de én olyan szempontból írtam amit írtam az elõzõ beírásomban, hogy a "szaudi hím" téma alapján történõ elemzése szempontjából Karim (Szultana hercegnõ férje)igenis egy rendes pasi.

Szultana hercegnõ azokat nevezi "tipikus szaudi hím"-nek aki lenézi a nõket,nem veszi emberszámba a nõket,a férfi bármit tehet a nõvel,akár meg is ütheti ha kedve tartja és ott nincs olyan mint Europában vagy Amerikában, hogy letartóztatják ha a nõ feljelenti....(ki is röhögnék azt a nõt aki ilyesmi miatt feljelentést tenne)a tipikus szaudi hím szerint a nõ a férfi tulajdona és kizárólag azt a célt szolgálja, hogy a férfit kiszolgálja. Csak a fiú gyerekét szereti, a lány gyerekeknek nem örül,a lányának õ választ férjet és nem érdekli, hogy a lányának tetszik vagy sem, az van amit az apa akar.....stb

Szultana hercegnõ férje Karim viszont NEM ILYEN! Ezek közül amit felsoroltam õ egyik nézetet sem osztja.És mesél a hercegnõ sok más szaudi rokonáról és ismerõsérõl is akik szintén nagyon rendes emberek voltak és kizárólag jót tud róluk mondani.....
Karim igenis tiszteli a nõket és amikor Szultananak lánya született, annak a gyereknek ugyanúgy örült mint a késõbbi fiú gyereküknek.
Karimnak semmi kifogása nem volt azellen, hogy Szultana tanuljon (ez ott Szaúd-Arábiában nem egy szokványos dolog)és mikor Karimhoz hozzáment már megvolt az érettségije,az egyetemet pedig Amerikában végezte el,a férje Karim nagyon büszke is volt a feleségére....
Most nem sorolom tovább a konkrét példákat, de én olyan szempontból mondtam Karimra, hogy "rendes ember" , ami a "szaudi hím" témához kapcsolódik.....
Tudom, hogy más szempontból voltak negatív dolgok is amit mesélt róla Szultana hercegnõ...pl, hogy voltak alkalmi szeretõi....egyszer meg Szultana el is szökött külföldre a gyerekivel együtt mert Karim hozni akart egy második feleséget is amiatt mert Szultananak a harmadik szülés után már nem lehetett több gyereke a betegsége miatt.....Karim ezzel indokolta, hogy második feleséget is akar...mivel a 3 gyereket keveselte....azt mondta õ 10-20 gyereket akar.....de persze õ csak Szultanat fogja szeretni (ezt mondta neki) az új nõtõl csak gyereket akarna semi mást......Napersze Szultana ekkor nagyon dühös lett és egy kalandfilmbe illõ módon szervezte meg a szökésüket külföldre.Szinte hihetetlen, hogy ez tényleg igaz :)))))))) Pláne, hogy a 3 gyerekét is ki tudta csempészni külföldre :))))
Nade.....késõbb kibékültek és Szultana visszament.......

De ha emlékszel arra amit Szultana mesélt a Sara (Szara)nevû nõvérérõl,hát õt aztán tényleg imádja a férje (aki egyébként Karim öccse)pedig a házasságuk elõtt egy kicsapongó nõcsábász volt.De amióta feleségül vette Sarat, azóta nem létezik neki másik nõ és hosszú évek után is imádta Sarat.
poinsettia 2008 nov. 29. - 16:38:38 Előzmény Pink Pearl
(253/628)
Pink Pearl, nem az apját titulálta Szultana hercegnõ "szaudi hím"-nek, hanem a saját fivérét, aki tényleg nagy bunkónak van ott leírva. :) De a Szultana férje sem egy Grál-lovag, õ leginkább olyan felemás figura, mint Szaid. Az, hogy Szaid kezet emelt egy nõre... Erre szoktak mondani, hogy ehhez a cselekedethez két fél igyekezete kell, ellentétes irányból. :) Minden emberi türelemnek van határa, csak Jade ostobasága határtalan. :-) Bocsánatot kérek a rajongóitól, de ez van. :(

Kacatka, ezek a mohamedán tárgyú könyvek most is vannak a könyvesboltokban, a Szultana hercegnõ történetét Jane Sasson írta, ha jól emlékszem.
Natesz 2008 nov. 29. - 11:30:41
(252/628)
Kyncsõ! Nagyon köszönöm, ez az a szám, amit kerestem :D Hálás vagyok!!!
Kacatka01 2008 nov. 29. - 11:21:13
(251/628)
Pink Pearl! Engem felcsigáztál a könyvekkel kapcsolatban. Meg is próbálom szerezni valahogy jövõ héten õket... bár nem tudom honnan... :))
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 28. - 18:40:22 10/10
(250/628)
Na a tegnapi részben megutáltam Szaidot :(((( Pedig sokáig kedveltem (annak ellenére, hogy sok negatív tulajdonsága is volt) de aki férfi létére képes egy nõre kezet emelni....az NEM EMBER! :((((

Boyocka!
Amit meséltél arról az egyiptomi lányról azt nem tudom, hogy értetted? Egy egyiptomihoz ment feleségül és rabszolgaként bánnak vele? Vagy szószerint "csak" rabszolgának fogták be? Elrabolták?

Amit arról írtál, hogy "nem olyan vidám az arab világ" hát tudod ez nem igazán az országtól függ, legalábbis nem csak attól.
Sok arab országgal kapcsolatban tudnék én is mesélni neked történeteket. Jót is és szomorút is.
Láttad azt a filmet, hogy "A lányom nélkül soha"? Nagyon híres film és az is igaz történet.Ott egy iráni pasihoz ment hozzá egy amerikai nõ és mikor lányuk 4 éves volt, a pasi elõállt azzal, hogy utazzanak el egy pár hétre Iránba.....a nõ csak ott eszmélt rá, hogy a pasi ott akar maradni....A nõt ott is szinte fogvatartották és csak másfél év után tudott megszökni úgy, hogy egy iráni emberekbõl álló szervezet segitett neki....
Igaz, hogy az irániak nem arabok hanem perzsák, de a vallásukat tekintve õk is muszlimok és a szokásaik is hasonlóak.

Vagy azt a könyvet olvastad, hogy a "Fátyol mögött"? Van még 2 folytatásai is. A hercegnõ lányai és a Sivatag titka.
Ez is mind valódi történet, egy szaudi hercegnõ mesélte el egy amerikai újságírónõnek. Ha esetleg nem olvastad, ajánlom figyelmedbe! Ha elkezded NEM FOGOD TUDNI LETENNI A KÖNYVET!!! :))))))))))

Na pl ez a hercegnõ is mesél sok rosszat de jót is.
Az õ apját úgy jellemzi mint a "tipikus szaudi hím"-et, aki lenézi a nõket, sose kapott tõle szeretetet, de pl a férjét nagyon szereti és a férje NEM "tipikus szaudi hím". Tiszteli a nõket és nagyon szereti õt is és a lányaikat is és a fiát is a nõk tiszteletére tanította. Vagyis a házasság tekintetében õ szerencsés volt.
De rengeteg történetet mesél el....a saját életérõl, a rokonairól és más szaudiakról is.
Ajánlom tényleg olvasd el mind a 3 részét a könyvnek :)))))
Kyncsõ 2008 nov. 27. - 18:56:39 Előzmény Natesz
(249/628)
Szia Natesz!

Szerintem amit keresel:MDO:Sin ti.Én is letöltöttem,mert nagyon jó!