Téma: A klón

poinsettia 2009 febr. 18. - 12:29:17
(468/628)
!!!SPOILER!!!

Pink Pearl, ha jól emlékszem, Ali bácsi megmagyarázza Mohamednek, hogy Korán szerint a khidzsáb viselése egyáltalán nem kötelezõ, és elvileg minden nõ maga dönt abban, hogy hord-e kendõt vagy nem, kivéve azokat az eseteket, amikor azt feltétlenül muszáj felvenni, mint például a mecsetben. Erre Mohamed szokása szerint ordibál egy sort, de végül is belenyugszik a helyzetbe és abbahagyja a lánya macerálását. :D A khidzsáb-ügynek azért se lesz nagy jelentõsége, mert Szamira hamarosan eljegyzi magát Zé Robertóval, az viszont, bár felvette a mohamedán vallást, legkevésbé foglalkozik azzal, hogy a leendõ felesége kendõben jár vagy anélkül, Mohamednek pedig már nem lesz sok beleszólnivalója. :D

Boyocka, Lidiane eleinte nagyon ki lesz borulva, de miután Thelminha segítségével kideríti az igazságot a Carla teherbeesésével kapcsolatban és megtudja, hogy Tavinhonak valójában nem volt viszonya Carlával, belenyugszik a szituba és azt javasolja férjének, hogy hivatalosan ismerje el a kisfiút, állapodjon meg a két szélhámosnõvel valami ésszerû gyerektartásban, ezzel elkerülve a zsarolás lehetõségét, és ez lesz a legoptimálisabb megoldás mindenki számára. Szaid és Jade a medinában lezajlott drámai jelenet után Ali közvetítésével végül közös nevezõre jutnak Khadizsa-ügyben: a kislány mind a két szülõnél lakhat saját akarata szerint és semmiféle korlátozás nélkül, és itt Szaidnak elvileg már nem lehet semmi kifogása, pláne azért, mert Jade végre összeköltözik Lucassal és ezzel egyebek között egy normális egzisztenciális teret is tud biztosítani Khadizsa számára. Szaid meg valami hülye ötlettõl vezérelve még egyszer megnõsül, egy bizonyos Zuleikával, és ezek ketten Raniával nap mint nap pokollá teszik a fickó életét. :D

Néhány szó a Klónon kívüli Marokkóról, pontokra bontva: :D
1. Ez egyáltalán nem egy iszlámista ország, sõt, a hivatalos nevében is az áll, hogy „social”, vagyis abban az értelemben, hogy civil, polgári, és az ottani emberek kb. annyira hithû mohamedánok, mint amennyire az európaiak hithû keresztények. J Ráadásul ott nem is mindenki mohamedán, rengeteg zsidó meg keresztény is van, na meg rengeteg zsinagóga és templom, és ehhez társul szinte fantasztikus vallási tolerancia és egymás iránti lojalitás.
2. Marokkóban nincs többnejûség, ennek ott igazából soha nem is volt elterjedt hagyománya, egyébként is tiltja a törvény és a királyi ukáz, úgyhogy Ali vagy Szaid háremei csak a Perez asszonyság fantáziájának szüleményei.
3. Nem minden nõ jár khidzsábban, valaki igen, valaki nem, egyeseknél pedig az egy olyan „ápol és eltakar” dolog – legközelebbi fodrászat-vizitig. :D Õk maguk ezt mondták. :D Sõt, mivel marokkóiak többsége nem arabok, hanem berberek, és a berber nõknél soha nem volt szokás kendõt viselni, vallási alapon õk ahhoz tartják magukat, hogy a khidzsab viselése tényleg nem kötelezõ, hanem magánügy. A parandzsát pláne nem hord senki, úgyhogy Jade talpig fekete maskarában nagyobb figyelemnek lett volna kitéve, mint ha egy normális hétköznapi öltözékben menne végig a medinán.
4. Apropó, medina. Ez csak egy kis része a Fesnek, amúgy ez egy 2 millió lakosságú nagyváros. Ami a sorozatban szerepel a fesi medinából, az csak a látkép felülrõl meg a bõrcserzõ manufaktúra, a medinán belüli jeleneteket mind Marrakeshben vettek fel, az ottani medinában, na meg az a bizonyos nagytér, ahol mindig sokan vannak és éjjel-nappal égnek a tüzek – az se Fes, hanem Marrakesh, a híres Dszemaa el Fna tér. Ja, és a Fes környékén nincs se várrom, se sivatag. Legközelebbi várrom Meknesben van, több száz kilométerre Festõl – egy kicsit messze ahhoz, hogy csak úgy lehessen oda szaladgálni randizni. :DD

Egyelõre ennyi. Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok.
10/10
Boyocka 2009 febr. 18. - 07:44:14 10/10
(467/628)
Engem az érdekelne, hogy akkor hogyan élnek a Marokkóiak? (nyilván másként mint a sorozatban de érdekel a valóság is)
Carla terhessége Tavinhotól, én már csak Lidiane fejére leszek kíváncsi... Meg arra, hogy vajon mi lesz Saiddal és Jádéval... Én már Ranya személyiségétõl is kaparom a falat, önzõ dög!
De már nincs sok a sorozatból, biztos nagyon szomorú leszek, ha vége lesz.
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 18. - 04:50:37 10/10
(466/628)
Poinsettia! Nekem is árulj egy spoilert légyszi :)))
Tudom, hogy nemsokára kiderül Mohamed elõtt is, hogy Szamíra már menstruál.
Szamíra végül fölveszi a fátylat? Vagy az apja elfogadja, hogy Szamíra nem hajlandó fölvenni?
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 18. - 03:46:00 10/10 Előzmény Isad
(465/628)
Isad!
Hogy értetted azt, hogy " ránézek egy cottonra és terhes maradok "??:DD

Ha jól sejtem te kissé összekevered a magyar szlengben használatos "koton" és az angol "cotton" szó jelentését! :D A kettõ nem ugyanaz.
Amit mi magyarok "koton"-nak hívunk az angolul "condom" és nem cotton.

Cotton szó létezik ugyan az angolban de a jelentése PAMUT vagy GYAPOT :)))

Szóval nem igazán értem, hogy mit akartál mondani azzal, hogy "ránézel a pamutra és terhes maradsz"? :DDDDDDDDDDDDDDDD
poinsettia 2009 febr. 17. - 22:50:46
(464/628)
Kymara, úgy, hogy szó szerint. !!!SPOILER!!!Elutaznak Albierivel Marokkóba, aztán a prof úgy dönt, hogy visszavonul a világ dolgaitól (tulajdonképpen menekülni kénytelen), Leo meg vele tart, elindulnak a sivatagba és nem kerülnek vissza, mintha elnyelte volna õket a homok. Ennyit a klónról és a megteremtõjérõl. :(

!!!MEGINT SPOILER!!!Isad, Carláék megnyertek az apasági pert, Tavinho meg az ellenpert akart indítani, de Lidiane rábeszélésére mégis elismerte a bébit, pláne hogy két DNS-vizsgálat is ezt bizonyította.
Ami viszont a klónozást illeti... Ez itt nem tudományos sorozat, és nem a technológia megvalósíthatóságáról szól, hanem inkább a dolog etikájáról, emberi és vallási szempontból nézve. Nem azért különleges a Klón, hogy tele van mindenféle keleti dekorációval (marokkóiak valójában egyáltalán nem úgy élnek, láttam), hanem azért, mert sokkal komolyabb, mint egy hagyományos latin "tucatszappan" és nem mérhetõ megszokott mûfajsablonokkal. Hát nem is kell azokkal mérni a benne történteket. :D
Isad 2009 febr. 17. - 20:38:24
(463/628)
Az unokatestvérem látta az egész sorozatot külföldön (és tõle kérdeztem meg nem sokkal ezelõtt) õ mondta, szóval nem én dumálok hülyeségeket.

Ennek ellenére lehet, hogy mégis én vagyok hülye, de az is, hogy ez a sorozat egy kissé logikátlan.

Mert: együtt vagyok valakivel, ergo nem maradok terhes, ránézek egy cottonra és terhes maradok; szóval ez nekem magas!

No mindegy, majd kiderül, persze bármi meglehet. Fõleg filmen. Nem akarok vitatkozni, meg felesleges is.
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 17. - 20:04:12 10/10 Előzmény Isad
(462/628)
Isad!

Ne hari de te tudsz olvasni? A kérdésem az volt, hogy "te ezt TUDOD vagy csak GONDOLOD?"
Ha a kérdésre válaszoltál volna akkor vagy azt kellett volna mondanod, hogy "tudom" vagy azt, hogy "tudni nem tudom de így gondolom"!

De az egymondatos mellédumálásodból (is) látszott, hogy te ezt CSAK GONDOLOD vagyis nem tudod, nem láttad a teljes sorozatot korábban!

Poinsettia viszont látta már az egészet és...amint látod TÉVEDTÉL :PPPP
Vagyis biológiai értelemben tényleg Tavinho az apja a babának :)))))))

Azt se értettem miért hoztad fel, hogy "Carla eggyütt volt Leoval"?! Én azt nagyon jól tudom, hogy Leoval is lefeküdt! Láttam az összes részt ami eddig volt! És akkor mi van?? Emiatt gondoltad, hogy Leotól terhes? :DD
Azért mert Leoval (IS) lefeküdt, ebbõl miért következett neked az, hogy "fix", hogy Leotól terhes?:DDD
Talán azért mert Tavinho-val a szó hagyományos értelmében nem volt szexuális kapcsolata? Ehhez semmi köze a teherbe esésnek!
A teherbe eséshez nem feltétlenül van szükség a hagyományos értelemben vett nemi aktusra....
Vagyis kedves Isad itt nem az a lényeg, hogy Carla kivel feküdt le és kivel nem, hanem, hogy kinek a spermája került föl Carla méhébe!
Ha odakerült Tavinho spermája (mindegy milyen módon) akkor biológiai értelemben igenis lehetséges, hogy teherbe essen tõle.

Az már más kérdés, hogy ez erkölcsileg nem etikus.....

De úgy látom elég tudatlan vagy biológia ismeretek terén és tájékozatlan a világ dolgaiban :) Ugyanis a valóságban is volt már példa ilyen terhességre :))))
kymara 2009 febr. 17. - 20:03:15 Előzmény poinsettia
(461/628)
Hogy érted, hogy Leo eltûnik?
Isad 2009 febr. 17. - 20:01:36 Előzmény poinsettia
(460/628)
***SPOILER***
Carla tényleg be fog majd nyújtani apasági keresetet Tavinho-nak, de elveszíti, hiszen valóban nem volt köze hozzá.
Majd meglátjuk, de szerintem egyértelmû, hogy a gyerek Leóé.
Isad 2009 febr. 17. - 19:55:58 Előzmény poinsettia
(459/628)
Hát ez nagyon vad!
Egy eldobott, x. ideje használt óvszertõl senki nem lesz állapotos! Még nõgyógyászati beavatkozás útján sem, hát még csak úgy, "magától"! Hogy találhat ki egy sorozatíró ilyen extrém képtelenséget?

Egyébként szerintem már léteznek, vannak klónok, semmi akadályát nem látom, hogy tovább szaporodjanak.
Mondjuk ezzel együtt, nem lennék a helyükben!
Azt viszont el tudom képzelni, hogy az elsõ klónnak hasonló érzései lehetnek, mint Leónak.
poinsettia 2009 febr. 17. - 19:17:07
(458/628)
Isad, tény és való, hogy ez a sorozat tele van képtelenségekkel és baromságokkal, de van egy szilárd koncepciója, miszerint aki nem az Isten teremtménye, annak el kell tûnnie a föld színérõl, nyomtalanul, mert nincs helye az emberek között. !!!SPOILER!!! És pont ez történik majd Leóval, úgyhogy semmiképpen nem lehet "folytatása" egy gyerek személyében. A Carla babája tényleg abból a bizonyos borítékból származik, na jó, talán az Albieri klinikájából lopott spéci termoszból, az reálisabb lenne, de akkor is Tavinho a bébi biológiai apja. :P
10/10
Boyocka 2009 febr. 17. - 18:16:23 10/10 Előzmény Pink Pearl
(457/628)
Köszi Pink Pearl! Mostmár minden világos!!! :)
kymara 2009 febr. 17. - 16:30:18
(456/628)
A youtube-on megnéztem az utolsó részt. A Leo-s részt nem tisztán értettem. De a többi jó volt.
Isad 2009 febr. 17. - 15:24:56 Előzmény Pink Pearl
(455/628)
A használt cotton, vagyis a boríték szerintem "bizonyítéknak" kell, nem alapanyagnak! :-DDD
Isad 2009 febr. 17. - 15:20:44 Előzmény Pink Pearl
(454/628)
Szia Pearl! Együtt voltak a tengerparton: fix, hogy Leótól terhes!
Leo azonban - valljuk be - nem egy apa-típus! Ezzel Calra is tisztában van, mert másnap, amikor találkoztak, Leo már meg sem ismerte õt!
kymara 2009 febr. 17. - 08:13:23
(453/628)
http://www.youtube.com/watch?v=R4rObuOiOfY
Ebben a részben együtt vannak.
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 17. - 07:59:17 10/10
(452/628)
Szia Boyocka!

Úgy látom volt egy szakasz amikor kihagytad a fórumolvasást :)) Ugyanis ezt már egyszer itt megkérdezte valaki és ha jól emlékszem én voltam aki akkor válaszolt :) Valaki pont ugyanezt kérdezte egyszer (ha jól emlékszem Kacatka) hogy "mit visz az a Kreuza azokban a borítékokban"? :)
Javaslom nézd vissza a régebbi beírásokat :))

De elmondom újból :)
Nem volt ugyan konkrétan kimondva a filmben de....egyértelmû, hogy arra akartak utalni, hogy azt a Kreuzát megbízta Carla anyja, hogy lopja el Tavinho használt kotongumiját amin ugyebár még ott a spermája és ezt spriccelte föl magának Carla :))

A dolog tényleg abszurd de....elvileg tényleg megtörténhet.
Egyszer Boris Becker is erre hivatkozott mikor egy nõ azt állította tõle van gyereke, hogy a nõ megszerezte a használt kotongumiját és fölspriccelte magának.....:)
És egyéb esetekben is használtak ilyen trükköket rafinált nõk :) Nemcsak filmeken hanem a valóságban is:)

Maysha új szinkronhangja nekem nem tetszik :( Ivetté meg pláne nem :( és Lidiáne új hangja sem :(((
Mi ez a sok szinkronhangcsere?? Nem vállalták tovább a szinkronizálást az eddigi "hangok"? :((
10/10
Boyocka 2009 febr. 17. - 07:38:01 10/10
(451/628)
Sziasztok!!!

Na ez a kérdés engem is érdekel csak eddig eszembe sem jutott megkérdezni. Carla anyjának a barátnõje valami Kreuza...(??) ment dolgozni Tavinnyo házába és a hálószobából mindig kihozott valamit borítékba amitõl Carla teherbe esett. Csak fogalmam sincs, hogy az mi és szerintem ilyen nem létezik, vagy abszurd. De tegnap nekem is megfordult a fejemben, hogy valójában nem e Leo gyereke az akivel Carla terhes...
Nem tudom, hogy megy e ez az ügy bíróságra de valószínûleg ez lesz a kulcs, ha tényleg nem Tavinnyótól terhes... Gondolom én...
Ha valaki tudja, mondja már meg, hogy lehet borítéktól teherbe esni! :D
Maysáról csak annyit, amióta megváltozott a magyar hangja kedves lett! :DDDDDD
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 17. - 04:11:12 10/10
(450/628)
Hello Isad!

Te ezt honnan veszed, hogy Leotól terhes Carla? Tudod vagy csak gondolod?
Isad 2009 febr. 16. - 23:02:35 Előzmény jade65
(449/628)
Szia!
Carla nem Tavinotól terhes (igazából nem is találkoztak soha, a kedves mama szúrta ki), hanem Leótól! :-DDD
A drogos rész tényleg rém unalmas! Csodálom, hogy a "pszichiáter" még egyszer sem aludt bele!

Escobar tényleg a Homok titkaiban Tonio volt???? :-))) Na akkor innen volt végig olyan ismerõs... Ez volt a másik sorozat (meg az Isaura), aminek minden részét láttam :-))))